Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Pedig igy kene mukodnie szeintem. De mindegy, nem ertunk egyet, ennyi. Ebben a temaban ritkan ert barki egyet velem, megszoktam:)
Mert elhanyagolod azt a tenyt, hogy milyen minosegi kotodes alakul ki a csaladtervezes es a terhesseg alatt.
Csak egy egyszeru pelda, semmi durva biokemia: Neked nem dereng, ahogy a terhes nok "ragyognak"? Ha egyszer megtanulod felismerni, akkor megerted azt a kotodest amiert egyutt maradnak a parjukkal a ferfiak. Az tenyleg mindent meger. Aztan persze nagy szemekkel pislogva eljuk le a kovetkezo evtizedeket majd meghalunk. Tenyleg csak ennyi a sztori, de szamomra ez racionalis magyarazat. :)
(Vicceltem.)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and 2ndt

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
De. A rasszizmus totál gáz. Ha egy népcsoportot genetikai alapon ítélsz meg jónak vagy rossznak (értsd kipusztulásra érdemesnek) az nácizmus és ezt nem lehet semmivel indokolni.
Ez a PC, ami megakadályozza az érdemi diskurzust bármilyen vonatkozó témában, mert lecsap a hurrdurrr cenzúra, hogy ez meg az rasszista.
A szólásszabadság korlátozása a gáz, és sérült elmére utal ( kis vagy nagy léptékben is).
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Mert elhanyagolod azt a tenyt, hogy milyen minosegi kotodes alakul ki a csaladtervezes es a terhesseg alatt.
Csak egy egyszeru pelda, semmi durva biokemia: Neked nem dereng, ahogy a terhes nok "ragyognak"? Ha egyszer megtanulod felismerni, akkor megerted azt a kotodest amiert egyutt maradnak a parjukkal a ferfiak. Az tenyleg mindent meger. Aztan persze nagy szemekkel pislogva eljuk le a kovetkezo evtizedeket majd meghalunk. Tenyleg csak ennyi a sztori, de szamomra ez racionalis magyarazat. :)
(Vicceltem.)

Van, aki ragyog, van aki nem. Van ismerosi korben olyan, aki orokbefogadott gyereket es nem szerette kevesbe. Eleg sokat beszelgettem ilyen temaban emberekkel; a nok oldalarol a terhesseget akartak megelni, ferfi oldalrol meg: "Nehogy mar mas kolyket neveljem!" Ez azert sokat elmond a szeretetre valo kepessegrol....szerintem. De hagyjuk, kulonbozo velemenyen vagyunk, ezt pont nem az a tema, amin barmi is mulik.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 681
12 504
113
Nem vagyok demagog. Valasztasok vannak es vannak, akik ilyet valasztanak. Nem jelentheted ki, hogy ettol ertelmetlen az eletuk, mikozben pont tobbet tesznek a tarsadalomert.
Félreérted. Te felhoztál egy példát egy olyan halmazból, ami sajnos(!) elhanyagolhatóan szűk réteget képez a társadalomban, ahelyett, hogy arra az aránytalanul nagyobb halmazra reflektáltál volna, amelynek tagjai a gyermekvállalást a karrier, a szabadabb életvitel vagy a komfortzóna szűkülése miatt utasítják el.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Félreérted. Te felhoztál egy példát egy olyan halmazból, ami sajnos(!) elhanyagolhatóan szűk réteget képez a társadalomban, ahelyett, hogy arra az aránytalanul nagyobb halmazra reflektáltál volna, amelynek tagjai a gyermekvállalást a karrier, a szabadabb életvitel vagy a komfortzóna szűkülése miatt utasítják el.

Igy mar ertem. Nem tudom, hogy milyen okokbol utasitjak el a gyerekvallalast, nem neztem ilyen iranyu felmereseket.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
A tüdőgyulladás vagy bármiylen más, külső tényező által okozott sérülés/betegség cumi, de mivel elvileg nem genetikai okokra vezethető vissza, ezért meggyógyítása nem eredményez komolyabb befolyásolást a természetes szelekcióba.
Pont, hogy de. A betegségekkel szembeni immúnitás a városlakó civilizációk esetében talán a legdurvább szelekció tényező. Volt, az antibiotikumokig és a vedőoltásokig.
Nem véletlen, hogy a természeti népek igencsak kihaltak Amerikában (+ ólommergezés, kényszermunka...).
Most mégis mire lennénk szelektálva? BöMös kulcspörgetésre?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
"Ez pontosan ugyanaz a belterjesség, mint a cigányoké. Rossz géneket örökítenek tovább, amiknek ki kellett volna pusztulniuk. A végeredmény egy arab-zsidó-cigány típusú populáció lesz."
Vétség: fajelméleti tanok terjesztése.

