A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
De az biztos hogy lesz lánctalpas IFV? Tudom BTR-ek maradnak,és Benkő is mondta,hogy fáj a hiánya a lánctalpas technikának,de drágák azok. Én remélem,hogy lesz valami,de talán a Namer egy kicsit sok lenne nekünk.
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
De az biztos hogy lesz lánctalpas IFV? Tudom BTR-ek maradnak,és Benkő is mondta,hogy fáj a hiánya a lánctalpas technikának,de drágák azok. Én remélem,hogy lesz valami,de talán a Namer egy kicsit sok lenne nekünk.
Szittya olyasmit írt korábban, hogy ő úgy tudja, hogy láncos lesz, de persze nincs semmi sem kőbe vésbe. Én azért remélem, hogy láncos lesz:rolleyes::)
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Beírták a google-be hogy helikopter, és ezt választották illusztrációnak "jó' van az" alapon. :D
Azt gondolnád,hogy a magyar újságírok már nem tudnak meglepni (lásd,ha katonai jármű,akkor harckocsi),de mégis képesek rá. Mondjuk az átlag olvasó is ilyen mértékben tájékozott,de ez szerintem valahol szakmai igénytelenség is.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 744
4 492
113
Helikopterekhez szükséges alkatrészeket gyártó üzemet létesít Magyarországon az Airbus Helicopters - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter budapesti sajtótájékoztatóján.

Hosszú távú megállapodás jött létre

Az Airbus Helicopters és Magyarország kormánya hosszútávú repülőipari projektek megvalósítására irányuló együttműködési megállapodást kötött, amelynek keretében – az együttműködés első szakaszában – a helikopterek repülésvezérlő rendszereihez szükséges precíziós alkatrészek gyártását indítják el - írja Origóhoz eljuttatott közleményében a vállalat.

A projekt a Magyarország biztonságpolitikai céljait, önálló védelmi képességeinek megerősítését szolgáló 'Zrínyi 2026' haderő-fejlesztési program része.

A cikk további részletei itt:
http://www.origo.hu/gazdasag/20181217-oriasi-beruhazas-magyarors.html
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
@Azzurro
Érdemes volt beleszólnod. De ugye te is érzed, hogy saját magadnak mondtál ellent, hogyha 58 hk.egy Nato zászlóalj, de nálunk is sokkal kevesebb van és nem azért mert nincs 58 db hk. az országban. Csak nem akarnak költeni 58 hk. üzembentartására vagy egyszerűen csak 2 századhoz van állomány. De ez attól még zászlóalj és mily meglepő még Nato zászlóalj is. Az amigo az onnan jött, hogy a borisz is ilyen kedvesen szólított meg. De úgy látom neked is kijár ez a megszólítás.
nem beszólásnak szántam csak spanyolt tanulok és tudom mit jelent, gondoltam ha ezt szereted akkor miért ne hívhatnálak barátomnak úgyhogy a személyeskedést lehet abbahagyni és nem mondok magamnak ellent mert én egy NATO kompatibilis fullra feltöltött zászlóaljról beszéltem. Az alapról , az hogy melyik nemzet milyen struktúrát használ más kérdés , dudi írta hogy miért.

@krisss
Basszus ne idegesítsetek már fel. Állománytábla szerint simán lehet NATO az a zászlóalj ha kevesebb is van benne. Max nincs feltöltve teljesen.
Igen , fullra feltöltött NATO zászlóaljra gondoltam
@ijasz
Ez egy szombati cikk: A németek megalakították a 363. harckocsi zászlóaljat 4 százados rendszerben.

https://www.armyrecognition.com/dec...s_military_power_with_new_tank_battalion.html

Esetleg arról van valami hogy ezaz új zlj. átszervezésből fog létrejönni vagy a készletet használják fel? mert elvileg itten azt beszélték hogy már nincs igazán elfekvőben raktáron Leo2 a németeknél , aztán most hirtelen kiállítanak egy új battaliont. Mert ha ez készlet akkor lehet nekünk rossz hír. ha meg átszervezés akkor mint olyan a cikk title-je részben kamu.

Helikopterekhez szükséges alkatrészeket gyártó üzemet létesít Magyarországon az Airbus Helicopters - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter budapesti sajtótájékoztatóján.

