Sz-200 Angara,Vega,Dubna / S-200 / SA-5 Gammon (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Felőlem gondolhatod, hogy én dezinformálok, de ez a tényen nem változtat, hogy már megint ti dezinformáltok, nem én. A célba vett F-16 ami az IL fedezékébe bújik és átirányítja rá a rakétát, hát valaki tényleg dezinformál itt, de az megint nem én vagyok.

A diliszektorban már ott tartanak, hogy máris Szíriában van több S-300 és érkezik még mellé 20 Buk, 36 Pancir és 25 Tor, az izraeli bocsánatkérő küldöttség még mindig ott térdepel Putyin szobája előtt és az egész világ elfogadta az orosz verziót. Tombol a dezinfo te meg idebújsz közülük és engem vádolsz dezinfóval, az alaptalan rágalmazás az nagyon megy felétek, az igazat már el se tudnátok hinni.
Hiába ez a magabiztosnak látszó és lehengerlőnek szánt szócsépésed, az a tény, hogy lesz ott 1-2 nagyságrenddel potensebb légvédelem, mihez tartás végett, és hiába vartyogtok, el csesztétek eléggé el nem ítélhető módon.

Tárgyalni kellene és megbékélni a szomszédokkal, de azt erővel akarjátok. Nem fog a végtelenségig menni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
Közben jönnek további információk az esetről. Volt hír, hogy először használták az Sz-400-ast Szíriában aznap. Nos mikor az Sz-400 radarján látták, hogy az Sz-200-ból kilőtt rakéta fenyegeti az Il-20-at kilőttek egy rakétát az Sz-400-ból annak lelövésére. De már nem érte utol és a levegőben megsemmisítették.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and fishbed
M

molnibalage

Guest
Közben jönnek további információk az esetről. Volt hír, hogy először használták az Sz-400-ast Szíriában aznap. Nos mikor az Sz-400 radarján látták, hogy az Sz-200-ból kilőtt rakéta fenyegeti az Il-20-at kilőttek egy rakétát az Sz-400-ból annak lelövésére. De már nem érte utol és a levegőben megsemmisítették.
Ez miért nem látszik az orosz prezin? Hm.....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 840
113
Ez miért nem látszik az orosz prezin? Hm.....

Nyilván ez nem olyan adat amit reklámozni szeretnének annaál jobban mint amennyire nagyon szükséges.Arra gondolok,hogy itt valószínűleg valamilyen szintű utánlövésről volt szó(távolodó célra lőttek)és az azért elég fontos paraméter,hogy mekkora sebességű célt mekkora távolságon ér utol az S400.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 840
113
Nem ez a baj, hanem az, hogy akkor ezek szerint maga a prezi is lehet akkora kamu, mint ide Lacháza. Tehát még a kamuzást sem tudják rendesen megcsinálni.

Félreérted ezt azegészet!Engem érdekel a haditechnika meg még jó sok mindenkit viszont köztünk is elenyésző azoknak a száma akik képesek arra,hogy kiszámolják a prezentáció valótlanságát,na most akkor szerinted ha a HTKA közösségen belül is alig alig van aki egzakt módon képes cáfolni a prezentációt akkor mennyi lehet az arány teljes lakosságra nézve?Ez a prezentáció az átlag embernek szól.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
Nem ez a baj, hanem az, hogy akkor ezek szerint maga a prezi is lehet akkora kamu, mint ide Lacháza. Tehát még a kamuzást sem tudják rendesen megcsinálni.

Mindenki a "saját igazát" prezentálja, mint az oroszok, mint az izraeliek. Mindegyik félnek megvan a maga igaza -attól függ milyen szempontból nézed,ha érted mire gondolok.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Közben jönnek további információk az esetről. Volt hír, hogy először használták az Sz-400-ast Szíriában aznap. Nos mikor az Sz-400 radarján látták, hogy az Sz-200-ból kilőtt rakéta fenyegeti az Il-20-at kilőttek egy rakétát az Sz-400-ból annak lelövésére. De már nem érte utol és a levegőben megsemmisítették.

:rolleyes:
Ez 99% hogy (újságírói / blogger) butaság.
 
