[HUN] BTR-80 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
A BTR nem B-52.
Anno az általam imádott, számomra mai napig gyönyörű Nagypolszkim korszerűsítésén morfondírozgattam.
Apró fejlesztéseket végrehajtottam rajta /fordulatszámmérő, elektronikus gyújtás, áthangolt kipufogórendszer, plusz hangszigetelés stb./
http://nepitelet.hu/autok/fso_fsm/125p/nagypolak_-_a_gep/
S persze gondolkoztam komolyabb átalakításokon: ötsebességes váltó, hangolt szívócsőrendszer(!), vagy 1.6-os befecskendezős Polonez motor, netán az 1.5-ös turbo:rolleyes: (gyakorlatilag egy alapmotorról beszélünk.)
Netán valami korszerűbb - pl. Mirafiori - kompatibilis Fiat blokk...
Aztán az akkor menő extrákon is agyaltam: központi zár, elektromos ablakemelő (nagyhifi az volt:hadonaszos:, konkrétan kétszer annyit ért, mint az autó; nászajándékba kaptuk).
Na meg pl. az esőelvezetőket is legszívesebben leflexeltem volna a szélzaj miatt, meg áramvonalas spoilerek, kötények is voltak az álomlistán.
Persze a gondolatmenet vége mindig oda lyukadt ki, hogy továbbra is lesz egy olyan kasznim, aminek a légellenállása nagyobb, mint egy kétajtós ruhásszekrényé - nyitott ajtókkal(!), a hátsó futómű merev tengely laprugóval, ami pazar úttartást biztosít - a Ladához viszonyítva.
Az egész - imádott - jószágban, ami ért valamit, az a kiválóan behangolt fékerőelosztóval bíró, tényleg nagy teljesítményű négytárcsás fékrendszer volt.
Irgalmatlanul terhelhető és kiszámítható volt.

Szóval a BTR is ilyen, nekem mai napig tetszik formailag, csak azok a makacs adottságai ne lennének, amik akkor is megmaradnak, ha térhajtóművet teszünk bele, meg légpárnát alá...


"Nemrégmúlt" lelkes-ifjúkorom második autója egy Lada/Zsiguli volt, mint akkoriban arra (a környéken) szinte mindenkinek!

Az 1200-es tudta az 1500 teljesítményét mert a motort "áthangoltam" az eredeti SzU 86 oktánosról (már nem is árulták), 92-esre, és "elektronizáltam" a gyújtást. "Kis" hangszigetelés után a "legnyugatibb"(közeli teljesítményű), keleti autó volt a környéken!

Minősítési "protokol":
a "környék alfahímje"-szőkét egyszer hazavittem szívességből.
2 hét múlva a "srác"-nak el kellett adni az "ezerötöst" és venni egy Opelt, hogy megmaradjon az "arca"!

Dícséret volt, jól esett! ( :p )

Visszatérve: a hibás koncepció alapján megvalósitott (nevén nevezve:elb@szott) konstrukciót: BTR-80, -80A), -mivel kidobni túl sok van belőle-, arra kell használni amire jó: "messze" a harcoló alakulatok mögötti, biztosító/támogató technikát/eszközt hozni/vinni, müködtetni.

Pl:
- rövidtávú csapatlégvédelmet(lengyelek gyártanak ;) ),
- rakéta-tüzérséget(30-70km-es BM-21, jéééé: a lengyelek gyártják),
- páncélvadászt( ATGM, "ismét" jéééé ...)
- mobil aknavetős (jéééé, ezt még Mi is tudnánk???, HüB+ :D ).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 607
77 504
113
"Nemrégmúlt" lelkes-ifjúkorom második autója egy Lada/Zsiguli volt, mint akkoriban arra (a környéken) szinte mindenkinek!

Az 1200-es tudta az 1500 teljesítményét mert a motort "áthangoltam" az eredeti SzU 86 oktánosról (már nem is árulták), 92-esre, és "elektronizáltam" a gyújtást. "Kis" hangszigetelés után a "legnyugatibb"(közeli teljesítményű), keleti autó volt a környéken!

Minősítési "protokol":
a "környék alfahímje"-szőkét egyszer hazavittem szívességből.
2 hét múlva a "srác"-nak el kellett adni az "ezerötöst" és venni egy Opelt, hogy megmaradjon az "arca"!

Dícséret volt, jól esett! ( :p )

Visszatérve: a hibás koncepció alapján megvalósitott (nevén nevezve:elb@szott) konstrukciót: BTR-80, -80A), -mivel kidobni túl sok van belőle-, arra kell használni amire jó: "messze" a harcoló alakulatok mögötti, biztosító/támogató technikát/eszközt hozni/vinni, müködtetni.

Pl:
- rövidtávú csapatlégvédelmet(lengyelek gyártanak ;) ),
- rakéta-tüzérséget(30-70km-es BM-21, jéééé: a lengyelek gyártják),
- páncélvadászt( ATGM, "ismét" jéééé ...)
- mobil aknavetős (jéééé, ezt még Mi is tudnánk???, HüB+ :D ).

Jah és az amúgyis csóró Honvédség tartson rendszerben egy halom pénzért egy olyan technikát amit a harctért közelébe sem lehet engedni.

Vannak még ilyen jó ötletek?
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and Sharid

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A BTR nem B-52.
Anno az általam imádott, számomra mai napig gyönyörű Nagypolszkim korszerűsítésén morfondírozgattam.
Apró fejlesztéseket végrehajtottam rajta /fordulatszámmérő, elektronikus gyújtás, áthangolt kipufogórendszer, plusz hangszigetelés stb./
http://nepitelet.hu/autok/fso_fsm/125p/nagypolak_-_a_gep/
S persze gondolkoztam komolyabb átalakításokon: ötsebességes váltó, hangolt szívócsőrendszer(!), vagy 1.6-os befecskendezős Polonez motor, netán az 1.5-ös turbo:rolleyes: (gyakorlatilag egy alapmotorról beszélünk.)
Netán valami korszerűbb - pl. Mirafiori - kompatibilis Fiat blokk...
Aztán az akkor menő extrákon is agyaltam: központi zár, elektromos ablakemelő (nagyhifi az volt:hadonaszos:, konkrétan kétszer annyit ért, mint az autó; nászajándékba kaptuk).
Na meg pl. az esőelvezetőket is legszívesebben leflexeltem volna a szélzaj miatt, meg áramvonalas spoilerek, kötények is voltak az álomlistán.
Persze a gondolatmenet vége mindig oda lyukadt ki, hogy továbbra is lesz egy olyan kasznim, aminek a légellenállása nagyobb, mint egy kétajtós ruhásszekrényé - nyitott ajtókkal(!), a hátsó futómű merev tengely laprugóval, ami pazar úttartást biztosít - a Ladához viszonyítva.
Az egész - imádott - jószágban, ami ért valamit, az a kiválóan behangolt fékerőelosztóval bíró, tényleg nagy teljesítményű négytárcsás fékrendszer volt.
Irgalmatlanul terhelhető és kiszámítható volt.

Szóval a BTR is ilyen, nekem mai napig tetszik formailag, csak azok a makacs adottságai ne lennének, amik akkor is megmaradnak, ha térhajtóművet teszünk bele, meg légpárnát alá...
BTR80 a BTR60 ráncfelvarrott változata.Maguk az oroszok is kismillió változatban gyártották.Lokátorhordozotol a nyitot rakterű szállitóig.Nem lövészpáncélos.Mai utda a BTR87,az már ormotoros.De az sem lvészppáncélos.A baj.hogy itt lövészppáncélos feladatkörhöz méritek.Naná,hogy elbukik.Mérjétek a PSZH-1hez.Azt váltotta le.Egy 50éves alapkonstrukció ppedig naná,hogy elavult.Költséghatékonysági kérdés,hogy mit érdemes kialakitani belöle.Másodvonalas jármünek még sokáig megfelel,persze korszerűsitésekkel.De csak amit érdemes szinten csinálni
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 607
77 504
113
BTR80 a BTR60 ráncfelvarrott változata.Maguk az oroszok is kismillió változatban gyártották.Lokátorhordozotol a nyitot rakterű szállitóig.Nem lövészpáncélos.Mai utda a BTR87,az már ormotoros.De az sem lvészppáncélos.A baj.hogy itt lövészppáncélos feladatkörhöz méritek.Naná,hogy elbukik.Mérjétek a PSZH-1hez.Azt váltotta le.Egy 50éves alapkonstrukció ppedig naná,hogy elavult.Költséghatékonysági kérdés,hogy mit érdemes kialakitani belöle.Másodvonalas jármünek még sokáig megfelel,persze korszerűsitésekkel.De csak amit érdemes szinten csinálni

