[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 340
13 791
113
Amennyiben ez igaz, akkor az USA hírszerzése elég béna munkát végez. Bár ami azt illeti az ilyen témákban általában ami a lapokban megjelenik nagyon ritkán bizonyul igaznak.

Nem tudom ott milyen hírszerzést is lehet végezni. Nyugati HUMINT ugye kilőve, csak keleti típusú ember lehet, vagyis beszervezett ember - vagy valami ELINT, csak ott meg még az analóg kommunikáció is jól megy....
Amúgy meg az egész akkora fail, hogy hihetetlen:
-Egyrészt az egész a rezsim túléléséért van, vagyis fenyegetésre, ha használják is, megdöglenek.
-Másrészt meg Guam igazából nem nagyon fájna az USA-nak, hiszen külterület. Persze meghalna párezer ember meg elveszne az ottani bázis, de ennyi. Nem egy amerikai nagyváros, nem az USA belterülete, a súlyozás teljesen más. Talán az északiak abban reménykednek, hogy Guamért nem gőzölnék el őket, de azzal sem lennének előrébb, mert az USA hadserege nem éppen békefenntartói attitűddel menne el Kimért - kb. az amerikai haderő olyan hozzáállással indulna el, ahogy a II. VH óta soha.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 471
17 910
113
Nem tudom ott milyen hírszerzést is lehet végezni. Nyugati HUMINT ugye kilőve, csak keleti típusú ember lehet, vagyis beszervezett ember - vagy valami ELINT, csak ott meg még az analóg kommunikáció is jól megy....
Amúgy meg az egész akkora fail, hogy hihetetlen:
-Egyrészt az egész a rezsim túléléséért van, vagyis fenyegetésre, ha használják is, megdöglenek.
-Másrészt meg Guam igazából nem nagyon fájna az USA-nak, hiszen külterület. Persze meghalna párezer ember meg elveszne az ottani bázis, de ennyi. Nem egy amerikai nagyváros, nem az USA belterülete, a súlyozás teljesen más. Talán az északiak abban reménykednek, hogy Guamért nem gőzölnék el őket, de azzal sem lennének előrébb, mert az USA hadserege nem éppen békefenntartói attitűddel menne el Kimért - kb. az amerikai haderő olyan hozzáállással indulna el, ahogy a II. VH óta soha.

Én konkrétan arra gondoltam, hogy nemrég még azt mondták, hogy ÉK még évekre van attól, hogy képes legyen miniatürizálni a bombáját és azt ICBM-re szerelje. Amennyiben hihetünk a cikknek (nem tudom) akkor viszont valamit nagyon benéztek a hírszerzésnél.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Donald Trump úgy érezte, hogy Kim Dzsongun a szokásosnál durvábban fenyegetőzött, ezért kedden az amerikai elnököktől szokatlan keménységgel fenyegette “dühvel és tűzzel” Észak-Koreát. Erre válaszul Észak-Korea már egy amerikai terület, Guam lerakétázásáról kezdett beszélni.
Nem hagyta válasz nélkül Donald Trump tűzzel és dühvel fenyegetőzését az észak-koreai rezsim. Pár órával Trump nyilatkozata után, amiben az amerikai elnök arra a hírre reagált, hogy az amerikai hírszerzés adatai alapján Észak-Koreának immár van az immár szintén létező interkontinentális ballisztikus rakétáira szerelhető atomtöltete, előbb az észak-koreai hadsereg, majd az egypárt hivatalos szócsövének számító állami média is azt közölte, hogy az ország vezetése egy Guam elleni rakétacsapást fontolgat.
Észak-Korea Guam, vagyis egy amerikai terület elleni rakétacsapással fenyegetőzik

Rakétatámadást fontolgat Észak-Korea egy piciny amerikai sziget, a csendes-óceáni Guam ellen - jelentette be az észak-koreai hadsereg szóvivője válaszul arra, amit az amerikai elnök mondott kedden. Donald Trump dühödt választ helyzett kilátásba Phenjannak arra az esetre, ha nem hagy fel a fenyegetőzéssel, illetve nukleáris programjával.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 340
13 791
113
Én konkrétan arra gondoltam, hogy nemrég még azt mondták, hogy ÉK még évekre van attól, hogy képes legyen miniatürizálni a bombáját és azt ICBM-re szerelje. Amennyiben hihetünk a cikknek (nem tudom) akkor viszont valamit nagyon benéztek a hírszerzésnél.

