A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Az izraeli változat miben volt rossz ? Használták rendesen, szerintem ott.

Annyira nem. Hamar felmerült a cseréje, jelentős politikai nyomás is bejátszott, hogy az amerikai m sorozat lett rendszeresítve.

Hogy miért cserélték?

Részben egyes változatainak súlya, tészben a politika

Vagyis azért rossz az AK, mert az abból származó Galilt politikai okokból lecserélték amerikai fegyverre?
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Nem azért hogy védjem a jelenlegi politikai vezetést, de 100x jobban csinálják mint előző kormányok.
Persze lehet kritizálni és persze sokszor a döntések mögött nem 100% szakmai döntés születik hanem politikai is, de azt hozzátenném hogy a politikai döntés félig meddig szakmai kérdés, mert ugye akitől veszük a technikát az ellen nem fordulhat az ember , mert véletlen nem fog jönni pótalkatrész , meg löszer hozzá.
Szerintem így több év elteltével érezhető a változás, persze tudom a Mi-24 beszerzés ocska elavult technika, de ugye az a csunya orosz embargo miatt nem lehet.
Deeee felvetésem szerint a visszaérkező Helikopterek , pikk pakk upgradelhető lesz, gondolom ugy csinálják meg hogy csak be kell csattintani a technikát és jééé 12 db 80 évek szinvonalat képező helikopterből lesz , éjszaka is bevethető 21. századi csucs helikopter.
Azt mindig vegyétek számításba hogy a jó hadvezért és taktikus nem mutattja meg a lapjait az ellefelének.
Jövőre elindul újra hazai pilotaképzés, ez is jól muttatja hogy okosan az alapoktól kezdik a reformokat és a modern harcászat a légiharcászatot fejlesztik, ami észerü.
Véleményem szerint a zseniális stratégia az lehet, ha szomszédokat altatva felduzaszt az állam egy jól képzet pilota állományt a meglévő gépparkon és fegyvernemekbe, aztán jól időzitve az utolsó pillanatba, megduplázza illetve megtriplázza a gépparkot. Ezzel helyzeti előnybe kerülve , mivel az ellenfelek nem előkészülve szinte esélytelen hogy tudnak személyzetet képezni és beszerezni gépeket.
Tehát probáljatok az Ő fejükkel játszani.
Ezzekkel a beszerzésekkel nem ütjük ki a szomszédoknál az ingerküszöböt , hogy Ők is fegyverkezzenek, de beszereznél 100 Grippent, egyből menne a lázitás a románoknál és fegyverkeznének.
Szerintem zseniális stratégák vannak jelenleg a vezetésbe, Én ha sakkoznék nagyjaból úgyan igy csinálnám. Grippenek is már csapásmérésre képesek , persze nem potens gagyi bombákkal, de támadást gyakorolonak ! ! Az hogy később beszerzzel Preciziós bombákat , meg robotrepülöket , az már részlet kérdés.
De itt jön a politikai kérdés nyugati technika , nyugati érdekeknek megfelően adnak el csúcs technikát....
Ennyit röviden szerintem.
Ja és még valami, egyet ne felejtsünk el hogy haditechnikát sosem jó évekkel előre beszerzni, ezt jól példálozza a II. VH a faranciákkal.
33 ban beszerzett tankokkal várták a németeket és úgy mentek át mint kés a vajon.
A mi grippenjeinket is egy most E-F darabokra szedné. Szóval minden az időzitésen múlik, ha jól időzit az ember ebben a játszmában , nyer hanem akkor bukó :D :D
 
