A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 846
113
Őőőő....Bocs Dudi,de nem ezért van Honvédség?Ha rajtam múlna,lenne mellette egy soros-milicia rendszerű Nemzetőrség is,de ha lenne,akkor is az elsőszámú fegyveres erő a Honvédség.Azért van,hogy készenálljon a harcra,és ha szükséges,harcoljon.Ez a létezése értelme és célja.
Miről is beszélsz most?Elolvastad,hogy miről is beszélgetünk?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Miről is beszélsz most?Elolvastad,hogy miről is beszélgetünk?
Igen.
És lehet,hogy nem láttál még ipari balesetet,de bizony van,hogy felapritja a gép a kezelőjét.Favágásnál elszakadt lánc ledarálta a manus combját-személyesen vittem orvoshoz.Nemvolt még mobiltelefon.Szoritókötést rá,be az UAZba és gyerünk mielött elvérzik.Beértünk vele,megmaradt
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 846
113
Igen.
És lehet,hogy nem láttál még ipari balesetet,de bizony van,hogy felapritja a gép a kezelőjét.Favágásnál elszakadt lánc ledarálta a manus combját-személyesen vittem orvoshoz.Nemvolt még mobiltelefon.Szoritókötést rá,be az UAZba és gyerünk mielött elvérzik.Beértünk vele,megmaradt

Ha nálad az iper veszélyessége meg egy Afganisztán vagy Irak egy szinten van az a te bajo csak ne terjeszd a hülyeséget.
 
  • Tetszik
Reactions: therob and krisss

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 846
113
Félreértés ne essék sem Irakban sem Afganisztánban nem kell térdig járni a golyózáporban de azért még sem ugyan az a szint.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 706
113
Igen.
És lehet,hogy nem láttál még ipari balesetet,de bizony van,hogy felapritja a gép a kezelőjét.Favágásnál elszakadt lánc ledarálta a manus combját-személyesen vittem orvoshoz.Nemvolt még mobiltelefon.Szoritókötést rá,be az UAZba és gyerünk mielött elvérzik.Beértünk vele,megmaradt

Követelem csinálj egy topicot a favágókanak. :hadonaszos::D:D
 

ic400bk

New Member
2017. július 11.
10
12
3
Azt is hozzá kell tenni, hogy egy katonának kicsit több a kötelessége és a felelőssége. Egy hiba börtönéveket ér vagy emberéleteket, és ehhez elég ha csak rosszkor merül le a telefonod. Meg kell állni a helyed minden téren. Mindenben jónak kell lenned. Fizikálisan ott kell lenni, szolgálatot el kell látni, készenlétet be kell tartani, az elsajátított tudást a legmagasabb szinten kell űzni, hibának helye nincs (lövészetek,). El vagy szakítva az otthonodtól (gyakorlatok, missziók). Nem mellesleg az alkotmányos jogaidat csorbítják.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 846
113
Azt is hozzá kell tenni, hogy egy katonának kicsit több a kötelessége és a felelőssége. Egy hiba börtönéveket ér vagy emberéleteket, és ehhez elég ha csak rosszkor merül le a telefonod. Meg kell állni a helyed minden téren. Mindenben jónak kell lenned. Fizikálisan ott kell lenni, szolgálatot el kell látni, készenlétet be kell tartani, az elsajátított tudást a legmagasabb szinten kell űzni, hibának helye nincs (lövészetek,). El vagy szakítva az otthonodtól (gyakorlatok, missziók). Nem mellesleg az alkotmányos jogaidat csorbítják.

