Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Tudunk mi is számolni agyament, de ha nincs gyerek nem lesz nyugdíj se nép se gazdaság, kiürül az ország helyette belakja más aki nem pénzt ad neked hanem seggberugást ha szerencsés vagy. Meg volt már a történelemben példa rá hogy 1 nap alatt elveszti minden vagyontárgy a teljes értékét a te kis megtakarításoddal is lazán lehet ilyen.
Mellesleg van egy olyan mondás: "A kifogás olyan mint a s**g mindenkinek van, de senkise kiváncsi a másikéra"

Mellesleg pont, hogy te nem tudsz számolni "agyament", mert te állítotad, hogy 4-5 millióból neveltek fel - szerintem kérdezd meg a szüleidet is, valószínűleg ők más számot fognak mondani.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Mellesleg pont, hogy te nem tudsz számolni "agyament", mert te állítotad, hogy 4-5 millióból neveltek fel - szerintem kérdezd meg a szüleidet is, valószínűleg ők más számot fognak mondani.

Eltévesztett egy 0-át, gyerekvállalás úgy indul, hogy meg se született a pici, de már elment rá minimum fél millió...
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Eltévesztett egy 0-át, gyerekvállalás úgy indul, hogy meg se született a pici, de már elment rá minimum fél millió...

Kb. igen
de mellesleg ettől függetlenül szerintem is fontos a gyerekvállalás (azoknak mondom, akik számára nem világos az álláspontom).
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Na akkor leírom világosabban.
Vannak ebben az országban sokan, akik jól gyeresnek, de gyermektelenek. Sokuk azért gyermektelen, mert még párjuk sincs, magányosak. Az ilyen embereknek nem a gyerekvállalást kell propagálni, mert hiába értenek egyet a gyerekvállalás társadalmi fontosságával, nem tudnak gyereket csinálni, mert nincs hozzá párjuk.
Ok? Eddig megvan?
Ezért a jelenlegi családpolitika nagyon hatásos azoknál, ahol már eleve van 1-2 gyerek. Azok csinálnak még többet. Mondjuk 3-4-et. És kapnak az államtól rengeteg kedvezményt, és ennek a pénznek egy jelentős része a jól kereső gyerektelenektől származik.
Tipikus ilyen kategória az informatikusok.
98%-uk férfi. Sajnos ez egy ilyen szakma. Ez méginkább megnehezíti a gyerekvállalást, mert a munkahelyeden belül nem is látsz nőt. Most nem mennék bele ebbe jobban, mert még valaki kifogáskeresésnek veszi, és én most nem kifogásokat keresni akarok, hanem:
Figyelmeztetni.
Ne fordítsátok a kormány ellen a jól kereső gyermekteleneket. Például az informatikusokat. Jól keresünk, és nagyon sok adót, járulékot fizetünk be az államnak, toljuk felfelé az ország GDP-jét - és közben szenvedünk a monitorok előtt a magánytól.
Ne tegyetek minket bűnbakká!
Ha ezt teszitek, akkor mi is el fogunk húzni ebből az országból, és akkor csinálhatjátok a gyerekeket a romákkal. Abból viszont nem lesz GDP, és nem lesz beszedett adó.
Ezt a folyamatot már sokkal korábban kellett volna megfogni és más irányba terelni (például normális szemlélelű női-férfi fiatal generációk felnevelésével), hogy a normális fiatalok is találhassanak magukhoz illő normális párt.
Most már ez késő, mert az ország legnépessebb (40 év körüli) generációja kihalad a gyerekvállalási korból. Így most már a kérdés nem az, hogy meg tudjuk-e állítani az ország népességének csökkenését 10 millióról, hanem az, hogy ne 6 millióra csökkenjen, hanem csak 8-ra.
Emiatt majd bűnbakot fogtok keresni, de nem kéne.
Ne üldözzétek el a jól keresőket az országból.
Ez figyelmeztetés volt, nem kifogás keresés.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
De most miért agyament-ezel engem? Nem mondtam, hogy ne legyen gyerek! Sőt, egyetértünk, csak azt mondtam, hogy ne hazudjunk a költségeket illetően!
Meg milyen kifogásokról beszélsz? Semmi kifogást nem mondtam, csak közöltem, hogy nem adom oda a nyugdíjamat nektek, mert azt én kerestem meg.
Az élethelyzetemet meg azért írtam le röviden, hogy lássátok, hogy nem mindenkinek azért nincs gyereke, mert nem szeretne (vagy mert pénzhajhász)!
Szóval semmi kifogást nem írtam, nem sajnáltatni akarom magam, hanem csak jeleztem, hogy el ne merjétek venni a nyugdíjam, azzal a címszóval, hogy nincs gyekerem!


