Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Zsidotorvvenyek, Numerus clausus mond valamit ?

Igen. Nevezd meg azt a magyar származású Nobel díjast, aki ennek hatására távozott Magyarországról. Segítek, nincs ilyen. Egyetlen egy ember volt, Harsányi János, aki a zsidó vallása miatt munkaszolgálatos lett, majd a német megszállás idején a NÉMETEK el akarták hurcolni, de szerencsére sikerült megszökjön, ezután magyarok bújtatták és túlélte a háborút. A kommunisták miután államosították a gyógyszertárat ahol dolgozott, elhagyta az országot 1950-ben.
Mocskos Horthy, ez is az ő bűne. Vagy nem?
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Ezért szájba vágna.
Ebben én komolyan nem látom a sértést, így nem értem hogy miért?

Ebben az országban a legtöbb itt élő ember NEM Árpád vére. Nekem vannak sváb és rácz felmenőim is a teljesség igénye nélkül, de ha valaki leateista magyarozna, azt gondolnám hogy IGAZA VAN! Semmiképp sem vágnám szájba.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 854
78 069
113
Ebben én komolyan nem látom a sértést, így nem értem hogy miért?

Ebben az országban a legtöbb itt élő ember NEM Árpád vére. Nekem vannak sváb és rácz felmenőim is a teljesség igénye nélkül, de ha valaki leateista magyarozna, azt gondolnám hogy IGAZA VAN! Semmiképp sem vágnám szájba.

Figy ő zsidó aki nem vallásos te meg le ateista magyaroztad.Így már érthető?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Már miért ne lenne? Kurdokról is beszélhetünk pedig Kurdisztán nem létezik. Románia területén is élnek magyarok, és amíg nem volt magyar állampolgárságuk addig is magyarok voltak. Miért? Mert annak határozták meg magukat. Bármely ember meghatározhatja magát zsidónak úgy, hogy nem vallásos és egyben nincs izraeli állampolgársága. Az a zsidó aki annak érzi magát.

Ezt érezheti, vallhatja akkor ha:
- zsidó vallású
- izraeli állampolgár
- nem vallásos és nem is izraeli állampolgár, de egyéb okok miatt zsidónak definiálja magát, ilyen lehet például:
a.) a felmenői zsidó vallásúak és/vagy izraeli állampolgárok voltak
b.) felmenői nem voltak zsidók, viszont ő integrálódott a zsidó közösséghez akár vallás és izraeli állampolgárság nélkül

b.) >>> Ez magyarázható azzal ha nem Izraelben, de egy másik országban (pl.: USA) található zsidó közösségbe illeszkedik be valaki, olyan szinten, hogy évek múltán már zsidónak vallja magát, miközben a vallást nem vette fel, az állampolgársága pedig (a példa miatt) amerikai. >>> Ugyanez történt sok magyar menekülttel is. Miközben vallásról itt nem beszélhetünk, integrálódtak az amerikai társadalomba és sokuk évek múltán már amerikainak definiálta magát, miközben magyarnak született.

Zsidó nemzetiség nincs, csak zsidó vallás van. Izraeli nemzetiségű ember van, az aki héberül beszél. A zsidó vallás és az izraeli nemzetiség két külön dolog. Nem mindig van közös halmazuk. Lehet valaki izraeli nemzetiségű, de katolikus vallású és lehet valaki magyar nemzetiségű, de zsidó vallású. De olyan, hogy zsidó ateista nincs. Mint ahogy keresztény ateista sincs. :)
Persze vannak egyes emberek, akik ugyan egy kukkot nem tudnak héberül, de mivel zsidó vallásúak, ezért valamilyen oknál fogva Izraelt tartják az elsődleges hazájuknak. És megint vannak ennél még furcsább szerzetek is, akik sem héberül nem tudnak, se nem vallásosak és mégis izraelinek tartják magukat.
Ne keverjük össze az ókori zsidókat a mai zsidó vallású emberekkel. Az ókori zsidók nagyrészt kihaltak, a mai zsidó vallású embereknek nem sok köze van az ókori zsidókhoz.

A romániai magyarokat elég könnyű beazonosítani, ők azok, akiknek magyar az anyanyelvük. :)
A kurdok szintén attól kurdok, hogy kurd az anyanyelvük.
 

