Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
@tarzaan Figyelj, ha nem jó itt, akkor menj el. Ennyire egyszerű. Viszont ha maradsz, akkor fejezd már be a folyamatos fikázást.

A listázgatással az a baj, hogy vanank olyan fórumozók, akik képesek iylen listákon nagyítóval végigmenni, alternatívákat találni majd melldöngetni, hogy ez nem tiltott.

Igen, sajnos ez benne van a pakliban. Ezért sem akarom túlrészletezni, csak fő csapásirányként megnevezni pár témát, amik a tapasztalatok miatt ne legyenek itt előszedve. Persze azzal a megjegyzéssel, hogy ez nem azt jelenti, hogy ami itt nem szerepel, az biztosan szabad és következmények nélküli lesz.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 099
3 050
113
Még jobb hogy nem a fórumozok döntik el ki lehet itt..............1-2 "sztár" nagyon meglepődne,hogy már be sem tudna lépni 5 percen belül,szóval nagyon jó ez így ahogy van
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 653
14 636
113
@tarzaan Figyelj, ha nem jó itt, akkor menj el. Ennyire egyszerű. Viszont ha maradsz, akkor fejezd már be a folyamatos fikázást.
.

Nyugi, afelé halad a dolog, de még megvárom mi lesz azzal a szabályzattal. Eddig jó hely volt a fórum. még most sem szar, csak már kevésbé jó.

A kritika nem fikázás.


Ez sem igaz. Erről volt már szó. Te házhoz mész a pofonért...

De igaz. Mackensen azt hazudta, hogy blogen fajelméleti tanokat terjesztett.

Ilyesmiről szó sem volt, ráadásul amiről konkrétan írt, azokról 2 percbe sem tellett forrást találni, és még csak nem is angolul.

+nekem is törölte már hozzászólásom mondvacsinált okok miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt
M

molnibalage

Guest
Mert te is az a fajta ember vagy, aki azt szereti/várja el, hogy egy kommunikációs interakcióban lehetőleg megerősítsék azt a képet, ami elvileg kialakult benne a világról. Emiatt ne szégyelld magad, a többség ilyen, de büszke se legyél rá.
Én pusztán kijelentettem, hogy ha nem járnál ide, nekem aztán nem hiányzolnál. Számomra érdemben nemigen tettél hozzá semmit a fórumhoz, a tegnapi anti tudományos genetikás marhaságaid meg az oldal egyik legnagyobb szellemi mélyrepülését jelentették...
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
De semmi koze nem volt azoknak a temahoz (, fuggetlenul attol, hogy onmagaba persze mindegyik jogos felvetes).

Valamennyi volt, csak a Molni altal irt "szellemi melyrepulest" kritizaltam ezzel, plane, mivel o _ebben_ a temaban azert kifejezetten teves dolgokat birt irni.
Na mindegy, szerintem a Blogen es Tarzaan iranyaba irt kritika is erosen es erzelmi alapon tul lett tolva szerintem es valljuk be, most azert kicsit hulyen erzem magam, hogy pont en jelzem ezt, de igy jartam.:))))) IRL is megtalalom a hulye helyzeteket :D
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Blogen pontosan melyik hozzászólása miatt lett pihenőre küldve? Amíg ezt nem tudom, addig nem akarok ebben állást foglalni. Eddig szerintem Mack jól csinálta (bár amikor "kinevezték", még voltak kétségeim, persze nem a személye, hanem inkább a "pozíciójának szükségessége" és az annak megfelelés miatti esetleges "túlteljesítési kényszer" miatt és ezt a dolgot már GrGly esetében is véleményeztem, ha jól rémlik...). Viszont az kifejezetten tetszett a munkájában, hogy nem voltak ideológiai attitűdjei. Mert kicsit itt már mintha kezdene eltolódni az objektivitástól egy bizonyos oldal szekértolói felé a dolog, de ő eddig nem állt be egyik oldal táborába sem, amennyire láttam.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Blogen pontosan melyik hozzászólása miatt lett pihenőre küldve? Amíg ezt nem tudom, addig nem akarok ebben állást foglalni. Eddig szerintem Mack jól csinálta (bár amikor "kinevezték", még voltak kétségeim, persze nem a személye, hanem inkább a "pozíciójának szükségessége" és az annak megfelelés miatti esetleges "túlteljesítési kényszer" miatt és ezt a dolgot már GrGly esetében is véleményeztem, ha jól rémlik...). Viszont az kifejezetten tetszett a munkájában, hogy nem voltak ideológiai attitűdjei. Mert kicsit itt már mintha kezdene eltolódni az objektivitástól egy bizonyos oldal szekértolói felé a dolog, de ő eddig nem állt be egyik oldal táborába sem, amennyire láttam.