Bocsi hogy ezt mondom, de nagyon sokszor abszolúte mellőzöd a logikát, és már leírtam, hogy most a kis városi létben a saját és szűk ismerősi körödből nem tudsz kilépni, és "jobban tudod" más helyett, hogy mire mennyit költött. Képzeld van olyan aki szinte semmiből sok gyereket nevel fel, ahhoz képest az 5 millió sok. És bíz van akinek 100 millióba kerül a gyerek. Meddő vita, amíg szemellenzőt viselsz. Szerintem ülj be egy sörre Fade kolegával és beszélgessetek egy jót mindenkinek jobb lesz. Nem lesz teleszemetelve a fórum.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Bocsi hogy ezt mondom, de nagyon sokszor abszolúte mellőzöd a logikát, és már leírtam, hogy most a kis városi létben a saját és szűk ismerősi körödből nem tudsz kilépni, és "jobban tudod" más helyett, hogy mire mennyit költött. Képzeld van olyan aki szinte semmiből sok gyereket nevel fel, ahhoz képest az 5 millió sok. És bíz van akinek 100 millióba kerül a gyerek. Meddő vita, amíg szemellenzőt viselsz. Szerintem ülj be egy sörre Fade kolegával és beszélgessetek egy jót mindenkinek jobb lesz. Nem lesz teleszemetelve a fórum.

Falun neveltek fel még a 80-as (és kora 90-es években), és nem 4-5 millióba került...
Már eleve ott is hibádzik a számításod, amikor azt mondod, hogy a te 4-5 milliód inflációval korrigálva 7-7.5 millió lenne és nem több.
Ha a 90-es években neveltek fel, akkor tudod mekkora infláció volt a 90-es években? 5-10-szeres?
Tehát egy 90-es évekbeli 4-5 millió az mai pénzben nem 7-7.5, hanem legalább 20 milla. Ami pont megegyezik azokkal, akik a nagyobb számokat mondják reálisnak.
Úgyhogy picit vegyél vissza a stílusodból.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 037
66 549
113
Na akkor leírom világosabban.
Vannak ebben az országban sokan, akik jól gyeresnek, de gyermektelenek. Sokuk azért gyermektelen, mert még párjuk sincs, magányosak. Az ilyen embereknek nem a gyerekvállalást kell propagálni, mert hiába értenek egyet a gyerekvállalás társadalmi fontosságával, nem tudnak gyereket csinálni, mert nincs hozzá párjuk.
Ok? Eddig megvan?
Ezért a jelenlegi családpolitika nagyon hatásos azoknál, ahol már eleve van 1-2 gyerek. Azok csinálnak még többet. Mondjuk 3-4-et. És kapnak az államtól rengeteg kedvezményt, és ennek a pénznek egy jelentős része a jól kereső gyerektelenektől származik.
Tipikus ilyen kategória az informatikusok.
98%-uk férfi. Sajnos ez egy ilyen szakma. Ez méginkább megnehezíti a gyerekvállalást, mert a munkahelyeden belül nem is látsz nőt. Most nem mennék bele ebbe jobban, mert még valaki kifogáskeresésnek veszi, és én most nem kifogásokat keresni akarok, hanem:
Figyelmeztetni.
Ne fordítsátok a kormány ellen a jól kereső gyermekteleneket. Például az informatikusokat. Jól keresünk, és nagyon sok adót, járulékot fizetünk be az államnak, toljuk felfelé az ország GDP-jét - és közben szenvedünk a monitorok előtt a magánytól.
Ne tegyetek minket bűnbakká!
Ha ezt teszitek, akkor mi is el fogunk húzni ebből az országból, és akkor csinálhatjátok a gyerekeket a romákkal. Abból viszont nem lesz GDP, és nem lesz beszedett adó.
Ezt a folyamatot már sokkal korábban kellett volna megfogni és más irányba terelni (például normális szemlélelű női-férfi fiatal generációk felnevelésével), hogy a normális fiatalok is találhassanak magukhoz illő normális párt.
Most már ez késő, mert az ország legnépessebb (40 év körüli) generációja kihalad a gyerekvállalási korból. Így most már a kérdés nem az, hogy meg tudjuk-e állítani az ország népességének csökkenését 10 millióról, hanem az, hogy ne 6 millióra csökkenjen, hanem csak 8-ra.
Emiatt majd bűnbakot fogtok keresni, de nem kéne.
Ne üldözzétek el a jól keresőket az országból.
Ez figyelmeztetés volt, nem kifogás keresés.
Miért? Csak az kereshet jól aki gyermektelen? Amúgy mi az hogy egy informatikus az nem lesz házas? Nem csak munkahelyen lehet ismerkedni. Bemegy egy boltba, felül egy buszra, vagy ha annyira kocka keres a neten informatikus nőt magának.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 037
66 549
113
Falun neveltek fel még a 80-as (és kora 90-es években), és nem 4-5 millióba került...
Már eleve ott is hibádzik a számításod, amikor azt mondod, hogy a te 4-5 milliód inflációval korrigálva 7-7.5 millió lenne és nem több.
Ha a 90-es években neveltek fel, akkor tudod mekkora infláció volt a 90-es években? 5-10-szeres?
Tehát egy 90-es évekbeli 4-5 millió az mai pénzben nem 7-7.5, hanem legalább 20 milla. Ami pont megegyezik azokkal, akik a nagyobb számokat mondják reálisnak.
Úgyhogy picit vegyél vissza a stílusodból.
Ne azzal törődj hogy neki mennyi volt,lesz egy gyerek. Hanem hogy ki fog eltemetni ha utánad senki sem lesz?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Miért? Csak az kereshet jól aki gyermektelen? Amúgy mi az hogy egy informatikus az nem lesz házas? Nem csak munkahelyen lehet ismerkedni. Bemegy egy boltba, felül egy buszra, vagy ha annyira kocka keres a neten informatikus nőt magának.

