96К6 Pancir / Pantsir / SA-22 Greyhound (Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

drqv

Well-Known Member
2015. február 20.
722
1 144
93
Ez volt az első közleményekben a hősiesen kilőtte minden rakétáját az ellenségre Pantsir?

Az újratöltésre várás nem feltétlenül jelenti azt, hogy kilőttek mindent, az a két rakéta(ha jól látom) szerintem önvédelemre maradt volna, de valamiért a személyzet közben elhagyta a járművet.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 517
44 815
113
Megnéztem én is a felvételt. Nekem úgy tűnik, hogy a rendszer inaktív volt a személyzet meg bandázott mellette.
Az lett volna a meglepő ha ilyen állapotban nem lehetett volna kilőni. 0 álcázás volt, gyakorlatilag kiálltak vele a placra inaktív állapotban, hogy ide lőjetek!
Így van. Balekok voltak, nem kicsit, nagyon.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Az újratöltésre várás nem feltétlenül jelenti azt, hogy kilőttek mindent, az a két rakéta(ha jól látom) szerintem önvédelemre maradt volna, de valamiért a személyzet közben elhagyta a járművet.


Mert valszeg azt a feladatot kaptak hogy jatszak el a csali szerepet. A repteri futo kozepen nem hogy hipi szupi EOD el de egy egyszeru tavcsovel is azonnal eszreveheto lathato.

Remek alakitas volt. Az izraeliek abszolute elhittek hogy csali.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 990
53 869
113
Nem értem a hisztikézést,mivel nem működött a Pancír,simán kilőtték,pont annyira volt nehéz kilőni,mint egy sátrat,vagy egy kupac szalmabálát.
Ha kikapcsolják egy anyahajó minden rendszerét,akkor az is csak egy gyakorló cél lesz, akár az aurora csatahajó számára is,az egykori tengerészek unokái 3 lövéssel korallzátonyt csinálnak belőle.
 
M

molnibalage

Guest
Nem értem a hisztikézést,mivel nem működött a Pancír,simán kilőtték,pont annyira volt nehéz kilőni,mint egy sátrat,vagy egy kupac szalmabálát.
Ha kikapcsolják egy anyahajó minden rendszerét,akkor az is csak egy gyakorló cél lesz, akár az aurora csatahajó számára is,az egykori tengerészek unokái 3 lövéssel korallzátonyt csinálnak belőle.
Azért 3-nál jóvak több kell. :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 990
53 869
113
Azért 3-nál jóvak több kell. :)


38cm átmérőjű torpedókra gondoltam első körben,abból elég kell legyen 3db,a vízvonal alatt kinyitja,akkor azt nem köszöni meg a hajó,de tőlem lehet 30torpedó is, ha yenki hajóról van szó,akkor megengedő vagyok...:D
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nem értem a hisztikézést,mivel nem működött a Pancír,simán kilőtték,pont annyira volt nehéz kilőni,mint egy sátrat,vagy egy kupac szalmabálát.
Ha kikapcsolják egy anyahajó minden rendszerét,akkor az is csak egy gyakorló cél lesz, akár az aurora csatahajó számára is,az egykori tengerészek unokái 3 lövéssel korallzátonyt csinálnak belőle.


Egyetertek !

Nem harcolni hanem csalinak raktak ki a placc kozepere. Az oproszok azt hittek komoly eselye van a tulelesre. A valosag meg mast mutat.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
38cm átmérőjű torpedókra gondoltam első körben,abból elég kell legyen 3db,a vízvonal alatt kinyitja,akkor azt nem köszöni meg a hajó,de tőlem lehet 30torpedó is, ha yenki hajóról van szó,akkor megengedő vagyok...:D


Ez a "38 cm es torpedo" ugyanonnan jott mint a tobbi "veretes"? Mert hogy ilyen ( sem) letezik. 324 / 533 / es a spec csak oroszok altal hasznalt 650 mm es letezik.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 517
44 815
113
Mert valszeg azt a feladatot kaptak hogy jatszak el a csali szerepet. A repteri futo kozepen nem hogy hipi szupi EOD el de egy egyszeru tavcsovel is azonnal eszreveheto lathato.