Nekem egy volt mesterem mondta régebben (most TEKes), hogy "a legnehezebb olyan helyen felderítést végezni, ahol nincs szabad mozgás, nincsenek túristák, egyetemek, zsúfolt közterületek, kurvák"
 
  • Tetszik
Reactions: eadx and sirdavegd

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Donald Trump úgy érezte, hogy Kim Dzsongun a szokásosnál durvábban fenyegetőzött, ezért kedden az amerikai elnököktől szokatlan keménységgel fenyegette “dühvel és tűzzel” Észak-Koreát. Erre válaszul Észak-Korea már egy amerikai terület, Guam lerakétázásáról kezdett beszélni.
Nem hagyta válasz nélkül Donald Trump tűzzel és dühvel fenyegetőzését az észak-koreai rezsim. Pár órával Trump nyilatkozata után, amiben az amerikai elnök arra a hírre reagált, hogy az amerikai hírszerzés adatai alapján Észak-Koreának immár van az immár szintén létező interkontinentális ballisztikus rakétáira szerelhető atomtöltete, előbb az észak-koreai hadsereg, majd az egypárt hivatalos szócsövének számító állami média is azt közölte, hogy az ország vezetése egy Guam elleni rakétacsapást fontolgat.
Észak-Korea Guam, vagyis egy amerikai terület elleni rakétacsapással fenyegetőzik


Rakétatámadást fontolgat Észak-Korea egy piciny amerikai sziget, a csendes-óceáni Guam ellen - jelentette be az észak-koreai hadsereg szóvivője válaszul arra, amit az amerikai elnök mondott kedden. Donald Trump dühödt választ helyzett kilátásba Phenjannak arra az esetre, ha nem hagy fel a fenyegetőzéssel, illetve nukleáris programjával.
Guam angol terület.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Guam angol terület.

AZ USA külbirtoka Guam.


Az Amerikai Egyesült Államok külbirtokai olyan, az Egyesült Államokhoz tartozó földrajzi területek, melyek az Amerikai Egyesült Államok tagállamain kívül esnek, jogilag azoktól függetlenek, de lakosai mégis amerikai állampolgárok.
Az USA alkotmányjoga különbséget tesz "bekebelezett" és "bekebelezetlen" területek között, valamint "szervezett" és "szervezetlen" területek között.
Szervezettnek minősül az a terület, melynek van saját szervezett közigazgatása, míg szervezetlen az, aminek nincs, jellemzően ezek - egy kivétellel - lakatlan területek, melyeken értelemszerűen nem is lehetne közigazgatást szervezni, ill. olyan kis lakosságú területek, hogy nem érdemes megszervezni rajtuk a közigazgatást.
Ami a bekebelezett/bekebelezetlen megkülönböztetést illeti, pillanatnyilag minden amerikai külbirtok bekebelezetlen, egyetlen kivétellel: ez Palmyra-atoll, mely a Csendes-óceán központi részén található. A bekebelezett státusz azt jelenti, hogy az illető terület szerves része az Amerikai Egyesült Államoknak, vonatkozik rá automatikusan a teljes amerikai jogrend, lakosai pedig amerikai állampolgárok, viszont nem a szövetségi állam tagja (hiszen nem állam), hanem a szövetségi központi kormány alá tartozik.



