A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Gondolom olcsóbb volt mi t megvenni az AKM licencet.
De utána meg csak megvették, nem? Ja, ami nekem még nagyon fura az AMD-n, hogy a válltámasz miért a tűzváltókarra záródik rá, miért nem az amúgy csupasz másik oldalra? Ha mindegyiken lett volna infrabak, még jó ötletnek is tartanám, de bakkal nem sok db készült.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
A Volksarmee-nak volt ilyen kiképző fegyvere, KK-MPi-69 típusjellel.
A módszerváltás után talán ingyen is odaadták volna a németek, ha kérjük, de nem kértük.
Na itt van a tenniakaró,elhivatott maroknyi katona szándéka,és a valóóságos történéseket uraló léhűtőtömeg erőfölényének megvalsuló eredménye.Ezért szoktam irogatni,hogy mindenféle haderőfejlesztést az intézményi keretrendszer gyökeres átalakitásával kéne kezdeni.Sharid majd ennek is pontossan utánanézz,de úgy emlékszem készült átalakitó készlet a FÉGnél,de soha nem lett rendszeresitve.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 769
113
De utána meg csak megvették, nem? Ja, ami nekem még nagyon fura az AMD-n, hogy a válltámasz miért a tűzváltókarra záródik rá, miért nem az amúgy csupasz másik oldalra? Ha mindegyiken lett volna infrabak, még jó ötletnek is tartanám, de bakkal nem sok db készült.

Mert jobb kézzel hajtod ki az meg egyszerűbb ha a tok jobb oldalánra van hajtva.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Bocsánat!Gondolom olcsóbb volt mint megvenni az AKMSz licencét.



AKMSz-re gondoltam,ugye az a behajtható válltámaszos.
AKMSz megfelelője az AK63D.AKM63 feljebb van bemontirozva,és irtam is,hogy volt rendszeresitve,de a műanyag tus anyaghibája miatt elég gyorsan kikopott
A baj nem a szabályzattal van/volt(egyáltalán nem kér lehetetlent)a baj azzal volt,hogy nem tanították meg lőni a katonát vagy ga valaki mar tudott akkor nem tartották fenn a lőkeszségét.Egész egyszerűen spóroltak a lőszeren.
Rájöttek maguktol is,és a "szakik" ont ezért igényelték a 22es gyakorló szettet,vagy fegyvert.
Ilyen tusvéggel nekem csak airsoftos tapasztalataim vannak, de azzal nem éreznéd te sem szükségesnek egy komolyabb, pl keretválltámasz meglétét (ami nyilván sokkal jobb lenne). Elképesztő kényelmes, és ilyen felületen nyilván a visszarúgást is mérsékelné szépen.
Engem eggyáltalán nem zavart a visszarugása.A vállhozfogás stabilitása sokkal jobb egy keret válltámassszal,pláne egy jo tussal.Plusz a keretváltámasz nem akad bele minden vacakba
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 319
12 697
113
Majd ha lőttem vele értékelem.De hol volt az még az AMD tervezésekor?Fasorban sem,meg az 5,45ös lőszere se.És kiváncsi lennék rá,hogy ha annyira jó az AEK,miért nincs elterjedve.Vagy 40éves konstrukció az is,aztán az AMD elterjedtebb nála
Mert drága, ezért csak aelit csapatoknál rendszeresítik.
7.62-es változata is van, AEK-974 ha jól emlékszem. A kulcs a BARS, automatikus kiegyensúlyozású visszarugó rendszer.
Jutúbon van videó, amíg vársz, hogy személyesen kipróbáld. :)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Mert drága, ezért csak aelit csapatoknál rendszeresítik.
7.62-es változata is van, AEK-974 ha jól emlékszem. A kulcs a BARS, automatikus kiegyensúlyozású visszarugó rendszer.
Jutúbon van videó, amíg vársz, hogy személyesen kipróbáld. :)
70es évek óta fejlesztik az oroszok az ilyen kieggyenslyozós rendszerű karabélyaikat.De vagy mégse jó,vagy túl érzékeny,vagy túl drága.Szerintem jobban járnának,ha kidobnák az ellensúlyrendszert,és anélkül rendszeresitenék általános fegyverként.Állitólag anélkül is egy jol sikerült,jol uralható karabély.Anno ezekrl egy afganisztáni veterán VDV örnagy véleményét szokték idézgetni,lőtéren marhajók,harctéren megbizhatatlanok.(sokmindent elvittek oda kiprobálni a muszkák,még a Jak38as gépet is-aztán megállapitották,hogy semmi keresnivalója nincs ott)
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Na itt van a tenniakaró,elhivatott maroknyi katona szándéka,és a valóóságos történéseket uraló léhűtőtömeg erőfölényének megvalsuló eredménye.Ezért szoktam irogatni,hogy mindenféle haderőfejlesztést az intézményi keretrendszer gyökeres átalakitásával kéne kezdeni.Sharid majd ennek is pontossan utánanézz,de úgy emlékszem készült átalakitó készlet a FÉGnél,de soha nem lett rendszeresitve.

