A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Ezzel nem lenne semmi gond. A gond azzal van hogy nagyon szét van szórva. Minden járásban egy századot csak legyen ember is hozzá. Megint úgy döntöttek hogy nem mérték fel a terepet előtte. Eleve úgy kellet volna kezdeni hogy előbb a megyeszékhelyeken megteremteni a lehetőségeket pl ahol nincs egy kisebb laktanya. Utánna első körben ezeken a székhelyeken megszervezni az alakulatokat/csapatokat. Ha ezek az alapok megvannak tovább lépni. Korábban már írtam vajon Borsod/Szabolcs megye egyes részein és még sorolhatnám. Az Ó kisebbségekkel megáldott részein honnét fognak leakasztani embört? Nálunk itt Nyíregyen állítólag alig tudtak egy kisebb századra való létszámot összehozni. A kormány elképzelése szerint ez 29 főt jelent.És még egy fontos kérdés? Mekkora is az átlagéletkor ezekben a századokban? Bizony nagyon de nagyon fiattalatinati kell!
Anno a Magyar Gárda és a Nemzeti Őrsereg pont ezekben a megyékben volt erős, lévén hogy sok a kátrányos helyzetű, és ez egyfajta biztonságérzetet is nyújtott az embernek. Ha gáz volt, ment is a csapat mindig.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
A Gripenek nevét még most is egy P-vel írjuk. Amúgy meg a románok már régen fegyverkeznek, csakúgy mint az összes szomszédunk, innentől kezdve értelmezhetetlen az ingerküszöb, meg a többi, amit ezzel kapcsolatban írtál.

De ugye tudod, hogy nem ellenünk? :)
Egyébként én békeidőben kevés fegyvert tartanék. Amit tartanék, azt folyamatosan gyakorlatozásra használnám, hogy közelít a háború, akkor minél több katona legyen kiképezve az újonnan vett/kapott fegyverekre.
Az utóbbi évtizedekben a kis országok háborúit úgyis mindig a nagyok döntötték el. Ha a nagyhatalmak úgy akarják, akkor még Szlovénia ellen is veszítünk, akkor is, ha százával lennének Leoink. Míg ha az az érdek, hogy mi nyerjünk, akkor Ukrajna ellen is nyernénk.
Szóval Trumppal, Putinnal és Merkellel kell jóban lenni és valahogy úgy alakítani, hogy az érdekeik egyezzenek a mieinkkel. :)
 
  • Tetszik
Reactions: marton and tindalos

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Én nem akarom magam fényezni, de egy kis csapattal lazán eltudnék partizánkodni a környéken, no persze nem amerikaiak vagy oroszok ellen. Hobbimból kifolyólag ismerem annyira a környező dombságot, meg a hegyvidéket, hogy tudnám, merre érdemes mozogni, hova érdemes visszahúzódni, vagy hogy hol érdemes lesállást végrehajtani. Egyébként a területvédelmisek egyenruha és sisak terén messze jobban el vannak látva, mint a honvédek. Tudom, mert én is ezeket használom, csak "fullosabban" annyi, hogy más bilim van, nem a Mk6-os, ami amúgy egy elég könnyű, kellemes jószág, lévén hogy ballisztikai nylonból van. Mindenkinek egy AK, AMD, de még SZKSZ-ekkel is kiegyeznék, ha lenne elég, plusz némi RPG, és máris lefoglalnánk az ellent egy kis időre.
Pont ez a lényege ennek , hogy hely ismerttel meglepni az ellenséget, tudod hol melyiksusnyáson lehet meglépni és már is megállásra kényszerited az ellenséget, mert fel kell deritenie. A Létszámról meg annyit, hogy ki lenne az a hülye aki otthon várná az ellenséget a TV előtt? ? Senki.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 396
7 921
113
Én nem akarom magam fényezni, de egy kis csapattal lazán eltudnék partizánkodni a környéken, no persze nem amerikaiak vagy oroszok ellen. Hobbimból kifolyólag ismerem annyira a környező dombságot, meg a hegyvidéket, hogy tudnám, merre érdemes mozogni, hova érdemes visszahúzódni, vagy hogy hol érdemes lesállást végrehajtani. Egyébként a területvédelmisek egyenruha és sisak terén messze jobban el vannak látva, mint a honvédek. Tudom, mert én is ezeket használom, csak "fullosabban" annyi, hogy más bilim van, nem a Mk6-os, ami amúgy egy elég könnyű, kellemes jószág, lévén hogy ballisztikai nylonból van. Mindenkinek egy AK, AMD, de még SZKSZ-ekkel is kiegyeznék, ha lenne elég, plusz némi RPG, és máris lefoglalnánk az ellent egy kis időre.
Én meg szívesen később hozzá csapnák a csapatokhoz későbbiekben valamely könnyű mobil tüzérséget is. Pl 60/82 es aknavetők + ba egy könnyű mobil 105 ös tarack + ba valamely csapatlégvédelem pl iglához hasonlót. Ha nem is a világot váltanánk meg vele. De egy jó darabig terület alapon megszorongatnánk vele az ellent.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Remélem azokat a MI-24 et úgy fogjuk visszakapni hogy éjellátó képesség alapjait lefektetik. Mert enélkül ne haragudj felújított repülő múzeumok lesznek. Pilottakiképzéshez őszhaderőnem összeszoktatásához meg drága felújítás lenne. Azon a pénzen vettek volna kevesebb értelmesebb használható heliket. Pl mint a druszáink délen H-145 ket. Na azok legalább gondolkodtak is. Mert modern fegyverzettel bizony még a drágán fényezett Minyoinkat is leszedik az égről.

