A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Láttam 22 éves srácot aki nem bírta csőre tölteni az Ak-t. Az meg rendszeres, hogy nem tudja valaki kinyitni a válltámaszt, mert a gombot "túl nehéz" megnyomni xD :D A pisztolyokról már nem is beszélve :D
Katonakoromban volt aki tőből letörte!! az AMD válltámaszának rúdját, mert "nem bírta benyomni a gombot"!! Persze ha először elkezdi nyitásra feszíteni a válltámaszt akkor tényleg rohadt nehéz benyomni a gombot, mert zárásra rögzített helyzetben befeszíti a válltámasszal!! :p
 
D

danielblack

Guest
Katonakoromban volt aki tőből letörte!! az AMD válltámaszának rúdját, mert "nem bírta benyomni a gombot"!! Persze ha először elkezdi nyitásra feszíteni a válltámaszt akkor tényleg rohadt nehéz benyomni a gombot, mert zárásra rögzített helyzetben befeszíti a válltámasszal!! :p
Minimális technikai érzékkel és logikusan kifejtett erővel nem gond pedig a fegyverek használata, karbantartása. Persze a gyakorlás kell.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Minimális technikai érzékkel és logikusan kifejtett erővel nem gond pedig a fegyverek használata, karbantartása. Persze a gyakorlás kell.
Anno majdnem mindenki volt katona, ha volt technikai érzéke ha nem. Könyvelőnek, magyartanárnak vagy közgazdásznak általában nem azért mentek az emberek mert túltengett bennük a technikai érzék, és a katonaságnál ez általában ki is derült.
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Joker komolyan nem értem mit nem értetek.
-Suzuki Magyarországon gyártodik
- M.O adozik
- M.O add munkát
- M.O add beszállítóknak munkát fejlesztve az ipart
- Dacia mégis csak b+dos oláh országból van ( nem a pénz az isten )

Te támogatnád az ellenséged azért mert Ő 100 Ft olcsóbban hozza a páleszt ? ? :D Kb. ez akkora tétel államilag.
Fennét.....

Kicsit rakjátk már össze a kirakost.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nincs azzal baj,hogy 5%os árkülönbség esetén a helyi gyártás van előnyben.50% már más tészta.Csak ha nyilvánossak az ilyen beszerzési ályázatok,nem is merülnek fel ilyen kérdéések.Mi ebben olyan nagy hadititok,hogy nem tudhat róla az adófizetó polgár?Ez a csak V4böl szerzünk be,meg egy hülyeség.Viszont azt továbbra sem értem,hogy egy 6-7000 fős seregnek minek 250 polgári aszfaltbetyár terejáró.Laktanyánként pár darab szaladgáló-ügyintéző kell,de hol van nekünk ennyi laktanyánk?Vagy 200 megy a rendőrségnek,50 a seregnek?Mert akkor megintcsak nem szóltam.Anno RT században voltam katona,1db Latviánk volt,egyébbként csak katonai szekerek.Pk kocsi is UAZ volt.
 
T

Törölt tag 008

Guest
....Ez a csak V4böl szerzünk be,meg egy hülyeség.
Tanulmányozzd a térképet.
Vicces lenne ha német technikát vennénk és az első háborúnál a német bejelnti, hogy nem ad alkatrészt, mert nem azért adta, hogy háborúzzunk vele. Ismerős? De lehet csak szimplán olyantól akarunk vásárolni, aki nemcsak eladja nekünk a technikát, majd lelakatolja és a saját zsebében tartja a kulcsot mint az AMRAAM vagy Maverick rakétáink esetében, hanem abba verjük akibe akarjuk.


