[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 849
81 359
113
Ez egy precízen és előre megtervezett diverzáns akció volt. Erre a szakállas-hajas "ellenzékiek" nem volnának képesek.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 905
65 806
113
"Szíriában a hmejmími és a tartuszi bázis legénysége mellett három zászlóaljnyi katonai rendész és a békéltető központ személyzete maradt." HVG

Az volna a kérdésem (főleg olyanokhoz, akik katonánk), hogy nem sok egy kicsit ennyi katonai rendész? Abszolúte nem értek ehhez, azért kérdezem.
Szíriában? Sok helyen orosz rendesek vannak a városokban, képzik a szinteket, meg biztosítják szerteszét a többi orosz vonulasokat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 905
65 806
113
Hát nem tudom, szerintem valamit el akarnak hitetni ezzel a sztorival. Egyenlőre szkeptikus vagyok. Lehet volt valami de nem így ahogy írják. De lehet semmi sem volt. Vagy valami cél van ezzel a sztorival, mert szerintem gyenge, és ki akarják ugratni a nyulat vele, kell egy indok vagy ilyesmi.
 
  • Tetszik
Reactions: melampo and Pal

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Legnagyobb veszteségét szenvedte el az orosz hadsereg, mióta 2015-ben beléptek a szíriai polgárháborúba az autokrata elnök, Bassár el-Aszad oldalán. A Kommerszant beszámolója szerint legalább hét repülőgép semmisült meg a lázadók ágyúzásától a hmejmími légitámaszponton. A támadásban több mint tízen sérültek meg és felrobbant egy lőszerraktár is.
A moszkvai védelmi minisztérium hamisnak nevezte az orosz lap több forrásból származó információját, viszont közölték, hogy szilveszter napján Szíriában műszaki hiba miatt lezuhant egy Mi-24-es helikopter, melynek két pilótája életét vesztette.

 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Hát nem tudom, szerintem valamit el akarnak hitetni ezzel a sztorival. Egyenlőre szkeptikus vagyok. Lehet volt valami de nem így ahogy írják. De lehet semmi sem volt. Vagy valami cél van ezzel a sztorival, mert szerintem gyenge, és ki akarják ugratni a nyulat vele, kell egy indok vagy ilyesmi.
Én még mindég egy kur. szót se hiszek az egészből.Erőltetett képek egy darab szemtanú nincs egy vacak telefonos videó se + az egészről senki se tudott csak maguk az oroszok még a terroristák is tőlük értesültek a dicső tettről.
Szerintem kell egy nyomós ok nekik,hogy az elkövetkező hónapokban porig bombázzák majd Idlibet....(csak nem értem minek az ok. felőlem meg a világ egyik fele szerint a foszfor lenne az egyetlen amit be kéne vetni a másiknak meg tök mindegy mert ha naponta vágnának le gyerekfejeket akkor is őket akarnák Aszad helyett.)
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
haraszta
DSsDkwqXcAAe2-l.jpg
400 méterre van az SAA. felmentőserege a bázistól.Jól halad a művelet sok a terrorista halott.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Várható volt. Nincsenek az IS szintjén harcászat, elhivatottság terén. Kb. 5678 csoport, ez valószínűleg hamarabb meg lesz, mint sokan gondolták. Ráadásul az SAA is jóval kisebb területre koncentrálódik.
Es az mersekelt demokratak utanpotlasa is akadozik. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Figyelem az orosz forrásokat. Elkezdtek nyílatkozni Szíriában tartózkodó orosz újságírók. Eddig az összes verzióból nekem a következő inkább hihető: összehangolt és kombinált támadás volt: Grád rakétákat egyik deeszkalációs zónából lőtték, kb 20 db volt, sok rakéta oda se ért, a többivel Pancir lebirkózott. Aknavetős támadás a szír katonák által ellenörzött területről érkezett - ezt már nem tudtak kivédeni. Sérült 1 db, előbbi képeken látható Szu-24 és egy helikopter. 2 meghalt katona a helinek hajózói voltak. Jelenleg szükségessé vált a bíztonsági zóna kiszélesítése és esetleges betonbunkerek építése a gépek tárolásához.... mert jövőben mászkálós kis aknavetős pick-uppal szemben nem igazán lehet védekezni.... Gyanítható, hogy előző napon megjelent hír, hogy Mi-24 balesetet szenvedett és két pilota meghalt....ezzel az esettel kapcsolatban hozható inkább. Kommerszant által publikált támadásról szóló cikk kicsit összekavart az orosz HM kommukaciós terveit. Ez, ami nem tetszik inkább.....
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Figyelem az orosz forrásokat. Elkezdtek nyílatkozni Szíriában tartózkodó orosz újságírók. Eddig az összes verzióból nekem a következő inkább hihető: összehangolt és kombinált támadás volt: Grád rakétákat egyik deeszkalációs zónából lőtték, kb 20 db volt, sok rakéta oda se ért, a többivel Pancir lebirkózott. Aknavetős támadás a szír katonák által ellenörzött területről érkezett - ezt már nem tudtak kivédeni. Sérült 1 db, előbbi képeken látható Szu-24 és egy helikopter. 2 meghalt katona a helinek hajózói voltak. Jelenleg szükségessé vált a bíztonsági zóna kiszélesítése és esetleges betonbunkerek építése a gépek tárolásához.... mert jövőben mászkálós kis aknavetős pick-uppal szemben nem igazán lehet védekezni.... Gyanítható, hogy előző napon megjelent hír, hogy Mi-24 balesetet szenvedett és két pilota meghalt....ezzel az esettel kapcsolatban hozható inkább. Kommerszant által publikált támadásról szóló cikk kicsit összekavart az orosz HM kommukaciós terveit. Ez, ami nem tetszik inkább.....
ez így már árnyaltabb és hihetőbb egy kicsit,megmagyarázza pl. miért nincs képanyag füstfelhős képek stb. mivel jóval kisebb az incidens.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Figyelem az orosz forrásokat. Elkezdtek nyílatkozni Szíriában tartózkodó orosz újságírók. Eddig az összes verzióból nekem a következő inkább hihető: összehangolt és kombinált támadás volt: Grád rakétákat egyik deeszkalációs zónából lőtték, kb 20 db volt, sok rakéta oda se ért, a többivel Pancir lebirkózott. Aknavetős támadás a szír katonák által ellenörzött területről érkezett - ezt már nem tudtak kivédeni. Sérült 1 db, előbbi képeken látható Szu-24 és egy helikopter. 2 meghalt katona a helinek hajózói voltak. Jelenleg szükségessé vált a bíztonsági zóna kiszélesítése és esetleges betonbunkerek építése a gépek tárolásához.... mert jövőben mászkálós kis aknavetős pick-uppal szemben nem igazán lehet védekezni.... Gyanítható, hogy előző napon megjelent hír, hogy Mi-24 balesetet szenvedett és két pilota meghalt....ezzel az esettel kapcsolatban hozható inkább. Kommerszant által publikált támadásról szóló cikk kicsit összekavart az orosz HM kommukaciós terveit. Ez, ami nem tetszik inkább.....