Nekünk mennyibe kerül a felújítás? A H-145-öt mennyiért vették?
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 396
7 921
113
Pont ez a lényege ennek , hogy hely ismerttel meglepni az ellenséget, tudod hol melyiksusnyáson lehet meglépni és már is megállásra kényszerited az ellenséget, mert fel kell deritenie. A Létszámról meg annyit, hogy ki lenne az a hülye aki otthon várná az ellenséget a TV előtt? ? Senki.
Mert rögtön lelécelne külhonba a többség. Ajánlom egy kicsit nézzél szét a való világban.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Ne haragudj a hülyért , lehet túlzásba estem, csak nem látni a stratégiát a jelenlegi kormány teteiben.
Ez az első kormány miota az eszemet tudom aki végre sakkozik.
Jó stratégiával az ország érdekében és a saját érdekükben megváltoztaták a választási törvényeket, hogy a gyöztes stabilan kormányozhason.
Jó stratégiával gyakorlatilag az ellenzék csak papíron létezik, de kell is , tehát az is okos hogy nem rakja őket 0 ra.
Választási törvény egyik nagy taktikai huzzása , hogy előtte kell bejelenteni a hogy kivel akarsz koalicióra lépni , nincs sunyiság hogy Libeláris vagyok és a végén juppé szocikkal,.
Ha ez nem stratégia akkor mi ?
Választások biztositva
Gazdaság biztositva
Ez a 2 alapja, Mátyás Király is így csinálta, elöször leszámolt a belső ellenségekkel , megreformálta az adózást ( Mátyás király idején a legmagasabbak voltak az adók)
Ezután jön hogy ez mind jó helyre menjen is. Na ez elég komplex , erre nincs egy kézikönyv.
1000 helyre lehet költeni és lehet teljesen jó szándékból rosszul elkölteni és hasznosan is.
Persze nem hibátlan a vezetés , meg a saját holdudvarát erősiti ( ami megjegyzem tök ésszerü) .
Mert a belső ellenségeknek már nincs annyi lovéjuk minden a FIDESZEsenek, mert 8 éve koplalnak.
Na de nem csak belső ellenség van és Ők Dollárba játszanak.
Minél többe kerül itt megbontani a hatalmat , annál kevésbé van külföldnek kedve, mert annyit lehet nem érünk.
Ajánlom neked ezt a videot IMF gazdasági bérgyilkos
Ebben mondja el a 3 lépcsőt.
És Orbánék nagyon jól tudják, hogy ellenük a 3. lépcsőt nem használhatják, ezért nem fejleszteki annyira hadsereget.
1. Megvesztegetni az Aktuális Kormányt 2. Titkosszolgálati módszerekkel kiiktatni vezetőt 3. Hadsereg beküldése

Ugye bár az MSZP időszakában az 1. lépcső müködött a szocik kiárulták az országot.
Itt nem müxik , ezért marad a 2. lépcső
Amit tudtak , ezért hozták létre a TEK-et , TIBEKET, erősitik a Készenléti rendőrséget.
Ezért is ezek független szervezetek és ellenőriznek mindenkit.
Kadaffi itt rontotta el, jó rendszerre volt , de sok ideje volt fent , nem változtatott, ki ismerték a gyengeségeit.
Zsoldos serege volt , aki egy NATO val nem fog harcolni, ha lett volna még mellé egy elit fanatista hadereje.
Sokkal nehezebb dolguk lett volna.
Ezért kell változtatgani a vezetőket időként , mert megkörnyékezik vagy megzsarolják idővel.
De ha jön egy új kezdödik minden előlről.
Ez sakk játszma legösszetetebb játék.