Favágó!
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ha nálad az iper veszélyessége meg egy Afganisztán vagy Irak egy szinten van az a te bajo csak ne terjeszd a hülyeséget.
Nemhiszem.De Latort tudom idézni.Minek mentél katonának?Bele lehet halni.Szakmai ártalom.Favágóra meg rádölhet a fa.Matróz meg belefulladhat a vizbe.Soför közuti balesetben halhat meg.Újságirót lelőheti a maffia.Folytassam még?Honvédség feladatköri leirásában kiemelt helyen szerepel a harcfeladatok ellátása.Engem nem kérdeztek meg,akarok e katona lenni,behivtak.Nem kérdezték meg,akarok e Dráva partján kuksolni,nézzni a jugok lövöldozését,odaküldtek.Nem kaptam érte fizetést,állampolgári hazafias kötelezettségem volt.Lelőhettek volna?Le.Féltem e?Igen.Kaptam érte kitüntetést?Nem.Kaptam érte bármit?Nem.Bármelyik surranótársam kapott érte bármit?Nem.
Tisztelem azt,ki elhivatottságbol szolgálja a Hazát.Aki meg úgy érzi,hogy néki ez túl veszélyes,az szereljen le,és mennyen el nőgyógyásznak.Péra talán nem harapja le a kezét,ha kellően óvatos
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Hát hogy? Csak mert kapásból eszembe jut 1 irak. 7 afganisztánban meghalt magyar katona. 5 harci cselekményben 2 baleset 1 szívroham.
Most szivatsz?
Bocsi, de korabban ezt itt kitargyaltuk es azota nekem nem valtozott a velemenyem. Nem veszem be ezt az eletem aran is - szoveget.
Elo lehet adni a csajoknak, de en nem kerek belole. Ha beut a baj, akkor mire egy magyar katonanak eloszor felmegy a pulzusa, addigra az en hullam mar reg oszlasnak indult. Nagyon keves olyan helyzet lehetseges ahol nem a profiknak jobbak a tulelesi eselyeik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 138
113
Franciaország más, sokkal több a kereset, jobbak a támogatások.Ezért sem tartanám jó dolognak összehasonlítási az MH val. FRO ban tisztességesen meglehet élni a fizetésből a katonáknak. Amúgy én állítom(bár tényleg egyenruhabuzi vagyok és csak ezzel foglalkozom 17 éves korom óta) hogy a hadserefnél, akármilyen országról is beszélünk, nincs jobb. Sokkal keményebb lehet 3 műszakban dolgozni pl. Aztán a seregben fizetve vagy azért hogy sportolj! Mondj még egy ilyen munkahelyet.. Ingyen kaja ingyen szállás, csak el kell viselni a rendszert. Bevallom én nem tudnék mást csinálni. Persze hátulütői is vannak a szakmának, nagyon sok párkapcsolat megy tönkre. Erre még van egy mondás: aki kurvának áll ne sírjon ha b**k.
Piros betűs ünnepen esett eddig legjobban a gyúrás nekem is :D. Így van, tudni kell értékelni azokat a dolgokat is, amik megvannak. Nálam a pohár félig mindig tele van, s ez csak elhatározás kérdése.
 
  • Tetszik
Reactions: silversisko

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 706
113
Most szivatsz?
Bocsi, de korabban ezt itt kitargyaltuk es azota nekem nem valtozott a velemenyem. Nem veszem be ezt az eletem aran is - szoveget.
Elo lehet adni a csajoknak, de en nem kerek belole. Ha beut a baj, akkor mire egy magyar katonanak eloszor felmegy a pulzusa, addigra az en hullam mar reg oszlasnak indult. Nagyon keves olyan helyzet lehetseges ahol nem a profiknak jobbak a tulelesi eselyeik.

???
Neharagudj de pusztuljak el ha értem miről beszélsz.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 706
113
Nemhiszem.De Latort tudom idézni.Minek mentél katonának?Bele lehet halni.Szakmai ártalom.Favágóra meg rádölhet a fa.Matróz meg belefulladhat a vizbe.Soför közuti balesetben halhat meg.Újságirót lelőheti a maffia.Folytassam még?Honvédség feladatköri leirásában kiemelt helyen szerepel a harcfeladatok ellátása.Engem nem kérdeztek meg,akarok e katona lenni,behivtak.Nem kérdezték meg,akarok e Dráva partján kuksolni,nézzni a jugok lövöldozését,odaküldtek.Nem kaptam érte fizetést,állampolgári hazafias kötelezettségem volt.Lelőhettek volna?Le.Féltem e?Igen.Kaptam érte kitüntetést?Nem.Kaptam érte bármit?Nem.Bármelyik surranótársam kapott érte bármit?Nem.
Tisztelem azt,ki elhivatottságbol szolgálja a Hazát.Aki meg úgy érzi,hogy néki ez túl veszélyes,az szereljen le,és mennyen el nőgyógyásznak.Péra talán nem harapja le a kezét,ha kellően óvatos

Te még mindíg nem érted úgylátszik.
Ne azért ne legyen 60 éves lövész,tűzoltò, TEK es mert őneki mennyiszer volt már az élete veszélyben. Bár a köz szolgálatát akkor mivel is jutalmazza az állam, de mondanám inkábba magyar emberek

És igen. Vannak még veszélyes szakmák. Hamár felhoztad van ipari alpinista ismerősöm. Nehéz? Veszélyes? Fárasztó? Igen. De mindamellett leereszkedni egy gyár falán és azt úgy lemosni nem egy iszonyat nagy kunszt fizikálisan. Ja és ha pl. kicsit nagyobb a szél akkor elhalasztják. Mert fő a biztonság. Ja és a fiatalabb megy, az idősebb biztosítja.

Hihetetlen, hogy ezt nem vagytok páran képesek felfogni. Nem a veszély a baj.
Hanem hogy FIZIKÁLISAN egy ember ilyenkor már nincs a toppon.
És míg az ipari alpinista ha megfárad ücsörög egy kicsit a beülőben és pihen.
A favágó leteszi a láncfűrészt.

Te a jugó határon mondhattad azt ha fáradt voltál, hogy bocsi. Egy 3 órát alszom. Addig semmiképp ne jöjjetek.
Egy harcérinkezésnél nem kérhetsz szüntet mert fáradt vagy.
Egy 55 éves pedig elöbb elfárad mint egy 25.

Mondhatjátok tegyék őket olyan beóba. De aki addig abban a beosztásban volt azzal mi lessz? Rugják ki?

Ui.:az ha a jugó határon voltál sorosként és nem kaptál érte semmit az szégyen.
Nem iszonyat nagy pénzre gondolok. Egy plecsni, 3 nap eltáv stb.
De ez inkább úgygondolom annak a honvédelmi vezetés hibája akik közül van aki azt mondja a glock 17 rosszabb pisztoly mint a p9rc mert nem lehet bebiztosítani.
Az úr aktív tábornok most is. Tisztázzuk ezek az emberek ugyanúgy nem katonák mint az öttös Erzsi néni. Hiába végez el számtalan katonai iskolát.
Ez sajnos gondolkodásmód. Remélem lassan kikopnak.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
???
Neharagudj de pusztuljak el ha értem miről beszélsz.
Nem a missziozas veszelyeirol szolt a beszelgetes. Olvass vissza egy picit!
Pro es kontra katonasag temaban en azt mondtam, hogy szerintem a profi (magyar) katonasag kevesebb mikromorttal jar, mint ahogy azt mondjak. Szvsz. az nem erv a katonasag elonyeiert cserebe, hogy "Na jo, de ha baj van akkor az eletet viszi a vasarra...", mert ha baj van - vagyis ha kitor a haboru - akkor civilnek lenni sem kisebb kockazat. Az atlagos es fegyvert soha nem latott civil ferfiaknak lenne a legnagyobb szivas, nem a profi katonaknak.

Kovetkezo hozzaszolasodban szepen felsorolod a nehezsegeket, de te azt hiszed ezek egyedi problemak, amiket mas szakmakban nem ismernek? Ne mar!
 
M

molnibalage

Guest
Azt is hozzá kell tenni, hogy egy katonának kicsit több a kötelessége és a felelőssége. Egy hiba börtönéveket ér vagy emberéleteket, és ehhez elég ha csak rosszkor merül le a telefonod. Meg kell állni a helyed minden téren. Mindenben jónak kell lenned. Fizikálisan ott kell lenni, szolgálatot el kell látni, készenlétet be kell tartani, az elsajátított tudást a legmagasabb szinten kell űzni, hibának helye nincs (lövészetek,). El vagy szakítva az otthonodtól (gyakorlatok, missziók). Nem mellesleg az alkotmányos jogaidat csorbítják.
Jézusom, ennyit és egy kommentben...
  • Egy tervező vagy gépkezelő hibájánál is pontosan ez van.
  • Minden téren? Ja, nem... Ezért specializálódnak katonák is adott területre. Ezért van pilóta, bokorugró lövész és tüzér és ezek között 0 átfedés van.
  • El vagy szakítva? Lol, civileknél szerinted nincs kiküldetés? Konkrétan egyik barátom többet élt felnőtt életében szállodában, mint lakásában és 5 évig csak látogatni járt haza. Aztán mikor fia már megszületett közölte, hogy vagy itthon adnak neki munkát vagy kilép...
  • Miféle alkotmányos jogot csorbítanak?
Értem én, hogy mit szerettél volna mondani, csak ekkorát nem kellett volna hozsannázni, mert ez már így inkább a kabaré szintje.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
De miért lenne valaki 50-60 évesen lövész? Más országokban is leszerelnek az emberek ha már nem alkalmasak fizikailag a szolgálatra és elhelyezkednek valami civil állásban. Gondolom ezt kéne a társadalomnak segíteni, támogatni itthon is hogy az a katona aki már fizikailag nem bírja elntudjon könnyen helyezkedni mikor leszerel. Ez alól max az a kivétel ha valaki tábornok lesz közben de nem lehet mindenki az mert annak a vége a vízfej. Lehet már nem bírja valaki a katonai szolgálatot de szerintem nem kéne onnantól kezdve úgy kezelni 40-50 éves embereket mintha nyomorékok lennének és már csak otthon tudnának üldögélni. Nekem sem ez az első munkahelyem és soha nem gondoltam hogy az lesz a munkám ami.. ez van ma már nem úgy megy hogy az első munkahelyedről mész nyugdíjba
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Te még mindíg nem érted úgylátszik.
Ne azért ne legyen 60 éves lövész,tűzoltò, TEK es mert őneki mennyiszer volt már az élete veszélyben. Bár a köz szolgálatát akkor mivel is jutalmazza az állam, de mondanám inkábba magyar emberek

