[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Szerinted melyik NATO-országban nincs? Még a nyugathoz képest csóró MN-nél is anno több ezer légiharc-rakétát selejteztek le és adtak el.
Persze ahol kifogyott, ott kénytelenek áttérni az AMRAAM-ra - lásd a norvégokat, de ők Európa egyik leggazdagabb országa!
Norvégiának sanszosan soha nem volt Sparrow rakétája, mert F-5-ről F-16A-ra váltottak és ahhoz nem volt AIM-7. Az MLU gépek elvbe képesek használini, de az alkalmazók egy része soha nem vett hozzá. Persze akadálya sanszosan nincs venni az USA-ból.

A németeknél sincs Sparrow, mert az F-4-eikhez nem volt és más típusokon sem, az ICE szintént elvben tudná használni, de AMRAAM korszakban feleselegs. A Benelux államoknál is dettó ez van, F-16 MLU előtt nem volt Sparrow képes típusuk.

Törököknek volt Sparrow és a görögöknél is az F-4 miatt, hogy van-e azt nem tudom.

Olaszban Aspide volt, ami AIM-7E-2 leszármazott asszem, EF-hez kétlem, hogy menne.

A spanyol Horned hh-- beszerzés, sanszosan van hozzá AIM-7. Angoloknak Skyflash volt kételm, hogy EF-re felmehetne.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 326
76 963
113
Te most már hirtelen 2001-től számolsz, amikor AA képességű Gripen rengeltek meg. Hallod, ez már beteges... Olyan szinten elfogult vagy, hogy hozzád képest a göbbelszi propaganda és a pravda az igazmondás ékkövei...

Bocsánat csak 10 év(ha jól emlékszem).az sokkal kevesebb,nem is értem mi is a probléma.Teljesen természetes,hogy egy amúgy többfeladatú gép üzemeltetője 10 év alatt eljut odáig,hogy bombákat ugyan vesz a géphez(amiket felrakni nem tud a gépekre a hiányos beszerzés miatt).Mindezt olyan áron,hogy emiatt a beszerzés miatt(Gripen beszerzés)a haderő többi része kivérzik.

Rendben legyen!Ez így tök normális dolog semmi extra nincs benne sőt örüljünk is annak,hogy ez a helyzet!!!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 326
76 963
113
Norvégiának sanszosan soha nem volt Sparrow rakétája, mert F-5-ről F-16A-ra váltottak és ahhoz nem volt AIM-7. Az MLU gépek elvbe képesek használini, de az alkalmazók egy része soha nem vett hozzá. Persze akadálya sanszosan nincs venni az USA-ból.

A németeknél sincs Sparrow, mert az F-4-eikhez nem volt és más típusokon sem, az ICE szintént elvben tudná használni, de AMRAAM korszakban feleselegs. A Benelux államoknál is dettó ez van, F-16 MLU előtt nem volt Sparrow képes típusuk.

Törököknek volt Sparrow és a görögöknél is az F-4 miatt, hogy van-e azt nem tudom.

Olaszban Aspide volt, ami AIM-7E-2 leszármazott asszem, EF-hez kétlem, hogy menne.

A spanyol Horned hh-- beszerzés, sanszosan van hozzá AIM-7. Angoloknak Skyflash volt kételm, hogy EF-re felmehetne.

Tehát gyakorlatilag az európai NATO F-16-ot üzemeltető országai az elmúlt kb 20-25 évben(nem tudom kinek mióta van AMRAAM-ja) alig-alig lőttek gyakorló céllal AMRAAM-ot?Ezt elég nehezemre esik elhinni!
 
M

molnibalage

Guest
Tehát gyakorlatilag az európai NATO F-16-ot üzemeltető országai az elmúlt kb 20-25 évben(nem tudom kinek mióta van AMRAAM-ja) alig-alig lőttek gyakorló céllal AMRAAM-ot?Ezt elég nehezemre esik elhinni!
Valami akkor is igaz, ha nem hisz benne az ember. Évi 2-3 rakétás felhasználás sokba kerül. Amikor egy rakéta ára 2 millió USD táján van, akkor inkább a 30 éves anno 100k USD-s AIM-9M vagy a 250k USD-s AIM-7M is megfelel.

Szerinted a AEGIS rombolók mikor lőttek életük során tízes sorozatokat? Kb. a full képesség igazoló teszten.

Öregem AIM-54-ből az F-14-esek teljes karrierje során EGYETLEN alkalommal csinálták meg a 6 db indításos tesztet, soha többet. A négyesből asszem volt kettő és abból sem volt több soha. Aztán AIM-54-et is szökőévenként és a kivonásakor lőttek el, mert olcsóbb volt ellőni, mint hazavinni és szétszerelni.

Élesben megcsinálták az AIM-120 killt az AF alatt. Szerinted van olyan pilóta a tesztet leszámíva, ahol bárki erre lehetőséget kapott...?

Dudi, te álomvilágban élsz...
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Norvégiának sanszosan soha nem volt Sparrow rakétája, mert F-5-ről F-16A-ra váltottak és ahhoz nem volt AIM-7. Az MLU gépek elvbe képesek használini, de az alkalmazók egy része soha nem vett hozzá. Persze akadálya sanszosan nincs venni az USA-ból.

A németeknél sincs Sparrow, mert az F-4-eikhez nem volt és más típusokon sem, az ICE szintént elvben tudná használni, de AMRAAM korszakban feleselegs. A Benelux államoknál is dettó ez van, F-16 MLU előtt nem volt Sparrow képes típusuk.

Törököknek volt Sparrow és a görögöknél is az F-4 miatt, hogy van-e azt nem tudom.

Olaszban Aspide volt, ami AIM-7E-2 leszármazott asszem, EF-hez kétlem, hogy menne.