https://lenta.ru/news/2018/01/04/photo_to_est/
 
  • Tetszik
Reactions: varga dima

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
"Szíriában a hmejmími és a tartuszi bázis legénysége mellett három zászlóaljnyi katonai rendész és a békéltető központ személyzete maradt." HVG

Az volna a kérdésem (főleg olyanokhoz, akik katonánk), hogy nem sok egy kicsit ennyi katonai rendész? Abszolúte nem értek ehhez, azért kérdezem.
En ugyan nem vagyok katona, de a katonai rendesz az nem csak egyszeruen a katonasag belso rendorsege, hanem a kepzesuk miatt a gyakorlatban sima rendorkent is bevetheto, amire most a Sziriai varosokban nagy szukseg van.
 
  • Tetszik
Reactions: gonny

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Én még mindég egy kur. szót se hiszek az egészből.Erőltetett képek egy darab szemtanú nincs egy vacak telefonos videó se + az egészről senki se tudott csak maguk az oroszok még a terroristák is tőlük értesültek a dicső tettről.
Szerintem kell egy nyomós ok nekik,hogy az elkövetkező hónapokban porig bombázzák majd Idlibet....(csak nem értem minek az ok. felőlem meg a világ egyik fele szerint a foszfor lenne az egyetlen amit be kéne vetni a másiknak meg tök mindegy mert ha naponta vágnának le gyerekfejeket akkor is őket akarnák Aszad helyett.)
En is ezt mondom, az oroszok azt akarjak, hogy az emberek azt gondoljak, hogy sulyos vesztesegeik vannak, de lehet, hogy nincsenek is. Es ha mar vannak vesztesegek, akkor azt kell gondolni, hogy az USA csinalta, ki mas lenne ra kepes, foleg a bizonyitekok eltuntetesere?
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 688
113
En is ezt mondom, az oroszok azt akarjak, hogy az emberek azt gondoljak, hogy sulyos vesztesegeik vannak, de lehet, hogy nincsenek is. Es ha mar vannak vesztesegek, akkor azt kell gondolni, hogy az USA csinalta, ki mas lenne ra kepes, foleg a bizonyitekok eltuntetesere?
Lassan időszerűvé válik a szíriai amerikai bázisok felszámolása, márpedig ahhoz kell valami nyomós indok... :D
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 958
21 765
113
Vagy csask roszarcok használták a fejüket, és simán szilveszterre időzítették a a támadást, várva hogy akkor jóval kisebb lesz a védelem.
ld még Tet -offenzíva

(vagy 1973, yom-kippur)
stb.


persze lehet, hogy erre maguktól nem jöttek rá, és a CIA hívta fel rá a figyelmüket, de nem hiszem..

na további szép napot mindenkinek.

http://www.webforditas.hu/helyesiras
http://www.webforditas.hu/helyesiras ezzel jobban menne talan...

Szepet neked is!
 
D

danielblack

Guest
Miért nincs az elmúlt 6 napról Syrian War report videó? Eddig két naponta csináltak egy videót. Halad az SAA, lenne miről beszélniük. Amikor téma sem volt akkor meg egyesített Syria-Iraq War reportot adtak ki. Remélem nem csesztek ki velük.