A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mokiengine

Active Member
2018. január 12.
219
239
43
Ja es az osszes repulo eszkoz amit a videon latthato, elenleg is elerheto.
Motorjaik a mai napig gyartasban vannak. Valami MOKI vagy mi

Nekem mindegyikbol van a padlason
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Sajnos egy ket elvetemult amator modellezonek komolyabb
technikaja vann itthon mint amit a HMEI oldalan lathattok.

HM rendszereben jelenleg csak a regeszek alltal uzembentartott osregi elavult skylark van.
A tobbi pilota nelkuli eszkoz - amit a hmei oldalan latsz - legi cel szolgaltatasra alkalmazzak. 2020 ig van szerzodesuk a HM el.
Orankent kb 80e Ft ert

Legi cel gyartasban egyebkent eleg komoly tradicionk van Mo-on.
60as evektol HM keretein belul zajlott a gyartas es fejlesztes.
Aztan vege lett.........
A HMEI nem a HM része? Kinek számláznak, meg miért is? Ez így nonszensznek hangzik...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 352
113
Lehet felreertheto voltam?

Jelenleg csak a Skylark van redszeresitve a Katonasagnal
Amit a HMEI "kifejlesztett" az nincs rendszeresitve csak legi cel szolgaltatast ad a HM fele penzert.

Mintha lett volna valami másik típusról is szó az egyik "mimindentrendeltünkmár" nyilatkozatban. Másnak nem rémlik esetleg? Nem találom.

Persze az is lehet, hogy más országgal kapcsolatban olvastam, csak összemosódik a sok beszerzés.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 352
113
A HMEI nem a HM része? Kinek számláznak, meg miért is? Ez így nonszensznek hangzik...


"Honvédelmi Minisztérium Elektronikai, Logisztikai és Vagyonkezelő Zrt.
A HM EI Zrt. 1993. január 1-je óta folyamatosan fejlődve áll a partnerek szolgálatában. A Társaság működését alapvetően három nagy üzletág határozza meg, ingatlan-üzemeltetés, vagyonvédelem és informatika. A feladatokat kiváló szakemberekkel, mintegy 4500 elkötelezett munkatárssal végzi.
A HM EI Zrt. küldetése és feladata, hogy kiszolgálja a Honvédelmi Minisztériumot, a Magyar Honvédséget, egyéb állami hivatalokat, minőségi és minősített szolgáltatásokat biztosítson számukra."


A szolgáltatásaikért fizet a HM és a többi állami hivatal.
Nyilván meg van annak az oka, hogy jogilag ez miért lett így megoldva. (pl.valószínűleg a közalkalmazotti bértábla nem vonatkozik rájuk és nem lehet tőlük mindenféle közérdekű információt kikérni amit egy állami intézménytől ki lehet stb.)

Az meg van, hogy a civil lajstromos Falcon 7x (fehér) is az ő tulajdonuk?
És hogy a norvégoktól vett mentőhelikopterek is az ő nevükön van?
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 572
16 148
113
Ezek a fejlesztések szerintem bohóc kategoriát surolnak, ez a Skywalker x8, ez a testet klónozták le a piacon kb 250 Dollár. Nem mondom jó test de korlátolt.
Remélem ezek a népbutítós demó drónok .
Egyenlőre nem tudni oriási drón üzemről , pedig ezzel lehetne piacot is szerezni szerintem.
Volt régebben a "denevér"...szolnoki reptárban áll.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 848
12 347
113
Esetleg egy rövid összefoglalást tudnál írni, hogy ők mit gondolnak? Google fordítóval próbálkozok, de nem túl eredményes.:confused:

  • Beszerzések: Ami az eszközöket illeti azokat általában dicsérik. Orosz helikopter felújításon kívül nem emlékszem hogy komolyabban kritizáltak volna bármit is. Ami a beszerzés módát illeti kritizálva szokott lenni hogy nem transzparens de azt elismerik hogy hatékonyabb a "magyar módszer" mint mondjuk a cseh
  • Katonai erő: nem érzik fenyegeve magukat, nyilván amit idáig vettünk szárazföldi erőt az még védekezére is kevés nem hogy támadásra. Úgy veszik hogy modernizáljuk a hadsereget - ami öreg lecseréljük, ami fegyvernem nem is létezik azt feltámasztjuk.
  • F-35: Esélyt adnak rá csak nem nagyon hiszik hogy Magyarország nehézségek nélkül képes volna egy ilyen gépet fönntartani
  • Orbán,Putyin, Ukrajna: itt már elindul egyeseknél a fantázia :)
Kommentek nagy része korrekt.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 848
12 347
113
Meg ők nyilván nem olyan tájékozottak magyar ügyekben úgyhogy ha most be lesz jelentve a 3 szállítógép akkor majd lesz megint nagy meglepetés. Nyilván nem olvasnak magyar közlönyt .:)

C4ISR már lehet ki fogja verni a biztosítékot :D
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
914
2 269
93
Lehet felreertheto voltam?

Jelenleg csak a Skylark van redszeresitve a Katonasagnal
Amit a HMEI "kifejlesztett" az nincs rendszeresitve csak legi cel szolgaltatast ad a HM fele penzert.

Tavaly vettek ismeretlen db számban valamilyen modernebb amerikai drónt, típust nem tudom fejből ha lesz időm utánanézek. De biztos hogy volt ilyen, emlékszem ahol olvastam blog (lhsn, airbase vagy légierő erre sem emlékszem már) írták hogy azokat valamiért nem engedték fotózni...és hogy elég komoly ára van egy darabnak. Szolnokon mutatták be, amikor volt ősszel valami nagyobb sajtóesemény. Még itt is volt róla szó igaz nem sok.
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
Tavaly vettek ismeretlen db számban valamilyen modernebb amerikai drónt, típust nem tudom fejből ha lesz időm utánanézek. De biztos hogy volt ilyen, emlékszem ahol olvastam blog (lhsn, airbase vagy légierő erre sem emlékszem már) írták hogy azokat valamiért nem engedték fotózni...és hogy elég komoly ára van egy darabnak. Szolnokon mutatták be, amikor volt ősszel valami nagyobb sajtóesemény. Még itt is volt róla szó igaz nem sok.
Ez lesz az.;)
https://jetplanes.blog.hu/2018/12/13/zrinyi_2026_reszido_jelentes
"Az újdonságok között volt a közeli légi felderítési feladatokra beszerzett amerikai RQ-11 Raven drón, amit nem tudni mi okból , de nem lehetett lefotózni."
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator and Anti

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 352
113
Tavaly vettek ismeretlen db számban valamilyen modernebb amerikai drónt, típust nem tudom fejből ha lesz időm utánanézek. De biztos hogy volt ilyen, emlékszem ahol olvastam blog (lhsn, airbase vagy légierő erre sem emlékszem már) írták hogy azokat valamiért nem engedték fotózni...és hogy elég komoly ára van egy darabnak. Szolnokon mutatták be, amikor volt ősszel valami nagyobb sajtóesemény. Még itt is volt róla szó igaz nem sok.

Én is pontosan ezekre emlékeztem és ez alapján nem találtam meg :)