A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Ami a Vitarákat illeti, én 250 darabról olvastam. Ránézésre GL+ változat, amit ha eszük volt 1,6-os szívó benzines motorral rendeltek. Utána lehet nézni a szalonautó.hu-n hogy egy ilyen autót manapság 4,2 milliós bruttó áron kínálnak a polgárnak. Ennek az ÁFA-ja majd 900 ezer, tehát 3,3 milla nettó ár. Ekkora mennyiségre gondolom adott a hazai gyártó jelentős kedvezményt. És Esztergomban az embereknek ennyivel is több munkájuk van, ami szerintem nem elhanyagolható. Amennyiben valóban az általam feltételezett motorizációval rendelték őket, akkor igen gazdaságos és tartós igáslovakat szereztek be. Hozzáteszem, hogy a Suzuki szervíznél tudomásom szerint csak a Dacia és a Lada szervizelése olcsóbb. Ha már muszáj volt bevásárolni személyatókból, akkor szerintem ezennel jó vásárt csinált a kormány.
(csak mi a fenének a flancos alufelni meg a metál fényezés)
 
R

rejsz felügyelő

Guest
96M és 93M szóval modernek.

Nike fiucci 93M védő és 96M támadó kézigránátok.
THM_0002406058.jpg

A gyújtójuk csak késleltetve robbantja a robbanóanyagot vagy be lehet állítani pillanatgyújtásra is?
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 254
11 131
113
Jó, akkor 8al számolva 1.6 milliárd.

250 darab. :D

Ami a Vitarákat illeti, én 250 darabról olvastam. Ránézésre GL+ változat, amit ha eszük volt 1,6-os szívó benzines motorral rendeltek. Utána lehet nézni a szalonautó.hu-n hogy egy ilyen autót manapság 4,2 milliós bruttó áron kínálnak a polgárnak. Ennek az ÁFA-ja majd 900 ezer, tehát 3,3 milla nettó ár. Ekkora mennyiségre gondolom adott a hazai gyártó jelentős kedvezményt. És Esztergomban az embereknek ennyivel is több munkájuk van, ami szerintem nem elhanyagolható. Amennyiben valóban az általam feltételezett motorizációval rendelték őket, akkor igen gazdaságos és tartós igáslovakat szereztek be. Hozzáteszem, hogy a Suzuki szervíznél tudomásom szerint csak a Dacia és a Lada szervizelése olcsóbb. Ha már muszáj volt bevásárolni személyatókból, akkor szerintem ezennel jó vásárt csinált a kormány.
(csak mi a fenének a flancos alufelni meg a metál fényezés)

Elvileg 1,6-os, száz egynehány lovas. Érdekelne, hogy hány napig gyárthattak ennyi kocsit.

a rendőrök az audikat 2,5 milláért kapták darabját szóval számoljátok újra az egészet.

Volt már, hogy a NAV, vagy talán még simán a VÉP azért vette a drágább Skodát, mert nem akarta, hogy botrány legyen az Audiból. :D
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
10 millió 1db vitara,+25% közbeszerzési felár,200darabot vettek,12.5millióx200db,az hány pénz is?
Bár egy új vitara több lehet mint 10millió,jobban belegondolva.
Nem listaáron veszik. A 10 milliót felejtsd is el hamar.
Voltam közbeszerző, teljesen más árakon dolgozik az autógyár ilyenkor. Meg milyen felár ? Egyinkünk se kapott semmit, csak egy "köszönöm"-öt.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Elvileg 1,6-os, száz egynehány lovas. Érdekelne, hogy hány napig gyárthattak ennyi kocsit.
Ha 1.6-os, akkor 120LE. Szerintem max 1 hét alatt összepofozták őket.
Volt már, hogy a NAV, vagy talán még simán a VÉP azért vette a drágább Skodát, mert nem akarta, hogy botrány legyen az Audiból. :D
Nagy kár, mert az AUDI jelentősen hozzájárul a Mo-i gazdasághoz. Mondjuk AUDI-Skoda az mind VW csoport.

Az államot testesítik meg ők is az egyszerű polgár szemében, oké hogy csóróság van, meg mittudomén, de csak illik adni a megjelenésre. Szerintem jó' van az.
Inkább a nagyobb sérülékenység és drágább javítás/pótlás miatt említettem az alufelnit. Mondjuk simán el tudom képzelni hogy acélfelni árban adta a gyártó.
Amilyenek az útjaink, pár év múlva úgy is az összes acélfelnin fog gurulni.
Még az jutott eszembe, hogy terepjárós formája ellenére ez a kocsi nem alkalmas terepjárásra. Bízok benne, hogy nem áldoztak pénzt az összkerékhajtásar.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
776
2 328
93
A csőszájfékről azonban érdemes pár szót szólni, mert ez egy nagyon egyedi szerkezet. Egyetlen feladata van: a lövéskor keletkező hátralökő erő csökkentése. Hatásfoka kb. 30%, azaz a lövő vállára jutó lökőerőt mintegy egyharmadával csökkenti. Kombinált, azaz aktív-reaktív rendszerű a csőszájfék. Az aktív működése abban nyilvánul meg, hogy a csőszájfék tulajdonképpen egy, a lövedék átmérőjénél nagyobb belső átmérőjű gázhenger, viszont a homlokfelületén már csak akkora furat van, amin éppen kifér a lövedék.
A nagy nyomású lőporgázok megtöltik a gázhengert és nyomást gyakorolnak
a gázhenger homlokfalára, ezáltal szó szerint előre lökve a fegyvert minden lövés alkalmával. A reaktív hatást a gázhenger palástjában lévő rések képezik. Ezeken a réseken át a gázhengerből a gázok ferdén hátra felé irányulva áramlanak ki, és mint a rakéták hajtóműve, a nagy sebességgel hátra áramló gázok reaktív ereje ismét csak előre mozgatja a fegyvert. A hatásfoka elég tekintélyes, viszont nincs csőstabilizáló szerepe, így hosszabb sorozatlövéseknél alaposan ?felmászik? a fegyver.
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/amd/

