1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Airbus A319

Diskurzus a(z) 'Szállító repülőgépek' témában - borisz által indítva @ 2018. január 3..

Címkék:
  1. torsen

torsen Well-Known Member

https://hu.wikipedia.org/wiki/Basi

Nagy Csaba likes this.
  2. Mokiengine

Mokiengine Active Member

antigonosz likes this.
  3. migfun

migfun Well-Known Member

Vagy NEP (fiatalabbak kedvéért Novaja Ekonomicseszkaja Politika, ha jól írtam fonetikusan...)

fishbed, torsen and antigonosz like this.
  4. Terminator

Terminator Well-Known Member

Mióta megjöttek az A319-esek, havonta egyszer összegyűjtöm az interneten található információkat és beírom ide ebbe a topikba hogy merre jártak a gépek. Lapozz vissza és próbáld meg eldönteni az uticélok alapján... (elég sok az üres gyakorlórepülés)

De hogy legyen valami konkrétum.... a 604-es sérült meg Ferihegyen. A 605-ös ment Moszkvába.

Most kiderül, hogy meddig tart a probléma megoldása, mennyire sikerült a gépek üzemeltetését/javítását előkészíteni.

Úgy látom, mindenkinek elkerülte a figyelmét, hogy szeptember 15-én először járt az A319-es Afganisztánban. Az is a 604-es volt.
    Kérdés, hogy be lett-e építve előtte valamilyen védelmi rendszer....

https://honvedelem.hu/cikk/112407_a_magyar_ezust_madar_leszallt_afganisztanban

tindalos, arcas and Luthero like this.
  5. Celebra

Celebra Well-Known Member

Köszönet a munkáért.És ha jol láttam láttam,Pristinába is járt.Uticélok alapján kb harmadára becsülm a katonai célú repülést.
    Jókérdés,hogy kapott-e.Bár én továbbra is fentartom azt a véleményem,hogy kicsit komolyabb átépitéssel nagyon hasznos logisztikai támogatógépeket alakithatnánk ki belölük.És a fullajtárszállit funkccciójuk is megmaradna.Mert az is kell.

6. Terminator

Terminator Well-Known Member

Ez a "világháborús hős" itt milyen gépből száll ki épp? Erre a képre nem emlékszem. (Index cikk)

(Nekem német C-160-asnak tűnik.)

7. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Valami last minit afgán túra lehetett szerintem. C-160 , német, az 50+61-es gép. Kb.

8. antigonosz

Olvastam, de hát újságírók na. Csodálkozom hogy nem harckocsit írtak.

9. antigonosz

Hát elég rutintalanok még a pilóták. Vagy csak honvédségesen hanyagok? Most egy darabig nem megy a gép sehová max szép lassan, alacsonyan. Ajtó csere lesz vajon vagy kalapálás?

10. megazez

megazez Well-Known Member

Vagy nem volt kedve bukarestbe menni aztán azt mondták, hogy ez lett :D

tindalos and Pista a hegyről like this.
  11. borisz

borisz Well-Known Member

Miért a pilóta hibája?

12. antigonosz

Ha jól rémlik úgy írták a cikkben hogy meg kell várni míg valaki bekopog. Csak utána nyitnak ajtót.

tindalos likes this.
  13. torsen

torsen Well-Known Member

14. ms07

ms07 Well-Known Member

Túl nagy törés nem volt, már valahova északra tartanak vele.

antigonosz likes this.
  15. rudi

rudi Well-Known Member

Amúgy nem tudom volt e mostmár nyilvános hogy egyenlőre Cseh légirőtől bérelt "felügyelő" tiszttel repülnek a magyar fiúk / lányok. (amíg a kellő óraszám összejön)
    A képen középen:

16. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Linköpingben landolt, így gondolom Saab kötődésű lehet az út.

arcas, silurusglanis and ms07 like this.
  17. Mokiengine

Mokiengine Active Member

18. Celebra

Celebra Well-Known Member

19. torsen

torsen Well-Known Member

Persze, hogy létezik...vagy nem. Nem tudom.
    De furcsállom,hogy ha a pilóta/pilóták még nem kellően jártasak, akkor éppen a legfőbb közjogi méltóságokon "gyakorolnak". Nem rizikós ez? Mi lesz velünk, ha lezuhannak?????? Bele se merek gondolni.:D

gacsat likes this.
  20. borisz

borisz Well-Known Member

Erre csak ízetlenebbnél ízetlenebb válaszok vannak. :D

Ezen oldal megosztása