Szu-24 / Su-24 Fencer (Szuhoj, Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 083
60 162
113
34158184_624166517921518_1735541154113388544_n.jpg


34011413_624166354588201_5733836852612300800_n.jpg
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Mármint arra gondolsz, amikor egy MiG-21 nagyjavítást is inkább bekamuztak ahelyett, hogy megcsinálták volna...? Én már vodkát sem mernék venni abban az országban, mert ki tudja mi van benne...


Nalluk van ilyen is meg olyan is. Nallunk meg csak Currus van mint kategoria meg lecsavarhato csovu geppisztoly es tsai. Az ukran hadiipar kepes APC IFV MBT SAM radarok ATGM stb stb stb gyartasara onerobol.

Es mi ???
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Mikor volt itt világszínvonalú hadiipar...????


Vilagszinvonalu ? Talan csak egy ket termek teruleten a II. VH ban pl vadaszgep motor legvedelmi gepagyu.
De osszessegeben sosem. Az ukran sem a top kategoria de hasznalhato sot messze jobb barmi amit gyartanak mint amivel az MH rendelkezik.
 
M

molnibalage

Guest
Vilagszinvonalu ? Talan csak egy ket termek teruleten a II. VH ban pl vadaszgep motor legvedelmi gepagyu.
De osszessegeben sosem. Az ukran sem a top kategoria de hasznalhato sot messze jobb barmi amit gyartanak mint amivel az MH rendelkezik.
A Szu idejéban annak részeként azért világszínvonalónak volt mondhat az, amit csináltak, mert konkrétan egyes nyugati középhatalmak sem voltak képesek rá. Ma ott tartanak, hogy 50+ éves szovjet vadászgép javítást elkummantanak...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 303
113
Legvedelmi gepagyu pont license volt... A raba botond egy vilagszinvonalu jarmu volt a kiraly geppisztoly is a szalasi roppentyu es aknak teren is meg volt a vilagszinvonal /hk elleni/ lotak lovoakna. Rmi repullogep csaladot ha sikerul befejezni vagy a tas hkt ... De nem sikerult...

Vsz be az elekrronikat emelnem ki amibe azerr eleg jok voltunk. Volt par innovacio ami a maga koraba egesz praktikus ess lelemenyes volt de azoknal a rermekeknel inkabb a lelemenyesseg mervado es nem az hogy idotallo vagy hipermodern /inkabb egyszeruen megcsinalni valamit amit amugy bonyolult lenne adott idoszakra megfelel de mivel kreativ otletotlet/roktonzes szeru tovabbfejlesztesre nem alkalmas./
Es a kanalgep na az egy hatalmas talalmany meg ma is vilagszinvonalba tartja kagat!!!!
 
M

molnibalage

Guest
Legvedelmi gepagyu pont license volt... A raba botond egy vilagszinvonalu jarmu volt a kiraly geppisztoly is a szalasi roppentyu es aknak teren is meg volt a vilagszinvonal /hk elleni/ lotak lovoakna. Rmi repullogep csaladot ha sikerul befejezni vagy a tas hkt ... De nem sikerult...

Vsz be az elekrronikat emelnem ki amibe azerr eleg jok voltunk. Volt par innovacio ami a maga koraba egesz praktikus ess lelemenyes volt de azoknal a rermekeknel inkabb a lelemenyesseg mervado es nem az hogy idotallo vagy hipermodern /inkabb egyszeruen megcsinalni valamit amit amugy bonyolult lenne adott idoszakra megfelel de mivel kreativ otletotlet/roktonzes szeru tovabbfejlesztesre nem alkalmas./
Es a kanalgep na az egy hatalmas talalmany meg ma is vilagszinvonalba tartja kagat!!!!
Tas? Minden magyar páncélos olyan volt, hogy ha 43-ban készül el már akkor is elavult lett volna.
Rmi repülőgép...? Az mi? Nem is hallottam róla eddig.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 823
113
Tas? Minden magyar páncélos olyan volt, hogy ha 43-ban készül el már akkor is elavult lett volna.
Rmi repülőgép...? Az mi? Nem is hallottam róla eddig.
A Jendrassik CS-1-ről hallottál már, újszülött?
Az RMI-1 az első magyar félhéjszerkezetű repülőgép volt (mindazonáltal az első légcsavaros gázturbinás gép lett volna), de még el sem készültek vele és „gyütt a göpzaj, oszt bumm..”, hogy Bodor Bélát idézzek. A Me-210 „riválisa” volt.
A többi nagyrészt terv maradt. RMI-5 (négymotoros utasszállító), RMI-6 szúnyog (ebből talán volt egy példány)
 
M

molnibalage

Guest
A Jendrassik CS-1-ről hallottál már, újszülött?
Igen. És? (Sanszosan jóval előtted, tudod áramlástechika...)

Az RMI-1 az első magyar félhéjszerkezetű repülőgép volt (mindazonáltal az első légcsavaros gázturbinás gép lett volna), de még el sem készültek vele és „gyütt a göpzaj, oszt bumm..”, hogy Bodor Bélát idézzek. A Me-210 „riválisa” volt.
A többi nagyrészt terv maradt. RMI-5 (négymotoros utasszállító), RMI-6 szúnyog (ebből talán volt egy példány)
Ja értem, hogyha a nagymamának kereke lenne eset... Álom, semmi több...
 