Te most tényleg a kaliberből idéztél ide?hehe :D:D:D
Most látom csak igazán a hozzáértésedet....pedig van amikor egyet értek veled de ez...eh...hagyjuk...
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
776
2 328
93
Hogy aztán kulcsont torrésel távozzon a lötérröl. Pl egy 18-19 éves. Ja nem számit. Fiatal birja ki szokja meg. Mert egyböl nyomjuk alá egy 7.62 est. Elöbb lönni tanuljon meg utánna ha már kellöen érett akkor kapjon rendes kiképzést nagyobb kaliberböl. Látom te is annak idején jó kiképzést "kaptál".
Winfos telorol irok.

Haverom 14 éves kislányát rendszeresen viszi lőtérre.Kiprobálta,azóta is rendszeresen lő 7,62-vel,ugy hogy elötte nem lőt 22-vel,csak száraz gyakorlás volt.Ha a 18-19 éves gyengébb mint egy 14 éves kislány,akkor ő nagyon pályát tévesztett....menjen balerínának...
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
776
2 328
93
Most épp a fidesz van ahatalmon, ezért ők jönnek a csővégre.
Aki ismer az tudja hogy Antallt féle kormányt, , szocikat éppúgy elküldtem a kurvnyjába.

(Ha valóban az az elképzelésed, hogy egy háborúba nem menő hadseregnél a zokni nem fontosabb, akkor fejtsd ki, hogyan akarsz újoncot fogni, ha közismert hogy ha jót akar, magának fog bakancsot, mellényt etc vásárolni, mert amit a sereg ad az egy kalap..)

Fegyverzet: írtam már hogy semmi kifogásom a Bren2 ellen.
De
- nem írt ki senki tendert, nem volt rendszerbeállító teszt/lövészet,
- a felépítésre ígért gyár ilyen gyártási számokkal masszívan veszteséges lesz.

Ha engem kérdezel: első körben párezer átépítő készletet rendelek az AK-hoz, hogy a "harci" alakulatokhoz jusson.

Eldöntöm, hogy milyen kaliberű fegyverrendszert akarok használni a következő évtizedekben, milyen felépítésűt.
Körülnézek, mégis milyen modern fegyverek elérhetőek abban a kategóriában, milyen fegyverek leterjedése várható.

AZTÁN kiírom a pályázatot, FN, HK, CZ IMI biztos lenne ott a meghívottak között, már rendszerben álló fegyvereikkel SCAR, BREN 2, Hk 416,, pld

Aztán lefolytatok egy objektív tesztsorozatot, nyúzópróbát.
Összegzem a tapasztalatot.
Aztán felállítom a sorrendet, aztán súlyozom a kellemetlen dolgokkal, ár, mire vállal szállítás, vállal,-e magyarországi összeszerelést, milyen kiegészítők érhetőek el hozzá és mennyiért.
Ezek alapján döntést hirdetek.
Magyarország gazdasági képességeit nézve jó eséllyel- ár és összeszerelő üzem Mo-n- a Cz lenen a nyertes.
Vagy nem, hiszen gőzünk sincs arról, volt-e tárgyalás más felekkel, és azok mit ajánlottak.

Hát elkell hogy keserítselek,a 4 általad leirt példákból 3ra kapásból megmondom hogy miért nem lettek pályáztatva.....
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 189
113
Haverom 14 éves kislányát rendszeresen viszi lőtérre.Kiprobálta,azóta is rendszeresen lő 7,62-vel,ugy hogy elötte nem lőt 22-vel,csak száraz gyakorlás volt.Ha a 18-19 éves gyengébb mint egy 14 éves kislány,akkor ő nagyon pályát tévesztett....menjen balerínának...
Az kőkemény. A balerina jöjjön katonának is! Menjen semmirekellőnek inkább!
 
D

danielblack

Guest
Haverom 14 éves kislányát rendszeresen viszi lőtérre.Kiprobálta,azóta is rendszeresen lő 7,62-vel,ugy hogy elötte nem lőt 22-vel,csak száraz gyakorlás volt.Ha a 18-19 éves gyengébb mint egy 14 éves kislány,akkor ő nagyon pályát tévesztett....menjen balerínának...
Láttam 22 éves srácot aki nem bírta csőre tölteni az Ak-t. Az meg rendszeres, hogy nem tudja valaki kinyitni a válltámaszt, mert a gombot "túl nehéz" megnyomni xD :D A pisztolyokról már nem is beszélve :D
 
  • Tetszik
Reactions: dudi and svajcibeka
T

Törölt tag 008

Guest
Igaz nem magyarországi gyártmány, de az új Duster 3-3,5 millió Ft körül van ÁFÁ-val ha jól tudom, nálunk meg kb 12000 euro ÁFÁ-val (19%). Ha veszel 200 darabot közvetlenűl a gyártól, ebből még lehet faragni. Erre még extrákkal vagy más motorral lehet rátenni, de soknak tűnik 6-8-10 milliós darabár a Vitaránál.
Viktor megmondta, hogy minden cucc a V4-ektől lesz. Romulánia nem V4 így alapból kiesik.