Nem. De nagyon sok jól kereső gyermektelen. Megint csak nem. Sok informatikus lesz házas, de nagyon sok informatikus nem házas. Tudom, hogy nem csak a munkahelyen lehet ismerkedni, de nagyon sokan a munkahelyen ismerik meg a párjukat. Informatikusok esetén ez kilőve. Több szerencsétlen dolog együttállása esetén ez már végzetes lehet a párkeresésre vonatkozóan. Értsd, ha közgazdász lettem volna, vagy agrármérnök (vagy orvos), akkor biztosan ma családom lenne 2-3 gyerekkel, mert olyan iskolában/munkahelyen, ahol 50%+ a nők aránya, már én sem lettem volna magányos.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Ne azzal törődj hogy neki mennyi volt,lesz egy gyerek. Hanem hogy ki fog eltemetni ha utánad senki sem lesz?

Nem azzal törődöm, hogy neki mennyi volt. Hanem azzal, hogy ne állítson valótlan számokat. Tudom, hogy nem lesz senki aki engem eltemessen, de akkor sem tudok mit tenni ez ellen.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 685
113
Ne tegyetek minket bűnbakká!
Személyesen nagyon együttérzek veled/veletek, mert a mi baráti körünkben is van olyan negyvenes, kutatómérnök hapsi, aki önhibáján kívül magányos, pedig művelt, jól keres, sportol is stb. azaz végső soron egy igazi leányálom.

Személyes tapasztalatom az, hogy ebben a kérdésben nincs közvetlen bűnös, hacsak az új életformákat propagálók nem azok. Még azokat is inkább áldozatnak látom, akiknek a saját döntésük a családtalan, magányos élet. Óriási társadalmi tévedések sorát látom a XX. században, amiknek most isszuk a levét.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Falun neveltek fel még a 80-as (és kora 90-es években), és nem 4-5 millióba került...
Már eleve ott is hibádzik a számításod, amikor azt mondod, hogy a te 4-5 milliód inflációval korrigálva 7-7.5 millió lenne és nem több.
Ha a 90-es években neveltek fel, akkor tudod mekkora infláció volt a 90-es években? 5-10-szeres?
Tehát egy 90-es évekbeli 4-5 millió az mai pénzben nem 7-7.5, hanem legalább 20 milla. Ami pont megegyezik azokkal, akik a nagyobb számokat mondják reálisnak.
Úgyhogy picit vegyél vissza a stílusodból.


