A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

37 M

Active Member
2017. szeptember 8.
69
109
33
Remélem ezt még nem rakta be senki. 50 évre emelnék a behívhatósági korhatárt: https://444.hu/2018/10/31/tiz-evvel-50-evre-novelnek-a-hadkotelesek-behivhatosagi-korhatarat
svejk.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: tomcat1 and Robur

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
https://honvedelem.hu/cikk/113174_m...dest_kotnek_a_honvedseg_fejlesztese_kereteben

"Dr. Benkő Tibor közölte, hogy novemberben további terepjárók érkeznek, továbbá már az idén néhány ezer új, Magyarországon előállított, összeszerelt kézifegyvert tudnak a katonák kezébe adni."

Milyen terepjárók?
"További"...mi jött az utóbbi időben? Vitara nemigen terepjáró. Tartalékosok kaptak pár Land Rover Defendert, meg a tűzszerészek Toyotákat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 960
113
https://honvedelem.hu/cikk/113174_m...dest_kotnek_a_honvedseg_fejlesztese_kereteben

"Dr. Benkő Tibor közölte, hogy novemberben további terepjárók érkeznek, továbbá már az idén néhány ezer új, Magyarországon előállított, összeszerelt kézifegyvert tudnak a katonák kezébe adni."

Milyen terepjárók?
"További"...mi jött az utóbbi időben? Vitara nemigen terepjáró. Tartalékosok kaptak pár Land Rover Defendert, meg a tűzszerészek Toyotákat.
Ezek közül csak a Defender terepjáró.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
https://honvedelem.hu/cikk/113174_m...dest_kotnek_a_honvedseg_fejlesztese_kereteben

"Dr. Benkő Tibor közölte, hogy novemberben további terepjárók érkeznek, továbbá már az idén néhány ezer új, Magyarországon előállított, összeszerelt kézifegyvert tudnak a katonák kezébe adni."

Milyen terepjárók?
"További"...mi jött az utóbbi időben? Vitara nemigen terepjáró. Tartalékosok kaptak pár Land Rover Defendert, meg a tűzszerészek Toyotákat.
Volt valóban egy ilyen riport a Benkővel kedd este, csak sajnos néhány mondatott halottam mert a környezetemben zajongtak.

Azóta is próbáltam több oldalon is kutatni ez után, csak valamiért még az M1 oldalán sincs fent ez a riport.

Lesz bejelentés novemberben terepjáró ügyben, ezt a mondatott és hallottam de nem hiszem, hogy Vitara lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Nem akarlak elkeseríteni, de van kötelező sorkatonai szolgálat, csak a behívás van felfüggeszve.
Szerinten honvéd arra akart célozni hogy ténylegesen lesz valamilyen sorkatonai szolgálat. Ha azt veszük jelenleg máskép öltözve most is van??? Valamilyen tartalékos formában. Igaz önkéntes formában. Ha talán a jövőben lesz ismét aktív szolgálatvállalás bevezetése "sorállomány" akkor az is csak szintén önkéntes alapon tudnám elképzelni.
Így viszont meg ugyan mindegy hogy milyen elnevezést adnának neki.
Amúgy ha meglesznek rá a feltételek én szívesen támogatnám. Valami ilyesmi formákban. 3 hónapos alap felkészítéstől a 6 (9) hónapos műveleti felkészítésig. Tehát szabadon választható formábban. 3 hónapos, 6 hónapos illetve a legéletrevalóbbaknak 9 hónapos.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 511
15 720
113
Szerinten honvéd arra akart célozni hogy ténylegesen lesz valamilyen sorkatonai szolgálat. Ha azt veszük jelenleg máskép öltözve most is van??? Valamilyen tartalékos formában. Igaz önkéntes formában. Ha talán a jövőben lesz ismét aktív szolgálatvállalás bevezetése "sorállomány" akkor az is csak szintén önkéntes alapon tudnám elképzelni.
Így viszont meg ugyan mindegy hogy milyen elnevezést adnának neki.
Amúgy ha meglesznek rá a feltételek én szívesen támogatnám. Valami ilyesmi formákban. 3 hónapos alap felkészítéstől a 6 (9) hónapos műveleti felkészítésig. Tehát szabadon választható formábban. 3 hónapos, 6 hónapos illetve a legéletrevalóbbaknak 9 hónapos.
Nem támadólag írtam, csak jeleztem, h nincs eltörölve a sorkatonaság. A mai fiúcskákra rá is férne...dobja a nője (aki ráadásul őt szedte fel) és vinnyog.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Jajj már, hány meg hány olyan volt, aki mondjuk őrségben lett öngyilkos.
Amúgy meg olyan, hogy önkéntes sorkatona, olyan nincs. Egymást üti a két fogalom.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Jajj már, hány meg hány olyan volt, aki mondjuk őrségben lett öngyilkos.
Amúgy meg olyan, hogy önkéntes sorkatona, olyan nincs. Egymást üti a két fogalom.
Halkan megjegyzem jó pár országban mai is "önkéntes" alapon megy a sorkatonai szolgálat. Pl a nagy liberális svédeknél. Papiron "kötelező" egyébként meg bármikor kibujható a szolgálat.
Egyébként a szívatás az öngyilkoság meg egyebek a régi rendszer sorkatonaságára volt inkább jelemző. A 90 es évek közepétől végétől már szinte teljesen mértékben nyoma veszet. Az utolsó évekre meg már jóformán ki is veszet.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 511
15 720
113
Jajj már, hány meg hány olyan volt, aki mondjuk őrségben lett öngyilkos.
Amúgy meg olyan, hogy önkéntes sorkatona, olyan nincs. Egymást üti a két fogalom.
Senki nem állítja, h régen csak marcona férfijellemek voltak. Azt állítom, h arányaiban ma több a nyikhaj macskajancsi. Eleget mozgok közöttük és tudom, h sok alkalmatlan mindenre. Ezt a szülők és az iskola is elrontja (fogalma sincs a képességeiről, mert tutujgatva van). Anno mekkora sallereket kaptunk már elsőben is. Az állóképességük meg kimerül a dizsiben topogásban, meg a cigiregyújtásban.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 195
113
Senki nem állítja, h régen csak marcona férfijellemek voltak. Azt állítom, h arányaiban ma több a nyikhaj macskajancsi. Eleget mozgok közöttük és tudom, h sok alkalmatlan mindenre. Ezt a szülők és az iskola is elrontja (fogalma sincs a képességeiről, mert tutujgatva van). Anno mekkora sallereket kaptunk már elsőben is. Az állóképességük meg kimerül a dizsiben topogásban, meg a cigiregyújtásban.

