A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 336
113
Nem akarok folosleges optimizmust/remenyt kelteni senkiben.
De. /sorbaveve./
Ugye volt hogy hamarosan bejelentik az uj legrakot. /ami ballisztikus raketak elleni kepessegel is rendelkezik./

Erre most kozbejott nasams amit meg meg kell targyalni a bizotsagnak el kell fogadni /tehat egy amcsi ajanlatot kaptunk MOST./

De ha az eredeti tervek szerint nemsokar jott volna a bejelentes az uj legrakrol akkor ott vegulis minden el van mar rendezve talan mar nyelbe is utve.../bizotsag ugye azt mar elkellett fogadja./

Nem lehet hogy ez is az is lessz. /hisz az amcsi ajanlat kis kozepes rendszer objektum vedelemre lessz../
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Atyaég! Lehet, hogy Pompi bácsi olyan listát kapott, amivel még haza kell érnie, és a kongresszus elé vinni. Meg, nem értem ezt a honvédelmi bizottság dolgot. D. Máriát, ha beengedik, biztos , támogatni fogja, meg a tisztelt ellenzék. Szerintem , nesze semmi, fogd meg jól. Ha lesz izraeli és V4 találkozó, akkor szerintem vegyük fel az izraeliekkel a kapcsolatot. Már bocsánat, én csak egy mezei határőr voltam, úgyhogy nem vagyok tisztában a légvédelemmel, egyszerűen érdekel a haditechnika. Egy kérdés: Valaki megmondaná nekem, hogy mi az az "izraeli vaskupola"?
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
Nem akarok folosleges optimizmust/remenyt kelteni senkiben.
De. /sorbaveve./
Ugye volt hogy hamarosan bejelentik az uj legrakot. /ami ballisztikus raketak elleni kepessegel is rendelkezik./

Erre most kozbejott nasams amit meg meg kell targyalni a bizotsagnak el kell fogadni /tehat egy amcsi ajanlatot kaptunk MOST./

De ha az eredeti tervek szerint nemsokar jott volna a bejelentes az uj legrakrol akkor ott vegulis minden el van mar rendezve talan mar nyelbe is utve.../bizotsag ugye azt mar elkellett fogadja./

Nem lehet hogy ez is az is lessz. /hisz az amcsi ajanlat kis kozepes rendszer objektum vedelemre lessz../
Különben is, azt mondták rendszerben gondolkodnak szóval nem biztos, hogy csak egy típus.;)
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 791
12 123
113
MEADS...

Ha az MBDA legyártaná nekünk és a Diehltől vennénk a rakétát akkor abban az amerikaiaknak mi az üzlet?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
MEADS...

Ha az MBDA legyártaná nekünk és a Diehltől vennénk a rakétát akkor abban az amerikaiaknak mi az üzlet?


Magyarország légvédelme topikot érdemes olvasni...


MEADS?

The program is a tri-national development of the United States, Germany, and Italy.

The prime contractor, MEADS International, is a multinational joint venture headquartered in Orlando, Florida. Its participating companies are MBDA Italia, MBDA Deutschland GmbH, and Lockheed Martin.The U.S. funded 58 percent of the MEADS Design and Development program, with European partners Germany and Italy providing 25 percent and 17 percent respectively.

In June 2015, MEADS was selected as the basis for the German Taktisches Luftverteidigungssystem (TLVS), a new generation of air and missile defense that requires flexible architecture based on strong networking capabilities.

In Germany, the PAC-3 MSE missile is expected to be supplemented by IRIS-T SLS as secondary missile for ground-based medium range air defense.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
MEADS...

Ha az MBDA legyártaná nekünk és a Diehltől vennénk a rakétát akkor abban az amerikaiaknak mi az üzlet?

Biztosak vagytok benne hogy a Diehl gyártja a rakétát? Én ezt nem látom az oldalukon
https://www.diehl.com/defence/en/products/guided-missiles/+

Én úgy tudom pont a rakéta miatt kellett bevonni az USA-t. és a PAC3-at a MEADS-hoz a Lockheed Martin gyártja:
https://www.lockheedmartin.com/en-us/products/patriot-advanced-capability-3.html
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Egyébként ezzel jobba is össze állna a kép. Ugye az volt a hír hogy szállító gépért meg légvédelmi rendszerért cserébe akarunk valami repülőgép alkatrész gyárat.
Hát a Super Herkyt ők gyártják :) Szóval MEADS meg 3 Super Herky aztán akkor amik letudva :)
Na jó csak konspirálok, légyszi ne bántsatok ezért :D
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Gúglizd ki hogy mennyibe kerül a PAC-3 rakéta...

Elvileg 3,4 millió dodó darabja. Ezért akarják hozzá az IRIS/T-t
https://nationalinterest.org/blog/buzz/germanys-plan-defend-against-russias-deadly-missiles-29122

"In fact, MEADS is expected to integrate a backup missile system derived from the IRIS-T infrared-guided air-to-air missile. The IRIS-T Surface Launch System would have a range of seventeen miles, and is reputed to be particularly well suited for intercepting highly maneuverable targets. Because the PAC-3MSE missile cost an eyewatering $3.4 million each, the thinking goes that the $455,000 dollars IRIS-T SLSs would handle easier or more numerous targets (drones, cruise missiles, helicopters), while the PAC-3 tackles higher-flying threats."

