[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 459
18 015
113

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 693
113
Benkő nem azt mondta hogy 2023-2025 között érkeznek be a vasak? Ezért is kell lízingelni az A4-eseket.
Azt egy kicsit furcsáltam... mi tart 4 évbe mire elkezdik gyártani, úgy hogy elvileg most nincs más rendelés rá.... hacsak stikába nem kezdik el a Szaudi rendelést csinálni... ami valljuk be megeshet hogy most hogy elült a vihar csak leszállitják azt a 700db???? gépet... rohadt nagy biznisz, furcsa lennecsak igy kitáncolni belőle.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Benkő nem azt mondta hogy 2023-2025 között érkeznek be a vasak? Ezért is kell lízingelni az A4-eseket.
Az a helyzet, hogy ez bejelentés napi cikk, ami bemondott egy becsült árat (amit mondtál talán Te is, meg még sokan mások, hitelessége pont annyi ezeknek a becsléseknek is, mint e szerző becslésének), ennyire kell ezt a cikket komolyabban venni, mint bármelyiket.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Azt egy kicsit furcsáltam... mi tart 4 évbe mire elkezdik gyártani, úgy hogy elvileg most nincs más rendelés rá.... hacsak stikába nem kezdik el a Szaudi rendelést csinálni... ami valljuk be megeshet hogy most hogy elült a vihar csak leszállitják azt a 700db???? gépet... rohadt nagy biznisz, furcsa lennecsak igy kitáncolni belőle.

Rosszul nézed. 4 év múlva kezdik el leszállítani az új darabokat. Az alkatrészeket meg kell rendelni, azokhoz a gyártóknak a nyersanyagot megrendelni és így tovább. Ez nem úgy néz ki, hogy oké srácok, akkor a hátsó raktárból most hozzatok előre 12 darab MTU 873-ast és Renk váltót, úgy is hegyekben állnak...

Amikor Dél-Korea rájött, hogy épül 106 darab második szériás K2 harckocsija, és azokhoz a dél-koreai gyártású váltó nem életképes, akkor futottak a Renkhez, hogy hát enschuldigung, kérnénk 106 darab harckocsiváltót, sürgős lenne, mert már készen vannak az első darabok, csak éppen sebváltó nincs bennük. Több, mint 3 év volt, amire a Renk teljesíteni tudta a megrendelést.

Szóval megrendeléstől az első leszállításig a 4 év nem sok...
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 693
113
Rosszul nézed. 4 év múlva kezdik el leszállítani az új darabokat. Az alkatrészeket meg kell rendelni, azokhoz a gyártóknak a nyersanyagot megrendelni és így tovább. Ez nem úgy néz ki, hogy oké srácok, akkor a hátsó raktárból most hozzatok előre 12 darab MTU 873-ast és Renk váltót, úgy is hegyekben állnak...

Amikor Dél-Korea rájött, hogy épül 106 darab második szériás K2 harckocsija, és azokhoz a dél-koreai gyártású váltó nem életképes, akkor futottak a Renkhez, hogy hát enschuldigung, kérnénk 106 darab harckocsiváltót, sürgős lenne, mert már készen vannak az első darabok, csak éppen sebváltó nincs bennük. Több, mint 3 év volt, amire a Renk teljesíteni tudta a megrendelést.

Szóval megrendeléstől az első leszállításig a 4 év nem sok...
Értem én, de akkor is... 4év.... ugy hogy áll a gyártósor elvileg.... rohadt sok. Értem hogy össze kell hogy álljon a puzzle amit Leopardnak hivnak, de az a válto amit mondtál elvileg gyártásban kell hogy legyen, gondolom a pár ezer Leopardnak kell az alkatrész utánpotlás... szerintem addigra lesz meg rá a fedezet, a gyárto tudna elöbb is szállitani. Ez lehet
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 248
113
Ha akkor lessz ra penz akkor lessz ra penz. Ennyi.
/a romanok is a leo mellett dontottek ha minden igaz 60 db ot szereznek be ha minden igaz a 4 bol modernizaltat. /a5-6-7?/meg nem derult ki. Onjarobol 24 et terveznek beszerezni.
 
