Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 299
68 426
113
Ha jól emlékszem Dr. Kende Péter: Titkos magyar szolgálatok című könyvében írja,hogy pont az ő ideje alatt kezdték el kapargatni a civil titkosszolgálatokat,már hogy szükséges e ennyi,aztán a szolgálatok (állítólag) bevitték a politikus ügynöklistát,és rögtön megszűnt a kapargatás.Ezzel továbbra is fenn tartva a népfeszültséget...
Kendenek ne higgy el mindent, ő nem független író.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 299
68 426
113
Esetleg forrássokkal is alá lehetne támasztani. Ha jól értem, akkor ez a külföldön élőket tartalmazza, de nem relatív, hanem abszolót számokban.

Expats_across_the_EU.png

Namármost Hollandia lakossága 70%-kal nagyobb, de ennél sokkal kisebb különbség van az abszolútban. És van még pár ilyen ország. Persze ez is csak becslés, csak mivel nem hazai elfogultsággal nehezen lehetne vádolni.

Engem forrássokkal meg lehet győzni, de handabandázással nem. Főleg alternatív valóságos dumával.
Meg osztrák is kb annyi van elmigransolva külföldre mint magyar. Ez meglep. Horvát, szlovák, litván dettó, pedig azok fele akkorák csak mint mi.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 670
9 273
113
Nem kell túlzásokba esni, Kelet-Európában nálunk vándoroltak ki legkevesebben.

Az tény, hogy brutális az elvándorlás. 10 millás, természetes módon is számottevően csökkenő népességű országból kivándorolt fél és egy milla között. Ráadásul pont a tanultabb és aktívabb réteg. És a fiatalok hozzáállása még ennél is rosszabb ebből a szempontból. És elég látványos ez a hiány a munkaerőpiacon is. Óriási a munkaerőhiány és láthatóan csak fokozódni fog.

Ezen nem változtat az sem, hogy más országban hányan vándoroltak ki. Ráadásul van itt némi félreértés. A magyar nehezen mozdul. Országon belül is. Meg az uniós csatlakozásunk elején se rohantak ki olyan sokan, mint más országokból. Csakhogy kezdjük majd behozni ezt lassan. Ráadásul Mo-n a legnagyobb az aránya a képzettebbek elvándorlásának.

Hab a tortán, hogy Magyarország alig fejlődik, néhány területen egyenesen hátra. És emiatt sokan ugyan vissza szeretnének költözni az országba, hogy gyerekeiket magyarnak neveljék, de nem lehet, mert a lehetőségek nem fejlődtek oda. Pedig pénz és idő volt hozzá.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 862
57 920
113

Én nem vagyok meggyőződve arról, hogy a számok pontosak. Ráadásul a bődületes növekedés mögött az is ott van, hogy nem reál értéken megy a dolog, hanem szépen inflálódik is minden. E mellet a másik probléma a vásárló erő paritás hiánya. Továbbá az SZU adatai hiányoznak pedig az összeomlásáig a Top 10-ben végig benne volt. (igaz ők nem GDP-be számoltak. Meg ne menjünk bele, hogy mennyire semmit mondó mutató szám...)
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Én nem vagyok meggyőződve arról, hogy a számok pontosak. Ráadásul a bődületes növekedés mögött az is ott van, hogy nem reál értéken megy a dolog, hanem szépen inflálódik is minden. E mellet a másik probléma a vásárló erő paritás hiánya. Továbbá az SZU adatai hiányoznak pedig az összeomlásáig a Top 10-ben végig benne volt. (igaz ők nem GDP-be számoltak. Meg ne menjünk bele, hogy mennyire semmit mondó mutató szám...)
Igaz,annyira nem volt kicsi a gazdsága,a SZU-nak,hogy nem kellene itt szerepelnie.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 862
57 920
113
minszk2

Kicsit nézelődtem és találtam becsléseket arra, hogy 1990-s dollár értékben , vásárló erő paritáson mennyi volt a GDP egyes országokban (feltételezem millió dollárban):
1973:
Kína: 739,414
Németország : 944,755
Japán: 1,242,932
SZU: 1,513,070
USA: 3,536,622

1989:
Németország: 1,302,212
SZU: 2,037,253
Kína: 2,051,813
Japán: 2,208,858
USA: 5,703,521

Ez volt a top 5 ország ebben az időszakban.
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 102
3 069
113
Nem személyeskedtem,de a tapsolóbrigád oszlopos tagjaként hogylehet,hogy nem olvastad Matolcsy "nagybecsű" könyvét?Kijózanitó hatással lehetne reád-ha képes lennél megérteni,mit is irt:Dehát a demagóg migráncsozásnál magasabb szintre jutáshoz kapaszkodni kéne kicsiny kis kezeiddel,nem tapsikolni.
Werbőczy tripandiuma hatalmas mű,és máigható iromány.Az államban továbbélő nemesi öntudatos szellemisége okozza Magyarország halálát.
..........