Hosszú távú megállapodás jött létre
Az Airbus Helicopters és Magyarország kormánya hosszútávú repülőipari projektek megvalósítására irányuló együttműködési megállapodást kötött, amelynek keretében – az együttműködés első szakaszában – a helikopterek repülésvezérlő rendszereihez szükséges precíziós alkatrészek gyártását indítják el - írja Origóhoz eljuttatott közleményében a vállalat.

A projekt a Magyarország biztonságpolitikai céljait, önálló védelmi képességeinek megerősítését szolgáló 'Zrínyi 2026' haderő-fejlesztési program része.

A cikk további részletei itt:
http://www.origo.hu/gazdasag/20181217-oriasi-beruhazas-magyarors.html

habár nem helikopter gyár de ez is tökéletes nekünk szerintem, és minő meglepetés az Airbus csak csinál valamit Magyarországon hogy biztosítsa a normális logisztikát az itteni gépekhez , szerintem ez könnyen jelentheti azt hogy lesz itt még valami Airbus termék a jövőben.Mindenképpen üdvözölendő a hír btw

@Fennek
Német-koreai hibrid. Már ha az Altayra gondolsz. Csak ocsósítva.
Ha már veszünk akkor vagy németet vagy koreait vagy a lengyel/koreaiba szálljunk be de ne a török tákolmányt vegyük meg.

Pontosan , kérdés hogy a törökök mennyire tudták jól összerakni , abban is egyetártünk hogy inkább a fő vonalba kéne beszállnunk VAGY volt itt hír hogy a lengyelek is belevágnának akkor meg egyértelmű hogy oda.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Német-koreai hibrid. Már ha az Altayra gondolsz. Csak ocsósítva.
Ha már veszünk akkor vagy németet vagy koreait vagy a lengyel/koreaiba szálljunk be de ne a török tákolmányt vegyük meg.
Nekem a török tákolmány is megfelelne, azokkal a feltételekkel, amiket a kormány szabott. (itthoni gyártás minél nagyobb %-ban.)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 929
113
Nekem a török tákolmány is megfelelne, azokkal a feltételekkel, amiket a kormány szabott. (itthoni gyártás minél nagyobb %-ban.)
Ne becsüljétek le a törököket! Gyártanak azok elég sok jó cuccot, jellemzően nagyon kedvező ár/érték aránnyal. Ők a térségünk Kínája.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ne becsüljétek le a törököket! Gyártanak azok elég sok jó cuccot, jellemzően nagyon kedvező ár/érték aránnyal. Ők a térségünk Kínája.
Ja, 1 egy ilyen butított tákolt szörmedvény Altay majdnem 14 millio USD. A koreaiak 12 -ért az ajtód elé teszik a top K2-őt. A hülyének is megéri,..... vagyis csak annak.
Sokkal értelmesebb lenne, ha a lengyelekkel együtt a rendes K2-őt gyártanánk.
Ha jól emlékszem a teljes Altay project, ipari parkokkal beruházásokkal, licenszel, tesztpályával 30 milliárd USD. Biztos a két szép szemünkért meg a 150 év bocsihogymegszálltunkért majd mi occószítva kapjuk.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 929
113
Ja, 1 egy ilyen butított tákolt szörmedvény Altay majdnem 14 millio USD. A koreaiak 12 -ért az ajtód elé teszik a top K2-őt. A hülyének is megéri,..... vagyis csak annak.
Sokkal értelmesebb lenne, ha a lengyelekkel együtt a rendes K2-őt gyártanánk.
Ha jól emlékszem a teljes Altay project, ipari parkokkal beruházásokkal, licenszel, tesztpályával 30 milliárd USD. Biztos a két szép szemünkért meg a 150 év bocsihogymegszálltunkért majd mi occószítva kapjuk.
Nem az Altay mellett akarok kardoskodni, félre ne értsen senki. A Török ipart viszont szerintem butaság lenézni, van ott olyan termék bőven ami ár/érték arányban igenis jó választás lehet.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nem az Altay mellett akarok kardoskodni, félre ne értsen senki. A Török ipart viszont szerintem butaság lenézni, van ott olyan termék bőven ami ár/érték arányban igenis jó választás lehet.
Például? Ugye nem a Reanult Thaliára meg a Vestel TVre gondolsz? :)