Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 559
113
Az a rengeteg poszt az ukrán-orsz hajós incidensről az Orosz biztpolból hová lett?
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Bizonytalan lettem. :rolleyes:

Hová kellene [ Repülőgépmúzeumok] :D
, kérnék utólagos eligazítást!

1 Tornádo

DtBtSvEXgAYnU4k.jpg:large


Valami Vegyes van Nálatok? :D :rolleyes:
 
M

molnibalage

Guest
A teljesítményeken túl még némi elméleti oktatás is lesz. Viszont a teljesítmények elemezését leszűkítem. Alapvetően ASF konfig és teljes utánégetős teljesítmény összehasonlítás lesz. A többit majd meglátjátok. Lépegetek előre. ;)
Hát, ahogy látom ez decemberben sem fog kijönni. Hosszabb az egész, mint amire számítottam, de azért egész érdekes dolgok jönni ki számszerűleg is, amiket eddig is tudtam már.

Előreláthatólag csak pdf-ben lesz elérhető az utolsó pár írással ellentétben a sok diagram és terjedelmi okok miatt is. Már most 24 oldal és 24 ezer karakter, hogy még két típus összes vizsgált repteljesítményét sem vettem végig, nemhogy még a hatósugárral is szórakozzak.
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 455
18 683
113
Lehet, hogy nagyon lemaradtam valamiről, de mi az oka annak, hogy Ukrajnáról tilos az eszmecsere? Néha egy rövid időre Mac megnyitja, aztán rohadt gyorsan újra bezárja a topicot, pedig ha lövöldözés nem is, de jelentősebb politikai lépések azért történnek ebben a kérdésben is. Vagy ez a moderátor pillanatnyi hangulatától függ? (Nem kötözködni akarok, csak nem értem, hogy ez miért nem fér bele a biztpolba?)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 466
113
Lehet, hogy nagyon lemaradtam valamiről, de mi az oka annak, hogy Ukrajnáról tilos az eszmecsere? Néha egy rövid időre Mac megnyitja, aztán rohadt gyorsan újra bezárja a topicot, pedig ha lövöldözés nem is, de jelentősebb politikai lépések azért történnek ebben a kérdésben is. Vagy ez a moderátor pillanatnyi hangulatától függ? (Nem kötözködni akarok, csak nem értem, hogy ez miért nem fér bele a biztpolba?)
Mert az ukrán biztpol topik kizárólag a lövöldözésnek van fenntartva. Amúgy is ott szokott mindíg elfajúlni az eszmecserek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 559
113
Lehet, hogy nagyon lemaradtam valamiről, de mi az oka annak, hogy Ukrajnáról tilos az eszmecsere? Néha egy rövid időre Mac megnyitja, aztán rohadt gyorsan újra bezárja a topicot, pedig ha lövöldözés nem is, de jelentősebb politikai lépések azért történnek ebben a kérdésben is. Vagy ez a moderátor pillanatnyi hangulatától függ? (Nem kötözködni akarok, csak nem értem, hogy ez miért nem fér bele a biztpolba?)
Mert az ukrán biztpol topik kizárólag a lövöldözésnek van fenntartva. Amúgy is ott szokott mindíg elfajúlni az eszmecserek.

Napi szinten vannak kisebb-nagyobb összecsapások-lövöldözések áldozatokkal,sebsültekkel.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 455
18 683
113
Mert az ukrán biztpol topik kizárólag a lövöldözésnek van fenntartva. Amúgy is ott szokott mindíg elfajúlni az eszmecserek.

Létrehozható olyan topic amiben nem a lövöldözés a fő téma? Már csak azért, mert egy szomszédos országban dúló háború és annak politikai következményei esetleg megvitatásra érdemes témák lennének? Nem csak Kárpátalja miatt, hanem mert ennek a "helyi háborúnak" erősen világpolitikai következményei is lehetnek/vannak. Persze kizárólag kulturált keretek között, de nem gondolom, hogy egy téma negligálása lenne a helyes moderálási alapelv. Persze én nem vagyok moderátor, de általában a netes fórumokon nem célravezető az erőből politizálás...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Mert az ukrán biztpol topik kizárólag a lövöldözésnek van fenntartva. Amúgy is ott szokott mindíg elfajúlni az eszmecserek.