Kb ugyan annyi is a hatótáv a két rendszernek 40 km.
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan and zsolti

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 359
113
no +1x olvasd el azért...
;)

HÁROMDANDÁROS FEJLESZTÉS
A háromdandáros fejlesztési koncepció részeként megvalósul a nehéz, közepes és könnyű lövészdandár szervezet, amelynek elemei felszerelésükben és képességeikben megfelelnek mind az országvédelmi, mind a szövetségesi elvárásoknak. Az eszközeiket a Zrínyi 2026 program keretében új, modern fegyverzet beszerzésével biztosítjuk.
....fúúúú....jo , akkor te meg tanuld meg azt hogy amit leírnak és ami ténylegesen történni fog a politikában az lehet nagyon különböző , értem én hogy itt arra gondolsz hogy benne van az ígéret a "modern fegyverzet" beszerzésére de ez még nem jelent semmit , de akkor leírom úgy hogy nem kertelek , amit bedobtál az parasztvakítás , csont a népnek hogy erre is van valamink , nem konkrét , anno is ez volt ezzel a bajom mikor olvastam elsőre , tipikus politikai szövegezés az egész , csak találgatni lehet belőle. Hol írja az a szar hogy Leo2 meg pzh lesz beszerezve? oké értem én hogy ott van az hogy új modern technika beszerzése de embeer ez parasztvakítás mert egyfelől lehetett volna 100 másik dolog, másrészről meg relatív a megfogalmazás , rálehet húzni sok szarra is ám. Pontosan az aminek kriss leírta , "néphülyítő kiadvány" ennyi
De honnan tudod hogy nem bírja a gazdaságuk? Szólt a miniszterelnök?
nem , képzeld nem szólt a miniszterelnök, de ismervén a román gazdaságot +a rendelkezésre álló adatokkal (amiket amúgy mindenki megtalál a neten) és egy parasztnyi ésszel (vagy majd 20 év tapasztalattal ami nekem van) lehet következtetni. A románoknak volt 2-3 jó évük ,de ennyi , ügyesen felfújták maguknak a lufit , hamarosan pukkan és akkor nem lesz náluk semmi se a belengetett dolgok nagy részéből.
 
  • Tetszik
Reactions: Sulaco

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 196
113
Különben is, azt mondták rendszerben gondolkodnak szóval nem biztos, hogy csak egy típus.;)

Igen, itt a fórumon is, a többség kétféle rendszerre tippel.

Atyaég! Lehet, hogy Pompi bácsi olyan listát kapott, amivel még haza kell érnie, és a kongresszus elé vinni. Meg, nem értem ezt a honvédelmi bizottság dolgot. D. Máriát, ha beengedik, biztos , támogatni fogja, meg a tisztelt ellenzék. Szerintem , nesze semmi, fogd meg jól. Ha lesz izraeli és V4 találkozó, akkor szerintem vegyük fel az izraeliekkel a kapcsolatot. Már bocsánat, én csak egy mezei határőr voltam, úgyhogy nem vagyok tisztában a légvédelemmel, egyszerűen érdekel a haditechnika. Egy kérdés: Valaki megmondaná nekem, hogy mi az az "izraeli vaskupola"?

A Honvédelmi Bizottság szavazta meg a tendereztetés nélküli vásârlâsokat, ők szavazták meg az 1400 milliârd forintot is a programokra, még jó, hogy elé viszik, ha kaptunk valami ajânlatot, szerintem semmi furcsa nincs ebben.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 117
113
MEADS...

Ha az MBDA legyártaná nekünk és a Diehltől vennénk a rakétát akkor abban az amerikaiaknak mi az üzlet?
Az hogy a MEADS-ban több féle rakéta elképzelhető, és egy közös USA-Német-Olasz fejlesztésként indult.
The prime contractor, MEADS International, is a multinational joint venture headquartered in Orlando, Florida. Its participating companies are MBDA Italia, MBDA Deutschland GmbH, and Lockheed Martin.
Sok részegység a körítésben amerikai, nem mellesleg Florida, Orlando a főhadiszállás. Hallottuk már a napokban szerintem Floridát. A Lockheed Martin tán mintha gyártana repülőgépet is...
Van a rendszernek egy jó drága dedikáltan ballisztikus rakéta elleni védelemre gyártott rakétája, ez az amerikai PAC-3.
Kb. szerintem erről beszélt Szijjártó hogy ezzel védeni fogjuk a kritikus infrastruktúránkat, a térségben ugyanis pl. a román szövetségeseink ATACMS-ot akarnak vásárolni.
Szerintem lesz a MEADS-hoz ezek után PAC-3 az ABM képesség miatt.