Szerintem Diego Garcia -ra gondoltál, amit az USA tartósan bérel Nagy-Britanniától.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Nem tudom ott milyen hírszerzést is lehet végezni. Nyugati HUMINT ugye kilőve, csak keleti típusú ember lehet, vagyis beszervezett ember - vagy valami ELINT, csak ott meg még az analóg kommunikáció is jól megy....
Amúgy meg az egész akkora fail, hogy hihetetlen:
-Egyrészt az egész a rezsim túléléséért van, vagyis fenyegetésre, ha használják is, megdöglenek.
-Másrészt meg Guam igazából nem nagyon fájna az USA-nak, hiszen külterület. Persze meghalna párezer ember meg elveszne az ottani bázis, de ennyi. Nem egy amerikai nagyváros, nem az USA belterülete, a súlyozás teljesen más. Talán az északiak abban reménykednek, hogy Guamért nem gőzölnék el őket, de azzal sem lennének előrébb, mert az USA hadserege nem éppen békefenntartói attitűddel menne el Kimért - kb. az amerikai haderő olyan hozzáállással indulna el, ahogy a II. VH óta soha.
Igen, anno Pearl Harbor is jó ötletnek bizonyult a japók részéről. Guam ÉK beüvegezése olyan hadüzenet lenne, amire a kínaiak is széttárnák a kezüket. Vagy gyorsan bemennének szárazföldön és letennék a trónról a pufit. De annyi észt kinézek belőlük, hogy kellően nagy számú kínai ügynök setrepertél a dagi közelében ahhoz, hogy ne ragadtassa el magát oly hirtelen cselekedetekre.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 486
113
Igen, anno Pearl Harbor is jó ötletnek bizonyult a japók részéről. Guam ÉK beüvegezése olyan hadüzenet lenne, amire a kínaiak is széttárnák a kezüket. Vagy gyorsan bemennének szárazföldön és letennék a trónról a pufit. De annyi észt kinézek belőlük, hogy kellően nagy számú kínai ügynök setrepertél a dagi közelében ahhoz, hogy ne ragadtassa el magát oly hirtelen cselekedetekre.

Szerintem nagyon kevés ügynök van ott. Oda bejutni, hát még a légy is ellenőrzés után tud csak. Annyira eszement egy állapot lehet már ott, hogy el tudom képzelni, hogy ez a dagi, pusztán élvezetből is, támadást intéz, ha lesz hozzá fegyvere, az USA ellen.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Szerintem nagyon kevés ügynök van ott. Oda bejutni, hát még a légy is ellenőrzés után tud csak. Annyira eszement egy állapot lehet már ott, hogy el tudom képzelni, hogy ez a dagi, pusztán élvezetből is, támadást intéz, ha lesz hozzá fegyvere, az USA ellen.
Azért az Állambiztonsági Minisztériumnak (中华人民共和国国家安全部
Zhōnghuá Rénmín Gònghéguó Guójiā Ānquánbù), könnyebb ügynököt szerezni egy olyan országban ami az ő katonai támogatásával maradt fenn (bocsánat, önkéntes kínai katonákéval), csak velük kereskedik és csempész. Miközben érdekük is, hogy a rezsim maradjon (épp ahogyan az amerikaiaknak, dél-koreaiaknak, japánoknak, de valszeg Vietnamnak is). Nem pont a szakácsra gyanakodnék (kivéve, ha "jól bánik a késekkel"), de a hiearchiában 4., 5. helyen álló népelemek könnyen lehetnek elkötelezettek Igaz Korea mellett Kína, meg a saját túlélésük irányába is.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ez a "lerakétázzuk Guam-ot" szerencsére csak a szájkarate része. Katonailag konkrétan semmi értelme.
Ha Guamot sikerülne is kiiktatni - hagyományos töltetű rakétákkal nem valószínű - a Mariana sziget láncon ott van még alig több mint 100 km-re Rota, Tinian, Saipan bombázógépek és utántöltők fogadására alkalmas - jelenleg - civil repterekkel.
Ha háború lesz akkor sanszosan az USA fogja mérni az első csapást méghozzá valószínűleg előzetes figyelmeztetés nélkül (olyan 67-es izraeli módra...)
A logikus az lenne hogy ne várják meg hogy É.Korea háborús üzemmódra váltson hanem még előtte meg kell próbálniuk a stratégiai rakéta csapatokat a lehető legnagyobb mértékben meggyengíteni egyetlen nagy csapással.
Persze az első csapást követően É.Korea azonnal offenzívát kezdene és megpróbálna minden megmaradt erejével visszavágni.
Erről szól ez a a kis elemzés: http://nautilus.org/napsnet/napsnet...e-gap-between-rhetoric-and-reality/#figureone