Eugenika temaban nyilvanitott velemenyt es peldakent elvileg olyan nepcsoportokat hozott fel, amelyeknel van hagyomanya a rokonok kozotti hazassagnak.
Az arabok (altalanositas) eseteben az allitas (rokonok kozti hazassag temaban) tenyszeru legjobb tudasom szerint, tobb helyen olvashatoak vonatkozo tanulmanyok, az okozott problemakkal egyutt.
Az eugenikat hajlamos a kozvelemeny a nacikhoz kapcsolni, gondolom innen jott a dolog.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Egyebkent Mack javareszt tenyleg jol csinalja szerintem, viszont szerintem sem kene tulmoderalni ezt a "sarkot"; minden mas hely annyira tele van szekertabor-tolo idiotakkal, hogy eselytelen a parbeszed. Itt meg az osszes idonkenti "anyazassal" egyutt is kulonbozo ideoloigai hatterrel biro emberek tudnak eszmet cserelni, ami ha eltunik, akkor nem tudom, mi lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Eugenika temaban nyilvanitott velemenyt es peldakent elvileg olyan nepcsoportokat hozott fel, amelyeknel van hagyomanya a rokonok kozotti hazassagnak.
Az arabok (altalanositas) eseteben az allitas (rokonok kozti hazassag temaban) tenyszeru legjobb tudasom szerint, tobb helyen olvashatoak vonatkozo tanulmanyok, az okozott problemakkal egyutt.
Az eugenikat hajlamos a kozvelemeny a nacikhoz kapcsolni, gondolom innen jott a dolog.

Az eugenikával szerintem semmi baj nincs, amíg nem arról szól, hogy meg kell ölni bárkit az öröklött tulajdonságai (bőrszín, stb.) miatt. Előbb-utóbb amúgy is ez lesz a jövő. Mint ahogy a természetes szelekciót már jó részben kiütöttük az emberek esetében, úgy a következő lépés az eugenika lesz értelemszerűen.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and 2ndt

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Egyebkent Mack javareszt tenyleg jol csinalja szerintem, viszont szerintem sem kene tulmoderalni ezt a "sarkot"; minden mas hely annyira tele van szekertabor-tolo idiotakkal, hogy eselytelen a parbeszed. Itt meg az osszes idonkenti "anyazassal" egyutt is kulonbozo ideoloigai hatterrel biro emberek tudnak eszmet cserelni, ami ha eltunik, akkor nem tudom, mi lesz.

Igazad van, de én pl. pont ezért is nagyon nehezen vállalnék el (akár) itt egy "modi-állást"... Kurva nehéz lehet higgadtnak és pártatlannak maradni, pláne ha a saját (ami mindenkinek van, ugye) nézetekkel totálisan ellentétes dolgokat tolnak állandóan...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and 2ndt
T

Törölt tag 1711

Guest
Eugenika temaban nyilvanitott velemenyt es peldakent elvileg olyan nepcsoportokat hozott fel, amelyeknel van hagyomanya a rokonok kozotti hazassagnak.
Az arabok (altalanositas) eseteben az allitas (rokonok kozti hazassag temaban) tenyszeru legjobb tudasom szerint, tobb helyen olvashatoak vonatkozo tanulmanyok, az okozott problemakkal egyutt.
Az eugenikat hajlamos a kozvelemeny a nacikhoz kapcsolni, gondolom innen jott a dolog.