Mi Boxerhez,Bumeranghoz,Patriához meg Strykerhez mérjük mert 2018-van nem 1968.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Mi Boxerhez,Bumeranghoz,Patriához meg Strykerhez mérjük mert 2018-van nem 1968.
És ezek kerekes gyalogsági harcjárművek inkább.Mérd a VABhoz,Sisuhoz,M113hoz inkább,meg a TPZhez.Ezekhez képest is elmarad,de már legalább a feladatkört eltalálod.Magyar hülyeség,hogy eleve másodvonalasnak tervezet járgány lett az alapjármű.Nem a kenyérszállitó teherkocsi hibála,ha bányamunkára beosztva nem remekel
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 607
77 504
113
BTR80 a BTR60 ráncfelvarrott változata.Maguk az oroszok is kismillió változatban gyártották.Lokátorhordozotol a nyitot rakterű szállitóig.Nem lövészpáncélos.Mai utda a BTR87,az már ormotoros.De az sem lvészppáncélos.A baj.hogy itt lövészppáncélos feladatkörhöz méritek.Naná,hogy elbukik.Mérjétek a PSZH-1hez.Azt váltotta le.Egy 50éves alapkonstrukció ppedig naná,hogy elavult.Költséghatékonysági kérdés,hogy mit érdemes kialakitani belöle.Másodvonalas jármünek még sokáig megfelel,persze korszerűsitésekkel.De csak amit érdemes szinten csinálni

Nincs ilyen,hogy lövészpáncélos. GYHJ(Gyalogsági Harcjármű)azaz IFV meg van PSZH(Páncélozott Szállító Harcjármű)azaz APC.Az előbbi a BMP többek közt az utóbbi meg a BTR többek közt.Mind a kettőnek képes nek kell lennie a harcra nem csak az előbbinek.A különbség abban van,hogy az APC nem megy a gyalogsággal hanem hátul maradva fedezi őket a fegyverei tüzévl.Azaz ő is ki van téve az ellenséges tűznek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 607
77 504
113
És ezek kerekes gyalogsági harcjárművek inkább.Mérd a VABhoz,Sisuhoz,M113hoz inkább,meg a TPZhez.Ezekhez képest is elmarad,de már legalább a feladatkört eltalálod.Magyar hülyeség,hogy eleve másodvonalasnak tervezet járgány lett az alapjármű.Nem a kenyérszállitó teherkocsi hibála,ha bányamunkára beosztva nem remekel

Tévedsz!!!Ezek mind APC-k!
 

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Jah és az amúgyis csóró Honvédség tartson rendszerben egy halom pénzért egy olyan technikát amit a harctért közelébe sem lehet engedni.

Vannak még ilyen jó ötletek?


Az amúgy is csóró honvédség használjon támogató és egyéb(szervíz, stb...) feladatokra (messze a harcoló alakulatok mögött) olyan technikát(BTR-80) ami filléres korszerűsítés után erre viszonylag jól használható!

