Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Elég lenne gy megyényi fa.
Mondjuk Borsodot városostul, utastul, cigányostul beszántani. Ahol erdő van, meghagyni őserdőnek. Köré akácot ültetni védősávnak.
Az akác évi újulata Bőőven fedezné a teljes magyar energiaszükségletet.
A Gagarinban elégetni, és a kibocsájtott CO2t megeszi az újuló akác.
Valójában a kör nemhogy CO semleges, de negatív, mert a gyökerek egy része mindig a föld alatt marad.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Elég lenne gy megyényi fa.
Mondjuk Borsodot városostul, utastul, cigányostul beszántani. Ahol erdő van, meghagyni őserdőnek. Köré akácot ültetni védősávnak.
Az akác évi újulata Bőőven fedezné a teljes magyar energiaszükségletet.
A Gagarinban elégetni, és a kibocsájtott CO2t megeszi az újuló akác.
Valójában a kör nemhogy CO semleges, de negatív, mert a gyökerek egy része mindig a föld alatt marad.
Idefigyelj te nemtudommicsoda (1000-ig már elszámoltam, úgyhogy itt nem pont azt írom le, ami először eszembe jutott!!)!! Nem tudom hol élsz, de azt ajánlom szántogasd csak be azt a várost/kerületet, de inkább csak azt a telket ahol te élsz, de ne Sárospatakot, Szerencset, Aggteleket, Füzért, Tokajt, Bodrogkőt, Pácint, Hollóházát, Füzérradványt, Vizsolyt, Regécet, Bükkszentkeresztet és Lillafüredet, és még sokáig sorolhatnám arról a környékről azokat, amikért nagyon nagy kár lenne!! Nem először olvasom itt, hogy BAZ-megyét kerítsük be és adjuk oda (hol a románoknak, hol a romáknak, hol meg csak úgy mert baj van vele), szóval a lényeg hogy mondjunk le róla könnyű szívvel!!?? Naszóval, szerintem: akik Magyarország bármilyen területéről le akarnak mondani, azok beszéljenek össze, mi akik maradunk majd kijelölünk nekik egy területet, költözzenek ODA (nehogy már másoktól vegyenek el ehhez területet!!), aztán legyenek ott boldogok saját szakállukra. Mondom ezt úgy hogy elég messze élek attól a környéktől, tehát nem azért mondtam mert félek hogy az én házamra is sor kerül ha gacsat-nak vagy valakiknek beszántani/elkeríteni támadna kedvük ...
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Elég lenne gy megyényi fa.
Mondjuk Borsodot városostul, utastul, cigányostul beszántani. Ahol erdő van, meghagyni őserdőnek. Köré akácot ültetni védősávnak.
Az akác évi újulata Bőőven fedezné a teljes magyar energiaszükségletet.
A Gagarinban elégetni, és a kibocsájtott CO2t megeszi az újuló akác.
Valójában a kör nemhogy CO semleges, de negatív, mert a gyökerek egy része mindig a föld alatt marad.
Ezt az akáccal lehet csinálni kb 80-90 évig, aztán kereshetsz másik megyét beszántani. 2x fog érdemben megújulni gyökérről, utána siralmas lesz. Egyéb remek ötlet? (mondjuk nagyüzemi gyapottermesztés Mo-n, vagy teraszos rizstermesztés az alföldön?)
 
M

molnibalage

Guest
Elég lenne gy megyényi fa.
Mondjuk Borsodot városostul, utastul, cigányostul beszántani. Ahol erdő van, meghagyni őserdőnek. Köré akácot ültetni védősávnak.
Az akác évi újulata Bőőven fedezné a teljes magyar energiaszükségletet.
A Gagarinban elégetni, és a kibocsájtott CO2t megeszi az újuló akác.
Valójában a kör nemhogy CO semleges, de negatív, mert a gyökerek egy része mindig a föld alatt marad.
Te ennek kurvara nem szamoltal utana.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt
M