70920

Active Member
2017. október 30.
78
199
33
Zsidó nemzetiség nincs, csak zsidó vallás van. Izraeli nemzetiségű ember van, az aki héberül beszél. A zsidó vallás és az izraeli nemzetiség két külön dolog. Nem mindig van közös halmazuk. Lehet valaki izraeli nemzetiségű, de katolikus vallású és lehet valaki magyar nemzetiségű, de zsidó vallású. De olyan, hogy zsidó ateista nincs. Mint ahogy keresztény ateista sincs. :)
Persze vannak egyes emberek, akik ugyan egy kukkot nem tudnak héberül, de mivel zsidó vallásúak, ezért valamilyen oknál fogva Izraelt tartják az elsődleges hazájuknak. És megint vannak ennél még furcsább szerzetek is, akik sem héberül nem tudnak, se nem vallásosak és mégis izraelinek tartják magukat.
Ne keverjük össze az ókori zsidókat a mai zsidó vallású emberekkel. Az ókori zsidók nagyrészt kihaltak, a mai zsidó vallású embereknek nem sok köze van az ókori zsidókhoz.

A romániai magyarokat elég könnyű beazonosítani, ők azok, akiknek magyar az anyanyelvük. :)
A kurdok szintén attól kurdok, hogy kurd az anyanyelvük.

A válaszodban benne van, hogy hol tévedsz. A nemzetiség nem genetikai alapon értendő. Azt állítod, ne keverjük őket össze az ókori zsidókkal mert ők kihaltak. Nos, akkor mi sem lehetünk magyarok, ugyan is ők e logika szerint szintén kihaltak. Mi oroszok, tatárok, törökök, németek stb keverékei vagyunk. De magadat is megcáfolod a genetikai vonal után, hiszen azt mondod, hogy a magyarokat anyanyelv után lehet beazonosítani Romániában. Tehát itt már egy újabb olyan dolog merül fel ami alapján valaki zsidónak tarthatja magát ha nem is az a vallása és nincs is izraeli állampolgársága. Mert integrálódott mondjuk egy külföldi zsidó közösségbe, átvette a nyelvüket és zsidóként határozza meg önmagát.

Ha a te elgondolásod alapján határoznánk meg emberek hovatartozását akkor a világ nemzetiségeinek többségét kihaltnak kellene tekintenünk.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 024
54 001
113
Úgy tudom férfiaknál követelmény a körülmetélés,fontos,hogy tudjon írni,olvasni,beszélni héberül,mert az ő nyelvük,írásuk sem csupán betűk,hanem egy szimbólum rendszer,mint a mi rovásunk,a nyelvük is teremtő nyelv,mint a mienk,a kisfőnökük kedveli,ha héberül szólnak hozzá.
De ne találgassunk,majd Sharid elmondja,ha akarja a tutit.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
A válaszodban benne van, hogy hol tévedsz. A nemzetiség nem genetikai alapon értendő. Azt állítod, ne keverjük őket össze az ókori zsidókkal mert ők kihaltak. Nos, akkor mi sem lehetünk magyarok, ugyan is ők e logika szerint szintén kihaltak. Mi oroszok, tatárok, törökök, németek stb keverékei vagyunk. De magadat is megcáfolod a genetikai vonal után, hiszen azt mondod, hogy a magyarokat anyanyelv után lehet beazonosítani Romániában. Tehát itt már egy újabb olyan dolog merül fel ami alapján valaki zsidónak tarthatja magát ha nem is az a vallása és nincs is izraeli állampolgársága. Mert integrálódott mondjuk egy külföldi zsidó közösségbe, átvette a nyelvüket és zsidóként határozza meg önmagát.

Ha a te elgondolásod alapján határoznánk meg emberek hovatartozását akkor a világ nemzetiségeinek többségét kihaltnak kellene tekintenünk.

Az az ember magyar, akinek magyar az anyanyelve. Magyar anyanyelve pedig kétféleképpen lehet valakinek:
1 magyar felmenői voltak
2 valamikor ő vagy a felmenői magyar környezetbe kerültek és ezáltal magyar lett az anyanyelve.
Persze van amikor valaki magyarnak tartja magát annak ellenére, hogy nem magyar az anyanyelve (jellemzően azok, akik Magyarországon telepednek le), ez viszont csak ideiglenes állapot (max egy emberöltő). Egy idő után vagy magyar lesz az anyanyelve, vagy ugyan ő még megtartja az idegen nyelvét, de a gyerekeit már magyarnak neveli és azoknak az anyanyelve magyar lesz.
Ha meg idegenben tartja magát magyarnak, de az anyanyelve nem magyar, az is ideiglenes állapot, hisz a gyerekei már biztosan nem fogják magyarnak tartani magukat.
Amugy meg hogyne lenne semmi közünk a régi magyarokhoz? Nem írtották ki őket. Persze a genetikájuk felhígult, hisz sokan vettek feleségül/férjül más népből valót de a leszármazási vonal ment tovább és olvadtak is be más népek hozzánk.
Az az ember izraeli, akinek héber az anyanyelve. Az az ember, akinek magyar az anyanyelve de zsidó vallású, az magyar ember. Még akkor is, ha ő tévesen Izraelt tartja a hazájának.
A mai zsidó vallásúaknak sem nyelvileg sem genetikailag nem sok közük van az ókori zsidókhoz, ugyanis a ma élő zsidó vallásúak legnagyobb része csak felvette a zsidó vallást, de a nyelvet már nem.
Max azoknak a zsidó vallásúaknak van köze az ókori zsidókhoz, akik héber nyelvűek, de még azok sem mind az ókoriak leszármazottja, hisz meg is tanulhatták a héber nyelvet.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 188
113
Figy ő zsidó aki nem vallásos te meg le ateista magyaroztad.Így már érthető?
Magyar honvédségben csak magyar állampolgárok szolgálhatnak ha jól tudom, tehát magyarnak magyar. Aki meg nem hívő, az ateista. Tehát Ő ez esetben egy ateista magyar, attól függetlenül hogy zsidó származású.