Szeretnél te velem cserélni:)...jobb nekem így,hogy ti elmentek,vagy erre buzdítotok mindenkit.Teljesen hidegen hagy a migráció.....100%-ig semleges vagyok 20 éve.Egyetlen nemzet ellen vagy mellett sem vagyok......Javaslom inkább olvasd a világ legnagyobb példányszámban és a legtöbb nyelven kiadott könyvét és akkor úgy látnád az embereket ahogy kellene.....Semmi személyeskedés
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 102
3 069
113
A brutális kivándorlás az tény, ezen nehezen lehetne vitatkozni. Ritka kivétel vagy, ha neked a családi vagy baráti körödben nincs legalább egy, aki külföldön dolgozik. Jól gondolom?
Unokahúgom aki kint van...Semmi bajom azzal aki kimegy ...pusztán irritáló amikor valaki azt írja,hogy akinek volt van esze már nincs itt.Én mindig is annak örültem ha boldogul az ember azt,hogy hol teszi szerintem nem hely függő (persze van ahol nehezebb)....Egy szó,mint száz nem 1 nem 10 példát tudok mondani arra,hogy a kint levők (persze nem mindegyik) arca sajnos aránytalanul megnőtt aztán nagy részük úgy él kint mint egy rossz segédmunkás.Természetesen saját döntésük......"amit vet az ember azt fogja aratni is":)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
..........

Szeretnél te velem cserélni:)...jobb nekem így,hogy ti elmentek,vagy erre buzdítotok mindenkit.Teljesen hidegen hagy a migráció.....100%-ig semleges vagyok 20 éve.Egyetlen nemzet ellen vagy mellett sem vagyok......Javaslom inkább olvasd a világ legnagyobb példányszámban és a legtöbb nyelven kiadott könyvét és akkor úgy látnád az embereket ahogy kellene.....Semmi személyeskedés
Olvastam a Bibliát.
 
  • Tetszik
Reactions: deze75

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 670
9 273
113
pusztán irritáló amikor valaki azt írja,hogy akinek volt van esze már nincs itt

Nem azt kell érteni alatta, hogy aki marad az hülye, hanem hogy főleg az agilis, jól képzett emberek vándorolnak ki, akik nagy eséllyel Magyarországon is aktvak, dolgozók lennének. Pont azzal bizonyítják agilitásukat, hogy ki tudnak vándorolni. Az alacsony fizetések, a rossz körülmények és ma már a rossz politikai klíma miatt is hagyják el az emberek az országot. Pedig országot "üzemeltetni" nem lehet megfelelő emberek nélkül. Látszik is ez sok helyen, már itt-ott elkezdett összeomlani az oktatás, az egészségügy, a közszolgáltatások (lásd szemétszállítás). Ezek mindenkit érintenek, érinteni fognak. És amíg a jelenlegi vezetésnek köze van a hatalomhoz, addig változás nem is lehetséges.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 831
47 280
113
Nem azt kell érteni alatta, hogy aki marad az hülye, hanem hogy főleg az agilis, jól képzett emberek vándorolnak ki, akik nagy eséllyel Magyarországon is aktvak, dolgozók lennének. Pont azzal bizonyítják agilitásukat, hogy ki tudnak vándorolni. Az alacsony fizetések, a rossz körülmények és ma már a rossz politikai klíma miatt is hagyják el az emberek az országot. Pedig országot "üzemeltetni" nem lehet megfelelő emberek nélkül. Látszik is ez sok helyen, már itt-ott elkezdett összeomlani az oktatás, az egészségügy, a közszolgáltatások (lásd szemétszállítás). Ezek mindenkit érintenek, érinteni fognak. És amíg a jelenlegi vezetésnek köze van a hatalomhoz, addig változás nem is lehetséges.

Tehát tűkön ülve kéne várjuk, hogy a jelenlegi vezetés kikerüljön a hatalomból, mert akkor ez a rossz politikai klíma azonnal megváltozna, és hazajönnének az ország rendes üzemeltetéséhez szükséges tömegek nyugat Eu-ból?