Az "úgyis kevés pénzt" pedig fordítsa az égetően szükséges más ezer helyre!!!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 313
13 799
113
A különbség abban van,hogy az APC nem megy a gyalogsággal hanem hátul maradva fedezi őket a fegyverei tüzévl.Azaz ő is ki van téve az ellenséges tűznek.
Ennek azért vannak fokozatai.
Ha az ellenfél jól felszerelt és erős, akkor nem harcolnak velük, hanem végig hátul maradnak.
Ha az ellenfél viszonylag gyenge, pl nincs páncéls támogatása, akkor előjöhetnek és támogathatják a gyalogságot.
A legvégső, hogy ha az ellenfél teljesen megtört és esetleg megfutamodott, akkor a gyalogság a harcjárműből is harcolhat.
Tehát nincs kőbe vésve, hogy támogatnia kell a gyalogságot.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nincs ilyen,hogy lövészpáncélos. GYHJ(Gyalogsági Harcjármű)azaz IFV meg van PSZH(Páncélozott Szállító Harcjármű)azaz APC.Az előbbi a BMP többek közt az utóbbi meg a BTR többek közt.Mind a kettőnek képes nek kell lennie a harcra nem csak az előbbinek.A különbség abban van,hogy az APC nem megy a gyalogsággal hanem hátul maradva fedezi őket a fegyverei tüzévl.Azaz ő is ki van téve az ellenséges tűznek.
GyHJ,ami póriassan lvészpáncélos.Mindennek megvannak a fokozatai.Amik az F16ost az F15ös olcsó kiegészitésének szánták.francik a VBCI kiegészitésére hozták ki a VAB3ast.Muszkák a Bumeráng kiegészitséére hozták ki a BTR87est.És a Boxer 30as toronnyal inkább már kerekes GyHJ,mint APC.Nem a futómű dnti el,hanem a betlthető feladatkör.Vagy az Enigma BMP-3as toronnyal APC,mert kerekes?GyHJnek inkább tekinthető
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 607
77 504
113
GyHJ,ami póriassan lvészpáncélos.Mindennek megvannak a fokozatai.Amik az F16ost az F15ös olcsó kiegészitésének szánták.francik a VBCI kiegészitésére hozták ki a VAB3ast.Muszkák a Bumeráng kiegészitséére hozták ki a BTR87est.És a Boxer 30as toronnyal inkább már kerekes GyHJ,mint APC.Nem a futómű dnti el,hanem a betlthető feladatkör.Vagy az Enigma BMP-3as toronnyal APC,mert kerekes?GyHJnek inkább tekinthető

A Boxer APC ha tetszik ha nem.A BTR váltótípusa meg a Bumerang lesz nem más.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 607
77 504
113
Az amúgy is csóró honvédség használjon támogató és egyéb(szervíz, stb...) feladatokra (messze a harcoló alakulatok mögött) olyan technikát(BTR-80) ami filléres korszerűsítés után erre viszonylag jól használható!

Az "úgyis kevés pénzt" pedig fordítsa az égetően szükséges más ezer helyre!!!

A BTR-t ugyan mire tudnád még használni?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 607
77 504
113
Nona-SzVK, GEKKO, EW variánsok, 50mm+ATGM-es toronnyal hátvéd, bár ez utóbbi drágább.

És szerinted ezek filléres átalakítások lennének?Mondok jobbat!!!Ahelyett,hogy párhuzamosan két technikát üzemeltetünk a fent említett dolgokat is egy új modern APC-vel oldjuk meg.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A BTR-t ugyan mire tudnád még használni?
2s23_nona_svk_l5.jpg