Viszont azt továbbra sem értem,hogy egy 6-7000 fős seregnek minek 250 polgári aszfaltbetyár terejáró.....
A határzárnál 3-4 év alatt leamortizálják majd őket.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Tanulmányozzd a térképet.
Vicces lenne ha német technikát vennénk és az első háborúnál a német bejelnti, hogy nem ad alkatrészt, mert nem azért adta, hogy háborúzzunk vele. Ismerős? De lehet csak szimplán olyantól akarunk vásárolni, aki nemcsak eladja nekünk a technikát, majd lelakatolja és a saját zsebében tartja a kulcsot mint az AMRAAM vagy Maverick rakétáink esetében, hanem abba verjük akibe akarjuk.
V4 komolyabb technikái mind nyugati beszállitktol függő gyártásu,vagy licensz termék.És bár mi eggyértelműen német érdekszférában vagyunk,de azért van németeken kivűl is éppen elég fegyvergyártó.Egy aszfaltbetyár autónak meg semmi keresnivalója a határzárnál.Személyes véleményem szerint,oda vegyen Toyota HZJ,vagy hasonló strapabiró munkaterepjárót.És továbbra is,miért nem nyilvános tenderen történik semmiféle beszerzés?


A határzárnál 3-4 év alatt leamortizálják majd őket.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Tanulmányozzd a térképet.
Vicces lenne ha német technikát vennénk és az első háborúnál a német bejelnti, hogy nem ad alkatrészt, mert nem azért adta, hogy háborúzzunk vele. Ismerős? De lehet csak szimplán olyantól akarunk vásárolni, aki nemcsak eladja nekünk a technikát, majd lelakatolja és a saját zsebében tartja a kulcsot mint az AMRAAM vagy Maverick rakétáink esetében, hanem abba verjük akibe akarjuk.



A határzárnál 3-4 év alatt leamortizálják majd őket.


V4 komolyabb technikái mind nyugati beszállitktol függő gyártásu,vagy licensz termék.És bár mi eggyértelműen német érdekszférában vagyunk,de azért van németeken kivűl is éppen elég fegyvergyártó.Egy aszfaltbetyár autónak meg semmi keresnivalója a határzárnál.Személyes véleményem szerint,oda vegyen Toyota HZJ,vagy hasonló strapabiró munkaterepjárót.És továbbra is,miért nem nyilvános tenderen történik semmiféle beszerzés?
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 606
16 328
113
A Duster kultuszt nem tudom hova tenni (ja de...total*zar nyomja ezerrel), mert egy menthetetlenül avítt és ócska szerkezet. Egy barátom olyan cégnél dolgozik, ahol jelentős autóflotta van-főleg terepjárók. Rangerek, vitarák, nívák és mert "jó áron volt" kaptak dustert is... Ott is elakad, ahol én is megfordultam már a családi autóval, állandóan szervizben van a flotta FELE. Olyan gondjaik vannak 1-3 évesen, amik a szuziknál még elő sem jöttek (hengerfej, hajtókar csapágy, futómű széthullás, kárpit hasadás). Ott tartanak, hogy inkább levedlett astrákkal járnak a homokos földútra :) Hagyjuk meg az oláh hadseregnek, bár visszavonuláskor kínlódhat vele az őket üldöző :)
 

tomka03

Well-Known Member
2014. október 20.
122
259
63
A határzárnál 3-4 év alatt leamortizálják majd őket.

