Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 850
15 185
113
Pattintott obszidián kés ...? :D

Egyebkent miért kell egy késnek tengervízállónak lennie? Mélytengeri búvárkodáshoz fogod használni, vagy mire?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 135
113
Pattintott obszidián kés ...? :D

Egyebkent miért kell egy késnek tengervízállónak lennie? Mélytengeri búvárkodáshoz fogod használni, vagy mire?

Na neeeeee már! Nem az őskorban vagyunk. :hadonaszos:

Miért akar-vesz valaki kifejezetten BMW-t, iPhone-t, intarziás bútort, Gucci-t, jakbőr bakancsot, ékszereket, vagy bármi egyéb, sokak által hülyeségnek tartott dolgot? Na pont azért kell nekem is. ;)

Egyébként úgy tűnik, hogy itt kissé egymás mellett elbeszélés volt. Mivel én csupán arra lettem volna kíváncsi, hogy az általam találtakon kívül vannak-e még olyan ötvözetek, amik beleférnek a paramétereimbe. Azt tudom-tudtam, hogy mik nem férnek bele.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 456
23 921
113
Miért akar-vesz valaki kifejezetten BMW-t, iPhone-t, intarziás bútort, Gucci-t, jakbőr bakancsot, ékszereket, vagy bármi egyéb, sokak által hülyeségnek tartott dolgot? Na pont azért kell nekem is.
1x volt ájfonom kb 4 hónapig mire sikerült elpasszolnom, hát attól a telefontól az isten mentsen mindenkit, olyan körülményes kütyüt még életemben nem fogtam, a frissítések, a zenék, a safari (ami egy kib@szott böngésző és ha valami baj van akkor csak úgy indul el ha a telefont resetelem...) rengeteg probléma volt vele.
 

Dactilus

Active Member
2018. november 10.
89
175
33
Sziasztok!
Lehet rossz helyre írok, légy szíves ne kövezzetek meg nagyon. Olyan kérdésem lenne, hogy a Honvédségben a tartalékosok rendfokozatai mi alapján differenciálódnak? Sehol sem találtam róla épkézláb információt. Hogyan történik a beosztás, illetve alapkiképzés után mindenki egy bizonyos rendfokozattal kezd (legénységi) vagy hogyan?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 135
113
1x volt ájfonom kb 4 hónapig mire sikerült elpasszolnom, hát attól a telefontól az isten mentsen mindenkit, olyan körülményes kütyüt még életemben nem fogtam, a frissítések, a zenék, a safari (ami egy kib@szott böngésző és ha valami baj van akkor csak úgy indul el ha a telefont resetelem...) rengeteg probléma volt vele.

Az ájfonokat önmagukban csak erősen túlárazott, bár néha valóban innovatív divattelóknak tartom, de az Apple egyre tahóbb és arrogánsabb üzletpolitikájától (iSheep-ek kinevelése és a korábbi professzionális, vagy egyáltalán csak kicsit is tudatosabb felhasználók telibeszarása) már erősen hányingerem van...
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 928
113
Az ájfonokat önmagukban csak erősen túlárazott, bár néha valóban innovatív divattelóknak tartom, de az Apple egyre tahóbb és arrogánsabb üzletpolitikájától (iSheep-ek kinevelése és a korábbi professzionális, vagy egyáltalán csak kicsit is tudatosabb felhasználók telibeszarása) már erősen hányingerem van...
Az Apple nagy ötlettel állt elő, korszakalkotó volt a "SMART" teló mint ötlet. Egy telefon ami nem csak praktikusan kicsi, lehet rajta telefonálni, sms-t foadni/küldeni, meg felkelt reggel, ahogy előtte ennyi volt egy jó telefon ismérve, hanem társ is, ha kell közösségi élet felület, böngésző a neten, gps és térkép, videó, fényképezőgép és kamera egyben etc.

Ezt adták ők, high tech minőségben, és prémium árazással, nem kis részben eladva ezzel együtt párhuzamosan egy az elithez tartozó életérzést, így jól megfűszerezve, az EGO-t hízlalva.

Státusz szimbólum lett, a nagyvárosi nagymenő/sikeres és progresszív haladó világpolgár egyik jelképe ( a BMW -s kulcs mellett).

