A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

lacus66

Active Member
2016. január 7.
116
86
28
Azért szép, hogy felhoztok mindenféle (rém)történeteket - én is tudnék -, de szépen elsiklotok az mellett, hogy ha valóban ilyenek a körülmények a 21. század elején egy hivatásos (nem sorozott!!!) hadseregben, akkor megette a fene az egészet! Ha a munkahelyeteken (!) benneteket is ilyen körülmények között "tartanának", gondolom nem örülnétek neki (és most finom voltam....)
Ha csak a fele igaz annak, amit leírt, akkor semmivel se jobb a helyzet most, mint mikor a 2. magyar hadsereget megfelelő felszerelés nélkül kiküldték a Szovjetúnióba!
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and krisss

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Én kb 10 évvel voltam utánad a Saváriában. Szabályosan éheztem, mondom megettem a megtaposott kiflit is. Volt olyan hogy enni se tudtunk mert egészségükre fel volt miután épp csak leültem. Úgy lett szerencsém hogy az egyik falum beli öreg katona az élelmiszer raktárban volt,és magához vett mikor csellókon voltam. Olyankor telizabáltam magam a raklapszám levő 5literes befőttekből,halkonzervekből. Mikor meg nem voltam csellós adott ki kenyeret ami 1 óra alatt megszáradt a körletben,de legalább volt mit enni.
Tatán ugyanez, az elején az üres akkor még visszaválthatós pet palackokat, meg üvegeket szedtük össze amit beváltottunk a kantinban kukorica konzervre, mert meleg szendvics már nem jutott. Aztán az egyik körlettársunk büntiből állandó csellót kapott, valami 21-et vagy mennyit nyomott zsinórban,de még utána is volt. Ott összespanoskodott ezzel azzal,így a hátsó ajtón ahol a moslékot gyűjtötték meg a tányérakat mosták, na ott adott ki rendszeresen kaját a körletnek, kenyeret,kuglófot, joghurtot ilyeneket. Na meg az volt a szerencsém hogy én szerettem a gyíkhúst ,így aki nem ,attól én bezsebeltem.
Úgy hogy ez a tiszt nem tudom mit rinyál,mert ő akkor még aktív százados lehetett. A híradó századnál voltam, és olyan körletünk volt mint amit lefényképezett+rázott a fal,és télen az olajkályhában eltüzeltük a szekrényeket,tornacipőket,papucsokat hogy ne fagyjunk meg.

Hát ja, a rendszerváltás után valóságos vesszőfutása kezdődött a Honvédségnek.Ezek szerint a szombathelyi körülmények is gyorsan lepattantak. De ez a kaja dolog teljesen megdöbbent. Mi az hogy enni sem adnak rendesen ? Elképesztő.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 962
113
Hát ja, a rendszerváltás után valóságos vesszőfutása kezdődött a Honvédségnek.Ezek szerint a szombathelyi körülmények is gyorsan lepattantak. De ez a kaja dolog teljesen megdöbbent. Mi az hogy enni sem adnak rendesen ? Elképesztő.
Amúgy igen, tényleg volt egy tábla A-B menüvel, de folyton csak A menü volt. :)
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
A haderő fejlesztése? Komolyan gondolja ezt egyáltalán valaki a HM-ben?
Ezt most találtam a régi lomok között.
Lett belőle valami?
(a kérdés költői)

MHak_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Amúgy igen, tényleg volt egy tábla A-B menüvel, de folyton csak A menü volt. :)
Ahonnét most írok, (ez is laktanya) ott is kint van ez az A-B-s tábla, de csak A menü van, és hadd ne mondjam kritikán aluli az ennivaló. Ráadásul a leves mellett szinte állandóan rizs van. De gyűlöli mindenki ezt az egészet.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
  • Tetszik
Reactions: krisss