  • Tetszik
Reactions: marton and tindalos

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Nem azért hogy védjem a jelenlegi politikai vezetést, de 100x jobban csinálják mint előző kormányok.
Persze lehet kritizálni és persze sokszor a döntések mögött nem 100% szakmai döntés születik hanem politikai is, de azt hozzátenném hogy a politikai döntés félig meddig szakmai kérdés, mert ugye akitől veszük a technikát az ellen nem fordulhat az ember , mert véletlen nem fog jönni pótalkatrész , meg löszer hozzá.
Szerintem így több év elteltével érezhető a változás, persze tudom a Mi-24 beszerzés ocska elavult technika, de ugye az a csunya orosz embargo miatt nem lehet.
Deeee felvetésem szerint a visszaérkező Helikopterek , pikk pakk upgradelhető lesz, gondolom ugy csinálják meg hogy csak be kell csattintani a technikát és jééé 12 db 80 évek szinvonalat képező helikopterből lesz , éjszaka is bevethető 21. századi csucs helikopter.
Azt mindig vegyétek számításba hogy a jó hadvezért és taktikus nem mutattja meg a lapjait az ellefelének.
Jövőre elindul újra hazai pilotaképzés, ez is jól muttatja hogy okosan az alapoktól kezdik a reformokat és a modern harcászat a légiharcászatot fejlesztik, ami észerü.
Véleményem szerint a zseniális stratégia az lehet, ha szomszédokat altatva felduzaszt az állam egy jól képzet pilota állományt a meglévő gépparkon és fegyvernemekbe, aztán jól időzitve az utolsó pillanatba, megduplázza illetve megtriplázza a gépparkot. Ezzel helyzeti előnybe kerülve , mivel az ellenfelek nem előkészülve szinte esélytelen hogy tudnak személyzetet képezni és beszerezni gépeket.
Tehát probáljatok az Ő fejükkel játszani.
Ezzekkel a beszerzésekkel nem ütjük ki a szomszédoknál az ingerküszöböt , hogy Ők is fegyverkezzenek, de beszereznél 100 Grippent, egyből menne a lázitás a románoknál és fegyverkeznének.
Szerintem zseniális stratégák vannak jelenleg a vezetésbe, Én ha sakkoznék nagyjaból úgyan igy csinálnám. Grippenek is már csapásmérésre képesek , persze nem potens gagyi bombákkal, de támadást gyakorolonak ! ! Az hogy később beszerzzel Preciziós bombákat , meg robotrepülöket , az már részlet kérdés.
De itt jön a politikai kérdés nyugati technika , nyugati érdekeknek megfelően adnak el csúcs technikát....
Ennyit röviden szerintem.
Ja és még valami, egyet ne felejtsünk el hogy haditechnikát sosem jó évekkel előre beszerzni, ezt jól példálozza a II. VH a faranciákkal.
33 ban beszerzett tankokkal várták a németeket és úgy mentek át mint kés a vajon.
A mi grippenjeinket is egy most E-F darabokra szedné. Szóval minden az időzitésen múlik, ha jól időzit az ember ebben a játszmában , nyer hanem akkor bukó :D :D

Az nem túnik fel hogy ugyan annak a szövetségi rendszernek a tagjai vagyunk, és nem egymás ellen fegyverkezünk.... No és Vityáék hagyták teljesen lerohadni a Mi 24 képességet, majd 5 év után felujitják a cuccot, amihez nem hogy modern cuccból nincs semmi sem, de jelenleg még az ócska 80-as évek techikájú PCT rakéták sincsenek. Nnnnaaaa ez a +zseniális".....
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and tonyo