M

molnibalage

Guest
Értem én, de akkor is... 4év.... ugy hogy áll a gyártósor elvileg.... rohadt sok. Értem hogy össze kell hogy álljon a puzzle amit Leopardnak hivnak, de az a válto amit mondtál elvileg gyártásban kell hogy legyen, gondolom a pár ezer Leopardnak kell az alkatrész utánpotlás... szerintem addigra lesz meg rá a fedezet, a gyárto tudna elöbb is szállitani. Ez lehet
Ez egy adott ütemű sorozatgyártást lehet, amiről átállni másikra nehéz, ha általános munkaerőhiány van...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 728
113
Értem én, de akkor is... 4év.... ugy hogy áll a gyártósor elvileg.... rohadt sok. Értem hogy össze kell hogy álljon a puzzle amit Leopardnak hivnak, de az a válto amit mondtál elvileg gyártásban kell hogy legyen, gondolom a pár ezer Leopardnak kell az alkatrész utánpotlás... szerintem addigra lesz meg rá a fedezet, a gyárto tudna elöbb is szállitani. Ez lehet

Tudod, hogy van egy " [HUN] Leopard 2 " topik is?https://forum.htka.hu/threads/hun-leopard-2.1568/

A katari tankok gyártását most fejezték be valamikor. Milyen új megrendelésekről tudtok még?

Átépítések, amit így hirtelen találtam:
128 lengyel tank építése folyamatban, 2020-ra végeznek vele.
38 dán tank "tanks are to be upgraded to A7V standard between 2019-22."
104 német tankot építenek át "The first serially retrofitted Leopard 2 A7V tanks will reach the Bundeswehr starting in 2020."

Ez így elég sok tank átépítése a következő 3 évre. De hogy 2022 és 2025 között mit csinálnak, azt nem tudom. Az se biztos, hogy ugyanott megy az átépítés, mint ahola gyártás.


Németország: Von 2019 bis 2024 sollen 69 Bundeswehr Bergepanzer 3
Hollandia: 5 Leguan-Brückenlegesystemen auf Leopard 2 "Die Fahrzeuge werden 2019 und 2020 an das niederländische Heer übergeben."
Hollandia: 18 tank Leopard 2A6MA2 upgrade (upgraded Leopard 2s will be delivered by 2019)
Lengyelország: 14 tank átépítés 2021-re
Finnország: 4 db Leopard 2L (Deliveries of the new vehicles are to be made between 2019 and 2021)


Azért annyira nem unatkoznak szerintem a gyárban....
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Értem én, de akkor is... 4év.... ugy hogy áll a gyártósor elvileg.... rohadt sok. Értem hogy össze kell hogy álljon a puzzle amit Leopardnak hivnak, de az a válto amit mondtál elvileg gyártásban kell hogy legyen, gondolom a pár ezer Leopardnak kell az alkatrész utánpotlás... szerintem addigra lesz meg rá a fedezet, a gyárto tudna elöbb is szállitani. Ez lehet

Akkor még 1x: A példám lényege pont az, hogy a Renk sem folyamatosan gyártja az MTU 873-hoz való sebességváltókat, mert nem célja a készlethalmozás, az ugyanis üzleti szempontból nem hasznos (ie.: "áll benne a pénz"). Ha jön holnap Hans a KMW-től Güntherhez, hogy neki van egy tenderen benyújtani kívánt ajánlata 48 Leopard 2A7-hez, és kell (majd) neki 48 darab váltó, akkor Hans és Günther leül az asztalhoz, és egyeztetnek, hogy mikorra tudja Günther legyártani a kívánt mennyiségű és típusú sebességváltókat, amennyiben a megrendelés realizálódik. Hans ezt még eljátsza Kohnnal az MTU-nál, Jürgennel a Rheinmetall-nál, aztán sorban az összes érintett beszállítóval. Mikor mindegyikkel végzett, szépen összegzi a szállítási időpontokat, és ez alapján fogja az ajánlatát benyújtani a tenderre szállítási időpont terén. Ha a tendert megnyerte, akkor a szerződés aláírása előtt még egyszer végigtelefonálja Günthert, Kohnt, Jürgent és a többieket, hogy srácok, örüljetek, pénz áll a házhoz, kell a 48 darab adott alkatrész, tudjátok-e vállalni a korábban megbeszélt szállítási időpontot. Ha mindenkitől pozitív választ kap Hans, akkor a szerződésben is az a szállítási dátum fog szerepelni, amit az ajánlatba írtak.