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Én onnan kezdeném, hogy nem a hadsereg dolga békepdőben a határ védelme. Ok, hogy ez hírtelen jöttt, de ennyi idő alatt visszaállíthatták volna a határörség valamilyan formáját, ami fokozatosan leváltotta volna a hadsereg odavezényelt egységeit.
Továbbá ennyi idő alatt rendezhették volna a szállás és élelmezési körülményeket.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Ahonnét most írok, (ez is laktanya) ott is kint van ez az A-B-s tábla, de csak A menü van, és hadd ne mondjam kritikán aluli az ennivaló. Ráadásul a leves mellett szinte állandóan rizs van. De gyűlöli mindenki ezt az egészet.
Pedig aztán ott még egész ehetően főznek :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 962
113
Ahonnét most írok, (ez is laktanya) ott is kint van ez az A-B-s tábla, de csak A menü van, és hadd ne mondjam kritikán aluli az ennivaló. Ráadásul a leves mellett szinte állandóan rizs van. De gyűlöli mindenki ezt az egészet.
Legalább könnyű választani a két menü közt. A rizst kevésbé macerás elkészíteni az üstökben, egy hagymás törtkrumpli,krumplipüré az több lépcsős feladat, de még a hasábot szeletelni kell. Plusz nincs aki krumplit pucoljon még koptatóban sem, az előre pucoltnál meg a fagyasztott hasábnál olcsóbbra jön ki így a rizs. Gondolom külsős vállalkozó üzemelteti a konyhát,az meg kispórol mindent. De megnyugtatlak ahol dolgozom ott egy államközeli cég etet a Julienne vagy mi a nevük. Vannak a fantázianevek meg a valóság. És hiába van 4-5 féle variáció ha egyik sem ér semmit, mindent kispórolnak, a levest pl pohárban adják. És drága, és kevés, és moslék, mesélhetnék de minek, amúgy is otthonról viszek inkább kaját. Szóval ez már csak így megy, a régi menzák világa megszűnt, az egykori konyhás nénik a föld alatt, a szakácsok ízetlenül főznek divatos fantáziakajákat amik nevetségesek, és mindent a profitért.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 721
3 813
113
Ahonnét most írok, (ez is laktanya) ott is kint van ez az A-B-s tábla, de csak A menü van, és hadd ne mondjam kritikán aluli az ennivaló. Ráadásul a leves mellett szinte állandóan rizs van. De gyűlöli mindenki ezt az egészet.
Te főzöd és eszed is, vagy csak főzöd,hogy mindenki utálja?:)Én is utálnám a leves mellé köretnek a rizst.:)
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Legalább könnyű választani a két menü közt. A rizst kevésbé macerás elkészíteni az üstökben, egy hagymás törtkrumpli,krumplipüré az több lépcsős feladat, de még a hasábot szeletelni kell. Plusz nincs aki krumplit pucoljon még koptatóban sem, az előre pucoltnál meg a fagyasztott hasábnál olcsóbbra jön ki így a rizs. Gondolom külsős vállalkozó üzemelteti a konyhát,az meg kispórol mindent. De megnyugtatlak ahol dolgozom ott egy államközeli cég etet a Julienne vagy mi a nevük. Vannak a fantázianevek meg a valóság. És hiába van 4-5 féle variáció ha egyik sem ér semmit, mindent kispórolnak, a levest pl pohárban adják. És drága, és kevés, és moslék, mesélhetnék de minek, amúgy is otthonról viszek inkább kaját. Szóval ez már csak így megy, a régi menzák világa megszűnt, az egykori konyhás nénik a föld alatt, a szakácsok ízetlenül főznek divatos fantáziakajákat amik nevetségesek, és mindent a profitért.
Ez az ebéd teljes árral számolva olyan 1000 ft körül, de inkább afelett van. (É-Magyarországon ahonnét jövök 470-ért ennél különb ebéd jár egy gyárban.) Vacsora egy műzliszelet fél liter ásványvízzel kedvezménnyel 450 talán. Itt ilyenek vannak. Szóval drága is az étkezés meg pocsék.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 962
113
Ez az ebéd teljes árral számolva olyan 1000 ft körül, de inkább afelett van. (É-Magyarországon ahonnét jövök 470-ért ennél különb ebéd jár egy gyárban.) Vacsora egy műzliszelet fél liter ásványvízzel kedvezménnyel 450 talán. Itt ilyenek vannak. Szóval drága is az étkezés meg pocsék.
Fizetnetek kell a kajáért? Azt hittem azt állják, legalábbis úgy rémlik propagálták a kaját hogy az jár. Most egy kicsit összezavarodtam ezzel kapcsolatban. Az MRE és társai az ingyen van nem?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Ki gondolta volna, hogy a régi kantinos néniket egyszer még visszasírja valani?
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74