Magyar Néphadsereg

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Meg volt pár Brdm2, meg Btr-60, de nem sok, a tartálykocsis Ural 375-ök, meg billencs Kamazok (érdekes módon ezek nem zöld színűek voltak emlékeim szerint) meg valahol itt omladoztak:
47.266914, 16.623787

Párszor voltam itt telephelyes,
47.266021, 16.624531
egy ck házikó volt, a házikó mögött egy majdnem tele 200l hordó gázolajjal, annak meg volt nyitva a csapja a hasán. Ha önteni akartam belőle a benti kályhához egy kannába akkor fele mellé ,fele meg a kannába folyt.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Miért lóg ki az orruk?Ráadásul pont az orruk?Ott a motor...

Mert 3 sorban vannak egymás mögött is a harcjárművek. Vagy 50 BMP volt egy telephelyen, vagy több. Nem emlékezem már pontosan, de dugig tele volt. Kb 100 BMP-1 lehetett Szombathelyen. A 3 löv. zlj., plusz a dandár felderítő százada rendelkezett ilyen eszközökkel. Tehát az első sor harcjárműveinek az eleje nem fért be a tető alá.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
Mert 3 sorban vannak egymás mögött is a harcjárművek. Vagy 50 BMP volt egy telephelyen, vagy több. Nem emlékezem már pontosan, de dugig tele volt. Kb 100 BMP-1 lehetett Szombathelyen. A 3 löv. zlj., plusz a dandár felderítő százada rendelkezett ilyen eszközökkel. Tehát az első sor harcjárműveinek az eleje nem fért be a tető alá.


Szóval nem volt elég hely meg igény arra,hogy ha más bem legalább palatetőt csináljanak.Na ilyen a mi üzemeltetési kultúrálatlanságunk...
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74
R

rejsz felügyelő

Guest
tumblr_pdkoolWQib1u0l55ro1_1280.jpg

tumblr_p2xp9eQLNu1u0l55ro1_1280.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Szóval nem volt elég hely meg igény arra,hogy ha más bem legalább palatetőt csináljanak.Na ilyen a mi üzemeltetési kultúrálatlanságunk...
Szombathelyen túl sok alakulat volt, gondolom nem fértek be mert kevesebbre tervezték. De legalább nagy része befért. Az a kultúra most se különb. Ha a svédek nem hajtják ki a Gripenek a szabadban állnának most is. Az EC-k Szolnokon vajon tető alatt lesznek? Mert a felújított Milek is meglepődnék ha nem a szabadban éjszakáznának. Pedig aztán már 2019-lesz hamarosan, meg Nato is itt van már +20 éve. Csak a mentalitás nem változik, mert az maradt a komcsi belexarom.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Szóval nem volt elég hely meg igény arra,hogy ha más bem legalább palatetőt csináljanak.Na ilyen a mi üzemeltetési kultúrálatlanságunk...