Ha valaki azt mondja, hogy sajnálom Hans, de a múlt héten futott be egy megrendelés Francotól, így sajnos téged most hátrább kell soroljalak, a korábbi ajánlatomhoz képest csak 9 hónappal később tudom leszállítani az alkatrészt, akkor Hans kénytelen lesz a szerződésbe már egy későbbi időpontot beírni, ami miatt persze a megrendelő majd meg fogja próbálni az árat lejjebb nyomni...

Egy harckocsi nem olyan, mint egy Nissan Juke, hogy bemész a legközelebbi kereskedésbe, majd flegmán odaveted a kereskedőnek, hogy itt van a szatyorban hét misi Nokiás dobozokban, a hétvégére akarok az asszonynak egy kis meglepit, hogy jobban doromboljon az ágyban. Ha piros nincs hátul a placcon, akkor jó lesz a kék is, csak fehér ne legyen, mert azt utálja...
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 693
113
Akkor még 1x: A példám lényege pont az, hogy a Renk sem folyamatosan gyártja az MTU 873-hoz való sebességváltókat, mert nem célja a készlethalmozás, az ugyanis üzleti szempontból nem hasznos (ie.: "áll benne a pénz"). Ha jön holnap Hans a KMW-től Güntherhez, hogy neki van egy tenderen benyújtani kívánt ajánlata 48 Leopard 2A7-hez, és kell (majd) neki 48 darab váltó, akkor Hans és Günther leül az asztalhoz, és egyeztetnek, hogy mikorra tudja Günther legyártani a kívánt mennyiségű és típusú sebességváltókat, amennyiben a megrendelés realizálódik. Hans ezt még eljátsza Kohnnal az MTU-nál, Jürgennel a Rheinmetall-nál, aztán sorban az összes érintett beszállítóval. Mikor mindegyikkel végzett, szépen összegzi a szállítási időpontokat, és ez alapján fogja az ajánlatát benyújtani a tenderre szállítási időpont terén. Ha a tendert megnyerte, akkor a szerződés aláírása előtt még egyszer végigtelefonálja Günthert, Kohnt, Jürgent és a többieket, hogy srácok, örüljetek, pénz áll a házhoz, kell a 48 darab adott alkatrész, tudjátok-e vállalni a korábban megbeszélt szállítási időpontot. Ha mindenkitől pozitív választ kap Hans, akkor a szerződésben is az a szállítási dátum fog szerepelni, amit az ajánlatba írtak.

Ha valaki azt mondja, hogy sajnálom Hans, de a múlt héten futott be egy megrendelés Francotól, így sajnos téged most hátrább kell soroljalak, a korábbi ajánlatomhoz képest csak 9 hónappal később tudom leszállítani az alkatrészt, akkor Hans kénytelen lesz a szerződésbe már egy későbbi időpontot beírni, ami miatt persze a megrendelő majd meg fogja próbálni az árat lejjebb nyomni...

Egy harckocsi nem olyan, mint egy Nissan Juke, hogy bemész a legközelebbi kereskedésbe, majd flegmán odaveted a kereskedőnek, hogy itt van a szatyorban hét misi Nokiás dobozokban, a hétvégére akarok az asszonynak egy kis meglepit, hogy jobban doromboljon az ágyban. Ha piros nincs hátul a placcon, akkor jó lesz a kék is, csak fehér ne legyen, mert azt utálja...
Most úgy csinálsz mintha nem érteném a rendszert. Én a 4 éven vagyok fennakadva..... ennyi és nem több....