Mit írt Blogen?
-Van egy jelenség, amit ő belterjességként ír le.
-Erre a belterjességre hozott egy példát a cigányok/zsidók/arabok alakjában (vonatkozó link a tudomány embereinek szemléletéről már bekerült), maga a belterjesség fennáll a közeli nemi kapcsolatok miatt de ezt nem is kérdőjelezte meg senki.
-Ebből kifolyólag sérült genetikai állományt hordoznak ami a hosszútávú fennmaradást tekintve kártékony.
-Ennek végeredménye a belterjes népesség (visszautalás).

Ebben szimpla eugenika van, semmi olyat nem vetett billentyűzetre ami más fajok kiirtását, lebecsmérlését tartalmazná.
Ugyanaz a helyzet mintha én azt mondanám, hogy a fehér emberek jelentős része a jelen környezeti feltételek szerint hibás géneket hordoz mert nem tud ilyen időben 30 percnél többet napon tölteni bőrkárosodás nélkül. Igaz? Igen. Ki akarom irtani a fehéreket? Nem. Náczi-e vagyok? Nnnnem?


Az eugenika szerintem sem probléma, amíg tudományosan megalapozott.
A gond a rasszizmussal összekapcsolt eugenika, amely ráadásul rassz alapján ítéli meg, hogy mely népcsoport jellegzetes génjeinek és ezáltal a népcsoportnak kellene kipusztulni. Na az már undorító.

Ha nagyobb összefüggésekre mutat rá valaki (amit tudósok is vizsgáltak) az már rasszizmus. Ahha.
Senki nem akart kiirtani senkit.
"Rossz géneket örökítenek tovább, amiknek ki kellett volna pusztulniuk."
Szövegértés, szövegértés...


De. A rasszizmus totál gáz. Ha egy népcsoportot genetikai alapon ítélsz meg jónak vagy rossznak (értsd kipusztulásra érdemesnek) az nácizmus és ezt nem lehet semmivel indokolni.
Ez nettó politizálás, és elég szubjektív "igazságokra" építve.
Van amit szerinted ki lehet mondani (korrekt beszéd) és van amit nem (náci). Szerinted blogen átlépte az elfogadható beszéd határát, ezáltal átkerült a náciba.
Jelen esetben kritika illette a három népcsoport szokásait azok biológiai veszélyfaktora miatt. Ez benned (a valószínűleg nem maguktól beépült) asszociációs folyamataid révén "nácizmusként" csapódik le, a valóban leírt dolgok mellé már automatikusan társított képzetek miatt, amelyek ellenben nem kerültek leírásra.
Pirossal jelöltem a fogalmakat amelyek nem értelmezhetőek.



Szövegértés, légyszíves.
Írtam is, hogy tudományos alapon nem gáz. Olvass.
Az a tudományos ami belefér a világképedbe?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 731
14 792
113
Pont, hogy de. A betegségekkel szembeni immúnitás a városlakó civilizációk esetében talán a legdurvább szelekció tényező. Volt, az antibiotikumokig és a vedőoltásokig.
Nem véletlen, hogy a természeti népek igencsak kihaltak Amerikában (+ ólommergezés, kényszermunka...).
Most mégis mire lennénk szelektálva? BöMös kulcspörgetésre?

Az európaiak pestis miatt ill. az amerikai őslakók egyéb betegség miatti nagyarányú meghalása amiatt következett be, mert egy oly betegséggel szembesültek, ami az ő környezetükben nem volt természetes, így nem is alakulhatott ki bennük immunitás.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Pont, hogy de. A betegségekkel szembeni immúnitás a városlakó civilizációk esetében talán a legdurvább szelekció tényező. Volt, az antibiotikumokig és a vedőoltásokig.
Nem véletlen, hogy a természeti népek igencsak kihaltak Amerikában (+ ólommergezés, kényszermunka...).
Most mégis mire lennénk szelektálva? BöMös kulcspörgetésre?

Acsi-acsi!

"A betegségekkel szembeni immúnitás a városlakó civilizációk esetében talán a legdurvább szelekció tényező."
Ne mossuk ossze a tulelest _tisztan_ csokkento genetikai problemakat a sok egyeb faktortol is fuggo szelekcios tenyezokkel. Az immunrendszer allapotat a genetikan kivul egy rakas faktor (pl. statusz) is erosen befolyasolja (sot vannak esetek, ahol pl. a magasabb statusz elosegiti egy betegseg kialakulasat, lasd koszveny mint "a gazdagok betegsege". Nyilvan olyan is van, ahol genetikai anomalia szolgalja a tulelest lasd sarlosejtes anemia gyakoribb elofordulasa Kozep-Afrikaban (malaria kapcsan).