Szegény ártatlan blogen csak lekorcsozta a szerinte teljes egészében belterjes cigány/arab/zsidó népességet...
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Egyebkent Mack javareszt tenyleg jol csinalja szerintem, viszont szerintem sem kene tulmoderalni ezt a "sarkot"; minden mas hely annyira tele van szekertabor-tolo idiotakkal, hogy eselytelen a parbeszed. Itt meg az osszes idonkenti "anyazassal" egyutt is kulonbozo ideoloigai hatterrel biro emberek tudnak eszmet cserelni, ami ha eltunik, akkor nem tudom, mi lesz.
Akkor mi lesz? Az egyesek által régóta vágyott nagy semmi. Ami előtte is volt. Mert ők attól boldogok. Akkor nem kell megvédeni az álláspontunkat, pozícióinkat, nem kell a nyílt színen kinyilvánítani, megvallani az eszméiket, stb. stb..
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Igazad van, de én pl. pont ezért is nagyon nehezen vállalnék el (akár) itt egy "modi-állást"... Kurva nehéz lehet higgadtnak és pártatlannak maradni, pláne ha a saját (ami mindenkinek van, ugye) nézetekkel totálisan ellentétes dolgokat tolnak állandóan...
A mészáros és sebész is hasonló mozdulatokkal, hasonló munkát végez és mindkettő lehet a szakmájának a mestere valamint szükség is van rájuk de nem hiszem, hogy bármelyikük is tökéletesen helyettesíteni tudná a másikat.
Ideje lenne megtanulni disztingválni.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 684
113
Igazad van, de én pl. pont ezért is nagyon nehezen vállalnék el (akár) itt egy "modi-állást"... Kurva nehéz lehet higgadtnak és pártatlannak maradni, pláne ha a saját (ami mindenkinek van, ugye) nézetekkel totálisan ellentétes dolgokat tolnak állandóan...
Grgly-nek ment. Az, hogy azóta nem megy, más tészta, de nem annak a bizonyítéka, hogy ez lehetetlen. Most eleve más a (előre deklarált) cél. :)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 653
14 636
113
Szegény ártatlan blogen csak lekorcsozta a szerinte teljes egészében belterjes cigány/arab/zsidó népességet...

A kérdés, hogy igaza volt-e:

Itt meg az a hozzászólásom, amiben források/hivatkozások is vannak a vélemény alátámasztására:
https://forum.htka.hu/threads/visszajelzések-és-javaslatok.5/page-193#post-365026


Blogen pontosan melyik hozzászólása miatt lett pihenőre küldve? Amíg ezt nem tudom, addig nem akarok ebben állást foglalni. Eddig szerintem Mack jól csinálta (bár amikor "kinevezték", még voltak kétségeim, persze nem a személye, hanem inkább a "pozíciójának szükségessége" és az annak megfelelés miatti esetleges "túlteljesítési kényszer" miatt és ezt a dolgot már GrGly esetében is véleményeztem, ha jól rémlik...). Viszont az kifejezetten tetszett a munkájában, hogy nem voltak ideológiai attitűdjei. Mert kicsit itt már mintha kezdene eltolódni az objektivitástól egy bizonyos oldal szekértolói felé a dolog, de ő eddig nem állt be egyik oldal táborába sem, amennyire láttam.

Itt van blogen hsz-e, ami miatt ki lett tiltva:
https://forum.htka.hu/threads/kantin-magyarország.1196/page-505#post-364932

Mac meg továbbra is sunnyog a témában.
 
Status
Not open for further replies.