[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
Bocs, benéztem. Nem szállító helikopterre gondolsz, hanem harcira.
:D
, félre ne érts nincs semmi bajom a 225-el, csak úgy vélem hogy a mihukat butaság lenne utód nélkül kivonni, hallottam pár olyan elméletet hogy a H145 a mihukat is felfogják tudni váltani egy kis továbbfejlesztéssel. Ez szerintetek mennyire lehet igaz? Én elég pesszimista vagyok ezzel kapcsolatban.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 494
113

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 589
5 192
113
Állítólag már el van döntve 20 darab H225 Super Puma beszerzése is...

Én már elvesztem az EC/Airbus átnevezésekben, amit írtál helit ez most a leánykori nevén EC725 Caracal? Vagy azt hívjâk most H225M-nek?
.... De így a BlackHawk kiesik, mi lesz a nagy vizen túlról? Csak nehogy Abrams
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Én már elvesztem az EC/Airbus átnevezésekben, amit írtál helit ez most a leánykori nevén EC725 Caracal? Vagy azt hívjâk most H225M-nek?
.... De így a BlackHawk kiesik, mi lesz a nagy vizen túlról? Csak nehogy Abrams

Dettó, a 225 az most az EC-725?
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
Én már elvesztem az EC/Airbus átnevezésekben, amit írtál helit ez most a leánykori nevén EC725 Caracal? Vagy azt hívjâk most H225M-nek?
.... De így a BlackHawk kiesik, mi lesz a nagy vizen túlról? Csak nehogy Abrams

Dettó, a 225 az most az EC-725?

Igen a H225 régi EC725 ,de azért a Blackhawk kicsit más kaliber mint a H225. H225 szerintem inkább a CH-47hez van közelebb. Egyébként a Blackhawkot max a H145-ösök helyet tudtam volna/ lehetett volna elképzelni.
(Abrams csak akkor lesz ha nagyon buták, ahogy most látom amióta Benkő képben van azért logikus döntések születnek. Inkább Javelin vagy valami kisebb lesz szerintem Trumptól.)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 494
113
Én már elvesztem az EC/Airbus átnevezésekben, amit írtál helit ez most a leánykori nevén EC725 Caracal? Vagy azt hívjâk most H225M-nek?
.... De így a BlackHawk kiesik, mi lesz a nagy vizen túlról? Csak nehogy Abrams

Gondolom valamelyik Puma változat lesz, de nem tudok semmit, csak itt olvastam valakitől. Én sem tudom követni az újraszámozást... Az EC725 Caracal-nak szerintem H225M lett az új jelölése.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 589
5 192
113
Gondolom valamelyik Puma változat lesz, de nem tudok semmit, csak itt olvastam valakitől. Én sem tudom követni az újraszámozást... Az EC725 Caracal-nak szerintem H225M lett az új jelölése.

Az Airbus oldala szerint a H225 a civil változat, olaj és gáz platformokhoz, kutatás mentéshez stb, 19 "személyes", a H225m a katonai mindenféle jósággal, 29 "személyes", elvileg ez a Caracal, de azért túl sokat nem tennék rá :D
Karácsonyig jó lenne valami bejelentés még igazán :)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
@Masztiff
örülhetünk is meg nem is , azért remélem miután vettünk idehaza +20 225M-et és az Airbus létrehoz itthon nekünk egy karbantartó bázist , azért összejön a lengyeleknek a dolog , az már nekünk is jó lenne ha olyen sorrendben jönnének a dolgok
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
@Masztiff
örülhetünk is meg nem is , azért remélem miután vettünk idehaza +20 225M-et és az Airbus létrehoz itthon nekünk egy karbantartó bázist , azért összejön a lengyeleknek a dolog , az már nekünk is jó lenne ha olyen sorrendben jönnének a dolgok
A lengyelek miatt nem kell aggódnunk, de szerintem a vége SH 60 lesz, hazai gyártással.
Azért annyiban aggaszt az Airbus vonal, hogy a támadó helikopterükről (Tiger) nem túl jókat olvastam, és az ausztrálok is le akarják cserélni néhány év után, pedig logikus lenne egy beszállítótól beszerezni minden forgószárnyast. (A rendőröknek és a mentőknek is, nem csak a honvédségnek.)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 029
113
A lengyelek miatt nem kell aggódnunk, de szerintem a vége SH 60 lesz, hazai gyártással.
Azért annyiban aggaszt az Airbus vonal, hogy a támadó helikopterükről (Tiger) nem túl jókat olvastam, és az ausztrálok is le akarják cserélni néhány év után, pedig logikus lenne egy beszállítótól beszerezni minden forgószárnyast. (A rendőröknek és a mentőknek is, nem csak a honvédségnek.)
A Tigerrel az a legnagyobb baj, hogy drága, baszik rá költeni kb. a franciákon kívül mindenki. Kompozit nagy része, korszakalkotó új technológiának szánták, az is egyébként, de igényes a karbantartásra, tényleg sokban van üzemeltetni. Aztán mikor találkozik a low budget német valósággal ez az igényes technika, akkor van olyan eset mint volt Afrikában, hogy kompletten leugrott a forgószárny, és halál van belőle.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 029
113
Mondjuk úgy inkább, hogy kapnak. (donate)
Ilyenkor mikor adományoznak két helikoptert kb. 50 millió értékben, nekem mindig az tör elő mint kérdés, hogy vajon hol fizettették meg/vagy fogják megfizettetni velük ennek az értéknek a sokszorosát?