M

molnibalage

Guest
Félreérted ezt azegészet!Engem érdekel a haditechnika meg még jó sok mindenkit viszont köztünk is elenyésző azoknak a száma akik képesek arra,hogy kiszámolják a prezentáció valótlanságát,na most akkor szerinted ha a HTKA közösségen belül is alig alig van aki egzakt módon képes cáfolni a prezentációt akkor mennyi lehet az arány teljes lakosságra nézve?Ez a prezentáció az átlag embernek szól.
Pedig, ha az alapadatok ismertek - nyaláb és távolság - akkor ez középiskolás trigonometria. Az alap adatokat itthon csak az ismeri, aki légvédelmis volt, SAMsim-et ismeri vagy olvasta az összefoglalót, ez kb 99%-os lefedettése lehet a csoportnak. A trigonometria viszont anno kb. a 3-as szint volt ezért.
Valahol szomorú, hogy ennyire sem képesek az emberek, de érdekes módon lépen nyomon beleugatnak mindenbe. Elég csak Paks vagy a légvédelmis index topik egyes tagjaira gondolni...

Mindenki a "saját igazát" prezentálja, mint az oroszok, mint az izraeliek. Mindegyik félnek megvan a maga igaza -attól függ milyen szempontból nézed,ha érted mire gondolok.
Elnézést, hogy műszaki szemmel és azt várom el, hogy ne kamu adatokat prezentáljanak. Mert most kb. ez megy. Mutatnak valamit, aztán kitalálna valami más ökörséget és mind ellentmond az Sz-200 orosz doksijának.

Ez egyre kínosabb, mint amikor a béna felelő egyik hülye kifogást találja a másik után, hogy miért nem készült, de tulajdonképpen bizonygatja, hogy miért érdemli meg ő tulajdonképpen a jeles osztályzatot. Lehet, hogy egyesek gyomra beveszi ezt, de én lassan nem tudom, hogy röhögjek vagy sírjak - ez már burleszk és paródia közeli élmény ott, ahol meghalt ennyi ember - ,mert már kreténség felé hajlik. Ennél az is jobb lett volna, ha nem mondanak semmit. Akkor legalább nem látszana az, hogy mennyire hülyének néznek mindenkit és mennyire pofátlanul. És a legszomorúbb az, hogy egyeseket ez a legcsekélyebb mértékben sem zavar...

Ez kb. olyan, mint amikor MH17-nél kitalálták a Szu-25 mesét meg DCS szimből készített nevetséges PS munkát. Semmi sem változott.

:rolleyes:
Ez 99% hogy (újságírói / blogger) butaság.
Akár ez-akár az, akkor is szánalmas, hogy mindenféle kritika nélkül minden baromságot leközölnek. Újságíró? Aha. Ki és mikor látott utoljára olyat? Nem, nem agyatlan firkászt kérdeztem, valódi újságírót, aki néha azért meg is kérdezi a hozzáértőt, hogy ne tolja fullba a kretént.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 840
113
Pedig, ha az alapadatok ismertek - nyaláb és távolság - akkor ez középiskolás trigonometria. Az alap adatokat itthon csak az ismeri, aki légvédelmis volt, SAMsim-et ismeri vagy olvasta az összefoglalót, ez kb 99%-os lefedettése lehet a csoportnak. A trigonometria viszont anno kb. a 3-as szint volt ezért.
Valahol szomorú, hogy ennyire sem képesek az emberek, de érdekes módon lépen nyomon beleugatnak mindenbe. Elég csak Paks vagy a légvédelmis index topik egyes tagjaira gondolni...


Elnézést, hogy műszaki szemmel és azt várom el, hogy ne kamu adatokat prezentáljanak. Mert most kb. ez megy. Mutatnak valamit, aztán kitalálna valami más ökörséget és mind ellentmond az Sz-200 orosz doksijának.

Ez egyre kínosabb, mint amikor a béna felelő egyik hülye kifogást találja a másik után, hogy miért nem készült, de tulajdonképpen bizonygatja, hogy miért érdemli meg ő tulajdonképpen a jeles osztályzatot. Lehet, hogy egyesek gyomra beveszi ezt, de én lassan nem tudom, hogy röhögjek vagy sírjak - ez már burleszk és paródia közeli élmény ott, ahol meghalt ennyi ember - ,mert már kreténség felé hajlik. Ennél az is jobb lett volna, ha nem mondanak semmit. Akkor legalább nem látszana az, hogy mennyire hülyének néznek mindenkit és mennyire pofátlanul. És a legszomorúbb az, hogy egyeseket ez a legcsekélyebb mértékben sem zavar...