A gond csak annyi, hogy a sok kici kínai és dél koreai ma már tudja legalább azt a minőséget, fél áron hozni. Ők is gyártanak prémium kategóriát, s azzal is lehet villantani. Aki nem teljesen márka fanatikus, számít neki az ár/érték arány, az elkezdett átnyergelni az ázsiai csodákra.

Én ennyit látok bele.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 135
113
Az Apple nagy ötlettel állt elő, korszakalkotó volt a "SMART" teló mint ötlet. Egy telefon ami nem csak praktikusan kicsi, lehet rajta telefonálni, sms-t foadni/küldeni, meg felkelt reggel, ahogy előtte ennyi volt egy jó telefon ismérve, hanem társ is, ha kell közösségi élet felület, böngésző a neten, gps és térkép, videó, fényképezőgép és kamera egyben etc.

Ezt adták ők, high tech minőségben, és prémium árazással, nem kis részben ezzel párhuzamosan egy elithez tartozó életérzéssel megfűszerezve. Státusz szimbólum lett, a nagyvárosi nagymenő/sikeres és progresszív haladó világpolgár egyik jelképe ( a BMW -s kulcs mellett).

A gond csak annyi, hogy a sok kici kínai és dél koreai ma már tudja legalább azt a minőséget, fél áron hozni. Ők is gyártanak prémium kategóriát, s azzal is lehet villantani. Aki nem teljesen márka fanatikus, számít neki az ár/érték arány, az elkezdett átnyergelni az ázsiai csodákra.

Én ennyit látok bele.


A telefonok csak egy dolog. De valaha volt az Apple-nek egy Xserve nevű termékvonala is. Valaha a Mac-ek kvázi iparági sztenderdnek számítottak a DTP-világban. Most meg... Csak a kinézet, meg minél vékonyabb legyen, de a nagyfelbontású (retina, hogy vakuljon a paraszt...) kijelzőt alig bírja meghajtani a mögötte lévő silány teljesítményű vas... Teljesen látványpékség divatcéggé váltak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 928
113
A telefonok csak egy dolog. De valaha volt az Apple-nek egy Xserve nevű termékvonala is. Valaha a Mac-ek kvázi iparági sztenderdnek számítottak a DTP-világban. Most meg... Csak a kinézet, meg minél vékonyabb legyen, de a nagyfelbontású (retina, hogy vakuljon a paraszt...) kijelzőt alig bírja meghajtani a mögötte lévő silány teljesítményű vas... Teljesen látványpékség divatcéggé váltak.
Szomorú amúgy, mert az ötlet nagyon nagy volt amit még a Steve Jobs éra alatt összehoztak. Én úgy tudom néhány kollégámtól, akik apple userek(nekem semmi közöm nem volt hozzá soha), hogy nagyon innovatív a cég szoftveres vonala is, praktikus felhő alapú cuccaik vannak, összedolgozik minden mindennel, nem nagyon van jelen vírus, nem igen ismert a lassulás, fagyás etc.

Szóval nagyon jó alapokról kezdték, szuper ötletekkel, csak hát a kis szorgos ázsiaiak nem voltak restek kitanulni az ipart, és megint az ár/érték aránnyal a végén úgy néz ki, viszik a piacot, nem csak teló vonalon(Samsung, Huawei, etc.), de egyre inkább tablet, notebook, netbook vonalon is ott vannak (Lenovo, Acer, etc.)
 
T

Törölt tag 008

Guest
.....nem igen ismert a lassulás,.....
Kivéve ha az Apple egy patchel lassítja be a régi készüléket.

...de egyre inkább tablet, notebook, netbook vonalon is ott vannak (Lenovo, Acer, etc.)
A Lenovo az konkrétan felvásárolta az IBM notebook üzletágát, így sikerült hirtelen berobbannia a piacra.