Kapcsolódva ahhoz, hogy a szocik le vannak nullázva, és a Fidesz lerombolta a médiamonopóliumukat, érdekes, hogy az amerikaiak 200 millió ft-ból akarnak építeni itt új ellenzéki médiát úgy, hogy ezt a tevékenységet otthon ők külföldi ügynöki tevékenységként határozzák meg. De amit lehet Jupiternek...
Kadaffi, oké, hogy diktátor volt, de az embereknek tömve volt a zsebük meg a hasuk is, érdemes utána nézni, milyen jóléti állam volt ott. Szeretnék én olyan diktatúrában élni, mint amit a csőcselék egy kis szabadság meg demokrácia nevű lózungért lerombolt NATO gépek segítségével. Kadaffi szerintem simán nem hitte azt, hogy ilyen előfordulhat ott.
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Én szerintem alá becsülitek a területvédelmi tartalékost és mondok rá példát is.
Az Ukrán háboruba, ha emlékeztek az elején az UKRÁN HADSEREG vs felkelők voltak és elakadtak.
Olyan csúcs kézifegyvereket kaptak tankelhárításra , ami lecsippegeti az ellenséges tankot egy bokorból 5 km távolságból, aztán olyan kézi légvédelmük volt amivel lecsipegették a mig29 -ket is. Meg is torpant az ukránhadsereg és ez pont arra elég volt hogy teli tömjék őket nehézfegyverzettel stb...
Szóval itt az élő példa, ezek a terület védelmi egység feladata nem az hogy megállítsák az ellenséget, hanem hogy időt nyerjenek a mozgosításra és ellenség ne tudjon stratégia pontokat elfoglalni, mi esetünkben ha tiszáig lenyargal a román hadsereg az szopó, védelmi vonalat épít ki stb.... Ha nem tud ennek hatására , az nekik szopó, kint vannak a nyilt téren.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 396
7 921
113
Nekünk mennyibe kerül a felújítás? A H-145-öt mennyiért vették?
Sajnos még nem találtam erről információt. Csak tippelek én olyan a fegyverrendszerekkel együtt 20-25 millió euro darabonkénti árral saccolok. Egyébként a fegyverrendszert nem véletlenül nálunk promotálták. Az Airbus mint gyártó cég erősen lobbizik a kormánynál és a térségben. Tehát igen elképzelhető hogy későbbiekben "tőlük" vásárolunk valamilyen helit. (vajon miért modernizálják a kicsi A350 et is?)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
http://dex.hu/x.php?id=tccl&url=http://totalcar.hu/magazin/hirek/2017/11/17/magyar_buszokat_vasarolt_a_rendorseg/

Nem is értem, hogy ezt is miért nem a Széles Gabcsi bácsi nyerte a honvédségi beszerzés után.....

