[HUN] Airbus A319

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 534
72 524
113
Nem követem nyomon,de az Airbusok milyen arányban repülnek katonautaztatás ccéljábol?20%?

Mióta megjöttek az A319-esek, havonta egyszer összegyűjtöm az interneten található információkat és beírom ide ebbe a topikba hogy merre jártak a gépek. Lapozz vissza és próbáld meg eldönteni az uticélok alapján... (elég sok az üres gyakorlórepülés)

De hogy legyen valami konkrétum.... a 604-es sérült meg Ferihegyen. A 605-ös ment Moszkvába.

Most kiderül, hogy meddig tart a probléma megoldása, mennyire sikerült a gépek üzemeltetését/javítását előkészíteni.

Úgy látom, mindenkinek elkerülte a figyelmét, hogy szeptember 15-én először járt az A319-es Afganisztánban. Az is a 604-es volt.
Kérdés, hogy be lett-e építve előtte valamilyen védelmi rendszer....

https://honvedelem.hu/cikk/112407_a_magyar_ezust_madar_leszallt_afganisztanban
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Mióta megjöttek az A319-esek, havonta egyszer összegyűjtöm az interneten található információkat és beírom ide ebbe a topikba hogy merre jártak a gépek. Lapozz vissza és próbáld meg eldönteni az uticélok alapján... (elég sok az üres gyakorlórepülés)

De hogy legyen valami konkrétum.... a 604-es sérült meg Ferihegyen. A 605-ös ment Moszkvába.

Most kiderül, hogy meddig tart a probléma megoldása, mennyire sikerült a gépek üzemeltetését/javítását előkészíteni.

Úgy látom, mindenkinek elkerülte a figyelmét, hogy szeptember 15-én először járt az A319-es Afganisztánban. Az is a 604-es volt.
Kérdés, hogy be lett-e építve előtte valamilyen védelmi rendszer....

https://honvedelem.hu/cikk/112407_a_magyar_ezust_madar_leszallt_afganisztanban
Köszönet a munkáért.És ha jol láttam láttam,Pristinába is járt.Uticélok alapján kb harmadára becsülm a katonai célú repülést.
Jókérdés,hogy kapott-e.Bár én továbbra is fentartom azt a véleményem,hogy kicsit komolyabb átépitéssel nagyon hasznos logisztikai támogatógépeket alakithatnánk ki belölük.És a fullajtárszállit funkccciójuk is megmaradna.Mert az is kell.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 534
72 524
113
Már megint nem indult be az Ancsa? Áder pár hónapon belül másodszor jár így és mindkétszer Bukarestbe ment volna. Mit gondolhatnak ezután a bocskorosok a magyar haderő állapotáról két röhögés közepette?

Ez a "világháborús hős" itt milyen gépből száll ki épp? Erre a képre nem emlékszem. (Index cikk)

safe_image.php


(Nekem német C-160-asnak tűnik.)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 979
113
Most vagy nem olvastad a cikket, vagy nem tudtad értelmezni :) benne van, egyik Airbus vitte a Vajdát Putyinhoz, a másikkal ment volna Áder, ezt törték meg. Az Ancsa már alig repül amúgy is, politikus sose megy már a közelébe
Olvastam, de hát újságírók na. Csodálkozom hogy nem harckocsit írtak.
 
T

torsen

Guest
https://index.hu/belfold/2018/09/20...katonak_egyelore_berelt_geppel_mentek_irakba/

na ilyen szabályról még nem hallottam, de hát ezek szerint létezik ideiglenes létszám korlát, amíg nincs meg az óraszám????

Persze, hogy létezik...vagy nem. Nem tudom.
De furcsállom,hogy ha a pilóta/pilóták még nem kellően jártasak, akkor éppen a legfőbb közjogi méltóságokon "gyakorolnak". Nem rizikós ez? Mi lesz velünk, ha lezuhannak?????? Bele se merek gondolni.:D
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Persze, hogy létezik...vagy nem. Nem tudom.
De furcsállom,hogy ha a pilóta/pilóták még nem kellően jártasak, akkor éppen a legfőbb közjogi méltóságokon "gyakorolnak". Nem rizikós ez? Mi lesz velünk, ha lezuhannak?????? Bele se merek gondolni.:D

Erre csak ízetlenebbnél ízetlenebb válaszok vannak. :D