Két kérdésem van csak:

- Melyik létező, rendelkezésre álló(tehát nem egy képzeletbeli, láthatatlan, nem létező optimális) ellenzéki erőben látod a megváltást, akik ha váltanák a mostani "elitet", azonnal jó politikai klímát, kitisztult átlátható rendezett viszonyokat teremtene?

- Komolyan azt hiszed, hogy akik kint élnek mondjuk 10 éve Londonban, azok hanyatt homlok menekülnének azonnal haza hogy segítsenek nekünk itthon maradtaknak "üzemeltetni" az országot, pusztán azért mert jobb lett a politikai klíma?
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Az, hogy nincs életképes ellenzéki alternatíva, még nem jelenti azt, hogy a jelenlegi irány jó. Pont az egyik legfőbb módszere a hatalommegtartásnak, hogy nagyon vigyáznak rá, hogy ne jöhessen létre komoly ellenzék egyik oldalon sem. Az MDF, a Kisgazdák, és legutóbb a Jobbik eltüntetése a releváns erők színpadáról pont ezt mutatja a jobboldali gondolkodók számára. A baloldal meg egy vicc jelenleg.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 831
47 280
113
Az, hogy nincs életképes ellenzéki alternatíva, még nem jelenti azt, hogy a jelenlegi irány jó. Pont az egyik legfőbb módszere a hatalommegtartásnak, hogy nagyon vigyáznak rá, hogy ne jöhessen létre komoly ellenzék egyik oldalon sem. Az MDF, a Kisgazdák, és legutóbb a Jobbik eltüntetése a releváns erők színpadáról pont ezt mutatja a jobboldali gondolkodók számára. A baloldal meg egy vicc jelenleg.
Meg van a véleményem erről is, nem akarok belpolt ide, dióhéjban annyi a lényege, csak azt lehet megszopatni aki hagyja mert vakon van - szerény képességű/esetleg eladja hozzá saját magát. Mindkét eset azonnal szegénységi bizonyítvány, tehát nem kár ha az ilyenek mennek a süllyesztőbe.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 299
68 426
113
Nem tudom de én nem ismerek senkit aki bármivel is magasabban képzett lenne mint az itthon maradottak. Szemelyesen négy család romát ismerek akik svedbe meg UK-be távoztak 10-15 eve. Nem atomfizikusok. De közülük is az egyik szivárog visszafelé a csok miatt. Lehetséges igen hogy sok fiatal megy ki, mert egyrészt ugye ezt hallják a környezetben hogy menjél, én itt maradtam (elbaxtam az életemet) te még fiatal vagy. Másrészt hirtelen akarnak mindent, de aztán a zom nem tesz félre semmit ott sem. Pl két öcsém ketten együtt nem tesznek annyit félre mint én a magyar fizetésből 3 gyerek 2 autó +1 családi ház mellett. A harmadik kategória meg szerintem a hitelesek , akik nem tudják törleszteni amit vállalnak. Jól hangzik hogy 2500 euró kint a fizetés, csak általában nem a magyarnak, annak 1300-1400 csak altalaban. Amiről meg konkrétan tudok az az hogy Germoneyban 1,80 euró 1kw áram, és +400 euró egy kocsi éves biztosítása.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and phaidros

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Tehát tűkön ülve kéne várjuk, hogy a jelenlegi vezetés kikerüljön a hatalomból, mert akkor ez a rossz politikai klíma azonnal megváltozna, és hazajönnének az ország rendes üzemeltetéséhez szükséges tömegek nyugat Eu-ból?

Két kérdésem van csak:

- Melyik létező, rendelkezésre álló(tehát nem egy képzeletbeli, láthatatlan, nem létező optimális) ellenzéki erőben látod a megváltást, akik ha váltanák a mostani "elitet", azonnal jó politikai klímát, kitisztult átlátható rendezett viszonyokat teremtene?

- Komolyan azt hiszed, hogy akik kint élnek mondjuk 10 éve Londonban, azok hanyatt homlok menekülnének azonnal haza hogy segítsenek nekünk itthon maradtaknak "üzemeltetni" az országot, pusztán azért mert jobb lett a politikai klíma?
Isten ments, hogy az ellenzék nyerjen, mert minimális lenne a többségük, az úgye ismerős, hogy amikor Megyó bebukott a D209-el, akkor a 2x100 napos program meg is ásta az ország sírját, később meg Öszödben tették mozgásképtelenné magukat, a válság kitörésekor, ott álltunk egy inpotens vezetéssel, egy kivérzett országban, ez ismétlődne most is, új nincs a nap alatt, nem szivesen mondom ezt, de jobbat nem lehet.