Ez kb. olyan, mint amikor MH17-nél kitalálták a Szu-25 mesét meg DCS szimből készített nevetséges PS munkát. Semmi sem változott.


Akár ez-akár az, akkor is szánalmas, hogy mindenféle kritika nélkül minden baromságot leközölnek. Újságíró? Aha. Ki és mikor látott utoljára olyat? Nem, nem agyatlan firkászt kérdeztem, valódi újságírót, aki néha azért meg is kérdezi a hozzáértőt, hogy ne tolja fullba a kretént.

És ki ismeri ezeket a számokat?Mert én nem tudom,hogy milyen üzemmódhoz milyen nyalábszélesség tartozik(olvastam az összefoglalót de nyilván nem seggeltem be az egészet)!
 
M

molnibalage

Guest
És ki ismeri ezeket a számokat?Mert én nem tudom,hogy milyen üzemmódhoz milyen nyalábszélesség tartozik(olvastam az összefoglalót de nyilván nem seggeltem be az egészet)!
Leírtam, hogy kb. ki. Nem értem kérdésedet. Az összefoglalót meg nem beseggelni kell, hanem kinyitni. Én is azt tettem, mert én sem jegyzek meg minden számot fejből.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Klikkesedés.Mindenki azt hisz el ami beleillik a világképébe.Elvis feltámadt,és a Pentagon alagsorábol irányitja a Világott!
Végtelenül egyszerünek tűnik józan logikával a történet.A szirek tüzet nyitottak valamire,amit ellenségnek gondoltak.Saját-idegen azonositás valamiért elmaradt,vagy meghiusúlt.Oroszok már csak a saját közvéleményük miatt is ki akarják dumálni a dolgot.Ennyi.Azt még azért feltételezem,hogy azért a háttérben,diszkréten azért kivizsgálják a dolgot,hogy mi volt a bibi.És erösdve gyanitom,hogy egy összekötőtisztnek hosszú szibériai tűlevélszámlál beosztása lesz....
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and deze75

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 840
113
Leírtam, hogy kb. ki. Nem értem kérdésedet. Az összefoglalót meg nem beseggelni kell, hanem kinyitni. Én is azt tettem, mert én sem jegyzek meg minden számot fejből.

Ok az S200 venne van de bennevan minden rendszer értéke?Most ugye S200 az elkövető de lehetett volna bármi ami a szíreknek van.
 
M

molnibalage

Guest
Ok az S200 venne van de bennevan minden rendszer értéke?Most ugye S200 az elkövető de lehetett volna bármi ami a szíreknek van.
Mi az, hogy "minden rendszer" és "értéke"? Az értéke alatt most csak a nyalábszélességet érted? Vagy mást is? A minden alatt minden szovjet vagy valaha összes SAM?

Legalább értelmezhető kérdést próbáljunk már feltenni.

Egyébként a főbb paraméterek nyalábokról, pásztázási zóna és alapelvekről igen. Szerinted miért jön már ki a könyököm az, hogy 9 hónapja elérhető és egyesek úgy mennek bele vitába, hogy ki sem nyitják...?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 840
113
Mi az, hogy "minden rendszer" és "értéke"? Az értéke alatt most csak a nyalábszélességet érted? Vagy mást is? A minden alatt minden szovjet vagy valaha összes SAM?

Legalább értelmezhető kérdést próbáljunk már feltenni.

Egyébként a főbb paraméterek nyalábokról, pásztázási zóna és alapelvekről igen. Szerinted miért jön már ki a könyököm az, hogy 9 hónapja elérhető és egyesek úgy mennek bele vitába, hogy ki sem nyitják...?

A nyalábszélességekről beszélünk meg Szíriáról.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 840
113
De lehetett volna az össszes SAM hisz konfliktusok lesznek még mint ahogy vitás esetek is.