Aztán van egy német rakéta is hozzá, ezt a DIEHL gyártja, az a DIEHL aki jön hozzánk, ez lesz a repülők és egyéb hagyományos légi célok elleni olcsóbb és tömegesen beszerzendő rakéta, ami közepes hatótávolságú. Szintén stimmel a hatótáv is. Napokban volt Magyar-Német ünnepélyes államközi szerződés. Szerintem ott volt többek közt az IRIS-T SL aláírva.

A két rakéta együtt egy komoly RENDSZER.

Ez is stimmel.

Maradjunk annyiban, igen meglepődnék ha nem ez lenne...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 117
113
Atyaég! Lehet, hogy Pompi bácsi olyan listát kapott, amivel még haza kell érnie, és a kongresszus elé vinni. Meg, nem értem ezt a honvédelmi bizottság dolgot. D. Máriát, ha beengedik, biztos , támogatni fogja, meg a tisztelt ellenzék. Szerintem , nesze semmi, fogd meg jól. Ha lesz izraeli és V4 találkozó, akkor szerintem vegyük fel az izraeliekkel a kapcsolatot. Már bocsánat, én csak egy mezei határőr voltam, úgyhogy nem vagyok tisztában a légvédelemmel, egyszerűen érdekel a haditechnika. Egy kérdés: Valaki megmondaná nekem, hogy mi az az "izraeli vaskupola"?
Iron Dome, kisebb - egyszerűbb szinte barkács palesztín rakéták tömeges levadászására tervezett viszonylag olcsó rakéta elhárító rendszer.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 359
113
Az hogy a MEADS-ban több féle rakéta elképzelhető, és egy közös USA-Német-Olasz fejlesztésként indult.
The prime contractor, MEADS International, is a multinational joint venture headquartered in Orlando, Florida. Its participating companies are MBDA Italia, MBDA Deutschland GmbH, and Lockheed Martin.
Sok részegység a körítésben amerikai, nem mellesleg Florida, Orlando a főhadiszállás. Hallottuk már a napokban szerintem Floridát.
Van a rendszernek egy jó drága dedikáltan ballisztikus rakéta elleni védelemre gyártott rakétája, ez az amerikai PAC-3.
Kb. szerintem erről beszélt Szijjártó hogy ezzel védeni fogjuk a kritikus infrastruktúránkat, a térségben ugyanis pl. a román szövetségeseink ATACMS-ot akarnak vásárolni.
Szerintem lesz a MEADS-hoz ezek után PAC-3 az ABM képesség miatt.

Aztán van egy német rakéta is hozzá, ezt a DIEHL gyártja, az a DIEHL aki jön hozzánk, ez lesz a repülők és egyéb hagyományos légi célok elleni olcsóbb és tömegesen beszerzendő rakéta, ami közepes hatótávolságú. Szintén stimmel a hatótáv is. Napokban volt Magyar-Német ünnepélyes államközi szerződés. Szerintem ott volt többek közt az IRIS-T SL aláírva.

A két rakéta együtt egy komoly RENDSZER.

Ez is stimmel.

Maradjunk annyiban, igen meglepődnék ha nem ez lenne...
nagyon támogatom amit írsz és legyen így , de azért a NASAMS-ot még nem felejteném el
@K.Atti63
Atyaég! Lehet, hogy Pompi bácsi olyan listát kapott, amivel még haza kell érnie, és a kongresszus elé vinni. Meg, nem értem ezt a honvédelmi bizottság dolgot. D. Máriát, ha beengedik, biztos , támogatni fogja, meg a tisztelt ellenzék. Szerintem , nesze semmi, fogd meg jól. Ha lesz izraeli és V4 találkozó, akkor szerintem vegyük fel az izraeliekkel a kapcsolatot.
Első soron , a bácsinak mindenképp haza kell vinni a listát ha kapott listát, ha jól tudom hivatalos fegyverbizniszt csak úgy nem köthet (kivéve ha már előtte letárgyalták a részleteket Washingtonnal és a bácsi csak mosolyogni jött ide a hírrel hogy rábólintotak fent)
Másodsorban ami a honvédelmi bizottságot illeti , szerintem azzal ne is foglalkozzunk mert úgy is el lesz fogadva
Utolsó soron meg ami Izraelt illeti , onnan inkább SPIKE-LR érkezzen :D ( jó nagy számban a lehet)
Ami meg a vaskupolát illeti itt van pár anyag hozzá( bocsi de hirtelen csak angol tudtam vadászni) 1 2
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 791
12 123
113
Van a rendszernek egy jó drága dedikáltan ballisztikus rakéta elleni védelemre gyártott rakétája, ez az amerikai PAC-3.
Kb. szerintem erről beszélt Szijjártó hogy ezzel védeni fogjuk a kritikus infrastruktúránkat, a térségben ugyanis pl. a román szövetségeseink ATACMS-ot akarnak vásárolni.

Vagyis kb. milliós rakétára fogunk lövöldözni ennek a többszörösével? Ha eltaláljuk ha nem a románok nyertek :)

Akkor már vegyünk mi is ATACMS-ot
 
  • Tetszik
Reactions: Sulaco