Érdekes hogy atomcsapástól legjobban az USA-nak kell tartania. Bár É.Korea valószínűleg fel tudja szerelni a bombáját egy ICBM-re, de egy annál kisebb MRBM-re jelenleg még NEM. A többi szóba jöhető hordozó eszköz - repülőgép, tengeralattjáró, stb.. - esélye hogy elérje Japánt, D. Koreát - gyakorlatilag nulla. Az MRBM-eket jelenleg csak hagyományos harci résszel, rosszabb esetben vegyi töltettel tudják felszerelni.
A jó hír hogy az ICBM-eket jó eséllyel már a kilövés előtt le tudnák vadászni. Folyékony hajtóanyaggal működnek ami azt jelenti hogy kilövés előtt a hajtóanyaggal való feltöltésük több órás folyamat. Ezután pozícióba kell állítani őket és csak ez után jöhetne a kilövés. É.Korea fölötti folyamatos légi őrjárattal jó eséllyel le tudnák vadászni a rakétákat még kilövés előtt.

Az é.koreai szárazföldi offenzíva - az elemzés szerint - rövid, véres, és É.Korea számára bizonyosan vesztes lenne.

Az a sokat hangoztatott félelem hogy Seoult legyalulják tűzérséggel nem valós.
Seoulnak legfeljebb a leg északibb kerületei esnek bele az É.Koreai tüzérség hatósugarába.
3-1024x667.jpg


Az áldozatok száma várhatóan így alakulna:
20b648bd02320c75f03d868aead6a60e.png

Az első sortüzek után a d.koreai tüzérség, légierő rövid utón végezne a felderített célokkal. A Seoul nagyon jól el van látva óvóhelyekkel és az evakuálás is gondosan elő van készítve. Az áldozatok száma egy nagyságrenddel nagyobb lehet ha az északiak vegyi fegyvereket vetnek be, de mivel a vegyi fegyverek a nukleáris fegyverekkel esnek egy megítélés alá, ez a gyors véget jelentené északnak.
A beinduló légioffenzíva lehetetlenné tenné hogy az északiak csapatokat, utánpótlást szállítsanak déli irányba.
A térségben már meglévő gépesített erők megindulhatnának Seoul felé három irányból.
4-1024x667.jpg