ha stílusról van szó akkor kb. ide se írhatnál amit néha leművelsz az kritikán aluli, ne próbálj mindenben nyerni. Az meg ha belegondolsz, minden év költségére egyre kevesebb inflációs rárakódás jut ahogy közeledsz az időskálán. A bevételi oldal ami családipótlék tompítja a kiadást. A kiadási oldal több mint 5 millió de a bevételi oldalt ki kell vonni a költségekből, ezért kijön. A számolásodban az is hiba hogy ma van biza adókedvezmény ami akkor nem volt ami a bevételi oldalt erősíti ezáltal a kiadási oldalt mérsékli. Így az infláció hatását is biza.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Nem azzal törődöm, hogy neki mennyi volt. Hanem azzal, hogy ne állítson valótlan számokat. Tudom, hogy nem lesz senki aki engem eltemessen, de akkor sem tudok mit tenni ez ellen.

Az egész világ tele van Nőkkel. Ráadásul Magyarországon több a Nő mint a Férfi. Nem írogatok tovább, nem tartalak fel.
Nam bántásból de szerintem ne is írjuk a témát tovább, szép havas a táj menj ki és beszélgess pár ismeretlen nővel. Ki tudja ma este is megtalálhatod életed párját akár.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Személyesen nagyon együttérzek veled/veletek, mert a mi baráti körünkben is van olyan negyvenes, kutatómérnök hapsi, aki önhibáján kívül magányos, pedig művelt, jól keres, sportol is stb. azaz végső soron egy igazi leányálom.

Személyes tapasztalatom az, hogy ebben a kérdésben nincs közvetlen bűnös, hacsak az új életformákat propagálók nem azok. Még azokat is inkább áldozatnak látom, akiknek a saját döntésük a családtalan, magányos élet. Óriási társadalmi tévedések sorát látom a XX. században, amiknek most isszuk a levét.

Igen, és ezt szeretném kihangsúlyozni, nem is az én személyes élettörténetemet, hanem azt, hogy a társadalmi és világpolitikai folyamatok (főleg a rendszerváltás megrázkódtatásai és a viharos 90-es évek! - amikor én és a generációm voltunk tinédzserek) úgy hozta, hogy komplett generációk váltak magányossá és így gyermektelenekké!
Ez egy világpolitikai fordulat (keleti blokk szétesése) miatt történt, és most már nagyon késő visszacsinálni (persze nem értelmetlen).
Csak hogy értsétek.
A 90-es években, amikor én felkerültem Budapestre (és még nagyon sokan), akkor a jövedelmét be nem valló, maffiózó válallalkozó volt a menő, meg ezeknek az újgazdagoknak a gyerekei. Képzelhetitek ezek minek képzelték magukat. Hogyan versenyezhettem volna velük (a nőkért)?
Amikor én nem kaptam kollégiumi férőhelyet, mert tanár-könyvelő szüleimnek bevallott jövedelmük volt, és így az egy főre eső jövedelem túl magas volt a családban a kollégiumhoz?
És a nagyvállalkozók gyerekei meg kaptak? Mert ők havi 10 ezer Ft-ból tengődtek fejenként, papíron.
És amikor végre kaptam helyet a kollégiumban, akkor olyan kollégiumi igazolványt kaptam, amelyben ÖSSZEVAGDOSTÁK az igazolványképemet, és úgy ragasztották, fóliázták le a hivatalos kollégiumi belépőkártyámon?
Értitek ti ezt?
Nekem ebben a környezetben kellett volna párt találnom magamnak, de csak a rohadt kollégiumi (Budapest-szerte hírhedt) bulikon láthattam (volna) nőt, mert a 300 fős évfolyamból 2 volt a lány?
És még folytathatnám, de nem teszem.
Szóval szumma szummárum, nagyon szép dolog a gyerekvállalás, egyetértek, hogy pusztán a pénzből nem tudja magát fenntartani egy társadalom, fontosak a gyerekek, szépek a nagycsaládok, de kérni szeretnék mindenkit, hogy ne toljátok túl ezt a dolgot addig, hogy a gyerekteleneket hibáztatjátok, mert mi (ma) 40 kerüliek egy világpoltikai fordulat áldozatai vagyunk, amelyben a maffiózó (állami vagyont szétlopó) vállalkozók gyerekei és a KÜLFÖLDIEK voltak a nagymenők, nem pedig mi, normális magyar férfiak. 90-es évek olyanok voltak, hogy akkor még robbantottak Budapest utcáin!
Ezt sokan nem érthetitek, ha a 90-es évek előtt, vagy után voltatok tinédzserek. Ezért mondtam ezt el most.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Az egész világ tele van Nőkkel. Ráadásul Magyarországon több a Nő mint a Férfi. Nem írogatok tovább, nem tartalak fel.
Nam bántásból de szerintem ne is írjuk a témát tovább, szép havas a táj menj ki és beszélgess pár ismeretlen nővel. Ki tudja ma este is megtalálhatod életed párját akár.