Mint már fentebb írtam egyszer, ezek a gépek a régi Astrákat váltják amik különböző honvédségi apparátusoknál szolgálnak, pl. Kiegészítő Parancsnokságok. Én nem láttam Astrákat a határzárnál, persze lehet hogy vannak. Ez hasonló beszerzés volt mint nemrég a Transporterek cseréje.Vagy a hiluxok a rendészeknek. Na ott is voltak kohószökevény Astrák...
Nem teljesen értem mi a probléma ezzel. Én egy közép vállalkozásnál dolgozom, és közel 50-en (céges) autónk van. Mert kell, Szaladgálni, ügyet intézni. Ugyan úgy kell a minisztériumba, kiegészítő parancsnokságokra, laktanyákba. Nem mindenki szaladgálhat G Mercivel, vagy épp egy szakadt UAZ-zal. Vagy az jobban tetszene mindenkinek? Ha meg beüt a szar, pont nem ezen a 250-en Vitarán múlik (ami egyébként nagyrészt szét lesz szórva az országban), hogy elpicsáznak e minket.
Az meg, hogy vehettünk volna harckocsit, vagy bármilyen más pszh-t, meg nettó kötözködés. Mindenki tudja, hogy most hirtelen ki kell nekik söpörni a kasszából ami van. Ugye ugye az a bűvös-titkos 600 milliárd... Ez volt e leggyorsabb módszer, ezt kell szeretni. Reméljük másra is jut.
Persze ez csak az én véleményem.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 466
121 056
113
V4 komolyabb technikái mind nyugati beszállitktol függő gyártásu,vagy licensz termék.És bár mi eggyértelműen német érdekszférában vagyunk,de azért van németeken kivűl is éppen elég fegyvergyártó.Egy aszfaltbetyár autónak meg semmi keresnivalója a határzárnál.Személyes véleményem szerint,oda vegyen Toyota HZJ,vagy hasonló strapabiró munkaterepjárót.És továbbra is,miért nem nyilvános tenderen történik semmiféle beszerzés?
Még mindig kellenek a személyautók mivel a jelenlegi gépkocsi flotta átlagéletkora 25 év a kilóméter óra állása pedig alulról veri a milliót. A rendőrök baromi olcsón kaptak audikat és merciket is amiket itthon gyártottak le, éppen úgy mint ezeket + szervíz. Dedikált katonai terepjáró 50 milla ez meg 4 sincs fogyasztásról szervízről nem is beszélve. A kerítés mellett végig meg van csinálva az út. Nincs dagonya, a rendőrök szintén vitarát, skoda yeti 4x4-t és nissan pathfindert hajtanak.

Na ennyi ment egy levegővel de már kezd fárasztó lenni.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Még mindig kellenek a személyautók mivel a jelenlegi gépkocsi flotta átlagéletkora 25 év a kilóméter óra állása pedig alulról veri a milliót. A rendőrök baromi olcsón kaptak audikat és merciket is amiket itthon gyártottak le, éppen úgy mint ezeket + szervíz. Dedikált katonai terepjáró 50 milla ez meg 4 sincs fogyasztásról szervízről nem is beszélve. A kerítés mellett végig meg van csinálva az út. Nincs dagonya, a rendőrök szintén vitarát, skoda yeti 4x4-t és nissan pa

Na ennyi ment egy levegővel de már kezd fárasztó lenni.

Rendőrség alapvetően nem terepen dolgozik.Szaladgálló autónak személyautó is elég.50millábol meg egy nagy Unimogot veszel,full felszerelve.Különben én polgári életben sem értem ezeknek az aszfaltbetyár autknak a sikerét.Egy értelmük van,csajok elött fittizni.Terepjároként semmirevalók,földuton is csak jó időben.egy dizelesitett Niva többet ér terepen.
Tuti bennem van a hiba,de ezt a kommentedet most nem értem...

Ifjoncként volt balerina barátnőm.Vasággyal volt 40kiló,de volt benn energia,szivósság és erő.Elvittem koronglövészetre,simán megbirkózott a skeetpuskával.Pedig az már tényleg rug,ha nemjol fogod.Balerinák csak látszatra törékennyek,valójában rohatkemény csajok
 
  • Tetszik
Reactions: Spartan.asfv

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 965
18 504
113
A kézifegyvergyártás elég komoly bejelentés volt. Kíváncsi vagyok, így a kampány utolsó, talán legfontosabb hetében, mi maradt még a HM tarsolyában. Csalódnék, ha erre a hétre már nem jutna semmi érdemleges. Ti mit gondoltok, mi várható még a héten ?
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 389
7 911
113
A kézifegyvergyártás elég komoly bejelentés volt. Kíváncsi vagyok, így a kampány utolsó, talán legfontosabb hetében, mi maradt még a HM tarsolyában. Csalódnék, ha erre a hétre már nem jutna semmi érdemleges. Ti mit gondoltok, mi várható még a héten ?
Szerintem egyenlőre megvárják a választásokat. Egyébként a választás már nem oszt szoroz. Legfeljebb a nehéz technikában térnének el meg a Helikben. Ha viszont minden maradna "részünkre" jóval előnyösebb lenne. (belpolt lehetőleg kerüljük a későbbi hsz ban. Mert lecsapnak ránk :))
 
  • Tetszik
Reactions: marton