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 207
113
Nem azért hogy védjem a jelenlegi politikai vezetést, de 100x jobban csinálják mint előző kormányok.
Persze lehet kritizálni és persze sokszor a döntések mögött nem 100% szakmai döntés születik hanem politikai is, de azt hozzátenném hogy a politikai döntés félig meddig szakmai kérdés, mert ugye akitől veszük a technikát az ellen nem fordulhat az ember , mert véletlen nem fog jönni pótalkatrész , meg löszer hozzá.
Szerintem így több év elteltével érezhető a változás, persze tudom a Mi-24 beszerzés ocska elavult technika, de ugye az a csunya orosz embargo miatt nem lehet.
Deeee felvetésem szerint a visszaérkező Helikopterek , pikk pakk upgradelhető lesz, gondolom ugy csinálják meg hogy csak be kell csattintani a technikát és jééé 12 db 80 évek szinvonalat képező helikopterből lesz , éjszaka is bevethető 21. századi csucs helikopter.
Azt mindig vegyétek számításba hogy a jó hadvezért és taktikus nem mutattja meg a lapjait az ellefelének.
Jövőre elindul újra hazai pilotaképzés, ez is jól muttatja hogy okosan az alapoktól kezdik a reformokat és a modern harcászat a légiharcászatot fejlesztik, ami észerü.
Véleményem szerint a zseniális stratégia az lehet, ha szomszédokat altatva felduzaszt az állam egy jól képzet pilota állományt a meglévő gépparkon és fegyvernemekbe, aztán jól időzitve az utolsó pillanatba, megduplázza illetve megtriplázza a gépparkot. Ezzel helyzeti előnybe kerülve , mivel az ellenfelek nem előkészülve szinte esélytelen hogy tudnak személyzetet képezni és beszerezni gépeket.
Tehát probáljatok az Ő fejükkel játszani.
Ezzekkel a beszerzésekkel nem ütjük ki a szomszédoknál az ingerküszöböt , hogy Ők is fegyverkezzenek, de beszereznél 100 Grippent, egyből menne a lázitás a románoknál és fegyverkeznének.
Szerintem zseniális stratégák vannak jelenleg a vezetésbe, Én ha sakkoznék nagyjaból úgyan igy csinálnám. Grippenek is már csapásmérésre képesek , persze nem potens gagyi bombákkal, de támadást gyakorolonak ! ! Az hogy később beszerzzel Preciziós bombákat , meg robotrepülöket , az már részlet kérdés.
De itt jön a politikai kérdés nyugati technika , nyugati érdekeknek megfelően adnak el csúcs technikát....
Ennyit röviden szerintem.
Ja és még valami, egyet ne felejtsünk el hogy haditechnikát sosem jó évekkel előre beszerzni, ezt jól példálozza a II. VH a faranciákkal.
33 ban beszerzett tankokkal várták a németeket és úgy mentek át mint kés a vajon.
A mi grippenjeinket is egy most E-F darabokra szedné. Szóval minden az időzitésen múlik, ha jól időzit az ember ebben a játszmában , nyer hanem akkor bukó :D :D
Mondjuk az akármikor vett vezetésünk és a zseniális stratégák közé tett egyenlőségjelnél már elröhögtem magam :D!
Abban egyet értek, hogy jobbak mint az eddigiek.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Visszatérve. (de jó hogy szerkesztés közben szakítja meg a netet)
Igen ezzel a felújítással/modernizálással elképzelhető hogy későbbiekben valamilyen fegyverrendszert is rápakolnak. Plusz lehetőségünk lesz rá egy tesztelgetéssel hogy későbbiekben egy esetleges ÚJ heli beszerzésnél mik azok a lehetőségek fegyverrendszerek,műszaki háttér,típus amikre konkrétan nekünk szükségünk lesz. Anyagi lehetőségeinkhez nem mindegy.
Nem tudom hogy ki hogy van vele. De ezen felújításon/modernizáláson már érződik valamilyen "előrelátó" szakmai aság is.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Mondjuk az akármikor vett vezetésünk és a zseniális stratégák közé tett egyenlőségjelnél már elröhögtem magam :D!
Abban egyet értek, hogy jobbak mint az eddigiek.
Elöször is nem Vityáék hagyták lerhadni a MI-24 seket már úgy kapták hogy alig volt hátra bennük km.
Ne felejtsd el hogy az országot nem teli kasszával vették át, hanem IMF hitelekkel, szóval egy okos ember elöször rendezi az anyagi helyzetét, utána kezd el vásárolni, addigra már nem voltak repképesek.
Minek vennél ócska 80 évekbeli rakétákat ? ? Annak üzemeltetését és használatát tanulja meg a személyzet , minek ???
Teljesen másképp kell használni az új fegyverzetet. Ja és 80 évek technikája ma már szart sem ér. Minek vegyél szemtet ? ?
De pilotaképzésre és haderőnemek összeszoktatásra pont elég az a 12 db minyo, több nem is kell.