Minden országban több a nő, mint a férfi, mert a férfiak előbb halnak (azaz idős nők miatt van több nő). A fiatalabb korosztályokban viszont mindig, minden országban (hacsak nem volt háború előtte), több a férfi, mint a nő. Ezt tudnod kéne.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
... A bevételi oldal ami családipótlék tompítja a kiadást. A kiadási oldal több mint 5 millió de a bevételi oldalt ki kell vonni a költségekből, ezért kijön. A számolásodban az is hiba hogy ma van biza adókedvezmény ami akkor nem volt ami a bevételi oldalt erősíti ezáltal a kiadási oldalt mérsékli. Így az infláció hatását is biza.

A bevételek mióta csökkentik a költségeket? Az adókedvezmény mióta csökkenti a kiadási oldalt? Ezektől függetlenül a költségek annyik, amennyik. Amit te mondasz, az a megéri / nem éri meg -nél számít. Ezzel viszont nem vitatkoztam, mert szerintem akkor is megéri, ha pénzügyileg veszteséges.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Minden országban több a nő, mint a férfi, mert a férfiak előbb halnak (azaz idős nők miatt van több nő). A fiatalabb korosztályokban viszont mindig, minden országban (hacsak nem volt háború előtte), több a férfi, mint a nő. Ezt tudnod kéne.

Magyarország korfája szeint 23-24 évesnél fordul át nőtöbbségbe. Ha nem középiskolást vagy frissen végzettet keresel akkor jók az esélyeid, csak ne keress kifogásokat a Te érdekedben mondom, mert ha úgy gondolkozol, nem tudsz versenyezni, akkor sose lesz jó feleséged. Több önbizalommal állj neki és meglátod menni fog! Csak önbizalommal és pozitívan! 100 nőnél próbálkozol 1-nél jön össze jó arány, hisz 1-nek kell lennie a végén!
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
A bevételek mióta csökkentik a költségeket? Az adókedvezmény mióta csökkenti a kiadási oldalt? Ezektől függetlenül a költségek annyik, amennyik. Amit te mondasz, az a megéri / nem éri meg -nél számít. Ezzel viszont nem vitatkoztam, mert szerintem akkor is megéri, ha pénzügyileg veszteséges.

Akkor félreértettél, Én Fade-val arról beszélgettem mekkora költséggel jár egy gyerek, na ez: Összes Kiadás - Összes Bevétel= Végösszeg
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Magyarország korfája szeint 23-24 évesnél fordul át nőtöbbségbe. Ha nem középiskolást vagy frissen végzettet keresel akkor jók az esélyeid, csak ne keress kifogásokat a Te érdekedben mondom, mert ha úgy gondolkozol, nem tudsz versenyezni, akkor sose lesz jó feleséged. Több önbizalommal állj neki és meglátod menni fog! Csak önbizalommal és pozitívan! 100 nőnél próbálkozol 1-nél jön össze jó arány, hisz 1-nek kell lennie a végén!

Nem keresek kifogásokat, most nem is az én párkeresésem a lényeg. Hanem az, hogy egyesek olyanokat írtak, hogy gyermekteleneknek -50% nyugdíj, meg olyanokat, hogy mindenkitől meg kell vonni a nyugdíjat, mert mindenki gondoskodjon magáról önmaga. Erre reagáltam, hogy ne hibáztassátok a gyermekteleneket, mert nem ismeritek a hátterét, hogy ki mi miatt gyermektelen.
Továbbá ráadásul most is gondoskodik magáról az, aki magas nyugdíjjárulékot fizet be, ráadásul a jól keresők (a gyermektelenek is) növelik az állam adóbevételeit és az ország GDP-jét.
Ezért figyelmeztettem a gyermekteleneket "fegyelmezni" próbálókat, hogy ne fordítsák ezt a réteget a kormánypolitika ellen, mert ha mi is elhagyjuk az országot, akkor azt meg fogjátok érezni.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
Status
Not open for further replies.