Engem leginkább a memória szivatás idegesít. 2 telefont és 2 tabletet csak azért kellett lecserélni, mert a beépített ram már olyan kevés volt, hogy épp hogy az android elfért rajta. A mostani tabletre is már csak kb 3 játék fér rá. Persze a piacon nem nagyon van 128+ ramos tablet, pedig simán adhatnák akár 512+-al is. Persze akkor csak 4 évente cserélné le az ember az meg nekik nem buli. 2018 végén is tele a piac 16/32 GB ramos tipusokkal, a 64-esek is szinte mind 100 000 pénz fölött vannak.
A másik vicc az a telefon árazás. 250-400 000 ft egy új top mobil. Hát azért már ROG notebookot kapok.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 850
15 185
113
Szomorú amúgy, mert az ötlet nagyon nagy volt amit még a Steve Jobs éra alatt összehoztak. Én úgy tudom néhány kollégámtól, akik apple userek(nekem semmi közöm nem volt hozzá soha), hogy nagyon innovatív a cég szoftveres vonala is, praktikus felhő alapú cuccaik vannak, összedolgozik minden mindennel, nem nagyon van jelen vírus, nem igen ismert a lassulás, fagyás etc.

Én úgy 10 éve használok szifont, baromi jó, stabil készülékek a mai napig, az iOS ami a magja a rendszernek továbbra is gyors, igényes, igazából az adja el az egészet, mert elsőrangú hardvert bárki vehet a piacról és belepakolhatja egy telefonba, a szoftvert tökéletesre csiszolni viszont nem csak pénz kérdése, hanem időé és tehetségé is.
Igazából akkor kezd durva lenni a rendszerük, amikor több apple cuccod is van már, mert nagyon, nagyon szépen és zökkenőmentesen együtt dolgoznak, valódi intergráció van, nem csak feature szinten.

Viszont az látható, hogy már lelassult a fejlődés, nincsenek már értelmesnek, kiugrónak számító új ötletek (értelmetlen feauture persze garmadával, mert valamit azért fel kell mutatni) Mivel a korábbi 2 éves termékciklusuk 1 év lett, így már nehezebben van meg az a hűha érzés amit régebben két generáció között éreztél. Eleve nagyon erős processzorok, jó minőségű kamerák vannak már, a 2-3 évvel korábbi telefon is vígan elviszi az új feature listát, így a kicsit gyorsabb, kicsit jobb kép nem igazán mozgat meg.

Szóval nagyon jó alapokról kezdték, szuper ötletekkel, csak hát a kis szorgos ázsiaiak nem voltak restek kitanulni az ipart, és megint az ár/érték aránnyal a végén úgy néz ki, viszik a piacot, nem csak teló vonalon(Samsung, Huawei, etc.), de egyre inkább tablet, notebook, netbook vonalon is ott vannak (Lenovo, Acer, etc.)

Az ár/érték aránya az kínaiaknak tényleg nagyon jó (egyelőre - amíg be nem törtek eléggé a piacra, mert az elején szinte 0 haszonnal vagy akár veszteséggel is adták a cuccaikat), ha ezt nézem verhetetlenek. A minőség, hát, az azért már felemás, egynémely komponens azért hagy maga után kivánni valót, de hát valamin spórolni kell.

A smartphone piacot viszont nemigen viszik, maximum volumenben, a piac ettől még az apple kezében van szinte teljesen, konkrétan a smartphone piac profitjának kb. a 98%-a az applehöz megy... a többiek hiába adnak egy nagy volument (van ugye rengeteg olcsó, gyenge droidos teló is), ha azokon a készülékeken minimális a profit, vagy éppen veszteséges a buli (lsd. betörő kínaiak, lemorzsolódó droidos gyártók mint a HTC).

Tabletben továbbra is nagyon nehéz valami komoly kihívót állítani a (most ráadásul jóárasított) iPadeknek. Ár / érték arányban is. Hasonlóan a telókhoz, a hardwareben még csak-csak odateszik magukat, a szoftverrel viszont nem tudnak versenyezni. Az elképesztően béna szoftverű Win alapú Lenovo tabletemhez képest megváltás volt az iPad, többek között ezért sem nagyon hiszen az MS hasonló termékvonalában. Droid alapú tabletet nem használatam, de azért elgondolkodtató hogy a kőkemény applehater hardcore fandroidok is többnyire azt mondják, hogy khhm, oké, a tabletben nehéz az iPad ellen érvet felhozni..

Érdekes, amúgy a fickó tényleg nagy apple felhasználó.