A spanyol Horned hh-- beszerzés, sanszosan van hozzá AIM-7. Angoloknak Skyflash volt kételm, hogy EF-re felmehetne.
A francúzok és angolok kivételével az összes NATO-országban volt Starfighter, és az olaszok pl. használtak hozzá Sparrow-tuning Aspide-ot, a többiekről nem tudom.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 326
76 963
113
Valami akkor is igaz, ha nem hisz benne az ember. Évi 2-3 rakétás felhasználás sokba kerül. Amikor egy rakéta ára 2 millió USD táján van, akkor inkább a 30 éves anno 100k USD-s AIM-9M vagy a 250k USD-s AIM-7M is megfelel.

Szerinted a AEGIS rombolók mikor lőttek életük során tízes sorozatokat? Kb. a full képesség igazoló teszten.

Öregem AIM-54-ből az F-14-esek teljes karrierje során EGYETLEN alkalommal csinálták meg a 6 db indításos tesztet, soha többet. A négyesből asszem volt kettő és abból sem volt több soha. Aztán AIM-54-et is szökőévenként és a kivonásakor lőttek el, mert olcsóbb volt ellőni, mint hazavinni és szétszerelni.

Élesben megcsinálták az AIM-120 killt az AF alatt. Szerinted van olyan pilóta a tesztet leszámíva, ahol bárki erre lehetőséget kapott...?

Dudi, te álomvilágban élsz...

Melyik rakétának darabja kerül 2millió USD-be?Csak azért mert a wiki szerint mi a C-5-ös AMRAAM darabját 530004USD-ért vettük(40db C-5 AMRAAM-ért és 10 db CATM-120 gyakorló rakétáért fizettünk összesen 25389904 USD-t).

De ez még mindig nem ad választ a bombázásra.
 
M

molnibalage

Guest
A francúzok és angolok kivételével az összes NATO-országban volt Starfighter, és az olaszok pl. használtak hozzá Sparrow-tuning Aspide-ot, a többiekről nem tudom.
Az volt asszem talán egyedül Sparrow. Régen próbáltam képet találni más európai F-104-en, de nem sikerült. Ha német F-4-en nem volt, akkor F-104G-n sem valószínű... Többi nemzet F-104-én sem láttam soha AIM-7-et.
 
M

molnibalage

Guest
Melyik rakétának darabja kerül 2millió USD-be?Csak azért mert a wiki szerint mi a C-5-ös AMRAAM darabját 530004USD-ért vettük(40db C-5 AMRAAM-ért és 10 db CATM-120 gyakorló rakétáért fizettünk összesen 25389904 USD-t).

De ez még mindig nem ad választ a bombázásra.
Mostanában már ennyiért szórják. Mert, ha ellősz egy régit, akkor újjal kell pótolni. Senkit nem érdekel, hogy X éve Y ország milyen politikai hátszélell és mennyiért vett.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Az volt asszem talán egyedül Sparrow. Régen próbáltam képet találni más európai F-104-en, de nem sikerült. Ha német F-4-en nem volt, akkor F-104G-n sem valószínű... Többi nemzet F-104-én sem láttam soha AIM-7-et.
Német gépeken biztos nem volt, mert a háború utáni szövetséges megegyezés szerint 40 évig Németország nem birtokolhatott se nagyobb hatótávú se támadó fegyverzetet. Ezért nem volt az F-4F-ekben bombázó-felszerelés se, meg Sparrow sem (meg az NDK sem kapott 85-ig semmiféle vadászbombázó felszerelést a gépeihez meg Szu-22 gépeket is csak ez után).
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 326
76 963
113
Mostanában már ennyiért szórják. Mert, ha ellősz egy régit, akkor újjal kell pótolni. Senkit nem érdekel, hogy X éve Y ország milyen politikai hátszélell és mennyiért vett.

Akkor számomra az a logikus,hogy ahogy haladunk előre úgy fog szaporodni az AMRAAM lövészet.De ugye ebből az is következik,hogy aki nem az elején vett hanem később annak egy rakéta ellövése sokkal olcsóbb mint pl az amerikaiaknak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 326
76 963
113
Német gépeken biztos nem volt, mert a háború utáni szövetséges megegyezés szerint 40 évig Németország nem birtokolhatott se nagyobb hatótávú se támadó fegyverzetet. Ezért nem volt az F-4F-ekben bombázó-felszerelés se, meg Sparrow sem (meg az NDK sem kapott 85-ig semmiféle vadászbombázó felszerelést a gépeihez meg Szu-22 gépeket is csak ez után).

Akkor a tank mi a repedt here?
 
  • Tetszik
Reactions: endre

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Akkor számomra az a logikus,hogy ahogy haladunk előre úgy fog szaporodni az AMRAAM lövészet.De ugye ebből az is következik,hogy aki nem az elején vett hanem később annak egy rakéta ellövése sokkal olcsóbb mint pl az amerikaiaknak.
Ez csak akkor igaz, ha a külföldi vevők ugyanannyiért kapják a rakétákat mint az USAF, ebben meg azért kételkedek. Ha én autókereskedő vagyok, a hugi vagy az öcsém olcsóbban kapja az autót mint aki az utcáról téved be.
 
  • Tetszik
Reactions: endre
M

molnibalage

Guest
Akkor számomra az a logikus,hogy ahogy haladunk előre úgy fog szaporodni az AMRAAM lövészet.De ugye ebből az is következik,hogy aki nem az elején vett hanem később annak egy rakéta ellövése sokkal olcsóbb mint pl az amerikaiaknak.
Nem, nem fog. Ilyen kevés AIM-120-szal és magyar pénzügyi viszonyok között semmiféle realitása nincs az AIM-120 éleslövészetnek.
 
Status
Not open for further replies.