Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
És a kiskatonát a magyar jog mentette meg, csak néhány évet kapott, mert a magyar tanúk kiálltak mellette! Be volt tartva az egyezmény, bármennyire is szerették volna megkerülni. Hogy trükköztek és sumákoltak az semmivel nem volt durvább, mint ami most megtörténik az országban jogi fronton. Hány és hány olyan esetet tudunk, amikor a korrupt bíróság hasonlóan jár el!
Te elolvastad, amit linkeltem? Kurvára nem a magyar jog mentette meg.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 046
2 738
113
Soha nem ertettem ezt a mediaert valo aggodast... /ami most folyik./ az ember ugyis azt olvassa ami erdekli amilyenarra fizet elo ami az erdeklodesi kore ha szaklap ha hir egyeb akkor meg amit hitelesnek tart... Ha a kutya nem olvas eggyes folyoiratokat lapokat az nem azert van mert az allam nem tesz bele reklamot... Egyszeruen a celkozonseg szama kicsi vagy nem olvas vagy nem hajlando fizetni erte... Ha egy ujsagra nincs kereslet akkor nincs ennyi... Az ujsagirokat megertem hogy larmaznak hisz a mukalyukrol vam szo. De talan ok is irhattak volna szinvonalasabb cikkeket es akkor nem jutott volna oda az ujsag ahova... /a feketen vilagito sargasgot gyarto ceg is ha csodbe megy csodbe megy ha nincs igeny feketen vilagito sargasagra... Errol nem a feheren vilagito kekseg tehet vagy az aki a feheren vilagito kekseget tamogatja./ egyebkent az hogy a kormany olyan ujsagba hirdet ami nem agal ellene szerintem tok normalis traktort se a kiskegyedbe hirdetnek. /ha engem folyton mocskolna valaki tuti nem adnak neki penzt hogy mocskoljon tovabb de ha mocskolnak valakit se fogadnak el penzt azert hogy terjesszem az elkepzeleseit ahogy szoba se allnak olyannal aki mocskol valakit de penzert nepszerusiti /eleg visszas dolog./

Elméletileg a kormány nem a kormánypárti - ellenzéki sajtóban kéne h hirdessen, hanem azokban a lapokban amit a zemberek (állampolgárok, adófizetők) megvásárolnak és elolvasnak. Annak ellenére is ezt gondolom, hogy Magyarországon ilyen sosem volt.
 
  • Tetszik
Reactions: torsen and Cifu

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Elméletileg a kormány nem a kormánypárti - ellenzéki sajtóban kéne h hirdessen, hanem azokban a lapokban amit a zemberek (állampolgárok, adófizetők) megvásárolnak és elolvasnak. Annak ellenére is ezt gondolom, hogy Magyarországon ilyen sosem volt.
Ez pont nem így van. Minden hirdető a saját célközönségének hirdet, ez a marketing alapszabálya, valóságos iparág épül arra, hogy megtaláld a célközönségedet.
Épp ezért fölösleges a kormány elért eredményeit az ellenzéki lapokban hirdetni.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Sok dologban igazad van, de a hazai realitás az, hogy komoly apparátust használó médiumot pusztán piaci alapon fenntartani nem lehet. Kis ország, kis piac.

USA-ban is ugyanúgy döglődik a hagyományos média, elég megnézni, hogy milyen hazugságokra épülő szenzációhajhászást folytat a CNN és a FoxNews egymás ellen, már színészgárdákkal utaznak a riportereik a katasztrófák helyszínére, a meginterjúvolt emberek jelentős része az ő emberük... Aztán amikor lebuknak (pl. ugyanaz a nő 2 hónap alatt túlélt egy robbantást és az ország két végében meghalt 2 gyereke iskolai lövöldözésben...) akkor éjféli hírben bocsánatot kérnek érte és megy tovább minden.