Sokáig nem tartott, míg mosolyogva hátradőltem, mikor beugrott 3 betű, semmi több:

LPG.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
@zsolti
Nem , a Tigerrel az a baj hogy egy szar , nem véletlen hatalmas bukta az egész program , aki meg most használja mind cseréli le , nem hinném hogy ha többet költenének rá jobb lenne ( beszéltem már olyannal aki látta hogy mire képes és olyannal is aki kiszolgálta , egyik sem tudott róla mondani sok pozitív dolgot
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 029
113
@zsolti
Nem , a Tigerrel az a baj hogy egy szar , nem véletlen hatalmas bukta az egész program , aki meg most használja mind cseréli le , nem hinném hogy ha többet költenének rá jobb lenne ( beszéltem már olyannal aki látta hogy mire képes és olyannal is aki kiszolgálta , egyik sem tudott róla mondani sok pozitív dolgot
No, ez nekem új! A franciák mire cserélik le?
Az nem pozitív ha egy harci helikopter csúcs elektronikával, halkan, alacsony hőkibocsátással, minimális radarreflexióval ellátva tud csapást mérni?
Leírhatnád mit hallottál, illetve ha van jöhetne link is ahol konkrétan harcászati paraméterre panaszkodnak.
Az hogy szar a hadrafoghatóság itt is ott, látom én is mindenhol. Az kb. a szarrágásból fakad.
 
  • Tetszik
Reactions: therob

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 317
113
A 145 melle ha jon harci heli az csakis dedikalt harcihwlinek kell lennie nem valami feldiszitett konnyu heli.../hisz a h145 m vegulis ugyan az a kategoria./

De ha mar dedikalt harciheli... Ugyan annyiert konnyu tamadogep is beszerezheto amit masra is lehet hasznalni. Nagyobb a sebesseg nagyobb a magassag. Nagyobbak a fegyverek hatotavja gbu val es maverickkel szerintem igen hatasos lehetne...

De en a harci dronokat se hagynam ki mert a kornyekunkon azert nincs olyan komoly zavaras.

Persze a harciheli sokaig ott tud lebegni de epp annyi ideig nyuljt kivallo celpontot is...

Barmi is legyen beszerezve a lenyeg szerintem hogy legyen modern. Es lehetoleg hoaszu kardal rendelkezzen ...

Szeretem es hasznosnak tartom a dedikalt harciheliket es nem akarok troll lenni. De szerintem nekumk annyira nincxs ra nagy szuksegunk... Akkor inkabb konnyu tamado.... De akkor jon hogy inkabb + griff csak akkor ott lennenk hogy kicsit tobbet kicsit jobbat kicsit nagyobbat es a vegen nem lenne keret. /sok kicsi akkor mar/
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 029
113
A 145 melle ha jon harci heli az csakis dedikalt harcihwlinek kell lennie nem valami feldiszitett konnyu heli.../hisz a h145 m vegulis ugyan az a kategoria./

De ha mar dedikalt harciheli... Ugyan annyiert konnyu tamadogep is beszerezheto amit masra is lehet hasznalni. Nagyobb a sebesseg nagyobb a magassag. Nagyobbak a fegyverek hatotavja gbu val es maverickkel szerintem igen hatasos lehetne...

De en a harci dronokat se hagynam ki mert a kornyekunkon azert nincs olyan komoly zavaras.

Persze a harciheli sokaig ott tud lebegni de epp annyi ideig nyuljt kivallo celpontot is...

Barmi is legyen beszerezve a lenyeg szerintem hogy legyen modern. Es lehetoleg hoaszu kardal rendelkezzen ...
Van előny/hátrány HH, drón, könnyű támadógép között oda vissza. Ha légi fölénye van az ellenfélnek vadászgépek formájában, pl. nem a drón/könnyű támadógépnek van jobb kilátása. Ha rétegzett légvédelem által oltalmazott területre kell behatolni, pláne változatos/nem sík domborzattal ellátott terepen, megint nem ezeknek kedvező a helyzet.

A jövő pedig nyilván az olyan harci helikoptereké, amelyek fedélzetéről legalább felderítés céljából drónt reptetnek/szimbiózisban van egy/több drónnal a kopter.

A modernitás elé helyezném a megfelelő létszámot. Be kéne látni, hogy 1 század élvonalbeli akárminél a valóságban többet ér szinte minden szituációban 1 zászlóalj közép kategóriás cucc.
Ez van.