molnibalage

Guest
Idefigyelj te nemtudommicsoda (1000-ig már elszámoltam, úgyhogy itt nem pont azt írom le, ami először eszembe jutott!!)!! Nem tudom hol élsz, de azt ajánlom szántogasd csak be azt a várost/kerületet, de inkább csak azt a telket ahol te élsz, de ne Sárospatakot, Szerencset, Aggteleket, Füzért, Tokajt, Bodrogkőt, Pácint, Hollóházát, Füzérradványt, Vizsolyt, Regécet, Bükkszentkeresztet és Lillafüredet, és még sokáig sorolhatnám arról a környékről azokat, amikért nagyon nagy kár lenne!! Nem először olvasom itt, hogy BAZ-megyét kerítsük be és adjuk oda (hol a románoknak, hol a romáknak, hol meg csak úgy mert baj van vele), szóval a lényeg hogy mondjunk le róla könnyű szívvel!!?? Naszóval, szerintem: akik Magyarország bármilyen területéről le akarnak mondani, azok beszéljenek össze, mi akik maradunk majd kijelölünk nekik egy területet, költözzenek ODA (nehogy már másoktól vegyenek el ehhez területet!!), aztán legyenek ott boldogok saját szakállukra. Mondom ezt úgy hogy elég messze élek attól a környéktől, tehát nem azért mondtam mert félek hogy az én házamra is sor kerül ha gacsat-nak vagy valakiknek beszántani/elkeríteni támadna kedvük ...
Ez a blogen fele tiszas okorseggel van egy szinten.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Elég lenne gy megyényi fa.
Mondjuk Borsodot városostul, utastul, cigányostul beszántani. Ahol erdő van, meghagyni őserdőnek. Köré akácot ültetni védősávnak.
Az akác évi újulata Bőőven fedezné a teljes magyar energiaszükségletet.
A Gagarinban elégetni, és a kibocsájtott CO2t megeszi az újuló akác.
Valójában a kör nemhogy CO semleges, de negatív, mert a gyökerek egy része mindig a föld alatt marad.
Zseniális ötlet!
Pécsen van biomassza erőmű... Boszniától (ez nem vicc) a Balatonig már az olcsóbb ipari fát is felvásárolták tűzifa gyanánt. A fa ára az égbe ment. Most éppen szalmával tüzelnek. Sírni tudnék, amikor kamionok a szalmát szállítják. Ez a biomassza egyszerűen kamu. Megújul ugyan, de....
Próbálkoztak energia fűvel is. Hát azt sem évente aratják.

Amúgy mekkora erőmű kellene gondold végig! Szerintem a biomassza zsákutca.

Mondjuk én elfogult vagyok az atomenergia irányába, így biztos nem objektív a véleményem.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 823
2 541
113
Ezt az akáccal lehet csinálni kb 80-90 évig, aztán kereshetsz másik megyét beszántani. 2x fog érdemben megújulni gyökérről, utána siralmas lesz. Egyéb remek ötlet? (mondjuk nagyüzemi gyapottermesztés Mo-n, vagy teraszos rizstermesztés az alföldön?)
Gumi-pittypangot a magyar ugarra!! :D:D
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 823
2 541
113
Zseniális ötlet!
Pécsen van biomassza erőmű... Boszniától (ez nem vicc) a Balatonig már az olcsóbb ipari fát is felvásárolták tűzifa gyanánt. A fa ára az égbe ment. Most éppen szalmával tüzelnek. Sírni tudnék, amikor kamionok a szalmát szállítják. Ez a biomassza egyszerűen kamu. Megújul ugyan, de....
Próbálkoztak energia fűvel is. Hát azt sem évente aratják.

Amúgy mekkora erőmű kellene gondold végig! Szerintem a biomassza zsákutca.

Mondjuk én elfogult vagyok az atomenergia irányába, így biztos nem objektív a véleményem.
Anno a a pécsi erőmű iparvágányát maszekban segítettem felújítani. Csak néztem amikor a tehervagonok begurultak fával megpakolva és már ott el lett adva az olasznak, mert az erőműben nem lehetett elégetni. Túl jó minőségű volt. :hadonaszos:
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 694
3 882
113
Idefigyelj te nemtudommicsoda (1000-ig már elszámoltam, úgyhogy itt nem pont azt írom le, ami először eszembe jutott!!)!! Nem tudom hol élsz, de azt ajánlom szántogasd csak be azt a várost/kerületet, de inkább csak azt a telket ahol te élsz, de ne Sárospatakot, Szerencset, Aggteleket, Füzért, Tokajt, Bodrogkőt, Pácint, Hollóházát, Füzérradványt, Vizsolyt, Regécet, Bükkszentkeresztet és Lillafüredet, és még sokáig sorolhatnám arról a környékről azokat, amikért nagyon nagy kár lenne!! Nem először olvasom itt, hogy BAZ-megyét kerítsük be és adjuk oda (hol a románoknak, hol a romáknak, hol meg csak úgy mert baj van vele), szóval a lényeg hogy mondjunk le róla könnyű szívvel!!?? Naszóval, szerintem: akik Magyarország bármilyen területéről le akarnak mondani, azok beszéljenek össze, mi akik maradunk majd kijelölünk nekik egy területet, költözzenek ODA (nehogy már másoktól vegyenek el ehhez területet!!), aztán legyenek ott boldogok saját szakállukra. Mondom ezt úgy hogy elég messze élek attól a környéktől, tehát nem azért mondtam mert félek hogy az én házamra is sor kerül ha gacsat-nak vagy valakiknek beszántani/elkeríteni támadna kedvük ...
Feleslegesen idegeskedsz rajta.
Amúgy pár napja írta, hogy Vecsés környékén lakik, vagy valahol a reptér mellett...
gacsap lépten-nyomon bizonyítja, hogy elszántan versenyben van pl. blogennel a htka-bolondja címért (mondjuk tacskó-hoz képest mindketten csak térgyeplő ministránsok, de ő már rég nincs itt)... jelenleg gacsat áll nyerésre, blogen egy ideje összeszedte magát. :)
Sőt meg is kell követnem blogent... jelenleg gacsat magasan a legcsapágyasabb az oldalon... :D
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Anno a a pécsi erőmű iparvágányát maszekban segítettem felújítani. Csak néztem amikor a tehervagonok begurultak fával megpakolva és már ott el lett adva az olasznak, mert az erőműben nem lehetett elégetni. Túl jó minőségű volt. :hadonaszos:
Botrány az egész.