2 éve valóságos boszorkányüldözést indítottak az internetes médiumok ellen, egyetlen dolog amit elértek az az Infowars bedöntése volt ideiglenesen + meghurcoltak egy reddit-es kölyköt egy meme-ért, majd a visszacsatolástól megijedtek és inkább abbahagyták.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and fip7
M

molnibalage

Guest
USA-ban is ugyanúgy döglődik a hagyományos média, elég megnézni, hogy milyen hazugságokra épülő szenzációhajhászást folytat a CNN és a FoxNews egymás ellen, már színészgárdákkal utaznak a riportereik a katasztrófák helyszínére, a meginterjúvolt emberek jelentős része az ő emberük... Aztán amikor lebuknak (pl. ugyanaz a nő 2 hónap alatt túlélt egy robbantást és az ország két végében meghalt 2 gyereke iskolai lövöldözésben...) akkor éjféli hírben bocsánatot kérnek érte és megy tovább minden.

2 éve valóságos boszorkányüldözést indítottak az internetes médiumok ellen, egyetlen dolog amit elértek az az Infowars bedöntése volt ideiglenesen + meghurcoltak egy reddit-es kölyköt egy meme-ért, majd a visszacsatolástól megijedtek és inkább abbahagyták.
Whoa erről van link? Ha ez igaz, akkor ez az ultragáz szint alatt van.
Az alex jones féle infowars (szigorúan kisbetűvel mind) meg nem kár. Az a fickó ez hazudozó elmebeteg. Ha más területen "praktizálna" annak büntetőjogi következménye lenne. Bár annak amit művel szerintem a véleményszabadságon túlmenő vetületei vannak.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Köszi. Szóval ez a szakállvokal pali hagyja jóvá az olyan színvonaltalan primitív hangvételű cikkeket mint amit a fehovarol írtak. És még ő beszél minőségi ujsagirasrol...

Hogy a minőségi újságírástól a 444.hu, de még az Index is sokszor messze van, az nem meglepő. De az legalább szabad újságírás.
Ha innen nézzük, én visszasírom azt az Origo.hu-t, amelyet kb. 5-6 évvel ezelőtt körberöhögtem, hogy milyen gyatra minőséget hoznak.
Tévedtem, az minőségben valóban nem volt jó, de mégis inkább volt olvasásra méltó, mint amit mára csináltak belőle... :(
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Whoa erről van link? Ha ez igaz, akkor ez az ultragáz szint alatt van.
Az alex jones féle infowars (szigorúan kisbetűvel mind) meg nem kár. Az a fickó ez hazudozó elmebeteg. Ha más területen "praktizálna" annak büntetőjogi következménye lenne. Bár annak amit művel szerintem a véleményszabadságon túlmenő vetületei vannak.

A Wikipédián külön oldalon vannak kigyűjtve:
Fox News vitatott esetek.
CNN vitatott esetek.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 046
2 738
113
Hogy a minőségi újságírástól a 444.hu, de még az Index is sokszor messze van, az nem meglepő. De az legalább szabad újságírás.
Ha innen nézzük, én visszasírom azt az Origo.hu-t, amelyet kb. 5-6 évvel ezelőtt körberöhögtem, hogy milyen gyatra minőséget hoznak.
Tévedtem, az minőségben valóban nem volt jó, de mégis inkább volt olvasásra méltó, mint amit mára csináltak belőle... :(

Pár éve (nem tudom milyen párti) megmomdóember fakadt ki: 5-6 éve felháborodtunk a cikkek alatti kommentek hangvételén. Ma ez a cikkek hangvétele!
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 046
2 738
113
Ez pont nem így van. Minden hirdető a saját célközönségének hirdet, ez a marketing alapszabálya, valóságos iparág épül arra, hogy megtaláld a célközönségedet.
Épp ezért fölösleges a kormány elért eredményeit az ellenzéki lapokban hirdetni.