Most mar nemigen vagyunk szelektalva, gyakorlatilag elhanyagolhato az eselye annak, hogy valaki ne elje meg a szaporodokepes kort. Reszben ez az oka a mostani kriziseknek is.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 823
2 543
113
B@szki! Végigpörgetve az elöző 4-5 oldalt azt hittem rossz weboldalra kattintottam! Miért nem értik meg itt a lázongók, hogy rz egy haditechnikai oldal?? Mi a tótágas kis micsodám volt ebben a 4-5 oldal vitában ami csak egy icike-picike módon is kapcsolódik a haditechnikához?? Urak! Menjetek màs oldalakra genetikai disszertációkat írni!! Ezek nem azok a droidok amiket kerestek!! Bocs a kirohanásért de a zacsim tele már a sok off topikkal!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Szo nincs rola.
De a belterjessegnek, a transzszexualisoknak, az arva gyermekeknek, Terez anyanak vagy a vallasi dogmaknak nincs koze a lombikhoz. Ezek nem ervek a temaban. Folosleges osszemosni oket.
Blogen kitiltására, az ominózus kommentre és notaricon véleményére reagáltam. A többi nem érdekel,nem érint, ezzel is a fórum működése miatt foglalkozom.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Uraim! Láttam én, hogy tarzaan ide posztolt felháborodása apropóján helyeződött át ide a diskurzus, de ennek most már legyen vége. Ne kelljen már ez:


Ez itt egy B61-es oldása. Ne kelljen már ide a topicba taktikai atomot beszórni... :)
Akkor az rendben van, hogy az unszimpatikus fórumozót olyanért tiltják ki amit az ominózus két-három mondata sehol nem állított?
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 681
12 504
113
"Ez pontosan ugyanaz a belterjesség, mint a cigányoké. Rossz géneket örökítenek tovább, amiknek ki kellett volna pusztulniuk. A végeredmény egy arab-zsidó-cigány típusú populáció lesz."
Vétség: fajelméleti tanok terjesztése.

Mit írt Blogen?
-Van egy jelenség, amit ő belterjességként ír le.
-Erre a belterjességre hozott egy példát a cigányok/zsidók/arabok alakjában (vonatkozó link a tudomány embereinek szemléletéről már bekerült), maga a belterjesség fennáll a közeli nemi kapcsolatok miatt de ezt nem is kérdőjelezte meg senki.
-Ebből kifolyólag sérült genetikai állományt hordoznak ami a hosszútávú fennmaradást tekintve kártékony.
-Ennek végeredménye a belterjes népesség (visszautalás).

Ebben szimpla eugenika van, semmi olyat nem vetett billentyűzetre ami más fajok kiirtását, lebecsmérlését tartalmazná.
Ugyanaz a helyzet mintha én azt mondanám, hogy a fehér emberek jelentős része a jelen környezeti feltételek szerint hibás géneket hordoz mert nem tud ilyen időben 30 percnél többet napon tölteni bőrkárosodás nélkül. Igaz? Igen. Ki akarom irtani a fehéreket? Nem. Náczi-e vagyok? Nnnnem?




Ha nagyobb összefüggésekre mutat rá valaki (amit tudósok is vizsgáltak) az már rasszizmus. Ahha.
Senki nem akart kiirtani senkit.
"Rossz géneket örökítenek tovább, amiknek ki kellett volna pusztulniuk."
Szövegértés, szövegértés...



Ez nettó politizálás, és elég szubjektív "igazságokra" építve.
Van amit szerinted ki lehet mondani (korrekt beszéd) és van amit nem (náci). Szerinted blogen átlépte az elfogadható beszéd határát, ezáltal átkerült a náciba.
Jelen esetben kritika illette a három népcsoport szokásait azok biológiai veszélyfaktora miatt. Ez benned (a valószínűleg nem maguktól beépült) asszociációs folyamataid révén "nácizmusként" csapódik le, a valóban leírt dolgok mellé már automatikusan társított képzetek miatt, amelyek ellenben nem kerültek leírásra.
Pirossal jelöltem a fogalmakat amelyek nem értelmezhetőek.




Az a tudományos ami belefér a világképedbe?
Azon kívül, hogy ez nettó szerecsenmosdatás sok értelme nincs. Szómágia, csúsztatások és némi Csubakka-érvelés.
A belterjesség nem az említett három csoport kizárólagos tulajdonsága és nem genetikai alapon, hanem kulturális alapon jön lére, tehát a belterjesség általános vádja az adott három népcsoporttal szemben vad általánosítás, genetikai megbélyegzés. Abba már különösen nem mennék bele, hogy az arab a zsidó és a cigány népeket, mint kulturálisan és/vagy vallásilag önmagukon belül is élesen elkülönülő csoportokat genetikai alapon sikerült neki egy szép nagy negatív előjelű közös nevezőre hozni. Csak gratulálni tudok.
Ha ezt nem érted az elég nagy baj.
 
  • Tetszik
Reactions: Tcat
Status
Not open for further replies.