Szerinted a 20 éves macskajancsikon mit változtatna az a 6 hónap? Ráadásul a többségük kibújna amúgy is a sorozâs alól. Én nem hiszek benne, hogy sorkatonasággal meg lehetne változtatni őket
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Senki nem állítja, h régen csak marcona férfijellemek voltak. Azt állítom, h arányaiban ma több a nyikhaj macskajancsi. Eleget mozgok közöttük és tudom, h sok alkalmatlan mindenre. Ezt a szülők és az iskola is elrontja (fogalma sincs a képességeiről, mert tutujgatva van). Anno mekkora sallereket kaptunk már elsőben is. Az állóképességük meg kimerül a dizsiben topogásban, meg a cigiregyújtásban.
Már bocsánat, de ugyanezt a hülye dumát hallottam 30-40 éve.
 
M

molnibalage

Guest
Szerinted a 20 éves macskajancsikon mit változtatna az a 6 hónap? Ráadásul a többségük kibújna amúgy is a sorozâs alól. Én nem hiszek benne, hogy sorkatonasággal meg lehetne változtatni őket
Az én problémám az, hogy egyesek félreértik azt, hogy mi a Honvédség feladata....

Már bocsánat, de ugyanezt a hülye dumát hallottam 30-40 éve.
Arisztotelész óta van írásos nyoma annak, hogy az idősebb generáció egy része mindig satnyának és nyikhajnak tekinti az utánuk érkezőket. Valahogy mégis eljutott oda az emberiség, ahova...
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 431
10 129
113
Mekkora buli lenne... szabad időm ( abból meg bőven van mert elmondások szerint még az is biszex lett aki nem tudta magáról) 50% ban kan cigányokkal püfölni egymást mert mire elfogynának letelne a szolgálat. Jó mondjuk pont nem érint mert megkenném a hadkiegészítés fogaskerekeit, na de akinek nem futja?
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Szerinted a 20 éves macskajancsikon mit változtatna az a 6 hónap? Ráadásul a többségük kibújna amúgy is a sorozâs alól. Én nem hiszek benne, hogy sorkatonasággal meg lehetne változtatni őket

Peig a katonaság már számtalan társadalmi problémára tudott megoldással szolgálni.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Mekkora buli lenne... szabad időm ( abból meg bőven van mert elmondások szerint még az is biszex lett aki nem tudta magáról) 50% ban kan cigányokkal püfölni egymást mert mire elfogynának letelne a szolgálat. Jó mondjuk pont nem érint mert megkenném a hadkiegészítés fogaskerekeit, na de akinek nem futja?
Szerinted hány ci..ny jelentkezne ha önkéntes alapon lenne.