A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 984
113
Ne haragudj de magamtol eszembe nem jutna roman topikot olvasni. Belefordulhat a szarba. És? Belefordultak mar korabban a görögök es kishazánk is. Kijöttünk belőle.
Igen, csak akkor el kell dönteni hogy fegyverkezel mint az állat, vagy válságot kezelsz. :) Ezzel a fegyverkezési versenyben előnyhöz juthathunk (erősen feltételes mód) A görögök szerintem nem másztak ki azóta sem.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Komoly előrelépés, hogy az USA és Magyarország közötti védelmi együttműködést sikerült modernizálni, a tárgyalásokat lezárták, és az új verzió a honvédelmi bizottság elé kerül -hangsúlyozta Szijjártó.
Közép hatótávolságú légvédelmi rendszer beszerzésében előrehaladott tárgyalások folynak, és ezért is a honvédelmi bizottsághoz fordul a kormány.

http://www.origo.hu/itthon/20190211-mike-pompeo-szijjarto-peter-sajtotajekoztato.html


Patriot????
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 509
72 512
113
Ez eddig nem sok kézzelfogható....

"Közép hatótávolságúlégvédelmi rendszer" hát akkor ez nem a NASAMS 2.

A gyártó ezt írja:

The National Advanced Surface-to-Air Missile System (NASAMS™) is a highly adaptable mid-range solution for any operational air defense requirement.

Bár egy másik oldalon meg ezt:

National Advanced Surface-to-Air Missile System: The NASAMS™ launcher is a short-range air defense system that can fire three different Raytheon missiles.


Ő se tudja :D
 
  • Tetszik
Reactions: Autodidaktakatona

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 791
12 123
113
Költséghatékonyság szempontjából már meg lett beszélve hogy ez lenne a legjobb választás.
A miniszter nyilatkozata alapján szerintem meg lehet nyugodni hogy nem lesz Patriot :)
 
M

molnibalage

Guest
20-40 km az közepes hatótáv?
Attól függ kit kérdezel. Zord pár hónapja pont azt találta ki, hogy az AMRAAM-os NASAMS az inkább már SHORAD. Csak félig csuklottam, de azért eltöprengtem. Bár a Tor-M2 sem közelíti meg HMZ-ben, ami meg SHORAD. Az AMRAAM-ER vagy ESSM Block II-vel már egyértelműen MRAD.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 422
44 106
113
Attól függ kit kérdezel. Zord pár hónapja pont azt találta ki, hogy az AMRAAM-os NASAMS az inkább már SHORAD. Csak félig csuklottam, de azért eltöprengtem. Bár a Tor-M2 sem közelíti meg HMZ-ben, ami meg SHORAD. Az AMRAAM-ER vagy ESSM Block II-vel már egyértelműen MRAD.
A NASAMS hivatalosan közepes hatótávolságú rendszernek van beállítva. Szerintem sem az az alap AMRAAM-al igazából, az nekem valahol az ASTER 15/BUK/HAWK mérete és kategóriája lenne.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Maradjunk annyiban, hogy ez a dolog nem zárta le a kérdést (már persze elméletben, hiszen nyilvánvalóan kiválasztatott az adott rendszer).
Hiszen a MEADS az bizony medium range rendszer, és (ehhe) a patriot rakétáját (is) használja. Hogy tágítsuk a horizontot.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
A NASAMS hivatalosan közepes hatótávolságú rendszernek van beállítva. Szerintem sem az az alap AMRAAM-al igazából, az nekem valahol az ASTER 15/BUK/HAWK mérete és kategóriája lenne.
Na, akkor ez mégsem olyan egyértelmű mint fentebb páran annak vélték.... Javítson ki aki tényleg ért hozzá, de a közepes hatótáv kb. 70km-ig hat, itt a max is majdnem a fele...
Ezzel együtt jó lehet a NASAMS, várjuk ki ...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 422
44 106
113
Maradjunk annyiban, hogy ez a dolog nem zárta le a kérdést (már persze elméletben, hiszen nyilvánvalóan kiválasztatott az adott rendszer).
Hiszen a MEADS az bizony medium range rendszer, és (ehhe) a patriot rakétáját (is) használja. Hogy tágítsuk a horizontot.
Bizony. Én nem akarok magyarázni semmit tovább, de a MEADS egy Német-USA-Olasz közös program, az a rakéta ami közepes hatótávú a rendszerben azt a DIEHL gyártja. Az az a cég, aki korábban komoly beruházást jelentett be hazánkban, és előtte pár nappal felső szinten kötöttetek katonai együttműködési megállapodást hazánk és a németek vezetői.

Én csak úgy 90% ra érzem befutónak azt a rendszert.

Inkább 95.
 
  • Tetszik
Reactions: Autodidaktakatona

erdifefe1

Active Member
2016. január 13.
246
220
43
Mennyire hátrány a Patriot-tal kapcsolatban az hogy nem képes 360 fokos lefedettséget biztosítani? Azt értem hogy mindenki aki vett az nem 1 rendszert állított üzembe így viszont több rendszer által megvan a 360 fokos lefedettség, viszont ez így ilyen formában hogy meglegyen az a 360 fok egy Magyarországnak nem túlságosan nagy anyagi kihívás? Illetve hülye kérdés de mekkora szüksége van az országnak Patriotra? Mennyire lenne jó döntés vagy éppen rossz beszerezni Patriotot kb 1-1,5 milliárd dollárért?Nyilván persze senki nem tudja hogy milesz holnap és milyen kihívásokkal kell szembenézni......
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 422
44 106
113
Mennyire hátrány a Patriot-tal kapcsolatban az hogy nem képes 360 fokos lefedettséget biztosítani? Azt értem hogy mindenki aki vett az nem 1 rendszert állított üzembe így viszont több rendszer által megvan a 360 fokos lefedettség, viszont ez így ilyen formában hogy meglegyen az a 360 fok egy Magyarországnak nem túlságosan nagy anyagi kihívás? Illetve hülye kérdés de mekkora szüksége van az országnak Patriotra? Mennyire lenne jó döntés vagy éppen rossz beszerezni Patriotot kb 1-1,5 milliárd dollárért?Nyilván persze senki nem tudja hogy milesz holnap és milyen kihívásokkal kell szembenézni......
Nagyon nagyban megnehezítené minden szomszédos ország légierejének azt hogy nálunk szabadon repkedhessenek nagy magasságon. Jó fegyverrendszer az, nagyon. Más kérdés hogy van más jó megoldás is. Ha az USA-tól akarunk venni valamit sok pénzért, akár ki is békülnék vele. Szerintem okosak leszünk, és úgy fogunk venni valamit tőlük, hogy közben a németektől is veszünk, ezért az én tippem a MEADS.