Honvédségnek nem kellett, eszébe se jutott, hogy kérjen belőle:
-Igazából a Volksarmee csak elvétve használta, ezt tipust főként az MHSZ jóval militánsabb ottani megfelelője, a GST (Gesellschaft für Sport und Technik) a fiatalook előképzéséhez, itthoni megfelelője a Slavia légpuska és a Toz-8... A kezelése, súlya kb megegyezett a nagy testvérével, de a jóval gyengébb lőszer miatt (szubszónikus rémlik) elvi használhatósága 100-150 m lehetett. Kb 50 000 darab készült belőle, 1990 után nagy részük kidobták, egy kis részük Svájcon keresztül kikerült a civil piacra
ed67bfdc.jpg


Honvédség akkor nem tudta beilleszteni a rendszerébe, bár igazából egy érvet tudtak felhozni, hogy gyártása megszűnt, alaktrész nincs, és a lőszert se gyártjuk.

Fég átalakítókészletről nem tudok, rémlik egy 22-es "örömpuska" Ak vonalvezetéssel, de az súlyzáras megoldású, volt tehát a német modellel szemben épp a 7,69től eltérő szerkezete nem igazán tette lehetővé, hogy az AK rendszer kiképzésére használják, MHSZ pedig nem kért belőle.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
.22 es Ak replikák. Alap lőgyakorlati kiképzésekre ideális lenne.

Csak a valódi rendszeresített hadifegyverek alkalmasak kiképzésre. Minden más, általában degradált eszköz használata növeli a katonák jövendő veszteségeit, hiszen a legfontosabb kezdeti időszaktól rossz beidegződések, reflexek épünek be miatta.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Csak a valódi rendszeresített hadifegyverek alkalmasak kiképzésre. Minden más, általában degradált eszköz használata növeli a katonák jövendő veszteségeit, hiszen a legfontosabb kezdeti időszaktól rossz beidegződések, reflexek épünek be miatta.
Hogy aztán kulcsont torrésel távozzon a lötérröl. Pl egy 18-19 éves. Ja nem számit. Fiatal birja ki szokja meg. Mert egyböl nyomjuk alá egy 7.62 est. Elöbb lönni tanuljon meg utánna ha már kellöen érett akkor kapjon rendes kiképzést nagyobb kaliberböl. Látom te is annak idején jó kiképzést "kaptál".
Winfos telorol irok.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Honvédségnek nem kellett, eszébe se jutott, hogy kérjen belőle:
-Igazából a Volksarmee csak elvétve használta, ezt tipust főként az MHSZ jóval militánsabb ottani megfelelője, a GST (Gesellschaft für Sport und Technik) a fiatalook előképzéséhez, itthoni megfelelője a Slavia légpuska és a Toz-8... A kezelése, súlya kb megegyezett a nagy testvérével, de a jóval gyengébb lőszer miatt (szubszónikus rémlik) elvi használhatósága 100-150 m lehetett. Kb 50 000 darab készült belőle, 1990 után nagy részük kidobták, egy kis részük Svájcon keresztül kikerült a civil piacra
ed67bfdc.jpg


Honvédség akkor nem tudta beilleszteni a rendszerébe, bár igazából egy érvet tudtak felhozni, hogy gyártása megszűnt, alaktrész nincs, és a lőszert se gyártjuk.

Fég átalakítókészletről nem tudok, rémlik egy 22-es "örömpuska" Ak vonalvezetéssel, de az súlyzáras megoldású, volt tehát a német modellel szemben épp a 7,69től eltérő szerkezete nem igazán tette lehetővé, hogy az AK rendszer kiképzésére használják, MHSZ pedig nem kért belőle.
Mindig mondom,hogy lehet számitani az óhitűek szorgalmára:)Gyártottuk a 22es lőszert,az biztos.Dobozszám lőttem el annó.És a fegyverkezelés alapjainak,és a célzás oktatására,gyakorlására bőven megfelel.Az átalakitókészlet meg betétcsővel és zártömbcserével működöt volna,tömegzáras rendszerben,táradapterrel képzelték.Én úgy emlékszem eljutott a prototipusig.De egy azonos fegverfogásokkal műkdő gyakorlópuska szerintem jobb megoldás.Nem baj,ha a belső szerkezete eltér,és csak egy olcsó tömegzáras konstrukció.