Én sem vagyok templomba járó, tehát mondhatjuk hogy ateista vagyok, főleg sváb van a felmenőim közt, de tényleg nem is tartom magam másnak mint magyar embernek.

Ha valaki nálunk az MH-ban azért vágna valakit orrba mert "lemagyarozzák", azzal szerintem bajok vannak, s akkor az IDF ben van a helye, nem az MH-ban.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 854
78 069
113
Magyar honvédségben csak magyar állampolgárok szolgálhatnak ha jól tudom, tehát magyarnak magyar. Aki meg nem hívő, az ateista. Tehát Ő ez esetben egy ateista magyar, attól függetlenül hogy zsidó származású.

Én sem vagyok templomba járó, tehát mondhatjuk hogy ateista vagyok, főleg sváb van a felmenőim közt, de tényleg nem is tartom magam másnak mint magyar embernek.

Ha valaki nálunk az MH-ban azért vágna valakit orrba mert "lemagyarozzák", azzal szerintem bajok vannak, s akkor az IDF ben van a helye, nem az MH-ban.

Attól még lehwt zsidó,hogy magyar mi t ahogy lehet valaki magyar attól,hogy sváb.
 

70920

Active Member
2017. október 30.
78
199
33
Az az ember magyar, akinek magyar az anyanyelve. Magyar anyanyelve pedig kétféleképpen lehet valakinek:
1 magyar felmenői voltak
2 valamikor ő vagy a felmenői magyar környezetbe kerültek és ezáltal magyar lett az anyanyelve.
Persze van amikor valaki magyarnak tartja magát annak ellenére, hogy nem magyar az anyanyelve (jellemzően azok, akik Magyarországon telepednek le), ez viszont csak ideiglenes állapot (max egy emberöltő). Egy idő után vagy magyar lesz az anyanyelve, vagy ugyan ő még megtartja az idegen nyelvét, de a gyerekeit már magyarnak neveli és azoknak az anyanyelve magyar lesz.
Ha meg idegenben tartja magát magyarnak, de az anyanyelve nem magyar, az is ideiglenes állapot, hisz a gyerekei már biztosan nem fogják magyarnak tartani magukat.
Amugy meg hogyne lenne semmi közünk a régi magyarokhoz? Nem írtották ki őket. Persze a genetikájuk felhígult, hisz sokan vettek feleségül/férjül más népből valót de a leszármazási vonal ment tovább és olvadtak is be más népek hozzánk.
Az az ember izraeli, akinek héber az anyanyelve. Az az ember, akinek magyar az anyanyelve de zsidó vallású, az magyar ember. Még akkor is, ha ő tévesen Izraelt tartja a hazájának.
A mai zsidó vallásúaknak sem nyelvileg sem genetikailag nem sok közük van az ókori zsidókhoz, ugyanis a ma élő zsidó vallásúak legnagyobb része csak felvette a zsidó vallást, de a nyelvet már nem.
Max azoknak a zsidó vallásúaknak van köze az ókori zsidókhoz, akik héber nyelvűek, de még azok sem mind az ókoriak leszármazottja, hisz meg is tanulhatták a héber nyelvet.

