• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Igazad van a sivatagi kipróbálással (lehet, hogy tényleg kijöttek gondok, de szerintem inkább az lehetett a probléma, amit a görög tanktenderen is írtak a Leclercről, hogy nagyon potens de borzasztóan magas színvonalú személyzetet/karbantartókat igényel), de szerintem ez inkább a "vegyünk egy kis franciát, vegyünk egy kis németet" elv alapján történt így. Mert pl. Libanonban, 2006-ban nem volt gond a V8X-1500-al. (igaz, az nem sivatag)

Az nem tudom ismert-e egyébként, de Libanonban (Marwahin) majdnem tüzelt egymásra egy 4 tankból álló Leclerc szakasz és egy néhány ( egyesek szerint 2 mások szerint 5) Merkava. 20 percig néztek farkasszemet, majd mindenki jobb belátásra tért. ( a cikk kicsit tompítja a dolgot)

https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3309378,00.html
Nemhiszem,hogy csak a legyen benne egy kis német miatt kértek bele német motort.Hyperbár egy eleve magas hőterheléssel dolgozó motor,ahogy olvastam.Technikai remekmű,de tartalékok nélkül.
Nem hallottam erről a libanoni esetröl.
 
T

torsen

Guest
Nemhiszem,hogy csak a legyen benne egy kis német miatt kértek bele német motort.Hyperbár egy eleve magas hőterheléssel dolgozó motor,ahogy olvastam.Technikai remekmű,de tartalékok nélkül.
Nem hallottam erről a libanoni esetröl.

Egyszer írtam a Leclerc motorról, de akkor sem tudtam többet a az EuroPack választás indokairól, illetve a moto valós hőtűréséről

https://forum.htka.hu/threads/harckocsik-harctéri-alkalmazása.848/page-39#post-309595
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Egyszer írtam a Leclerc motorról, de akkor sem tudtam többet a az EuroPack választás indokairól, illetve a moto valós hőtűréséről

https://forum.htka.hu/threads/harckocsik-harctéri-alkalmazása.848/page-39#post-309595
Szép irás.Ha jol emlékszem volt sivatagi próba,és voltak hűtésgondok,aminek megoldása feltétel volt a rendeléshez.Ezután került bele az europack.Azt nemtudtam,hogy csináltak belőle V12 változatot is.Azt viszont igen,hogy a Leclerc tornyos 72 modernizációhoz a motorcserét is ajánlották.Nemtudom,manapság mennyiért válalnák a dolgot,de ha kellően occsó lenne,nem is lenne az akkora hüleség szerintem.Mondjuk az új tecchnika 1/3ért még megérné.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Szép irás.Ha jol emlékszem volt sivatagi próba,és voltak hűtésgondok,aminek megoldása feltétel volt a rendeléshez.Ezután került bele az europack.Azt nemtudtam,hogy csináltak belőle V12 változatot is.Azt viszont igen,hogy a Leclerc tornyos 72 modernizációhoz a motorcserét is ajánlották.Nemtudom,manapság mennyiért válalnák a dolgot,de ha kellően occsó lenne,nem is lenne az akkora hüleség szerintem.Mondjuk az új tecchnika 1/3ért még megérné.
:) Szóval kéne egy 2/3 részt csücsszuper új gép 1/3-ad áron. :) Francia holmik nem olcsók, igaz nem is rosszak.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
"Nexter has fit a 140 mm gun on a Leclerc main battle tank (MBT) to gather data for the Franco-German Main Ground Combat System (MGCS) programme to replace it and the Leopard 2, Jane's learned at the International Armoured Vehicles (IAV) 2019 conference held in London on 21-24 January.

This is understood to be the first time that a 140 mm gun has been successfully integrated onto a 50-tonne MBT and conducted over 200 firings. It is expected to provide a 70% increase in firepower over a NATO standard 120 mm gun.

Nexter has resurrected past efforts to develop a 140 mm main weapon to establish which firepower solutions are best suited to meet the MGCS requirement."

https://www.janes.com/article/85934/iav-2019-nexter-tests-140-mm-gun-on-leclerc-mbt

Csak nem bele akarnak köpni a KMW-el a Rheinmetall levesébe?!
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 311
113
"Nexter has fit a 140 mm gun on a Leclerc main battle tank (MBT) to gather data for the Franco-German Main Ground Combat System (MGCS) programme to replace it and the Leopard 2, Jane's learned at the International Armoured Vehicles (IAV) 2019 conference held in London on 21-24 January.

This is understood to be the first time that a 140 mm gun has been successfully integrated onto a 50-tonne MBT and conducted over 200 firings. It is expected to provide a 70% increase in firepower over a NATO standard 120 mm gun.

Nexter has resurrected past efforts to develop a 140 mm main weapon to establish which firepower solutions are best suited to meet the MGCS requirement."

https://www.janes.com/article/85934/iav-2019-nexter-tests-140-mm-gun-on-leclerc-mbt

Csak nem bele akarnak köpni a KMW-el a Rheinmetall levesébe?!
Kivancsi lennek hogy a hely mennyire szukult le a toronyba./a vedo lemezeket tuti eltavolitottak./ egyebkent szerintem pont az euro tank miatt lett most ez./
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 790
12 120
113
Ezek alapján annyi, de ez már a sokadik szám. Amúgy a 12db A4 lemaradt. Meg fogalmunk sincs mekkora képzés, support, lőszer pakkot vettünk hozzá.

De a 1000 / (44 + 24 ) = 14.7 millió per gép (tudom hogy ez így hülyeség, csak a nagyságrend miatt) csak nekem tűnik rettentően soknak?
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 227
17 084
113