Amikor a laktanya megépült, még ezred volt ott. 1987-ben lett dandár, amikor bővítés volt emberben, technikában. Az emberek simán el lettek helyezve, mert vagy 4000 ember befért abba a laktanyába normálisan, raj körletekbe. Viszont a technika nem. A telephelyek is készen voltak akkor, amikor a bővülés volt. Jött egy újabb harckocsi zlj, meg még egyéb alakulatok. Hát így sikerült elhelyezni.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 497
113
Van valami hozzávetőleges infónk,hogy akkoriban mennyit költöttünk a seregre,gdp arányosan,amikor a legerősebb volt a MN?
Amennyire emlékszem,süldő koromban,olyan 100 000 sorkatona volt állandóan a laktanyákban,nekik mindnek volt egyéni felszerelés,szállító jármű,fegyverzet,ellátmány,az akkori sorkatonák akik eltávot kaptak,pl eskükor,nem panaszkodtak,hogy szar a kaja,vagy nincs kerozin,gázolaj,lőszer,70's legvége,80's közepéig.
Egyenruhában hazajöttek az idősebb szomszéd srácok,félistenek voltak,csináltak bent pár képet magukról fegyverrel a kézben,vagy harci szekéren pózolva,az anyukák ott zokogtak a vállukon,hogy micsoda vitéz lett a gyerekből,apukák onnantól kezdve férfiként tekintettek a kisfiukra,már nem a csattogós lepkét tologató,pelyhes képű "ebből a gyerekből úgysem lesz semmi" kis srác volt a szemében.
Bár akkoriban már,91 körül,mikor soros lettem volna,már sikk volt kimanőverezni a szolgálatot,és akkor már fikázták az ellátást,meg a felszerelést is a sorkatonák,sajnos én akkor szenvedtem motor balesetet,pár héttel a sorozás előtt,még járni is alig tudtam,ketten támogattak fel a lépcsőn,ahogy felmankóztam,megmutattam a kórházi papírokat,annyi törés,meg súlyos belső sérülés láttán azonnal végleg kiszuperáltak a dokik,akkor nem bántam,de most már utólag inkább végig csináltam volna(főleg a zakó helyett :oops: ).
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Nekem valami 7% rémlik. Az a bibi ugye ha csak 4 lett volna (ha jól emlékszem békésebb időkben 5 volt) akkor ugye máris +3% növekedésed marad 0 helyett.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 973
113
Szombathelyen túl sok alakulat volt, gondolom nem fértek be mert kevesebbre tervezték. De legalább nagy része befért. Az a kultúra most se különb. Ha a svédek nem hajtják ki a Gripenek a szabadban állnának most is. Az EC-k Szolnokon vajon tető alatt lesznek? Mert a felújított Milek is meglepődnék ha nem a szabadban éjszakáznának. Pedig aztán már 2019-lesz hamarosan, meg Nato is itt van már +20 éve. Csak a mentalitás nem változik, mert az maradt a komcsi belexarom.
Hangárban vannak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Na akkor le vagyok maradva :D Te vagy a helyi.
Pápán pl hangárban a helikopter.
Az baj, ellenkezik a Honvédség hagyományaival. ki kell vinni a jó levegőre, napozzon egy kicsit. A hangárt meg be kell zárni és csak akkor kinyitni ha valami főmufti jön. Így mindig tiszta marad és az állaga se romlik belülről.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Van valami hozzávetőleges infónk,hogy akkoriban mennyit költöttünk a seregre,gdp arányosan,amikor a legerősebb volt a MN?
Amennyire emlékszem,süldő koromban,olyan 100 000 sorkatona volt állandóan a laktanyákban,nekik mindnek volt egyéni felszerelés,szállító jármű,fegyverzet,ellátmány,az akkori sorkatonák akik eltávot kaptak,pl eskükor,nem panaszkodtak,hogy szar a kaja,vagy nincs kerozin,gázolaj,lőszer,70's legvége,80's közepéig.
Egyenruhában hazajöttek az idősebb szomszéd srácok,félistenek voltak,csináltak bent pár képet magukról fegyverrel a kézben,vagy harci szekéren pózolva,az anyukák ott zokogtak a vállukon,hogy micsoda vitéz lett a gyerekből,apukák onnantól kezdve férfiként tekintettek a kisfiukra,már nem a csattogós lepkét tologató,pelyhes képű "ebből a gyerekből úgysem lesz semmi" kis srác volt a szemében.
Bár akkoriban már,91 körül,mikor soros lettem volna,már sikk volt kimanőverezni a szolgálatot,és akkor már fikázták az ellátást,meg a felszerelést is a sorkatonák,sajnos én akkor szenvedtem motor balesetet,pár héttel a sorozás előtt,még járni is alig tudtam,ketten támogattak fel a lépcsőn,ahogy felmankóztam,megmutattam a kórházi papírokat,annyi törés,meg súlyos belső sérülés láttán azonnal végleg kiszuperáltak a dokik,akkor nem bántam,de most már utólag inkább végig csináltam volna(főleg a zakó helyett :oops: ).

Nehéz pontosan megmondani. 4-5 % lehetett. 1989 körül, 150.000 fős békelétszám, kb. 200.000 tartalékos. 1600 harckocsi, Bőven 2000 feeltti gyalogsági harc és szállítójármű. Több száz nehéztüzérségi fegyver, stb.
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Egy ritka kép, valamikor a 60-as évekből talán, amikor még PSZH sem lehetett ? Harckocsizó deszant. Talán így hívták ezt a felállást, ha jól emlékezem.

44083902_1945204682185250_3913627479184506880_n.jpg