Mondjuk a sok "kis erőmű" léténél a távfűtéshez szükséges meleg-víztermelést, mind mellékterméket is érdemes figyelembe venni. Pécsen pl cca 80 ezer ember él távfűtéses lakásban.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Zseniális ötlet!
Pécsen van biomassza erőmű... Boszniától (ez nem vicc) a Balatonig már az olcsóbb ipari fát is felvásárolták tűzifa gyanánt. A fa ára az égbe ment. Most éppen szalmával tüzelnek. Sírni tudnék, amikor kamionok a szalmát szállítják. Ez a biomassza egyszerűen kamu. Megújul ugyan, de....
Próbálkoztak energia fűvel is. Hát azt sem évente aratják.

Amúgy mekkora erőmű kellene gondold végig! Szerintem a biomassza zsákutca.

Mondjuk én elfogult vagyok az atomenergia irányába, így biztos nem objektív a véleményem.
Én is atomenergia párti vagyok.
Az fa fűtés lényege a hatalmas, erre a célra ültetett akácerdő lenne. Óriási járulékos haszon a közepén az őserdő. És minthogy egy megyényivel kevesebben vagyunk, egy megyényi területet visszaadhatnánk a természetnek.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Feleslegesen idegeskedsz rajta.
Amúgy pár napja írta, hogy Vecsés környékén lakik, vagy valahol a reptér mellett...
gacsap lépten-nyomon bizonyítja, hogy elszántan versenyben van pl. blogennel a htka-bolondja címért (mondjuk tacskó-hoz képest mindketten csak térgyeplő ministránsok, de ő már rég nincs itt)... jelenleg gacsat áll nyerésre, blogen egy ideje összeszedte magát. :)
Sőt meg is kell követnem blogent... jelenleg gacsat magasan a legcsapágyasabb az oldalon... :D
Nagyon bírom blogent, és tacsit is bírtam.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Gumi-pittypangot a magyar ugarra!! :D:D
Az akác nálunk nagyon jól érzi magát. Jobban, mint az őshonos fajok. Minden évben csak az 1/40ed részét kellene kivágni. Sokkal nagyobb gond, hogy a rengeteg fát négyszer kellene átrakodni. Ráadásul két rohadt nagy fedett tároló kellene, amik alatt 1-1 évig áll a fa. A hamut lesavazod, és kiszórod az erdőre műtrágyának.
Ez amúgy egy számtanpélda volt, megy szerint mennyi fa kellene paks kiváltásához.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Én is atomenergia párti vagyok.
Az fa fűtés lényege a hatalmas, erre a célra ültetett akácerdő lenne. Óriási járulékos haszon a közepén az őserdő. És minthogy egy megyényivel kevesebben vagyunk, egy megyényi területet visszaadhatnánk a természetnek.
Akkor atom!

Jelenleg nincs jobb megoldás. Alig termel hulladékot, persze az komoly gondoskodást igényel, de szerintem megoldható.
Nagy az ellen-lobbi és persze veszélyes is lehet, egy katasztrófa esetén. Ugyanakkor jelenleg ez valóban zero emisszióval termelő lehetőség.
Kicsi a környezeti károsodás. Egy szénerőműnél is óriási a salak termelődés, a CO2 kibocsájtás, porterhelés, stb.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 088
24 996
113
Ennek alég sok oka van. Technikailag nem használjuk fűtésre, a légkondícionálás nem teljesen hétköznapi, stb. Társadalmilag az ország lakosságának a fele nem fizetőképes, áramot csak korlátozottan használ lényegében egy minimális világításra, ha a másik felét néznénk, akkor a térség átlagát hoznánk. Az ipari szempont annyira nem lényeges, inkább csak a kohászat leépülése csökkentette valamelyest az áramfogyasztást, ugyanakkor a statisztikákon ez utóbbi nem látszott meg, a rendszerváltás után növekedett a fogyasztás:

Download.jpg
"Az ipari szempont annyira nem lényeges."

Nem véletlenül írtam, hogy a összes villamos energia fogyasztás 1/3-a "csak" a lakossági-háztartási!!!
Jó lenne ebből kiindulni először, amikor ilyen hülyeséget ír valaki.