És igen. Vannak még veszélyes szakmák. Hamár felhoztad van ipari alpinista ismerősöm. Nehéz? Veszélyes? Fárasztó? Igen. De mindamellett leereszkedni egy gyár falán és azt úgy lemosni nem egy iszonyat nagy kunszt fizikálisan. Ja és ha pl. kicsit nagyobb a szél akkor elhalasztják. Mert fő a biztonság. Ja és a fiatalabb megy, az idősebb biztosítja.

Hihetetlen, hogy ezt nem vagytok páran képesek felfogni. Nem a veszély a baj.
Hanem hogy FIZIKÁLISAN egy ember ilyenkor már nincs a toppon.
És míg az ipari alpinista ha megfárad ücsörög egy kicsit a beülőben és pihen.
A favágó leteszi a láncfűrészt.

Te a jugó határon mondhattad azt ha fáradt voltál, hogy bocsi. Egy 3 órát alszom. Addig semmiképp ne jöjjetek.
Egy harcérinkezésnél nem kérhetsz szüntet mert fáradt vagy.
Egy 55 éves pedig elöbb elfárad mint egy 25.

Mondhatjátok tegyék őket olyan beóba. De aki addig abban a beosztásban volt azzal mi lessz? Rugják ki?

Ui.:az ha a jugó határon voltál sorosként és nem kaptál érte semmit az szégyen.
Nem iszonyat nagy pénzre gondolok. Egy plecsni, 3 nap eltáv stb.
De ez inkább úgygondolom annak a honvédelmi vezetés hibája akik közül van aki azt mondja a glock 17 rosszabb pisztoly mint a p9rc mert nem lehet bebiztosítani.
Az úr aktív tábornok most is. Tisztázzuk ezek az emberek ugyanúgy nem katonák mint az öttös Erzsi néni. Hiába végez el számtalan katonai iskolát.
Ez sajnos gondolkodásmód. Remélem lassan kikopnak.
Megintcsak,olvasd vissza amiket irtam.Van ahova 20éves ereje teljében lévő legény kell,van ahova tapasztalt öreg róka.Ugyanazt irjuk.Különbbség ott van,hogy szerintem 40éves,bokorugrálásbol kiöregedett emberke nem nyugdijba kell küldeni,hanem visszavezetni a polgári életbe.Illő tisztelettel,és érdemei elismerése mellet.De az életpályamodelnek nem nemesi herelét modeljének kell lennie.Ösztönüzzön tanulásra,érdemek szerzésére,vagy annak hiányában mutasson kiutat a sereg kötelékéböl.És igen,a többség 30as 40es éveiben ki fog kopni a seregböl,és polgári foglalkozás után kell hogy nézzen.Nem az otteltöltött időt kell ccsak jutalmazni-főleg ha az csak lébecolás,ingyenélés.
És kaptunk érte eltávot is,meg dicséretet is a napiparancsban.Nem is igényeltünk plecsnit.Hazámat szolgálom.Ez volt az illő válasz,és a többség igy is gondolta.Katonák voltunk,és akkor ez természetes dolog volt.Társadalmat nem a sorkatonaság léte irritálta,azt elfogadta.Ponthogy a hivatásosok ingyenélő hereléte volt a rosszalás tárgya.Hogy az életpályamodel az államhűséget,a seggnyalást,és nem a szaktudást és alkalmasságot jutalmazza.És amennyire kivűlről látni,ez ma is igyvan.Ezért van 80tábornoka meg 100akárhány ezredese egy 2dd létszámot aligelérő seregnek,és ezért nem a szaktudás tombol közöttük.És még azt is elhiszem,hogy ifjú csapattisztkén sokuk másképp kezdte,csak a rendszer benevelte őket.