Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 214
4 426
113
Az emberi kézen levő nedvesség gőzölgött el és viselkedik hőszigetelőként?
Ez akkor lehet igaz, és szerintem a video is így készült, hogy előtte bevizezte a kezét. Nézd meg most a kezed, nincs rajta alapból ennyi nedvesség.... ha bevizezed akkor ez kivitelezhető, bár csinálja meg akinek 2 anyja van. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff
M

molnibalage

Guest
Én sem vagyok baloldali (sem jobb oldali...egyszerű hazaszerető és konzervatív ember), sem propagandista. Viszont nem értem...ha annyit lop a mostani kormány, mint többen állítjátok, akkor, hogy a francba marad pénz haderőfejlesztésre, stadionokra (ami egy 10 milliós országnál a mondjuk tucatnyi még mindig kevés), 20-30 kórház felújításra (kiterjedt diagnosztikával és prevenciókkal)...hogy a francba duplázódott meg a háziorvosi praxisok finanszírozása 8 év!!! alatt...hogy a francba keresi egy pedagógus a korábbi fizetésének 1,8-5,2-szeresét...hogy a francba van adókedvezmény (de nincs megszorítás), kisvállalkozói járulékcsökkentés, GDP növekedés és államadósság csökkenés (teljes szerkezet átalakulással)??? Srácok, komolyan...hogyan?
A kórházak nagy része köpködött EU-s pénzből valósult meg. A vidékiek. A fővárosiak meg azért olyan lerobbantak, mert a térség gazdasági mutatója olyan, hogy arra nem lehet igényelni tudtommal. Ezért van az az igen kettős kép, hogy az ország leggazdagabb és leginkább GDP-t termelő régiójában az állami rendszer olyan szinten lelakott szar, hogy tömegével járnak emberek magánrendelésre, ha akarnak ellátást. Persze a magán ellátás egy része az, hogy fizetős első konzultáción fogad a doki, majd az állami rendelésén is fogad és kiír már CT, stb képalkotó eljárásra. Szóval igen "érdekes" erőforrás menedzsment zajlik...

Egyébként, ha éppen jól megy a világgazdaság és húz magával minket, akkor van miből lopni. A lopás egy része meg projektek túlárazásából valósul meg vagy abból, hogy papíron legális minden, csak az eredmény kalap szar. Lásd a közvilágítás esetén sok helyen az országba. Kicserelték korszerűsítés alatt és konkrétan balesetveszélyes lett a közlekedés.

A pedagógus fizetés említése kapcsán több ismerős felröhögött, mert más pótlékok megváltoztatásával kb. ugyanannyit keresnek. Amit egyik kéz ad, azt a másik elvette.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
A kórházak nagy része köpködött EU-s pénzből valósult meg. A vidékiek. A fővárosiak meg azért olyan lerobbantak, mert a térség gazdasági mutatója olyan, hogy arra nem lehet igényelni tudtommal. Ezért van az az igen kettős kép, hogy az ország leggazdagabb és leginkább GDP-t termelő régiójában az állami rendszer olyan szinten lelakott szar, hogy tömegével járnak emberek magánrendelésre, ha akarnak ellátást. Persze a magán ellátás egy része az, hogy fizetős első konzultáción fogad a doki, majd az állami rendelésén is fogad és kiír már CT, stb képalkotó eljárásra. Szóval igen "érdekes" erőforrás menedzsment zajlik...

Egyébként, ha éppen jól megy a világgazdaság és húz magával minket, akkor van miből lopni. A lopás egy része meg projektek túlárazásából valósul meg vagy abból, hogy papíron legális minden, csak az eredmény kalap szar. Lásd a közvilágítás esetén sok helyen az országba. Kicserelték korszerűsítés alatt és konkrétan balesetveszélyes lett a közlekedés.

A pedagógus fizetés említése kapcsán több ismerős felröhögött, mert más pótlékok megváltoztatásával kb. ugyanannyit keresnek. Amit egyik kéz ad, azt a másik elvette.
A közvilágitason kivül tudsz meg mas kalap szar beruhazást? És szerintem azok is javítasra kerültek.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 648
5 398
113
A kórházak nagy része köpködött EU-s pénzből valósult meg. A vidékiek. A fővárosiak meg azért olyan lerobbantak, mert a térség gazdasági mutatója olyan, hogy arra nem lehet igényelni tudtommal. Ezért van az az igen kettős kép, hogy az ország leggazdagabb és leginkább GDP-t termelő régiójában az állami rendszer olyan szinten lelakott szar, hogy tömegével járnak emberek magánrendelésre, ha akarnak ellátást. Persze a magán ellátás egy része az, hogy fizetős első konzultáción fogad a doki, majd az állami rendelésén is fogad és kiír már CT, stb képalkotó eljárásra. Szóval igen "érdekes" erőforrás menedzsment zajlik...

Egyébként, ha éppen jól megy a világgazdaság és húz magával minket, akkor van miből lopni. A lopás egy része meg projektek túlárazásából valósul meg vagy abból, hogy papíron legális minden, csak az eredmény kalap szar. Lásd a közvilágítás esetén sok helyen az országba. Kicserelték korszerűsítés alatt és konkrétan balesetveszélyes lett a közlekedés.

A pedagógus fizetés említése kapcsán több ismerős felröhögött, mert más pótlékok megváltoztatásával kb. ugyanannyit keresnek. Amit egyik kéz ad, azt a másik elvette.

Plusz még a Cafetéria állandó változása is egy jó kis történet. Pl tavaly kaptam elég szépen, most hogy megadóztatták/kivezettek elemeket, kapok egy nagy lóf..szt, köszi Viki....
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 705
113
A Közép-magyarországi régió GDP-je nagyobb, mint a EU átlag 70%-a ezért nem volt jogosult pénzt lehívni a Regionális Fejlesztési Alapokból.
Remélem mégy így hívják (még a korábbi 7 éves ciklusban ERFA volt a neve, akkor így tanultam).

Meg minden épkézlább forrást a négyes metró nyelt el. Amúgy olyan forrásból, amit szerintem a régió nem is volt jogosult lehívni.
De nyilván találtak rá módot, hiszen megtették.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Plusz még a Cafetéria állandó változása is egy jó kis történet. Pl tavaly kaptam elég szépen, most hogy megadóztatták/kivezettek elemeket, kapok egy nagy lóf..szt, köszi Viki....
Évekig azért basztatták őket, hogy miért nem pénzt adnak, miért minden hülyeséget. Most ki lehet pénzbe kérni cserébe a juttatások 60%-a miatta értelmét vesztette így kivezették. Az egész rendszer szar mostmár. Tök értelmetlen, teljesen át kellene dolgozni. Elvileg az az irányvonal hogy helyette pénz legyen. Szerintem pár éven belül megszünik és beépül a bérbe.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Plusz még a Cafetéria állandó változása is egy jó kis történet. Pl tavaly kaptam elég szépen, most hogy megadóztatták/kivezettek elemeket, kapok egy nagy lóf..szt, köszi Viki....
Ha marad a jelenlegi helyzet, akkor nekem nettó fizetéscsökkenés lesz az új rendszer. Persze a kormipropi úgyis mást mond majd.

Évekig azért basztatták őket, hogy miért nem pénzt adnak, miért minden hülyeséget. Most ki lehet pénzbe kérni cserébe a juttatások 60%-a miatta értelmét vesztette így kivezették. Az egész rendszer szar mostmár. Tök értelmetlen, teljesen át kellene dolgozni. Elvileg az az irányvonal hogy helyette pénz legyen. Szerintem pár éven belül megszünik és beépül a bérbe.
A KP juttatás évtizedes léptékben létezik, csak kurvára nem adómentesen. Én tavaly és eltőtte kérem már, mert BKV bérletet már nem veszek, így másnak értelme nem volt. Namármost, ha megszűnik az Erzsébet kártya és a Széchényi zsebét nem növelik azzal szarra sem megyek, ha mondjuk nyaralásra lehetne költeni, mert mondjuk osztrák sípályán néznek rám, hogy mi a faszt akarok...
 
  • Tetszik
Reactions: ms07

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 705
113
A közvilágításon kívül tudsz meg mas kalap szar beruhazást? És szerintem azok is javítasra kerültek.
A közvilágítás valójában érdekes téma.
Korábban a fényszennyezés miatt a lámpák nem csak az utat világították meg, hanem akár a lámpa mögött a járdát, stb. Emiatt valóban biztonságosabb volt, meg persze energia pazarlóbb is. Igazából az alap funkcióját ellátja, de kellene kiegészítő világítás is, ahová ez szükséges lenne.
Szakmabeliek olyat is mondtak, hogy jó lett volna, csak az oszlopokat kellett volna sűrűbben telepíteni (szóval ez tényleg nem sikerült).

De hogy ellopták? Hááát!?
 
T

torsen

Guest
A közvilágitason kivül tudsz meg mas kalap szar beruhazást? És szerintem azok is javítasra kerültek.

Önmagát eltartani képtelen beruházások? Lásd indokolhatatlan méretü és átgondolatlan sportlétesitmények (amelyekre nem véletlenül nincs üzemeltető), forgalommentes országszéli autópályák (M3, M35, M6 folytatás), átgondolatlan vasúti "fejlesztések" (bizber nélküli 160-as pálya), termálvizes lórekreációs központ, az alföldi homokban rohadó több tizmilliárdnyi beton a korábbi M4 nyomvonalán (mer' a főnök megharagudott), BKK elektronikus jegyrendszer... most ennyi jutott eszembe. Az viszont tény, hogy adóbevétel növelésben világbajnok a Fidesz kormány. Pénztárgép, EKÁER, autópálya dij, 27%-os ÁFA...8 év alatt 44%_kal több adót szedtek.
 
T

Törölt tag 008

Guest
...... Az viszont tény, hogy adóbevétel növelésben világbajnok a Fidesz kormány. Pénztárgép, EKÁER, autópálya dij, 27%-os ÁFA...8 év alatt 44%_kal több adót szedtek.
Na.megjött a következő aki a sorigyutijuniverzitin tanulta a matekot.
2%al több az áfa mint régen cserébe minden alapvető dolgon kedvezményes 5%-os.
A pénztárgép miért baj? Számlát kell adni és nem ellopni az adót mint régen?
Autópálya díj.. Nézz csak utána ki kötötte és milyen szerződést. Nyugati cégek garantált profitját fizetjük ki vele.
Ellenben az szja, a kisvállalkozási adó és a társasági adó európában az egyik legalacsonyabb. Aki tisztességesen dolgozik az kevesebbet fizet, aki lopott az meg többet. Nem sajnálom őet, bocsi. Én örülök, hogy sokkal kevesebb adót fizetek.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 214
4 426
113
2018 ban 40milliárdba került a nemzeti konzultációnak tartott önfényező program. De a számvevőszék a Jobbikot b@szta meg mert uuhhha nem tud elszámolni 100millio pártpénzzel..... értem?? Fidesz propagandára mehet a pénzünkből 40md, de mindenki más fillére kell hogy elszámoljon.... No comment.... miért nem arról szól a konzultácio hogy pl, " egyetért e azzal hogy a kormány elkölthet 40md Közpénzt a saját maga fényezésére???" Na ezt visszaküldeném :)
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 214
4 426
113
Na.megjött a következő aki a sorigyutijuniverzitin tanulta a matekot.
2%al több az áfa mint régen cserébe minden alapvető dolgon kedvezményes 5%-os.
A pénztárgép miért baj? Számlát kell adni és nem ellopni az adót mint régen?
Autópálya díj.. Nézz csak utána ki kötötte és milyen szerződést. Nyugati cégek garantált profitját fizetjük ki vele.
Ellenben az szja, a kisvállalkozási adó és a társasági adó európában az egyik legalacsonyabb. Aki tisztességesen dolgozik az kevesebbet fizet, aki lopott az meg többet. Nem sajnálom őet, bocsi. Én örülök, hogy sokkal kevesebb adót fizetek.
Gondolom párhuzamos univerzumban élünk.... Legalacsonyabb Szja???? :)
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 648
5 398
113
Évekig azért basztatták őket, hogy miért nem pénzt adnak, miért minden hülyeséget. Most ki lehet pénzbe kérni cserébe a juttatások 60%-a miatta értelmét vesztette így kivezették. Az egész rendszer szar mostmár. Tök értelmetlen, teljesen át kellene dolgozni. Elvileg az az irányvonal hogy helyette pénz legyen. Szerintem pár éven belül megszünik és beépül a bérbe.

Igen, tavaly is az volt az indoklás, hogy a cégek építsék be a bérbe, azért alakítják át. De ezt sok cég úgy csinálja, hogy a többlet adózás helyet, inkább nem ad semmit, így jó páran x tízezrekkel lesznek mínuszban tavalyhoz képest