Azért a Credo kapta, mert már sokat fanyalogtunk itt, hogy ők miért nem kapnak megrendelést, hisz az is magyar gyártó. :)
Sokminden teljesült már azok közül amit itt leírtunk. Lehet, hogy van egy beépített ember közöttünk, vagy nekünk a kormányban? :)
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Kapcsolódva ahhoz, hogy a szocik le vannak nullázva, és a Fidesz lerombolta a médiamonopóliumukat, érdekes, hogy az amerikaiak 200 millió ft-ból akarnak építeni itt új ellenzéki médiát úgy, hogy ezt a tevékenységet otthon ők külföldi ügynöki tevékenységként határozzák meg. De amit lehet Jupiternek...
Kadaffi, oké, hogy diktátor volt, de az embereknek tömve volt a zsebük meg a hasuk is, érdemes utána nézni, milyen jóléti állam volt ott. Szeretnék én olyan diktatúrában élni, mint amit a csőcselék egy kis szabadság meg demokrácia nevű lózungért lerombolt NATO gépek segítségével. Kadaffi szerintem simán nem hitte azt, hogy ilyen előfordulhat ott.
Én már rájöttem miért kellett menie Kadaffinak.
Az Afrikai migráns utvonal arra felé megy és ez egy nagy terv része. Meg se probálták gyözni ezért is érte váratlanul. Mert tudták hogy olyan vezető ahogy mondtad hogy népére nem fogja rá engedni ezeket a sáskákat, időt sporoltak gyorsan kiiktaták.
Nem olaj , nem pénz ahogy sztorykba hallod.
Persze ha már ott jártak akkor egy NATO különitmény kipakolta a Libiai nemzetik bankot.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
De ugye tudod, hogy nem ellenünk? :)
Egyébként én békeidőben kevés fegyvert tartanék. Amit tartanék, azt folyamatosan gyakorlatozásra használnám, hogy közelít a háború, akkor minél több katona legyen kiképezve az újonnan vett/kapott fegyverekre.
Az utóbbi évtizedekben a kis országok háborúit úgyis mindig a nagyok döntötték el. Ha a nagyhatalmak úgy akarják, akkor még Szlovénia ellen is veszítünk, akkor is, ha százával lennének Leoink. Míg ha az az érdek, hogy mi nyerjünk, akkor Ukrajna ellen is nyernénk.
Szóval Trumppal, Putinnal és Merkellel kell jóban lenni és valahogy úgy alakítani, hogy az érdekeik egyezzenek a mieinkkel. :)
Tudom, hogy az USA rájuk (is) ijesztett az orosz-veszéllyel, de mi ránk meg pont a román fegyverkezés jelenti a veszélyt. Eddig minden alkalommal, ha borult a bili, ellenünk fordultak. Ki gondolta volna ezt a Hármas szövetség, vagy a Tengelyhatalmak idején, hogy ilyen lesz, és lett is ilyen. A NATO sem tart örökké, azt ha az USA addig keveri a sz*rt, míg valamelyik NATO tag úgy meg nem ijed, hogy egy kis bíztatásra "megelőző" csapásba kezd, az oroszokat nem fogja megállítani semmi. Aztán ha a román határra érnek, Bukarest megint rá fog jönni arra, hogy az oroszokkal tulajdonképpen évszázados barátok, és csak megtévesztés címén izmoztak velük.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Én szerintem alá becsülitek a területvédelmi tartalékost és mondok rá példát is.
Az Ukrán háboruba, ha emlékeztek az elején az UKRÁN HADSEREG vs felkelők voltak és elakadtak.
Olyan csúcs kézifegyvereket kaptak tankelhárításra , ami lecsippegeti az ellenséges tankot egy bokorból 5 km távolságból, aztán olyan kézi légvédelmük volt amivel lecsipegették a mig29 -ket is. Meg is torpant az ukránhadsereg és ez pont arra elég volt hogy teli tömjék őket nehézfegyverzettel stb...
Szóval itt az élő példa, ezek a terület védelmi egység feladata nem az hogy megállítsák az ellenséget, hanem hogy időt nyerjenek a mozgosításra és ellenség ne tudjon stratégia pontokat elfoglalni, mi esetünkben ha tiszáig lenyargal a román hadsereg az szopó, védelmi vonalat épít ki stb.... Ha nem tud ennek hatására , az nekik szopó, kint vannak a nyilt téren.
Pont emiatt sírnak az ukránok, hogy őket nem a szakik győzték le tulajdonképpen (aztán végül pont a szakik politikai vezetésének dilettantizmusa miatt lett ebből a győzelemből kb semmi), hanem a reguláris orosz haderő. Az tény, hogy orosz regulárisok harcoltak köztük, de ők még normálisak, nem fertőzte meg az elméjüket a liberalizmus, az európaiság meg a többi elmebeteg baromság, ami mifelénk divat. Én is mennék harcolni a Székelyföldre, ha kellene, még ha sok hasznom nem is lenne, de magyarként kötelességemnek érezném. És igencsak csúnyán is néznék azokra a jelenlegi, vagy volt hivatásosokra, akik nem jönnének oda velem.
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
2. utvonalat , pedig mi lassitjuk, nem igy kéne ennek folynia tervek szerint , ha szocik lennének kormányon. :D
Szóval ezzel időt nyerünk és aki időt nyer életet nyer, erre jó példa az Osztrák választások, ha terv szerint áramoltak volna akkor már sokkal nagyobb lenne a baj és Osztrákoknál sem migráns ellenes kormány lenne.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 396
7 921
113
2026 ebben az ütemben , de ha valami felgyorsitja ezt a folyamatot , már meg van az alapja a rendszernek és ez nagyon sokat számit, hogy nem akkor kell szervezni , amikor alapbol is sok a dolog. Feltölteni a létszámot szerintem a legkvesebb helyzet esetén.
Már megbocsás ez sajnos a mai világban nem így működik hogy csettintek egyet és lesz létszám. Ahhoz egyrészt kidolgozott koncepció kellene mint pl az önkéntes alapon sorkatonai szolgálat mint pl a szlovákoknál. A nagyobb cégekkel/egyetemekkel iskolákkal együttműködni mint kint nyugaton. Nem megmondom hogy ez lesz az irány alapon. Hátteret biztosítani későbbiekben is és még folytatnánk. Nem az önkétességgel van bajom. Hanem megint úgy határoztak,döntöttek valamit hogy nem mérték fel előtte a terepet. Nem vettek figyelembe szakmai szempontokat. Csak gondoltak egyet hasukra ütöttek oszt vágjunk bele. Otthon ez elmenne. De itt ááá
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Pont emiatt sírnak az ukránok, hogy őket nem a szakik győzték le tulajdonképpen (aztán végül pont a szakik politikai vezetésének dilettantizmusa miatt lett ebből a győzelemből kb semmi), hanem a reguláris orosz haderő. Az tény, hogy orosz regulárisok harcoltak köztük, de ők még normálisak, nem fertőzte meg az elméjüket a liberalizmus, az európaiság meg a többi elmebeteg baromság, ami mifelénk divat. Én is mennék harcolni a Székelyföldre, ha kellene, még ha sok hasznom nem is lenne, de magyarként kötelességemnek érezném. És igencsak csúnyán is néznék azokra a jelenlegi, vagy volt hivatásosokra, akik nem jönnének oda velem.
Nyugodj meg sokan mennénk veled. Szóval szövetségesek vagyunk előbb valaki írta , hát persze hogyne...... :D Románokkal biztos sok Magyar életet áldoznék azért hogy megmentsem a Románokat. Popcorn fotel és végig néznénk. Ja még Stratégiához, azért a külhoni magyaroknak a magyar államporgárság osztása oriási stratégia lépés volt. Eddig ha székelyeket elkezdték volna tisztogatni a Románok, semmi közünk nem lett volna diplomácialag. Mivel Román ől Román ez belügy. Na de most van ott 500.000 Magyar állampolgár, szóval ovatosan a bolond ésszel.
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Nem értek veled egyet, honnan veszed hogy csak hasukra ütöttek ? ? Egyébként a Katona suli programot elég jól beinditották.
Az ez előtt rendszerbe ha támadás érte a térségedet , sok dolgot nem tudtál tenni, max menekültél vagy vártál. Hát ez a lehető legrosszabb.
Most van egy helyi erő amihez lehet csatlakozni, akik elméletileg képzetek ilyen helyzetre, persze hogy nem fél órája csatlakozotnak adod oda a tankelhárított. Hanem mondjuk a 20 kiképzett személynek. Nem értem miért nem látod hogy 0 hoz képest 2-3 az jelentős ellenállás.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and blitzkrieg