Remek alakitas volt. Az izraeliek abszolute elhittek hogy csali.
Ezt most te komolyan írtad? Van olyan hogy felfújható ál csali cél, miért üttetnének ki direkt saját rendszert amiből amúgy is kevés van, ráadásul az egyik legkorszerűbb eszközük, illetve lehet látni videón hogy az vagy környéken eg másik pancír lőtt rakétákat bőven, ami képet feltöltöttek utána ott kiégett üres tubusokkal látszik. A bonusz kérdés pedig az, ha csali, miért rohant oda az alezredes meghalni? Állítólag volt ott még egy fiatal srác is, aki később halt bele a repeszsérüléseibe, na az is biztos csalinak volt ott.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 209
76 698
113
Egyetertek !

Nem harcolni hanem csalinak raktak ki a placc kozepere. Az oproszok azt hittek komoly eselye van a tulelesre. A valosag meg mast mutat.

Ezt fejtsd már ki mert tényleg nem értem.
Miért gondolták,hogy van reális esélye túlélni?Miért egy Pancírt raktak ki csalinak?Miért az oroszok?
 
  • Tetszik
Reactions: endre

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 517
44 815
113
Egyetertek !

Nem harcolni hanem csalinak raktak ki a placc kozepere. Az oproszok azt hittek komoly eselye van a tulelesre. A valosag meg mast mutat.
Komoly esély a túlélésre, úgy hogy a személyzet nagy része mellette cigizik, a tubusok üresek, a radar nem forog/ki van kapcsolva? Ezt pedig mindet az oroszok erőltették így rájuk.

Ha nem sértelek meg, ezen a fórumon ezt nem sok embernek fogod eladni, próbáld meg a 444 vonalon, ott több sikered lehet. Ide azért alapvetően a HT és biztpolban jártas emberek lâtogatnak, valami nem szakfórumnál több esélyed lesz!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 517
44 815
113
Lemaradtam.Orosz katonák üzemeltették?
Nem. Szimplán csak most megint átváltott a szipatikusabb sokat látott veterán tengerészből aki meséli a kajaélményeit szerte a világból, abba a dinamóba aki ahol lehet kicsit ruszkizik, kárörvend, meg leírja hogy nincs azzal probléma ha valaki támogatja az ISIS t, ha Asszad ellen teszi, akkor elfogadható.

Semmi logika nincs abban amit ír, de mondjuk a képek/hírek alapján valóságalapja sem.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and szegcsab

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ezt fejtsd már ki mert tényleg nem értem.
Miért gondolták,hogy van reális esélye túlélni?Miért egy Pancírt raktak ki csalinak?Miért az oroszok?[/QUOT

Mert ahol csali van ott van horgasz vagy vadasz is. Jelen esetben szrintem a repter es vele a csali korbe volt telepitve tovabbi Pantsirokkal hogy bizonyitsak az elmut hetek alacsony hatekonysaga utan hogy a rendszer igenis jo.

dudi

Te ha eppen harcerintekesben vagy es ujra kell taraznod a fegyvered akkor felallsz es kisetalsz a tuzvonalak kozotti domb tetejere es elkezded magadat mutogatni ?
Raadasul mindezt ugy hogy meg sem loszereskocsi sem egy arva fia loszereslada nincs a dombteton ?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 209
76 698
113
Mert valszeg azt a feladatot kaptak hogy jatszak el a csali szerepet. A repteri futo kozepen nem hogy hipi szupi EOD el de egy egyszeru tavcsovel is azonnal eszreveheto lathato.

Remek alakitas volt. Az izraeliek abszolute elhittek hogy csali.

Nah olvastam a hosszú írásod a szír topikban arról,hogy milyen alapon volt csali
(nem nagyon olvasom a szír topikot ezért kérdeztem,hogyan gondoltad ezt a csali dolgot).Logikus is lenne de a kilőtt eszközről készült videón látszik,hogy ellőtte minden rakétáját azaz harcolt mielőtt kilőtték így sokkal logikusabb az,hogy amolyan közel-keleti stílusban miután kifogyott baszták a kezelők megtenni a legalapvetőbb biztonsági intézkedéseket is.

Amúgy mit keresett ott egy főtiszt?Vagy csak szerintem nem egy alezredesnek kéne egy ilyen járműben parancsnoknak lennie?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 209
76 698
113

Nyilván nem de az araboknál ez közel sem elképzelhetetlen.Nem tudom,hogy kerültél-e már velük személyes kapcsolatba de elképesztőek.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nah olvastam a hosszú írásod a szír topikban arról,hogy milyen alapon volt csali
(nem nagyon olvasom a szír topikot ezért kérdeztem,hogyan gondoltad ezt a csali dolgot).Logikus is lenne de a kilőtt eszközről készült videón látszik,hogy ellőtte minden rakétáját azaz harcolt mielőtt kilőtték így sokkal logikusabb az,hogy amolyan közel-keleti stílusban miután kifogyott baszták a kezelők megtenni a legalapvetőbb biztonsági intézkedéseket is.

Amúgy mit keresett ott egy főtiszt?Vagy csak szerintem nem egy alezredesnek kéne egy ilyen járműben parancsnoknak lennie?



Az izraeli raketa felvetelen latszanak a Pantsir baloldali raketaiditoi es mind fenyesek nem latni semilyen egesnyomot rajtuk pedig egy raketa is bekormozza az osszes csovet nem hogy ha mar "mind kilotte" es mind a hat elment.

A foto amit beraktak kesobb a kilott Pantsirrol sem "kerek" Legfontosabb nekem hogy a talalat jol azonosithatoan a Pantsir BALL oldalan a harci kabin elso reszen kovetkezett be es nem a vezetofulkenel. A futo alak a kesobbi aldozat is a harci kabinhoz es nem a vezetofulkehez rohan.
A hivatalos orosz kozlemeny arrol szolt hogy a hadnagy a jarmuvet akarta "mobilizalni" az az elinditani es igy halt meg. Ezt a vezetofulkebol megtehette volna de nem a harci kabinbol. Ha odafutott akkor valszeg harcolni akart vagy fedezeket keresni.

A foton amit utobb kozze tettek a kilott Pantsirrol viszont nem lathato az inditojarmu baloldala ahol a talalat tortent. A feliratok sem stimmelnek. A talalat helyet a pilotafulkehez teszik holott nem ott tortent.

Szerintem ket lehetoseg van.

1.) Ez a kilott Pantsir de kicsit "atalakitottak" hogy szinkronban legyen a korabban eloadott tortenettel es azert nincs foto a baloldalarol ahol a tenyleges talalat bekovetkezett mert azt nem tudtak a tortenetnek megfeleloen manipulalni. Mire gondolok?
Kulcs "uzenete" az orosz verzionak hogy szegeny Pantsirt azert lottek ki mert ott allt a repter kozepen kilott tubusokkal ures gepagyurakasszokkal vedtelenul. Pedig ha lett volna raketaja akkor aztan......
Ha viszont lenne fotonk a baloldalarol a gepnek akkor valszeg latnank a serult raketaindito reszt is es latnunk kene a serult es ures raketaindito tubusokat. Valszeg nem uresek voltak a tubusok hanem toltve voltak de igy a tortenet azonnal lebukna az pedig szinten nem mukodne hogy a serult inditoalvanyra sertetlen de kilott tubusokat raknak amibol szerintem halmok allnak rndelkezesre.

2.) Ez nem az a kilott Pantsir hanem egy masik mert hat ugye lathato hogy az izraeliek vadasznak ezekre. Mar csak ezert sem hiheto hogy kiall kozepre kiveve ha parancsot kap ra.

Meg a fotorol egy szo. Mutatjak benne hogy a hidraulikus talpak felvannak huzva jelezve hogy nem tuzelokepes. Ez is ferditese a tortenetnek mert a raketa meg igy is indithato plane ha egy sik szilard burkolatu placcon all.



Tovabbra is ugy latom hogy ez egy "csali" akcio volt ahol azt probaltak demonstralni az oroszok hogy a szir kezelok ugyetlensege hozza nem ertese miatt nem tudjak hozni a kivant eredmenyeket .
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nyilván nem de az araboknál ez közel sem elképzelhetetlen.Nem tudom,hogy kerültél-e már velük személyes kapcsolatba de elképesztőek.


Jordani Omani UAE Bahrein, Iraki katonakkal tengereszekkel volt alkalmam egyutt szolgalni hosszabb rovidebb ideig. A kep vegyes de korantsem olyan sotet mint amilyet odahaza festenek roluk.