A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Adhattok tartalékosoknak, szerződéseseknek, hivatásosoknak csillagászati összeget, hogy ha a társadalomban és a köztudatban egyáltalán nincs jelen a Honvédség; az emberek nem is találkoznak a lehetőséggel. Ha meg találkozik, akkor is ismeretlen a közeg, vagy régi, és téves tudása van róla. A Honvédség nincs illetve marginálisan van jelen a társadalomban. Katonát, haditechnikát szinte sose látni.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
924
250
63
Nem lenne logikusabb, a lecserélt technikát az önkéntesek helyett a másik (közepes) dandárhoz levinni, az ottani totálisan hiányzó nehézfegyverzet pótlására?
Ezt én nem tartom ideálisnak, de nem nagyon lesz pénz még egy dandárhoz értelmes nehéztechnikára!
Mivel egy nehéz dandárral számolnak nem sok ertelme lenne.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
@HAndrás
arra amire most használják azokat a technikákat teljesen felesleges a hivatásosoknak hagyni szerintem, "képességmegőrzésre" tökéletes a tartalékosoknak az a VSZ retkek, kiképzésre meg arra hogy megismertessék az emberekkel a technikával teljesen okék még , a hivatásosoknak lesz más,először meglesz a nehézdandár aztán utána jöhet a többi elvileg + ha úgy veszed a Leo-k meg a PZH-kal elvileg ha megjönnek(meg meglesznek az IFV-k is ) akkor nem nagyon kell majd több technika mert 1 nehézdandárral számolnak,nem hinném hogy szolnok vagy a debreceni dandár kapna harckocsikat ,mondjuk régen voltak debrecenben
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 146
10 861
113
Ha mondjuk előre fél évre, évre tudod (és a munkáltatód), hogy mikor lesz az az X nap, amikor be kell menned, azért már könnyebben tervezhető.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
A Honvédség nincs illetve marginálisan van jelen a társadalomban. Katonát, haditechnikát szinte sose látni.
Valószínűleg nem tartják szükségesnek; repülőnapokra sincs szükség már évek óta, a hosszú idő alatt felépített jó hírét könnyedén sutba dobták. Pedig a látogatottságra nem lehetett panasz, és a gyerekeink itt rossz előképek nélkül ismerhették meg a katonaságot, a szárazföldi technikát is...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Pár év múlva az lesz a gond a maradék VSZ vasakkal hogy honnan lesz hozzá alkatrész? Ha lesz is milyen áron? A D-20 ak talán még pár évig itt ott amott lenne még értelme üzembe tartani. Persze legyen hozzá ember is (tartalékos is, aktív is).
Mivel várhatóan a maradék technikák ki fognak kopni (egyre dráguló költségek miatt). Jó lehetőség lenne a kiépülő hazai iparnak hogy másodvonalba (első vonalba is) valami technikát alkossanak (licenszbe). Feltéve ha lesz kiépülő ipar. Másodvonalba valami kedvező költségekkel gyártható 6*6 os vagy 8*8 as vagy egyszerűbb ifv későbbiekben.
 
  • Tetszik
Reactions: Shadow
M

molnibalage

Guest
Valószínűleg nem tartják szükségesnek; repülőnapokra sincs szükség már évek óta, a hosszú idő alatt felépített jó hírét könnyedén sutba dobták. Pedig a látogatottságra nem lehetett panasz, és a gyerekeink itt rossz előképek nélkül ismerhették meg a katonaságot, a szárazföldi technikát is...
Szervezés terén a jó hírét már korábban elvesztette. A 2013-as eseményre meg nemes egyszerűséggel a katasztrofális jelzőt használnám.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
1. A leokat jó áron kaptuk. A legutóbb számoltam, hogy a katariaknak 3x annyi volt a darabár mint nekünk(bár valószínűleg ők több lőszert vették vagy valami ilyesmi lehet a nagy árkülönbség oka azok mellett, hogy mi EU/NATO tagok vagyunk ők meg nem).
2. A carl gustaf topikban valaki számolta, hogy ebből az árból rohadt sok cső kijön plusszba szóval ott is valószínüleg jól bevásároltunk lőszerrel is.
Más országok heli beszerzéseivel nem vagyok képbe szóval azt majd valaki más leírja.:)