Nem tudsz elszakadni az ókori zsidóktól.. Lényegtelen, hogy ők kihaltak. Felejtsd el őket. Ugyanis a mai világban van egy zsidóság ami nem csak vallást jelent és nem is csak izraeli állampolgárságot. Fordítsuk le akkor cionistákra, ha úgy jobban érted. Rengeteg olyan cionista zsidó él a világ országaiban, de főleg az USA területén akik nem csak, hogy nem zsidó vallásúak, (más sem, tehát nevezhetjük őket ateistának) de nincs is izraeli állampolgárságuk. De ettől még ők zsidók. Miért? Mert így definiálják önmagukat. Azért hoztam fel őket, mert a szent földre való visszatérés vágya vallás nélküli, pusztán nacionalista érzelmek alapján is előtört sok zsidóból, akik viszont nem rendelkeznek izraeli állampolgársággal.

Különbséget kell tudni tenni a között, hogy valaki önmagát egy elf nagymágusnak tartja, vagy zsidónak. Az első egyértelműen elmeháborodott, de a másik - már ha egészséges emberről beszélünk, aki adott esetben magyarázatot tud adni arra, miért tartja magát zsidónak, os ő bizony zsidó lesz.

Példa:

Nekem tudomásom szerint semmi közöm a zsidókhoz, felmenőimnek sem. MEgkeresztelkedett római katolikus vagyok, igaz templomba nem járok csak nagyobb alkalmakkor. Most játszunk el a gondolattal.. kiutazok Izraelbe. Maradok X ideig, már mennem kéne, de mondjuk beleszeretek egy gyönyörű zsidó nőbe. Kint maradok és valamilyen Isteni szerencse miatt tők jól elbújkálok évekig valamelyik illegális telepen. Évek telnek el, családot alapítottam, továbbra sem vagyok vallásos, a sajátom sem érdekel, nem hogy az övék.. Egyszer csak kitör egy újabb arab-izraeli háború. Maradok, segítek, fegyvert fogok, harcolok értük, magunkért, a véremet adom a harcokban a földért ami már az otthonom.. Ezen a ponton már nem csak, hogy zsidónak tartom magam, egynek közülök, de kijelenthetem, hogy a közösség is befogadott, tisztelnek, örülnek jelenlétemnek és elfogadnak mint a közösség zsidó tagját. Ebben az esetben kijelenthetjük, hogy én zsidó vagyok.

Ugyanezt el lehet mondani bármilyen más néppel is. Mit mutat a példa? Hogy az is lehet zsidó, aki nem zsidó vallású, és nem is rendelkezik izraeli állampolgársággal. Ha valaki arra a következtetésre jut, hogy zsidónak definiálja magát, persze értelmes érvek után (mint egy elképzelt helyzetben én a fenti példában), nem csak azért mert megálmodta előző este, akkor ő bizony zsidó.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ebben én komolyan nem látom a sértést, így nem értem hogy miért?

Ebben az országban a legtöbb itt élő ember NEM Árpád vére. Nekem vannak sváb és rácz felmenőim is a teljesség igénye nélkül, de ha valaki leateista magyarozna, azt gondolnám hogy IGAZA VAN! Semmiképp sem vágnám szájba.


Ha egy amerikas magyar akire buszkek vagyunk magyarnak ( is ) tartja magat annak ellenere hogy ott szuletett ott dolgozik azt az orszagot szolgalja akkor miert ne lehetne egy itt szuletett es ezt az orszagot szolgalo egyen buszke arra hogy nem nemet vagy horvat nemzetisegu hanem zsido ????
 

70920

Active Member
2017. október 30.
78
199
33
Ebben én komolyan nem látom a sértést, így nem értem hogy miért?

Ebben az országban a legtöbb itt élő ember NEM Árpád vére. Nekem vannak sváb és rácz felmenőim is a teljesség igénye nélkül, de ha valaki leateista magyarozna, azt gondolnám hogy IGAZA VAN! Semmiképp sem vágnám szájba.

Ha érzékelhető is, hogy amit mondott nem sértésnek szánta, hanem komolyan gondolta (érvekkel mögötte), attól még ez sértő lehetne az illetőnek akiről dudi írt. Nem az a sértő amit mondott, az lenne a sértő az illetőnek, hogy kétségbevonta az önmeghatározását.

Ha egy románra azt mondod, hogy szerb és valamilyen módon meg is tudod érvelni, attól még az sértő lehet, főleg egy patrióta személynek. Nem azért mert leszerbezted, hanem azért mert kétségbe vontad a "románságát". Ez lehet az igazi bántó, főleg ha valakit büszkeséggel tölt el a sajátjának érzett nemzetiséghez való tartozás. Ebbe a büszkeségbe tudunk beletaposni azzal, ha kétségbevonjuk azt, aminek ő véli/érzi saját magát.

Ezt azzal lehet fokozni ha egy magyart lerománozol, egy zsidót lepalesztinozol, vagy mondjuk ha a törököt kurdozod.. :D