M

molnibalage

Guest
Jóbarát, ahogy mondani szokták: Te még takonnyal etted a zsíroskenyeret, mikor én már... (valószínűleg még azt sem tudtad, hogy mi leszel, ha nagy leszel, mikor ezt nekem tanították. Tudod: Kossuth.)
Nevezzük már nevén a gyereket: egyszerű csőmérnök vagy. ;)

Elmeséltem neked, hogy mik voltak az RMI gépek, mert nem tudtad... szóval ne flegmáskodjál.
Fel sem szállt. A Me-262 már repkedett, amikor ez még papírterv volt. Tehát nem, rossz példa az élvonalbeliségre. Az, hogy egy ember összerakott a csapatával egy GT-t viszonylag korán, az önmagában kevés. Attól még nem lesz a magyar hadiipar világszínvonalú. Sosem volt az. Az utolsó kicsit is korszerű komoly nehézfegyverzetr kb. a Szent István csatahajó volt, csak annak is komoly része nem magyar volt, hname OMM O része vagy német...

Ta takonnyal résznél meg nézzél tükörbe nyugodtan, mikor te újszöltteztél. Volt egy feltételezésed, ami ráadásul nem igaz...
 
  • Tetszik
Reactions: endre

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 534
113
Lesajnaljuk az ukrannhadiipart de az az igazsag hogy sajnos mi meg portasok sem vagyunk hozzajuk kepest.
Nincs ukrán hadiipar. Ukrajnában szovjet hadiipari örökség van. Semmilyen új hadiipari komplexum nem nyílt az önálló Ukrajna alatt. Anno még a SZU-ban fejlesztett, majd abba hagyott dolgokat állítanak elő. Semmi eredeti ukrán fejlesztés nincs.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 823
113
Fel sem szállt. A Me-262 már repkedett, amikor ez még papírterv volt. Tehát nem, rossz példa az élvonalbeliségre. Az, hogy egy ember összerakott a csapatával egy GT-t viszonylag korán, az önmagában kevés. Attól még nem lesz a magyar hadiipar világszínvonalú. Sosem volt az. Az utolsó kicsit is korszerű komoly nehézfegyverzetr kb. a Szent István csatahajó volt, csak annak is komoly része nem magyar volt, hname OMM O része vagy német...
Hol beszéltem élvonalbeliségről, géza?
Még egyszer:
Te 18:11-kor: „Rmi repülőgép...? Az mi? Nem is hallottam róla eddig.”
én: 18:37-kor satírozgattam kicsit a tárgyi tudásod fehér foltjait. ;) Erre bedurciztál, pedig Te is ismered az újszülöttnek minden vicc új mondást...
Aztán elkezdted megint hajtani a „dehát ez nem is világszínvonal” dolgot, miközben sosem állítottam, hogy az lett volna...
Asszem lassan lenyugodhatsz, bunkó fiú...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 303
113
Igen nem lettek kessz ezert irtam hogyha sikerul befejezni de nem sikerult...
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Nincs ukrán hadiipar. Ukrajnában szovjet hadiipari örökség van. Semmilyen új hadiipari komplexum nem nyílt az önálló Ukrajna alatt. Anno még a SZU-ban fejlesztett, majd abba hagyott dolgokat állítanak elő. Semmi eredeti ukrán fejlesztés nincs.
Nem mindegy, hogy saját vagy örökölt?
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Tas? Minden magyar páncélos olyan volt, hogy ha 43-ban készül el már akkor is elavult lett volna.
Rmi repülőgép...? Az mi? Nem is hallottam róla eddig.
Tas, Zrínyi I 43-ban még nem lett volna elavult. Zrínyi II is megállta a helyét. De tény a legtöbb tankunk elavult volt. Bár ha hozzávesszük, hogy sok európai és nem európai hatalomnak se voltak jobb járgányaik, akkor ez nézőpont kérdése.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 303
113
Akkor csak ami megvalosult es vilagszinvonalnak tekintheto frommer m17
Kiraly geppisztoly
Lotak lovo akna
Raba botond
Liderc /szalasi roppentyu/

Gyata (tanultam telepiteni meg ugy mindent rolla /tudom mar nincs rendszerben/ jo kis cucc ha lehet ilyet mondani aknara aki ralep annak vege amugy/mi csak fuctoltettukk pukantattuk)

Iranyitott repeszaknak teren is jok voltunk /a jelenlegi ihr momdjuk ja... De a regiek nagyon jok aaz ihr se rossz csak nagy aminek van elonye es hatranya./ihr 60-150 ezek a nagyok/

Hak 1 m a maga koraba is nyugodtan vilagszinvonal.

Meg ugy nagyjabol az osszes aknank vilagszimvonalnak tekintheto a maga koraban /aknaba mimdig is jok voltunk/

7,62x39m-54 hez a wc loszer is vilagszinvonalu

Gamma dozismero /abv be azert van par maga koraba vilagszinvonalu termek hiradas twchnikaba is volt/ih36\
Radarjel rogzito keszulek is vilagszinvonalu volt wgebkent /felderites/ tfm2 /tuzersegi megfigyelo muszer/ van meg jo par masik topikba folytatom majd egyszer nem a vilag legjobbjai de vilagszinvonalu dolgok /foleg aprosagok alrendszerek mint mar irtam zomeben roktonzesek/