Ez is közre játszhat továbbá, lehet az is, hogy most nem volt annyi megrendelése a gyárnak, vagy beleírtak a szerződésbe későbbi további rendelést, ami még nem nyílvános. Na meg logisztikailag közelebb vagyunk. Szóval többminden összeadódhat.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Pár év múlva az lesz a gond a maradék VSZ vasakkal hogy honnan lesz hozzá alkatrész? Ha lesz is milyen áron? A D-20 ak talán még pár évig itt ott amott lenne még értelme üzembe tartani. Persze legyen hozzá ember is (tartalékos is, aktív is).
Mivel várhatóan a maradék technikák ki fognak kopni (egyre dráguló költségek miatt). Jó lehetőség lenne a kiépülő hazai iparnak hogy másodvonalba (első vonalba is) valami technikát alkossanak (licenszbe). Feltéve ha lesz kiépülő ipar. Másodvonalba valami kedvező költségekkel gyártható 6*6 os vagy 8*8 as vagy egyszerűbb ifv későbbiekben.

Azért a 72-esekhez még 25 év múlva se lesz túl bonyolult alkatrészt szerezni, remélhetőleg addigra csak párádéhoz meg múzeumba használjuk, mert lecseréljük mindet legalább ugyanannyi korszerűre, de inkább többre, a jelenlegi vásárláson felül értettem.
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
Ez is közre játszhat továbbá, lehet az is, hogy most nem volt annyi megrendelése a gyárnak, vagy beleírtak a szerződésbe későbbi további rendelést, ami még nem nyílvános. Na meg logisztikailag közelebb vagyunk. Szóval többminden összeadódhat.
Szerintem is beleszámolták a még nem nyilvános puma beszerzést, mert azért elég valószínű, hogy az jön. Ha azok is ilyen jó áron jönnének teljesen meglennék elégedve. Meg lehet, hogy a későbbiekben szerzünk be még mondjuk pzh-t a közepes dandárnak is.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
teljesen elégedett lennék én is ha ugyanennyi technika érkezne még majd a jövőben(44leo +24 pzh) , már nagyon kíváncsi vagyok hogy mit veszünk az amiktól ,mondjuk Trump olyan morcos mostanában, lehet el se ad nekünk semmit.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 248
14 112
113
1. A leokat jó áron kaptuk. A legutóbb számoltam, hogy a katariaknak 3x annyi volt a darabár mint nekünk(bár valószínűleg ők több lőszert vették vagy valami ilyesmi lehet a nagy árkülönbség oka azok mellett, hogy mi EU/NATO tagok vagyunk ők meg nem).
2. A carl gustaf topikban valaki számolta, hogy ebből az árból rohadt sok cső kijön plusszba szóval ott is valószínüleg jól bevásároltunk lőszerrel is.
Más országok heli beszerzéseivel nem vagyok képbe szóval azt majd valaki más leírja.:)

Biztos én maradtam le róla. De mennyiért vettük a Leokat? És ha van róla infó az honnan?
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Amúgy számomra ött meg ömt egykutya. Tartalékos.
A egy háborús helyzetben évi kb 20 napos kiképzéssel elmondom mire jók.
Szerintem!
-Objektumörzés. A dandárok mennek harcolni. Ők védik a laktanyákat.
-más fontos objektumok, híd,vasuti csomópont,erőművek stb örzése
-utánpótlás szállítása, konvojok védelme
-települések kiürítésének biztosítása
Kb. Mondom évi 20 nap erre elég.
Erre sem jószível.
Mi garantálja, hogy háborús helyzetben a tartalékos fog is harcolni, nem inkabb elhúz az orszagból. Csak mert en fegyveres szervnél dolgozom es a nem egy kollégám mondta ha gond lenne ő bizony gyorsan lelépne (szégyen egyébként).
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Mert a hivatásosokat mi tartja vissza?
Aki ilyen mentalitású, azokat sem tartja vissza semmi.
Ez nem attól függ, hogy ki milyen státuszban van. Aki megélhetésből van ott, ahol, az így fog viselkedni. Szerintem egyébként az emberek nagy része nem így tenne, azért nem kamionsofőr, pénztáros a lidl-ben több pénzért, mert hivatástudatból van ott, ahol, nem a pénzért.