Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Nem tudom más mit tapasztal, de az új Firefox alatt a képek bejövetele.... kérdéses.
Van, hogy 5 perc alatt se jelennek meg (csak a "homokóra" futkos a helyükön), míg pl. Chrome alatt (ha nem is egyből), de betöltődnek.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz
M

molnibalage

Guest
Nem tudom más mit tapasztal, de az új Firefox alatt a képek bejövetele.... kérdéses.
Van, hogy 5 perc alatt se jelennek meg (csak a "homokóra" futkos a helyükön), míg pl. Chrome alatt (ha nem is egyből), de betöltődnek.
Igen, sokszor frissíteni kell, hogy betöltse. A posztom kommentelése után a képek nálam otthon meg sem jelennek máshogy.

A céges gépen és otthon is Chrome-mal nálam a nyilas kommenthez ugrás csak akkor működik, ha a kommentek nem azonos oldalon vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon and Cifu

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Elnézést videót szerettem volna linkelni a "beszélgető"-be nem jött össze, de kitörölni sem tudom a hozzászólást, ha valaki megtenné örülnék neki, köszönöm!
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
Javaslat a topikokat szétqró trollok megfékezésére.

Előzmények
Van itt sajnos egy olyan társaság akik bármely topik tönkretételére képes és hajlandó is. Nem hogy egy vélemény, de bármely hír kapcsán előkapják kedvenc vesszőparipájukat és bár a topikhoz semmi köze nincs, oldalakon keresztül tárgyalják azt.

Lásd pl. ezt a környéket:
https://forum.htka.hu/threads/biztpol-közel-kelet.578/page-438#post-390981

vagy éppen ezt:
https://forum.htka.hu/threads/biztpol-irán.399/page-104#post-401623

Az Irán topikban most is ez folyik.

Sajnos a moderátor sem tett semmit, bár kapott rá felkérést:
https://forum.htka.hu/threads/visszajelzések-és-javaslatok.5/page-214#post-391036

A javaslat nagyon egyszerű: amikor a topikban elhangzik a figyelmeztetés (amit bárki megtehet), hogy Szórakozzatok máshol!, azt el kell küldeni a moderátornak is. Ő pedig minden külön figyelmeztetés nélkül tiltsa ki 2 hónapra az érintetteket, akik nem hagyják azonnal abba, az összes topikból. Addig legalább biztos nyugi lesz.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Először persze a szerkesztőség véleményét várom, hajlandók-e ennek megfelelően eljárni? Mert ha nem, akkor itt be is fejezhetjük.

Amikor a szerkesztőség netán jóváhagyólag nyilatkozott, akkor érdeklődve várom ide bárki véleményét.
Ha úgy gondolod, hogy más témában írnak, ami téged irritál, akkor az olvtársat a "Válasz" alternatívával meg kellene szólítanod a bejegyzéseddel.

Egyébként meg 1 sima pusztába kiáltott szó/mondat amit leírtál.
Neked is meg kellene értened, hogy az adott szituban nem veled foglalkoznak.

Ha gondod van, akkor szósild meg Őt/Őket. Névre szólóan kell - szerintem.
Ne idegeskedj, ha nem az van, amit hirtelen elgondoltál.
:)
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 129
19 912
113
Javaslat a topikokat szétqró trollok megfékezésére.
A szerkesztőség nem reagált a javaslatra.

Persze amikor nincs válasz az is egy válasz: ők nem.

Marad tehát a B terv. Minden topik beszerez magának egy ulippot. Az ő kérésére láthatóan azonnal indul a takarítás, lásd:
https://forum.htka.hu/threads/visszajelzések-és-javaslatok.5/page-217#post-404802
https://forum.htka.hu/threads/biztpol-ukrajnai-fegyveres-konfliktus.855/page-3004#post-404823

Más kérések, mint az enyém
https://forum.htka.hu/threads/visszajelzések-és-javaslatok.5/page-214#post-391036
vagy ez
https://forum.htka.hu/threads/visszajelzések-és-javaslatok.5/page-218#post-405477
hatástalanok.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab and zeal
M

molnibalage

Guest
A szerkesztőség nem reagált a javaslatra.

Persze amikor nincs válasz az is egy válasz: ők nem.