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Nyugodj meg sokan mennénk veled. Szóval szövetségesek vagyunk előbb valaki írta , hát persze hogyne...... :D Románokkal biztos sok Magyar életet áldoznék azért hogy megmentsem a Románokat. Popcorn fotel és végig néznénk. Ja még Stratégiához, azért a külhoni magyaroknak a magyar államporgárság osztása oriási stratégia lépés volt. Eddig ha székelyeket elkezdték volna tisztogatni a Románok, semmi közünk nem lett volna diplomácialag. Mivel Román ől Román ez belügy. Na de most van ott 500.000 Magyar állampolgár, szóval ovatosan a bolond ésszel.
Én maradéktalanul mellettük állok, és örülök is annak, hogy a kormány állampolgárságot és (korlátozott) szavazati jogot adott nekik. 100 év megszállás és kitagadottság után azért ez bőven jár nekik, ahogy az is, hogy azokra szavazhassanak, akik tettek is értük valamit. A balosok meg csak hadd sírjanak a szavazati joguk miatt. Ha legalább egy fűszálat arrébb tettek volna értük, most nem lenne mind potenciális Fidesz szavazó, de nem, ezek még 2004 december 5 után is azt akarják, hogy nekik még rosszabb legyen, ellenben azért a migráncsoknak kiny*lnák.