Mondjuk az akármikor vett vezetésünk és a zseniális stratégák közé tett egyenlőségjelnél már elröhögtem magam :D!
Abban egyet értek, hogy jobbak mint az eddigiek.
Az a Te dolgod hogy mit látsz, Én azt nem tudom, de nem rossz stratéga az aki már előre épitet egy keritést , hogy egy problémát megoldjon.
Ha tudsz mondani stratégia hibát az eddigiekbe, ne tarsd magadban, ha meg csak úgy utálatbol irod, akkor hagyjuk. Hülyékkel nem állok le vitatkozni.
Egy jó stratéga elöször rendezi az anyagi helyzetét. Ez folyamatban van , ha meg nem történt.
A Nav felé mindent jelentő pénztárgépek és számlázó programok a szomszédoknál sehol nem található meg, továbbá az auitopálya rendszer is havi 150 milliárdot hoz. Utána a jó stratéga a megszerzet pénzből terjeszkedik a szomszédoknál, hogy mégnagyobb gazadasági előnye legyen és ereje. Ez folyamatban van.
Minden környező országban valamilyen területen vagy terjekedünk, vagy megvédjük érdekeinket lásd INA horvátok.
A megszerzet többletből olyan csúcstechnikát kell beszerezni ami a jővő és ezzel uttörö lehetsz, Folyamatban.
Szóval azért mert nem érted a dolgokat, attól még lehet létezik.
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Még ami szerintem jó dolog , de persze még nem potenciál, az a területvédelmi egységek felállítása. Ennek egy váratlan támadás esetén oriási szerepe van, hogy az ellenség ellenállásba ütközik helyismerettel rendelkező alakulatokkal, ezzel időt veszit.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 207
113
Elöször is nem Vityáék hagyták lerhadni a MI-24 seket már úgy kapták hogy alig volt hátra bennük km.
Ne felejtsd el hogy az országot nem teli kasszával vették át, hanem IMF hitelekkel, szóval egy okos ember elöször rendezi az anyagi helyzetét, utána kezd el vásárolni, addigra már nem voltak repképesek.
Minek vennél ócska 80 évekbeli rakétákat ? ? Annak üzemeltetését és használatát tanulja meg a személyzet , minek ???
Teljesen másképp kell használni az új fegyverzetet. Ja és 80 évek technikája ma már szart sem ér. Minek vegyél szemtet ? ?
De pilotaképzésre és haderőnemek összeszoktatásra pont elég az a 12 db minyo, több nem is kell.


Az a Te dolgod hogy mit látsz, Én azt nem tudom, de nem rossz stratéga az aki már előre épitet egy keritést , hogy egy problémát megoldjon.
Ha tudsz mondani stratégia hibát az eddigiekbe, ne tarsd magadban, ha meg csak úgy utálatbol irod, akkor hagyjuk. Hülyékkel nem állok le vitatkozni.
Egy jó stratéga elöször rendezi az anyagi helyzetét. Ez folyamatban van , ha meg nem történt.
A Nav felé mindent jelentő pénztárgépek és számlázó programok a szomszédoknál sehol nem található meg, továbbá az auitopálya rendszer is havi 150 milliárdot hoz. Utána a jó stratéga a megszerzet pénzből terjeszkedik a szomszédoknál, hogy mégnagyobb gazadasági előnye legyen és ereje. Ez folyamatban van.
Minden környező országban valamilyen területen vagy terjekedünk, vagy megvédjük érdekeinket lásd INA horvátok.
A megszerzet többletből olyan csúcstechnikát kell beszerezni ami a jővő és ezzel uttörö lehetsz, Folyamatban.
Szóval azért mert nem érted a dolgokat, attól még lehet létezik.
Lassabban, még béke van :D!
Pláne azért nem értem a kirohanást mert amúgy a nagy részével még egyet is értek azzal amit leírtál hahah, azt még így is le lettem hülyézve. Nem tudom miért van befeszülve ennyire mindenki manapság...