Marad tehát a B terv. Minden topik beszerez magának egy ulippot. Az ő kérésére láthatóan azonnal indul a takarítás, lásd:
https://forum.htka.hu/threads/visszajelzések-és-javaslatok.5/page-217#post-404802
https://forum.htka.hu/threads/biztpol-ukrajnai-fegyveres-konfliktus.855/page-3004#post-404823

Más kérések, mint az enyém
https://forum.htka.hu/threads/visszajelzések-és-javaslatok.5/page-214#post-391036
vagy ez
https://forum.htka.hu/threads/visszajelzések-és-javaslatok.5/page-218#post-405477
hatástalanok.
Tisztában vagy azzal, hogy a modik nem 0-24-ben vannak itt és nem válaszolnak mindenre vagy bármire azonnal? Nem kell eljátszani a primadonnát vagy az padlón vergődő kisgyereket.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Igen, sokszor frissíteni kell, hogy betöltse. A posztom kommentelése után a képek nálam otthon meg sem jelennek máshogy.

A céges gépen és otthon is Chrome-mal nálam a nyilas kommenthez ugrás csak akkor működik, ha a kommentek nem azonos oldalon vannak.


Én a GOOGLE CHROM-ra váltottam, mert a firefox újabb verziói elkezdtek Xarakodni...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Egyébiránt lehet az INDEX "szíria" témájú mocks..it" kommentelni egyáltalán, mert én sajnos nem látom ennek a lehetöspégét. Pedig vérlázítóan ostobák... Minden normális belpolitikai cikkkük értékét devalválja az, amit Szíria cím alatt művelnek...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Egyébiránt lehet az INDEX "szíria" témájú mocks..it" kommentelni egyáltalán, mert én sajnos nem látom ennek a lehetöspégét. Pedig vérlázítóan ostobák... Minden normális belpolitikai cikkkük értékét devalválja az, amit Szíria cím alatt művelnek...
Facebookon lehet.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
A javaslat nagyon egyszerű: amikor a topikban elhangzik a figyelmeztetés (amit bárki megtehet), hogy Szórakozzatok máshol!, azt el kell küldeni a moderátornak is. Ő pedig minden külön figyelmeztetés nélkül tiltsa ki 2 hónapra az érintetteket, akik nem hagyják azonnal abba, az összes topikból. Addig legalább biztos nyugi lesz.

Magam részéről továbbra is a klasszikus módszert pártolom: a rendelkezésre álló eszköztárral jelezni kell az off-topicot, moderálandó tartalmakat és azok bekerülnek a sorba.

Nov. 28-án kértem egy takarítást. Most már közel a január közepe.

Mikor nem lennék türelmetlen?

Kapcsolódó javaslat: használd a fórum hozzászólás bejelentése funkcióját. Az lényegében egy ticketet nyit, ami ilyen-olyan módon történő lezárásáig látható a szerkesztőség számára. Ha ide írsz a visszajelzések topicba, akkor az kapacitástól függően vagy feldolgozásra kerül, vagy nem. A "vagy nem" alatt azt értem, hogy simán el lehet felejteni.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
Nem tudom más mit tapasztal, de az új Firefox alatt a képek bejövetele.... kérdéses.
Van, hogy 5 perc alatt se jelennek meg (csak a "homokóra" futkos a helyükön), míg pl. Chrome alatt (ha nem is egyből), de betöltődnek.

Én nem észleltem, hogy jelentősebben változott volna a helyzet, de máshol ettől még vacakolhat nyílván.

A képek ugye késleltetve kerülnek betöltésre, pontosabban csak akkor, ha görgetés során bekerülnek a böngészőablak látható részébe. Néztem van frissítés ahhoz a fórum bővítményhez, ami ezt a lazy-load funkciót biztosítja. Hétvégén igyekszem feldobni, hátha javít a dolgon. Majd írok ide, ha frissítettem.
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Magam részéről továbbra is a klasszikus módszert pártolom: a rendelkezésre álló eszköztárral jelezni kell az off-topicot, moderálandó tartalmakat és azok bekerülnek a sorba.



Kapcsolódó javaslat: használd a fórum hozzászólás bejelentése funkcióját. Az lényegében egy ticketet nyit, ami ilyen-olyan módon történő lezárásáig látható a szerkesztőség számára. Ha ide írsz a visszajelzések topicba, akkor az kapacitástól függően vagy feldolgozásra kerül, vagy nem. A "vagy nem" alatt azt értem, hogy simán el lehet felejteni.



T cat és a tübbiek. Én ugyanazon a néven ugyanaz vagyok, aki legalább 3 éve regisztrált a fórumon. Aztán összevesztem/megsértüdtem azon, hogy TCAT egy csomó hozzászólásom törölte... De, sajna az érdeklődés azt indukálta, hogy a rébebbi nick nevemen üjra regisztráljak itt. -Hiába internett fúggó vagyokk.... Ezt csak azoknak írtam, akik azt hiszik, új ember vagyok itt...
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 229
17 085
113
Sziasztok! A Hírhalom kínai hordozós bekezdésénél Liaoning-et írtatok, de gondolom a CV-17-re gondoltatok.
 
Status
Not open for further replies.