A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 785
113
Van utódja arra azt mondják,hogy jó.Igen lejárt az élettartamuk.

Az RS-4/4 egy jó konstrukció volt. Ha jól tudom NDK gyártmány. Tudta amit kell. Bekötöttet, stabilizátorost és kézit. Még fegyveres felszereléses ugrással se nagyon verte oda magát a katona. Tömeg deszantra kiváló volt. Ja és irányítható volt!
Nagy előnye volt, hogy anno az MHSZ keretein belül a sorköteles leendő bakák már ugrottak vele mire bevonultak.
(legalább az első "éjszakai" ugrásuk megvolt:)).
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
T

torsen

Guest
Nem vagyok ejtőernyős szóval nem tudom.Az az ernyő amit alig lehet irányítani mert arra találták ki,hogy egy halom embert kiszórjanak vele rövid idő alatt viszonylag alacsonyról.Azt szokták felróni legjobban neki,hogy nem arra való mint amire mi használnánk.

Akkor azt választjuk. :D

Mellék kérdésem ahhoz, aki tudja.
Mi lett azzal a ménkű sok Kongsberg rádióval? Eredetileg ha jól emlékszem 4000 darabot rendeltünk, de aztán nem bírtam követni a jogi csűr-csavart. Mi lett végül? Mert ha jól tudom, akkor az digitális adatátvitelre is képes volt amellett hogy titkosító rendszere is volt. Van? Ha igen mennyi? Használjuk valamire?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Akkor azt választjuk. :D

Mellék kérdésem ahhoz, aki tudja.
Mi lett azzal a ménkű sok Kongsberg rádióval? Eredetileg ha jól emlékszem 4000 darabot rendeltünk, de aztán nem bírtam követni a jogi csűr-csavart. Mi lett végül? Mert ha jól tudom, akkor az digitális adatátvitelre is képes volt amellett hogy titkosító rendszere is volt. Van? Ha igen mennyi? Használjuk valamire?

Pereskedés volt, azt megnyertük.
Pár éve írtak alá egy új szerződést elvileg, még Hende alatt, de ezután mi lett, nem tudni.
https://www.napi.hu/redirectedbyprint/titleunknown.523532.html
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Kint van a hír, hogy Bulgária is bevásárol vadászrepülőgépekből, meg harcjárművekből. Magyarázza már el nekem valaki, hogy minden elcseszett balkáni országnak megy a haderőfejlesztés, nekünk miért nem? Még az ejtőernyő, vagy az egyenruhacsere sem megy, de legalább vannak buszok meg vitarák meg víztisztító. Értem én, hogy óvatos duhajok vagyunk, de komolyan néha már az agyvérzés kerülget, milyen szinten töketlen az egész vezetés. Jó lenne ha már felmutatnának valamit az ígérgetésen kívül.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 587
5 190
113
Kint van a hír, hogy Bulgária is bevásárol vadászrepülőgépekből, meg harcjárművekből. Magyarázza már el nekem valaki, hogy minden elcseszett balkáni országnak megy a haderőfejlesztés, nekünk miért nem? Még az ejtőernyő, vagy az egyenruhacsere sem megy, de legalább vannak buszok meg vitarák meg víztisztító. Értem én, hogy óvatos duhajok vagyunk, de komolyan néha már az agyvérzés kerülget, milyen szinten töketlen az egész vezetés. Jó lenne ha már felmutatnának valamit az ígérgetésen kívül.

Dübörög a Z2026, mit akarsz még? :D
Hallottál róla, hogy a buleszoknál lenne valami xy terv? Na ugye. Nekünk van, igazi, hangzatos, nemzeti :D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Nagy Csaba

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Kint van a hír, hogy Bulgária is bevásárol vadászrepülőgépekből, meg harcjárművekből.
És hányszor mentek már neki a nagy haderőfejlesztésnek ? Majd minden évben volt egy vadászgépbevásárlás-hír.
De mi a valóság ? Illetve mi lesz ?
Bulgária lakossága napról-napra csökken. A fiatalság onnan aztán tényleg elvándorol. Ki fogja fizetni a részleteket ? Miből ugye ?
Mert velük aztán jól kibaxtak, a Déli-Áramlat kilövésével, effektíve csak a tengerpart hozza a jövedelmet egyedül amiből élnek.
Most pedig ismét növekszik a migrációs nyomás, ahhoz viszont nem F-16 kell meg lövészpáncélos.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Kint van a hír, hogy Bulgária is bevásárol vadászrepülőgépekből, meg harcjárművekből. Magyarázza már el nekem valaki, hogy minden elcseszett balkáni országnak megy a haderőfejlesztés, nekünk miért nem? Még az ejtőernyő, vagy az egyenruhacsere sem megy, de legalább vannak buszok meg vitarák meg víztisztító. Értem én, hogy óvatos duhajok vagyunk, de komolyan néha már az agyvérzés kerülget, milyen szinten töketlen az egész vezetés. Jó lenne ha már felmutatnának valamit az ígérgetésen kívül.
Valamelyik tucat portál meg éppen most fenyeget a környék legerősebb hadseregével a szerbbel.
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 302
113
Komgsberg rendszeresitve van de remelhetoleg lecserelik egy butitott harris. A digitalis adatatvitel nem is tudom a szoveges uzenetkuldesi lehetoseg /sms/ nem jok ma mar valamikor a 80-90 as evekbe persze a csucsot jelentette./nekunk akkor nem volt persze/De hat azota sokat fejlodott a telekomunikacio... Lasd csak sima civil mobil telefon iparag.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
14 milliárd hadisírgondozást végrehajtó közalapítványnak az elég komoly! :eek:
680466_5.jpg
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Kint van a hír, hogy Bulgária is bevásárol vadászrepülőgépekből, meg harcjárművekből. Magyarázza már el nekem valaki, hogy minden elcseszett balkáni országnak megy a haderőfejlesztés, nekünk miért nem? Még az ejtőernyő, vagy az egyenruhacsere sem megy, de legalább vannak buszok meg vitarák meg víztisztító. Értem én, hogy óvatos duhajok vagyunk, de komolyan néha már az agyvérzés kerülget, milyen szinten töketlen az egész vezetés. Jó lenne ha már felmutatnának valamit az ígérgetésen kívül.
Jó, ott már a pilóták sem hajlandóak felszállni. Tendereket meg eddig is szerettek kiírogatni, csak amikor megjöttek az ajánlatok, akkor lett nagy fejvakarás. 2 millió főt veszítettek 1990 óta, inkább arra kéne költeniük :(.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo