A NATO-ból meg ki lehet lépni.
Csak azzal szankciók egész sorozatét kapnánk Te sem gondolod komolyan hogy mind eszt szó nélkül hagynák
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
A NATO-ból meg ki lehet lépni.
Komolyan gondolja. Azért nem szankciókat kapnánk egyébként, hanem tavaszt, ha holnap meglépnénk, legkésőbb janárban. Goodfriend papa hozná a "meleget" a zsákjában.Csak azzal szankciók egész sorozatét kapnánk Te sem gondolod komolyan hogy mind eszt szó nélkül hagynák
Szakadjon az a cérna.A kérdés nem erről szólt. Egyébként a NATO-hoz is önként csatlakozott az ország, tudod népszavazás is volt róla. A VSz-nél nem.
- Az 95-ös kormányt választották, az 56-osat nem... A legviccesebb mondjuk, hogy exkomcsi kormány járult ehhez hozzá, akit a választópolgárok szavaztak meg..
- Az USA elhagyta Taszárt, Mo-n a szovjetek csak azért mentek ki, mert nem volt elég gazdasági erejük itt maradni...
Bersze a Berxitet is megszavazták a fogalmatlan ostobák, de hát akkor nincs különbség. A NATO-ból meg ki lehet lépni.
De azért folytasd csak...
Nekem sem fáj. Az ellenben már igenis zavaró és irritáló, amikor bárki orbitális baromságokkal akar érvelni. Te meg ebbe szaladtál bele de csúnyán. Sokadjára.
Ez a liberálisozgatás kezd unalmas lenni, valahogy mindig akkor jön elő, amikor elfogynak az érvek. Ja, hogy azok nem is voltak...
Tudod engem érvekkel és forrásokkal meg lehet győzni. Csak a fentiek fényében nehéz.
Ettől még a NATO tagságnak és a magyar külpolitikának nem kell tapsolni, de nem értem, hogy akkor valódi kifogások helyett miért az jön, hogy egyik olyan, mint a másik. Mert rohadtul nem. És elsőre ez zavaró, másodjára irritáló, de amikor n+1-ikre adja ezt valaki elő, akkor nálam elszakad a cérna.
Szerintem ők(legalább is a vezetők, a rendszer irányítói többsége) tényleg elhitték ezt a "világ proletárjai egyesüljetek" marhaságot!Ezen én is gondolkodtam sokat, hogy a történelemben példátlan, hogy a gyarmatosító állampolgára rosszabbul él mint a gyarmati, az NDK-ások hűtőjében, meg szines TV-jében benne volt az orosz ember nyomora.
Fr kilépett a vezetésből D.G. alatt. Milyen szankció volt? Ezen felül a NATO katonai és nem gazdasági szervezet...Csak azzal szankciók egész sorozatét kapnánk Te sem gondolod komolyan hogy mind eszt szó nélkül hagynák
60 éve hallani a rohadó nyugatról. Oszt valahogy még mindig ők diktálják a világ irányát Kínát leszámítva. Kicsit uncsi. De fogadhatunk is.Eltelik 15-20 év és az EU darabjaira hullik, addigra viszont Gbr talpra áll már saját önálló gazdasággal, piacokkal, üzleti kapcsolatokkal. Nem köti már a kezüket a brusszelitak serege, kiheverik a kilépési káoszt. Mi pedig akkor fogunk újrakezdeni mindent mint 89-ben.
Várjál mert szerintem arra játszanak már most, hogy a szétesés után mi induljunk a pole-pozicíóból.Eltelik 15-20 év és az EU darabjaira hullik, addigra viszont Gbr talpra áll már saját önálló gazdasággal, piacokkal, üzleti kapcsolatokkal. Nem köti már a kezüket a brusszelitak serege, kiheverik a kilépési káoszt. Mi pedig akkor fogunk újrakezdeni mindent mint 89-ben.
60 éve hallani a rohadó nyugatról. Oszt valahogy még mindig ők diktálják a világ irányát Kínát leszámítva.
Fr kilépett a vezetésből D.G. alatt. Milyen szankció volt?
Ezen felül a NATO katonai és nem gazdasági szervezet..
Az Usa diktál jelenleg nyugaton. Az EU már önállóan erre képtelen, max kicsiben, jelentéktelen országoknak. 18 után már csak másodosztályú nagyhatalmak maradtak ott, 45 után pedig főleg. Összeálltak egy szövetségbe hogy együtt érvényesítsék megkopott hatalmukat és visszanyerjék régi jelentőségüket. De mára ez egy Római Birodalom 2 lett, annak minden problémájával, katonai erő nélkül. Ha marad ez az irányvonal mint eddig (mitől változna) akkor a belső és külső bajok csak sokasodni fognak. Gazdasági ellenfél az Usa és Kína. Mindkettő igyekszik gyengíteni az EU-t és kiharapni ebből a tunya testből valamennyit. Usának ez egyre inkább létkérdés. Kínának van piaca, nekik technológia kell, ők ki fogják ezt húzni az EU-ból. Mindkettő elnöki, majdhogynem kézi vezérelt ország a gyors stratégiai döntések lehetőségével. Az EU-ban a brüsszelitáknak előbb el kellene dönteni hogy mit döntsenek el, melyik szerük illetékes ebben és ki döntsön. Az EU-nak Oroszország nyersanyagával és katonai erejével és mérhetetlenül nagy területével együtt volna csak lehetősége élre törni. Ezzel most épp pont ellentétes folyamatok zajlanak. Ahhoz meg kevés az idő hogy megfelelő politikusi garnitúra kerüljön hatalomra ehhez mind az EU-ban, mind ugyanekkor Oroszországban.Fr kilépett a vezetésből D.G. alatt. Milyen szankció volt? Ezen felül a NATO katonai és nem gazdasági szervezet...
60 éve hallani a rohadó nyugatról. Oszt valahogy még mindig ők diktálják a világ irányát Kínát leszámítva. Kicsit uncsi. De fogadhatunk is.
"Liszabontól Vlagyivosztokig" terv össze jött volna
Kina egy kézivezérelt államdiktatúra,Oo szintén,nade az USA baromi messze van attol.Egy amerikai elnöknek koránt sincs olyan korlátlan hatalma,mint a mi zsebSomozánknak.Az Usa diktál jelenleg nyugaton. Az EU már önállóan erre képtelen, max kicsiben, jelentéktelen országoknak. 18 után már csak másodosztályú nagyhatalmak maradtak ott, 45 után pedig főleg. Összeálltak egy szövetségbe hogy együtt érvényesítsék megkopott hatalmukat és visszanyerjék régi jelentőségüket. De mára ez egy Római Birodalom 2 lett, annak minden problémájával, katonai erő nélkül. Ha marad ez az irányvonal mint eddig (mitől változna) akkor a belső és külső bajok csak sokasodni fognak. Gazdasági ellenfél az Usa és Kína. Mindkettő igyekszik gyengíteni az EU-t és kiharapni ebből a tunya testből valamennyit. Usának ez egyre inkább létkérdés. Kínának van piaca, nekik technológia kell, ők ki fogják ezt húzni az EU-ból. Mindkettő elnöki, majdhogynem kézi vezérelt ország a gyors stratégiai döntések lehetőségével. Az EU-ban a brüsszelitáknak előbb el kellene dönteni hogy mit döntsenek el, melyik szerük illetékes ebben és ki döntsön. Az EU-nak Oroszország nyersanyagával és katonai erejével és mérhetetlenül nagy területével együtt volna csak lehetősége élre törni. Ezzel most épp pont ellentétes folyamatok zajlanak. Ahhoz meg kevés az idő hogy megfelelő politikusi garnitúra kerüljön hatalomra ehhez mind az EU-ban, mind ugyanekkor Oroszországban.
De ha egyszer nem az?Államdiktatúra,ahol nincs jogbiztonság üzleti vonalon sem.Ha a hatalomnak megtetszik valami,simán elveszi.E felé tartunk mi is.Roni
Putyin első hatalomra kerülése után fölmerült, hogy egy integrációs folyamat végén az EU és a FÁK (Független államok közössége) között szabad kereskedelmi övezett jön létre, és a vége a folyamatnak lényegében az lett volna, hogy egységes szervezetbe tömörülnek. Magyarán az EU és a volt SZU egyesült volna.
A gazdasági világválság idején (2009 körül) komolyan fölmerült a szándék, de az USA és a Britek megoldották, hogy ne jöjjön össze. De például a németek is féltek attól, hogy elvesztenék az EU-n belüli vezető pozíciójukat.
"Lisszabontól Vlagyivosztokig
A Süddeutsche Zeitung felidézte, hogy Putyin 2010-ben a lap gazdasági konferenciáján javasolta „egy harmonikus gazdasági közösség” kialakítását a „Lisszabontól Vlagyivosztokig” terjedő térben, Merkel pedig az utóbbi hónapokban többször jelezte, hogy hajlandó az EU és az orosz vezetésű Eurázsiai Gazdasági Unió érdekeinek egyeztetésére, kiegyensúlyozására."
https://mno.hu/kulfold/johet-az-europai-orosz-szabadkereskedelmi-ovezet-1269247
Hazánkban nem nagyon írtak erről akkoriban, én egyetemen hallottam még róla, hogy van egy ilyen szándék. (nekem tananyag volt az EU)
Vagy csak ilyen tipikus ballibsi tálalásban:
https://www.portfolio.hu/vallalatok/energia/putyinnak-van-egy-alma.142069.html
Az oroszoknak régi álma amúgy, hogy őket is elismerje "Európainak" a "nyugat"
Szabad nem? Nem élünk diktatúrában, ez nem Franciaország.Mi a fene,tüntetések vannak otthon?Hajókáztam,kimaradtam a hirekböl.
Nem tüntiznek! Az úgynevezett "Ország Karácsonyfája"-át próbálják/ták felgyújtani , az előtte lévőrászoruló gyerekeknek szánt szánkókat lopták el ill gyújtották fel. Letartóztattak egy-két külföldi CEU-s diákot , rendőröket ért támadás miatt, szóval "tavaszodik"!Mi a fene,tüntetések vannak otthon?Hajókáztam,kimaradtam a hirekböl.
De,Magyarországon államdiktatúra van.Bolsevik tipusú,parlamentáris hatalombirtoklási intézményrendszerű.Szabad nem? Nem élünk diktatúrában, ez nem Franciaország.