A reklám/propaganda meg a tájékoztatás két külön dolog! A kormányzat közpénzből nem reklámozhatja magát a saját célközönségének, hanem az állampolgárokat informálja (hihi)! Azért , mert ezen a vidéken mindenki ezt csinálta/csinálja nem ez a megfelelő eljárás!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az alex jones féle infowars (szigorúan kisbetűvel mind) meg nem kár. Az a fickó ez hazudozó elmebeteg. Ha más területen "praktizálna" annak büntetőjogi következménye lenne. Bár annak amit művel szerintem a véleményszabadságon túlmenő vetületei vannak.

Én bírom a stílusát, amit mond azt meg úgy kezelem, mint a laposföldesek bizonyítékait :) .
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 851
15 210
113
Melyik törvény tiltja ? Mellesleg nem erről volt szó, hanem arról hogy állítólag a mindenkori kormánynak valamiért tilos a saját álláspontjáról meggyőzni a választóit, ha ugy tetszik, propagálni az elképzeléseit / eredményeit. Én nem tudok olyan szabalyrol, amely szerint a választott kormánynak az ellenzéki média boxzsákjaként kell működnie...

A BBC-t meg hagyjuk, az minden csak nem objektív meg kiegyensúlyozott mára. Tessék megkérdezni az angolokat, mit gondolnak arról, hogy van egy külön BBC adó.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Mert törvénytelen? A közmédia a kiegyensúlyozott és objektív (pártatlan) tájékoztatás céljából van (ld. BBC).

BBC aztán pártatlan :D
Ráadásul nem tudom miféle közmédia az, ami kvázi átveréssel jut pénzhez, Nagy-Britanniában ha van TV adás megjelenítésére alkalmas bármilyen készüléked akkor kötelező fizetni a BBC-ért...

 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
A reklám/propaganda meg a tájékoztatás két külön dolog! A kormányzat közpénzből nem reklámozhatja magát a saját célközönségének, hanem az állampolgárokat informálja (hihi)! Azért , mert ezen a vidéken mindenki ezt csinálta/csinálja nem ez a megfelelő eljárás!
Hirdetésekről beszéltünk!
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 167
7 992
113
Melyik törvény tiltja ? Mellesleg nem erről volt szó, hanem arról hogy állítólag a mindenkori kormánynak valamiért tilos a saját álláspontjáról meggyőzni a választóit, ha ugy tetszik, propagálni az elképzeléseit / eredményeit. Én nem tudok olyan szabalyrol, amely szerint a választott kormánynak az ellenzéki média boxzsákjaként kell működnie...

A BBC-t meg hagyjuk, az minden csak nem objektív meg kiegyensúlyozott mára. Tessék megkérdezni az angolokat, mit gondolnak arról, hogy van egy külön BBC adó.
Igazad van, a második médiatörvény már nem rendelkezik erről. "Megjegyezték, hogy nem a törvény szövegével van elsősorban baj, hanem a szellemiségével. Mivel nem tartalmaz világosan meghatározott normákat, félő, hogy a kizárólag kormánypárti NMHH saját hatáskörében úgy hajtja végre a törvényt, ahogy jónak látja, utat nyitva a felülről jövő beavatkozásnak." És lám. Kizárólag kormánypárti propaganda megy, ha odakapcsolok. Még a sportműsor alatt is. Szóval, mindenki pénzéből ne a (mindenkori) kormánypártok fényezését lássuk csak. Érthető?
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 167
7 992
113
És a magán-médiákat mi kötelezi arra, hogy NE kiegyensúlyozottak és objektívek legyenek?!! Nekik szabad hazudni, elhallgatni azt ami nekik kedvezőtlen?!!
A TV2-re gondoltál, meg az Echo-ra? Látod, azt én sem értem, miért nem objektíven tájékoztatnak, és miért kell a "Tények" álnevű műsorban Gönczi Gábornak 10+x-szer felolvasni bírósági döntés alapján, hogy hazudtak. Nem lehetne az igazat mondani?