Az én meglátásom inkább a magyar közösségi média legirritálóbb médiabohóca, aki igyekszik meglovagolni a "csalódtam az appleben" vonatot amit külföldi youtuberek már előtte elkezdtek nyomatni, így hát gyorsan meglovagolja ő is. Clickbait.. tény hogy az árazással az utóbbi időben nagyon elszálltak. A cucc viszont továbbra is jó. Gondolom látják a számokat, amiben valószínűleg az van amit én is érzek hogy egyre ritkábban váltanak az emberek telefont, a pénz egyre inkább a zene, app, cloud szolgáltatásokból jön, úgyhogy ha kevesebb készülékváltás megy, akkor ott esetleg magasabb lesz az egységár. Végülis amíg az emberek kifizetik, miért ne. Korábban is drága volt ha közvetlenül vetted meg, de a killer üzleti konstrució az, hogy leszerződtek a nagy mobilszolgáltatókkal, és egy komolyabb előfizetéses csomag mellé jó áron utánadobták. Az USA-ban, a fő piacukon biztos, ha jól emlékszem évekig a standard csomag ajánlat egy 50 USD-s full korlátlan (értsd - internet is korlátlan) előfizu + 2 év hűség mellett valami 200 USD-ért megkaptad. Ami ott zsebpénz, de itt sem sok.
 
M

molnibalage

Guest
Érdekes, amúgy a fickó tényleg nagy apple felhasználó.
Azért a videóban néha a szezont keveri a fazonnal a kedves blogger.
  1. Abban tényleg igaza van, hogy az Apple termékek nevetségesen túlárazott készülékek ahhoz képest, amit tudnak. (Ehhez képest érdekes, hogy magukat mennyire intelligensnek tartó emberek használják őket. Nálam ellentmond az intelligenciának, hogy túlárazott cuccot vegyek...)
  2. Mivel nem vagyok felhasználó - soha nem volt ilyen cuccom, nem is lesz, kb. 10 másodpercig volt 1 db iPhone a kezemben, soha semmi más kapcsolatom nem volt egy almás termékkel sem - ezért nem tudom, hogy mennyire megbízható az n+1 szolgáltatás és maga a vas. Amit a Neten látok és itt felsoroltak az elborzasztó. Alap funkciók nem működnek....?
  3. Az viszont nevetséges, hogy forradalmi újítás vár el a kedves YT blogger. Árulja már el nekem valaki, hogy mi a f*szt lehet még forradalmasítani...?
  4. Jobb kamerát nem lehet beletenni egy ponton túl, mert ahhoz objektív kéne. Az első iPhone egybegyúrta a telefont és a számítógépet úgy és a digi kamerát úgy, hogy működött. Ez volt a nagy ötlet. De ezen túl nekem pl. annyiban tér el egyik okosteló a másiktól, hogy gyorsabb, nagyobba kijelző és mennyi ideig bírja. Ennyi. Amire az átlagemberek használják a telót, azt mind tudja, csak egyre könnyebb fényképezni és videózni velük, ameddig nem akarsz zoomolni. Meg gyorsabban működnek, de egy 5 évvel ezelőtti telóval is pont azt csinálod, mint a maival... Nem mondott egy példát sem arra, hogy más cég milyen forradalmi újítást hozott bármelyik más okosteló gyártó...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 928
113
Kivéve ha az Apple egy patchel lassítja be a régi készüléket.


A Lenovo az konkrétan felvásárolta az IBM notebook üzletágát, így sikerült hirtelen berobbannia a piacra.

A Lenovoról tudok, tudtam.
A patch meg, hát, ilyen ez a popszakma. Nagyon nem korrekt, de szerintem nem ők az egyetlenek, legalább is meg lennék lepve ha más nem csinálna hasonlót...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ejnye már kollegák :) Jött itt egy kérdés, erre ti meg csak az iPhone-okról diskuráltok, egy katonai oldalon :D


Sziasztok!
Lehet rossz helyre írok, légy szíves ne kövezzetek meg nagyon. Olyan kérdésem lenne, hogy a Honvédségben a tartalékosok rendfokozatai mi alapján differenciálódnak? Sehol sem találtam róla épkézláb információt. Hogyan történik a beosztás, illetve alapkiképzés után mindenki egy bizonyos rendfokozattal kezd (legénységi) vagy hogyan?
 
  • Tetszik
Reactions: Dactilus