cuban_fsv_l2.jpg

zimbru_2000_l1.jpg

Felderitő,dronhordozó,Földi/légi/tüzérségi lokátorhordozó,határmenti járőr,rakétás páncélvadász,de akár harctéri utántöltőt is lehet belle csinálni.A lehetőségek dokféleségének csak a pénzügyi hatékonyság szab határt.Amit ppragmatikussan megéri,arra érdemes is felhasználni
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
És szerinted ezek filléres átalakítások lennének?Mondok jobbat!!!Ahelyett,hogy párhuzamosan két technikát üzemeltetünk a fent említett dolgokat is egy új modern APC-vel oldjuk meg.
Az a baj, hogy az irgalmatlan haszonkulcsuk miatt töredék mennyiségű új gépet tudnál venni azonos összegből. Nem vagyunk szegény ország, de a mindenből újat dologra bárki más is felszisszenne (kiv.US), egyszerűen értelmes mennyiségre értelmes időkorláttal nincs lehetőség (kb. 3ezer milliárd lenne a haderő teljes felépítése)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 607
77 504
113
Az a baj, hogy az irgalmatlan haszonkulcsuk miatt töredék mennyiségű új gépet tudnál venni azonos összegből. Nem vagyunk szegény ország, de a mindenből újat dologra bárki más is felszisszenne (kiv.US), egyszerűen értelmes mennyiségre értelmes időkorláttal nincs lehetőség (kb. 3ezer milliárd lenne a haderő teljes felépítése)

Van két dandárunk,annyi pénzünk van,hogy ezeket teljesen új technikával lássuk el,több nem is kell talán még +30%,hogy jusson minden laktanyába legaább egy szakasznyi bázisvédelemre.
 
  • Tetszik
Reactions: marton

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 385
7 892
113
Van két dandárunk,annyi pénzünk van,hogy ezeket teljesen új technikával lássuk el,több nem is kell talán még +30%,hogy jusson minden laktanyába legaább egy szakasznyi bázisvédelemre.
Ha hinni lehet az ilyen olyan pletykaknak, infoknak amiket termeszetesen nem szabad kezpenznek venni!!
Egy dandarral szamolnak elvileg. 2 hk zszl jal. A dandarhoz megfelelo szamu apc/ifv el. Gumis onjaro tuzerseggel.
Ezeknek az eszkozoknek a nagy resze tobb mint valoszinuleg V4 vonal lesz. Mert masoknal mar komolytalanak szamitunk szerintem. Ezeket az informacios morzsakat honnet szedem? Innet, kulonbozo oldalak cikkeibol, hozzaszolasaibol.
Dudi 2 felszerelt Dandar mennyibe is fajna. Egyszer pont te emliteted meg hogy mennyibe is kerulne egy komplett dandar.
Nem,nem nincs penz szarasig. Ha lenne mar targyalnak pl a lengyelekkel, csehekkel vasarlasrol nem csak erdeklodes szintjen.
Szerintem minket mar nem vesznek komolyan a fegyvergyartok.Sztem ezzel nem vagyok egyedul.
 
  • Tetszik
Reactions: Törppapa

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Van két dandárunk,annyi pénzünk van,hogy ezeket teljesen új technikával lássuk el,több nem is kell talán még +30%,hogy jusson minden laktanyába legaább egy szakasznyi bázisvédelemre.
Érdekes,hogy mindenkinek megéri a modernizállás,az éssszerű átépités,csak nekünk nem.És két dandár kevés
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 415
120 805
113
Ha hinni lehet az ilyen olyan pletykaknak, infoknak amiket termeszetesen nem szabad kezpenznek venni!!
Egy dandarral szamolnak elvileg. 2 hk zszl jal. A dandarhoz megfelelo szamu apc/ifv el. Gumis onjaro tuzerseggel.
Ezeknek az eszkozoknek a nagy resze tobb mint valoszinuleg V4 vonal lesz. Mert masoknal mar komolytalanak szamitunk szerintem. Ezeket az informacios morzsakat honnet szedem? Innet, kulonbozo oldalak cikkeibol, hozzaszolasaibol.
Dudi 2 felszerelt Dandar mennyibe is fajna. Egyszer pont te emliteted meg hogy mennyibe is kerulne egy komplett dandar.
Nem,nem nincs penz szarasig. Ha lenne mar targyalnak pl a lengyelekkel, csehekkel vasarlasrol nem csak erdeklodes szintjen.
Szerintem minket mar nem vesznek komolyan a fegyvergyartok.Sztem ezzel nem vagyok egyedul.
1 nehézdandár +1 közepes + a különleges.