Ezek 1-15 km széles folyosók amiknek optimális esetben is napi egy hadosztály az áteresztő képessége, viszont a terület védelmét a déliek 50 éve építgetik, erősítik...
Az egész cécó a számítások szerint két hétig tartana.
Eddig a pontig olyan 200-300 ezer áldozattal (többsége é. koreai) számol az elemzés Utána jöhetne a közös USA, d. koreai (meg még azok a balekok akiket sikerül maguk mellé toborozniuk) offenzíva.
Ne ez az amiről már nem szól az elemzés és szerintem emiatt van még a pufi a helyén.
Pedig a lehető leggyorsabban be kéne menniük a szárazföldön is ahhoz hogy tuti biztosan minden stratégiailag fontos üzemeket leszereljenek, anyagokat összegyűjtésnek, vezetőket / tudósokat / mérnököket elfogjanak.
Szárazföldi megszállás nélkül pár év múlva az egészet kezdhetnék előröl.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Azt hittem, te tudsz valamiről amiről én nem. Szóval szerinted jogos volt Irak 2003-as lerohanása, mert 12-15-20 évvel KORÁBBAN vegyi fegyvert használtak?!! Nem késtek el egy kicsit az elvtársak (bocsi, urak?)?!! És ha már Szaddám ezt megérdemelte, akkor miért nem 91-ben rúgták tökön őkelmét?!! Vagy ha ennyire fejlett az USA-urak igazságérzete, miért nem avatkoztak be Kambodzsában ahol milliókat irtottak ki a vörös khmerek?!! Vagy Kalasnyikovval oké a tömeggyilkosság, csak a vegyi fegyver a probléma?!! És miért vonultak ki Irakból, egy tönkretett országot és az Iszlám Államot maguk után hagyva?!! Ráadásul azóta is tele a net, hogyan lövik a szíriai hadsereget a fekete inges IÁ-harcosok TOW-rakétákkal, nem tudod kitől kapták őket? Én úgy tudom USA-gyártmány, de tévedhetek is, lehet hogy Putyin adta nekik?!!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Azt hittem, te tudsz valamiről amiről én nem. Szóval szerinted jogos volt Irak 2003-as lerohanása, mert 12-15-20 évvel KORÁBBAN vegyi fegyvert használtak?!! Nem késtek el egy kicsit az elvtársak (bocsi, urak?)?!! És ha már Szaddám ezt megérdemelte, akkor miért nem 91-ben rúgták tökön őkelmét?!! Vagy ha ennyire fejlett az USA-urak igazságérzete, miért nem avatkoztak be Kambodzsában ahol milliókat irtottak ki a vörös khmerek?!! Vagy Kalasnyikovval oké a tömeggyilkosság, csak a vegyi fegyver a probléma?!! És miért vonultak ki Irakból, egy tönkretett országot és az Iszlám Államot maguk után hagyva?!! Ráadásul azóta is tele a net, hogyan lövik a szíriai hadsereget a fekete inges IÁ-harcosok TOW-rakétákkal, nem tudod kitől kapták őket? Én úgy tudom USA-gyártmány, de tévedhetek is, lehet hogy Putyin adta nekik?!!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 916
65 904
113
AZ USA külbirtoka Guam.


Az Amerikai Egyesült Államok külbirtokai olyan, az Egyesült Államokhoz tartozó földrajzi területek, melyek az Amerikai Egyesült Államok tagállamain kívül esnek, jogilag azoktól függetlenek, de lakosai mégis amerikai állampolgárok.
Az USA alkotmányjoga különbséget tesz "bekebelezett" és "bekebelezetlen" területek között, valamint "szervezett" és "szervezetlen" területek között.
Szervezettnek minősül az a terület, melynek van saját szervezett közigazgatása, míg szervezetlen az, aminek nincs, jellemzően ezek - egy kivétellel - lakatlan területek, melyeken értelemszerűen nem is lehetne közigazgatást szervezni, ill. olyan kis lakosságú területek, hogy nem érdemes megszervezni rajtuk a közigazgatást.
Ami a bekebelezett/bekebelezetlen megkülönböztetést illeti, pillanatnyilag minden amerikai külbirtok bekebelezetlen, egyetlen kivétellel: ez Palmyra-atoll, mely a Csendes-óceán központi részén található. A bekebelezett státusz azt jelenti, hogy az illető terület szerves része az Amerikai Egyesült Államoknak, vonatkozik rá automatikusan a teljes amerikai jogrend, lakosai pedig amerikai állampolgárok, viszont nem a szövetségi állam tagja (hiszen nem állam), hanem a szövetségi központi kormány alá tartozik.



Szerintem Diego Garcia -ra gondoltál, amit az USA tartósan bérel Nagy-Britanniától.
Akkor olyan mint a Krím? Amúgy van ott valami egyáltalán vagy csak pálmafák meg 2-3 teknősbéka?