20-40 km az közepes hatótáv?
A norvégok szerint is közepes:
https://www.kongsberg.com/en/kds/products/groundbasedairdefencesystems/
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
20-40 km az közepes hatótáv?
Én még arra sem vennék mérget, de mondjuk a Patriotnál azért több esélye van .Akkor Nasams?
Akkor Nasams?
Attól függ kit kérdezel. Zord pár hónapja pont azt találta ki, hogy az AMRAAM-os NASAMS az inkább már SHORAD. Csak félig csuklottam, de azért eltöprengtem. Bár a Tor-M2 sem közelíti meg HMZ-ben, ami meg SHORAD. Az AMRAAM-ER vagy ESSM Block II-vel már egyértelműen MRAD.20-40 km az közepes hatótáv?
A NASAMS hivatalosan közepes hatótávolságú rendszernek van beállítva. Szerintem sem az az alap AMRAAM-al igazából, az nekem valahol az ASTER 15/BUK/HAWK mérete és kategóriája lenne.Attól függ kit kérdezel. Zord pár hónapja pont azt találta ki, hogy az AMRAAM-os NASAMS az inkább már SHORAD. Csak félig csuklottam, de azért eltöprengtem. Bár a Tor-M2 sem közelíti meg HMZ-ben, ami meg SHORAD. Az AMRAAM-ER vagy ESSM Block II-vel már egyértelműen MRAD.
Na, akkor ez mégsem olyan egyértelmű mint fentebb páran annak vélték.... Javítson ki aki tényleg ért hozzá, de a közepes hatótáv kb. 70km-ig hat, itt a max is majdnem a fele...A NASAMS hivatalosan közepes hatótávolságú rendszernek van beállítva. Szerintem sem az az alap AMRAAM-al igazából, az nekem valahol az ASTER 15/BUK/HAWK mérete és kategóriája lenne.
Bizony. Én nem akarok magyarázni semmit tovább, de a MEADS egy Német-USA-Olasz közös program, az a rakéta ami közepes hatótávú a rendszerben azt a DIEHL gyártja. Az az a cég, aki korábban komoly beruházást jelentett be hazánkban, és előtte pár nappal felső szinten kötöttetek katonai együttműködési megállapodást hazánk és a németek vezetői.Maradjunk annyiban, hogy ez a dolog nem zárta le a kérdést (már persze elméletben, hiszen nyilvánvalóan kiválasztatott az adott rendszer).
Hiszen a MEADS az bizony medium range rendszer, és (ehhe) a patriot rakétáját (is) használja. Hogy tágítsuk a horizontot.
Nagyon nagyban megnehezítené minden szomszédos ország légierejének azt hogy nálunk szabadon repkedhessenek nagy magasságon. Jó fegyverrendszer az, nagyon. Más kérdés hogy van más jó megoldás is. Ha az USA-tól akarunk venni valamit sok pénzért, akár ki is békülnék vele. Szerintem okosak leszünk, és úgy fogunk venni valamit tőlük, hogy közben a németektől is veszünk, ezért az én tippem a MEADS.Mennyire hátrány a Patriot-tal kapcsolatban az hogy nem képes 360 fokos lefedettséget biztosítani? Azt értem hogy mindenki aki vett az nem 1 rendszert állított üzembe így viszont több rendszer által megvan a 360 fokos lefedettség, viszont ez így ilyen formában hogy meglegyen az a 360 fok egy Magyarországnak nem túlságosan nagy anyagi kihívás? Illetve hülye kérdés de mekkora szüksége van az országnak Patriotra? Mennyire lenne jó döntés vagy éppen rossz beszerezni Patriotot kb 1-1,5 milliárd dollárért?Nyilván persze senki nem tudja hogy milesz holnap és milyen kihívásokkal kell szembenézni......
Nagyon.Mennyire hátrány a Patriot-tal kapcsolatban az hogy nem képes 360 fokos lefedettséget biztosítani?
Különben is, azt mondták rendszerben gondolkodnak szóval nem biztos, hogy csak egy típus.Nem akarok folosleges optimizmust/remenyt kelteni senkiben.
De. /sorbaveve./
Ugye volt hogy hamarosan bejelentik az uj legrakot. /ami ballisztikus raketak elleni kepessegel is rendelkezik./
Erre most kozbejott nasams amit meg meg kell targyalni a bizotsagnak el kell fogadni /tehat egy amcsi ajanlatot kaptunk MOST./
De ha az eredeti tervek szerint nemsokar jott volna a bejelentes az uj legrakrol akkor ott vegulis minden el van mar rendezve talan mar nyelbe is utve.../bizotsag ugye azt mar elkellett fogadja./
Nem lehet hogy ez is az is lessz. /hisz az amcsi ajanlat kis kozepes rendszer objektum vedelemre lessz../
Egy kérdés: Valaki megmondaná nekem, hogy mi az az "izraeli vaskupola"?
MEADS...
Ha az MBDA legyártaná nekünk és a Diehltől vennénk a rakétát akkor abban az amerikaiaknak mi az üzlet?
MEADS?
The program is a tri-national development of the United States, Germany, and Italy.
The prime contractor, MEADS International, is a multinational joint venture headquartered in Orlando, Florida. Its participating companies are MBDA Italia, MBDA Deutschland GmbH, and Lockheed Martin.The U.S. funded 58 percent of the MEADS Design and Development program, with European partners Germany and Italy providing 25 percent and 17 percent respectively.
In June 2015, MEADS was selected as the basis for the German Taktisches Luftverteidigungssystem (TLVS), a new generation of air and missile defense that requires flexible architecture based on strong networking capabilities.
In Germany, the PAC-3 MSE missile is expected to be supplemented by IRIS-T SLS as secondary missile for ground-based medium range air defense.