Ahol már lövöldözés van, az már nem biztpol, az már háború. Egyébként "élmény" látni a lezárt topikokat és a különböző érdekekért kaparó "komoly" emberek birkózását - én már csak röhögök... és inkább iszom egy sört. "az élet azért van, hogy szar legyen"
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 661
12 355
113
Ahol már lövöldözés van, az már nem biztpol, az már háború. Egyébként "élmény" látni a lezárt topikokat és a különböző érdekekért kaparó "komoly" emberek birkózását - én már csak röhögök... és inkább iszom egy sört. "az élet azért van, hogy szar legyen"
Nana... az az agyalástól lesz szar, ezt én mondom neked, a sok egybites körülöttem irigylésreméltóan boldog. Amikor a gyerekeimre nézek nekem nem a felhőtlen boldogság ugrik be először, hanem elszorul a szívem, hogy mi lesz velük 20-30 év múlva, mások meg csak addig látnak el, hogy mi lesz a jövő héten, de ők legalább tudnak boldogok lenni. Sokszor azt hiszem a kilencvenes években sokkal jobban rá kellett vona gyúrnom az agysejtpusztításra, most kicsit egyszerűbb lenne. Na de ez itt nagyon OFF
Az ukrán topikkal kapcsolatban az a javaslatom mindenkinek, hogy ne feszüljetek be annyira tenni úgysem tudunk, beszélgetni meg lehet egy sörrel is vagy egy üveg borral a kezünkben, úgy mégiscsak jobb, mint vicsorogva ;):)
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 721
3 813
113
Nana... az az agyalástól lesz szar, ezt én mondom neked, a sok egybites körülöttem irigylésreméltóan boldog. Amikor a gyerekeimre nézek nekem nem a felhőtlen boldogság ugrik be először, hanem elszorul a szívem, hogy mi lesz velük 20-30 év múlva, mások meg csak addig látnak el, hogy mi lesz a jövő héten, de ők legalább tudnak boldogok lenni. Sokszor azt hiszem a kilencvenes években sokkal jobban rá kellett vona gyúrnom az agysejtpusztításra, most kicsit egyszerűbb lenne. Na de ez itt nagyon OFF
Az ukrán topikkal kapcsolatban az a javaslatom mindenkinek, hogy ne feszüljetek be annyira tenni úgysem tudunk, beszélgetni meg lehet egy sörrel is vagy egy üveg borral a kezünkben, úgy mégiscsak jobb, mint vicsorogva ;):)
Épp sörözök! Lehet csengetni fogok.:):D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 559
113
Mariopol téréségében diszlokált 78. ukrán roham-desszant zászlóalj ma 3 katonát vesztett.
JXSFF7ABT5g.jpg
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Ühümm... hát persze. De az internet szerencsére nyitva áll. Rengeteg fórum van még ahol meg lehet ezt a dolgot beszélni. Ha ezt itt civilizáltan tenné a társaság, hidd el, hogy megnyitnám, de a tapasztalat az, hogy néhány oldal és elszabadúlnak az indulatok.
Jobb így mindenkinek.
Ja, mert egy-két ürge, aki egyébként semmit nem tesz, ilyenkor rögtön megjelenik valakinek a zsebéből. De, ezzel ők el is végzik a dolguk, hisz Te bezárod a fórumot, és eggyel több fórum szűnik meg, ahol nem ők az urak. Tehát, ők ezt helyesen teszik, hisz pont azt teszed, amit akarnak, a soros ellenzékét elhallgattatod, ők meg törnek-zúznak, hazudoznak.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3
T

torsen

Guest
Jól emlékszem, hogy régen volt "dislike" gomb is!? Nem lehetne visszahozni? Vagy valami enyhébb változatot, mondjuk amolyan kikacagósat! Szerintem az elmérgesedő viták egy részének gőzét lecsapolná.
 
Status
Not open for further replies.