96К6 Pancir / Pantsir / SA-22 Greyhound (Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Hát ez egy nagyon hurrá optimista cikk az Izraeli sikerekkel kapcsolatban:
http://www.aerotech.hu/newsdetail.php?w=nophone&tdate=2019-01-22&ttitle=Pancir-Sz1 SA-22 F-15I Raam F-16I Sufa F-35 Adir harci repülőgép Delilah szárnyas rakéta
Megnéztem újra a videót is. Szerintem egyértelműen Pancir van a videón. Jól látszik, ahogyan szétválik az első és a második fokozat, és a második már nem húz füstcsíkot.
Az első fokozat is manőverezik. Lehet, valami iráni cucc?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Hát ez egy nagyon hurrá optimista cikk az Izraeli sikerekkel kapcsolatban:
http://www.aerotech.hu/newsdetail.php?w=nophone&tdate=2019-01-22&ttitle=Pancir-Sz1 SA-22 F-15I Raam F-16I Sufa F-35 Adir harci repülőgép Delilah szárnyas rakéta

Megnéztem újra a videót is. Szerintem egyértelműen Pancir van a videón. Jól látszik, ahogyan szétválik az első és a második fokozat, és a második már nem húz füstcsíkot.
Ez egy rossz cikk. Az Aerotechtől szokatlan.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
gacsat

Valóban érdekes a felvételen, hogy az első fokozat még aktív a rakéta meg mozog. Viszont nekem olyan furának tűnik a dolog, mert nem a cél felé mozog hanem csak úgy. Nekem fura a mozgás, vagy a kamera sokat torzít. Nem tudom.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
gacsat

Valóban érdekes a felvételen, hogy az első fokozat még aktív a rakéta meg mozog. Viszont nekem olyan furának tűnik a dolog, mert nem a cél felé mozog hanem csak úgy. Nekem fura a mozgás, vagy a kamera sokat torzít. Nem tudom.
Csak szemből látjuk. Mint amikor a TOW látszólag össze-vissza kóvályog az egész képmezőben, oszt mégis eltalálja a célt.
A Pancír rakétáinak milyen gyújtója van? Szerintem azt meg valami zavarással idő előtt felrobbantották.
 
M

molnibalage

Guest
gacsat

Valóban érdekes a felvételen, hogy az első fokozat még aktív a rakéta meg mozog. Viszont nekem olyan furának tűnik a dolog, mert nem a cél felé mozog hanem csak úgy. Nekem fura a mozgás, vagy a kamera sokat torzít. Nem tudom.
  • Mivel nem a videózó eszköz felé tart és az optikák a szélén torzítanak már ez eleve egy faktor.
  • A rakéta füstje tök egyenes repülés esetén sem tök egyenes. Nézz meg n+1 videót erről.
  • Azt nem tudom, hogy forgásstabilizált--e a rakéta vagy sem, az elején ez is okozhat kis pálya eltérést a min HMZ alatt.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
gacsat

Van közelségi meg csapódó gyújtója is. De sehol nem írják, hogy a közelségi az rádiós vagy lézeres-e. De 7-9 méteren belül elvileg elműködhet.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 717
2 464
113
Tényleg hogy müködnek most a korszerű közelségi gyújtok?
Egy "egyszerű" lézeres letapogatás és ha van visszaverődés akkor elmüküdtet...???
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
Húúúúúúúúúúúúúú...
Azért senki nem kockáztat ennyi embert és milliárd USD-nyi technikát, hogy megmutassa, hogy egy nem aktív rendszert szét lehet kapni vagy bebizonyítsa azt, hogy elfogyhat a célcsatorna...
Ez is egy vélemény, gondoltam megosztom.
Érdekes témának tartom, mivel ha jól értem a híreket: egy TELAR, egy radart és egy raktárat bombáztak le. Namármost a videó elején egy aktív rendszer tüzel a támadó irányába, viszont a füst miatt nem lehet világosan beazonosítani, de gyanítható, hogy egy Panzirról van szó. A videó második részében egy inaktív Panzir van, aminek tüzelnie kéne, hogy passzoljon a videó első részéhez.
???
Akkor inkább két Panzirt lőttek szét?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ez is egy vélemény, gondoltam megosztom.
Érdekes témának tartom, mivel ha jól értem a híreket: egy TELAR, egy radart és egy raktárat bombáztak le. Namármost a videó elején egy aktív rendszer tüzel a támadó irányába, viszont a füst miatt nem lehet világosan beazonosítani, de gyanítható, hogy egy Panzirról van szó. A videó második részében egy inaktív Panzir van, aminek tüzelnie kéne, hogy passzoljon a videó első részéhez.
???
Akkor inkább két Panzirt lőttek szét?
Az utolsó képeken látható Pansir nem azonos a támadott járművel.Valőszinüleg csak simán szemléltető snitt,egy korábbi csapásbol.Valószinüleg csak a szemléltetés kedvéért vágták be,mert az elötte lévő részböl szinte lehetetlen megállapitani,hogy miféle rendszer tüzel.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ez is egy vélemény, gondoltam megosztom.
Érdekes témának tartom, mivel ha jól értem a híreket: egy TELAR, egy radart és egy raktárat bombáztak le. Namármost a videó elején egy aktív rendszer tüzel a támadó irányába, viszont a füst miatt nem lehet világosan beazonosítani, de gyanítható, hogy egy Panzirról van szó. A videó második részében egy inaktív Panzir van, aminek tüzelnie kéne, hogy passzoljon a videó első részéhez.
???
Akkor inkább két Panzirt lőttek szét?
Az első nem lehet Pancír, mert a rakétái az indítás után egyből manővereznek. Ha jól számoltam, az első fokozatul 2,5 mpig ég. Ebből, ha valaki elég okos, megmondhatja a tipust.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
Ez az "öngyilkos drón" kifejezés rettenetesen irritál. Ha valamit annak terveznek, hogy nekimenjen valaminek az eleve nem "öngyilkos". Ilyen logika mentén minden irányított páncéltörő rakéta "öngyilkos drón". Abban az esetben lenne helyes, ha pl valaki egy el nem tudom képzelni milyen krízishelyzetben nekivezetne egy Predatort valaminek, mert már csak az az egy esély maradt.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat
M

molnibalage

Guest
Ez az "öngyilkos drón" kifejezés rettenetesen irritál. Ha valamit annak terveznek, hogy nekimenjen valaminek az eleve nem "öngyilkos". Ilyen logika mentén minden irányított páncéltörő rakéta "öngyilkos drón". Abban az esetben lenne helyes, ha pl valaki egy el nem tudom képzelni milyen krízishelyzetben nekivezetne egy Predatort valaminek, mert már csak az az egy esély maradt.
Pont ezt akartam írni. Olyan barom kifejezéseket használnak már, hogy üvölteni tudnék. Pl. mi a faszom az szárnyas rakéta? Mutasson már valaki olyan rakétát, amin nincs vezérsík. Az űreszközökön is volt még, ha kicsi is. Ráadásul rakéta szót aggatnak gázturbinás hajtású cuccokra sőt, néha sikló eszközökre is.

Tudom, hogy túlságosan pedánsnak nem kell lenni, de ez már kreténség határa. A szárnyas rakéta az olyan értelmezhetetlen ökörség, mint a kerekes autó.
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen