Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 189
13 479
113
Szolgálati közlemény:

Kérlek adjál meg egy-két jó belpolos webhely linkjét... biztos bennem van a hiba, de méd olyat nem találtam így segítséged köszönettel veszem...
Sose érdekelt, de kell legyen.
Indexnek mintha lenne egy hatalmas fóruma.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 189
13 479
113
Most megint irjam le kedvenc Perjés idézetemet?Sajnos nem lehet kikacsolni a haditémábol a politikát.Még technikai szinten sem.A kinaiak nem azért épitenek hordozkat,mert technikailag képessek rá.Politikai okokbol van rá szükségük
Okok, de itt állandóan a belpol miatt szabadúlt el a pokol.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Okok, de itt állandóan a belpol miatt szabadúlt el a pokol.
Nem tudod te, mi az a pokol és milyen ... a vita még nem pokol, és ha valaki túlzásba viszi, attól még nem kell a fürdővízzel együtt a gyereket is kiloccsantani az udvarra, elég azt, aki beleszart a vízbe. Azt kell kicsit pihenőre tenni, aki magából kivetkőzve bunkóskodik, aztán tanuljon belőle. Ha erre kettőből nem képes, akkor le lehet építeni végleg. Csak ne az számítson mi az irányszöge, véleménye (akármi is lehet), hanem az, hogy elő tudja-e adni normális emberi kivitelben ...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 518
113
Mac, én leszek nálad az első, aki jelzem, ha a belpoban elszabadult a pokol. De szerintem eddig jó úton járunk. (Tudod Te is, hogy nem linkelek most sem) Magam sem értem miért, de ma még egy fél anyázás se történt!!!!


De bazdmegolás már igen.:D
 
M

molnibalage

Guest
Én vagyok vak? Nem találom sehol a spoiler funckciót kattinthatóként ezért kézzel kellett hozzáadnom egy HSZ-hez.Lehetne ezzel kezdeni valamit?
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Az fura, mert ott kell lennie a szokott helyén. Nálam legalábbis nem tűnt el. Gondolom annál a gombnál, ami a spoiler taget is tartalmazza lenyílik a lista, ugye?
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
Az fura, mert ott kell lennie a szokott helyén. Nálam legalábbis nem tűnt el. Gondolom annál a gombnál, ami a spoiler taget is tartalmazza lenyílik a lista, ugye?
Ja, vak vagyok. Én eddig mindig csak az idézetet használtam refelexből. Tényleg ott van.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Egyébként hadd ragadjam meg az alkalmat, és hagy kérdezzem meg tőletek (Mac, illetve Tcat -nak szegezve a kérdést), ti alapvetően műszaki érdeklődésűek, szakmájúak vagytok, akiket a társadalom hidegen hagy, vagy érdeklődtök keményen az élet nem műszaki szegmensei és a tőletek távol élők problémái, gondolatai iránt?

Webes fejlesztés / üzemeltetés vonalon dolgozok, szóval alapvetően műszaki területen. Bár mérnök az egyértelműen nem vagyok. Az érdeklődési kör nem korlátozódik erre - mondjuk leginkább természettudományos az érdeklődésem: IT előtt, már általános óta a biosz és földrajz volt a meghatározó csapásirány. A felsőoktatásba is biosz vonalon kezdtem bele (biosz-környezettan tanár), de 2 szemesztert követően elcsábultam az IT felé. Időnként rám szokott törni, hogy térinformatikára kellett volna ráállni anno. Biosz vonatkozásban a növény vonal érdekelt mindig is erősebben - ezt perpill csak a konyhakertben élem ki. Egyszer majd lesz IT vonatkozásokkal megfűszerezett "farm" is :)

A társadalmi vonatkozású kérdésedre azt mondanám, hogy persze nem hagynak hidegen az ilyen dolgok, de túlságosan azért nem szoktam belefolyni. Témától is függ.

Mac és Tcat!! Ti ezt nem egy polgrpukkasztó lapnak gondoltátok, mikor elindult? Hány évesek voltatok anno akkor és mi volrt a célotok?? Remélem Tcat is olvassa...

Hú, hát ez egy hosszú történet :)

A koncepció amúgy a kezdetektől az volt, hogy:

#1: friss híreket és érdekes multimédiás anyagokat prezentáljunk kommentárral
#2: és eközben igyekezzünk visszaszorítani haditechnikai kötődésű sületlenségeket

Régi motoros olvasók közül talán emlékeznek rá többen, hogy részemről néha 1-1 hír már amolyan kis cikkbe torkollott, ha épp olyan volt a hír témája és elkapott a gépszíj :) Nekem egyébként mindig is ez volt és most is ez a kedvencem: érdekes kis szösszeneteket írni 1-1 képhez, rövidhírhez. Keményvonalas HT-ben vannak itt nálam jóóóval felkészültebbek, akik szintén gyérítik a tévhiteket kitartóan :)

Ám ha érdekel a dolog, akkor a 2011-es évértékelő 2. fele pont a kezdetekről, konkrétan az első 5+2 évről szólt igen bő lére eresztve: https://htka.hu/2011/12/31/htka-evfordulo-2011/

Életkoros kérdésre: a magam részéről a 2004 őszi induláskor épp a 23-at töltöttem be.

No, dióhéjban ennyi a kérdésekre :)
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
Van itt egy-két ember minden nap aki minden nap leírja, hogy mennyire korrupt ez a rendszer, Orbán, beszerzések stb....tegyenek akkor feljelentést a zsaruknál ha így gondoljátok. Akárhányszor fellépek erre az oldalra mindig ezt olvasom, jó lenne ennek már véget vetni. Egyszer leírja valaki a véleményé:(:mad:t aztán punktum, de hogy minden nap ugyanazt.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Van itt egy-két ember minden nap aki minden nap leírja, hogy mennyire korrupt ez a rendszer, Orbán, beszerzések stb....tegyenek akkor feljelentést a zsaruknál ha így gondoljátok. Akárhányszor fellépek erre az oldalra mindig ezt olvasom, jó lenne ennek már véget vetni. Egyszer leírja valaki a véleményé:(:mad:t aztán punktum, de hogy minden nap ugyanazt.

Ez most mószer? Már ezt a bejegyzést feltetted akantin-ban...MO topic. Olyan okosságokat írsz, hogy be kell ezzel tölteni, mindenrendelkezésre álló helyet?
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Megkérek mindenkit hogy éljen a topikok közötti idézés lehetőségével, mert baromira idegesítő biztpol részlegen a választásról szóló fosdobálás meg oldalakon keresztül olvasni azt hogy ki miért nem tud helyesen írni a haderőfejlesztéses topikban.
 
Status
Not open for further replies.