A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
És honnan akasztod le őket? Elég depressziós nép a miénk, de azért nem lóg minden fán kiképezhető kezelő.

A modern technikának is lesz azért vonzereje... Meg hát jelenleg is kezelik a KUB-okat.
Visszatérve a vonzerőre: egyszer volt egy film a Natgeo-n, amin egy svéd fiatal mesélte, hogy micsoda élmény a tundrán száguldozni egy 1500LE-ős Leó-val.
Szerintem egy ilyen korszerű technikát kezelni nagyon komoly vonzerővel bír és talán annyira nem is korfüggő, mint lövésznek lenni, vagy pilótának.
Illetve biztos, hogy a modern technika megérkezésével komoly toborzás is lesz.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A kérdés: ezt a sok csili vili fegyvert majd ki kezeli?
Nem únjátok ezt az oda-vissza, melyik volt előbb a tyúk vagy a tojás jellegű kérdéseket? Mikor nincs technika, az a baj, hogy minek vonuljon be az ember, hogy vaskoporsókban bohóckodjon? Mikor meg van, akkor meg azon megy a sírás, hogy lesz e rá ember? Lesz.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Nem únjátok ezt az oda-vissza, melyik volt előbb a tyúk vagy a tojás jellegű kérdéseket? Mikor nincs technika, az a baj, hogy minek vonuljon be az ember, hogy vaskoporsókban bohóckodjon? Mikor meg van, akkor meg azon megy a sírás, hogy lesz e rá ember? Lesz.
Erre mondják, hogy a szar sem elég büdös.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
És honnan akasztod le őket? Elég depressziós nép a miénk, de azért nem lóg minden fán kiképezhető kezelő.
Közhely tudom, de pénz beszél. Ha lesz korrekt fizu, tényleg korrekt akkor lesz minőségi, értelmes, lojális, megbízható, önmagára és a szaktudására igényes, önállóan tevékenykedni tudó ember.

Darabra nem sok ember kell konkrétan erre a feladatra, más út nincs szerintem.

A technika milliárdos, a védendő érték 100 milliárdos, büdzsé adott, szóval dönteniük kell.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 727
113
Honvédelmi szakértő a PS-nek: Komoly ország nem lehet komoly hadsereg nélkül

...
/

Kiemelném a kérdező kormányközeli újságíró szavait:

"Nemrég Németországtól vásároltunk új, modern harckocsikat, és a tervezett légvédelmi rendszer is norvég-amerikai közös projekt, ha jól tudom."

Namost ez vagy tud valamit már, vagy csak a szokásos újságírói össze-vissza beszéd.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Kiemelném a kérdező kormányközeli újságíró szavait:

"Nemrég Németországtól vásároltunk új, modern harckocsikat, és a tervezett légvédelmi rendszer is norvég-amerikai közös projekt, ha jól tudom."

Namost ez vagy tud valamit már, vagy csak a szokásos újságírói össze-vissza beszéd.

Több orgánum tényként, vagy szinte biztosra hozta le a NASAMS-t. Főleg miután a ballisztikus rakéták elleni védelemről jó pár napig nem esett szó.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
T

Törölt tag 1945

Guest
Közhely tudom, de pénz beszél. Ha lesz korrekt fizu, tényleg korrekt akkor lesz minőségi, értelmes, lojális, megbízható, önmagára és a szaktudására igényes, önállóan tevékenykedni tudó ember.

Darabra nem sok ember kell konkrétan erre a feladatra, más út nincs szerintem.

A technika milliárdos, a védendő érték 100 milliárdos, büdzsé adott, szóval dönteniük kell.

Egyik esélyes munkahely (skandináv design):
FDC.jpg

FDC-3.jpg


Ez meg egy esélyes az amcsi design...
659503-575.jpg


Ez meg a jelenlegi (immáron modernizált) szovjet valóság:
hun-kub.jpg
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
Egyik esélyes munkahely (skandináv design):
FDC.jpg

FDC-3.jpg


Ez meg egy esélyes az amcsi design...
659503-575.jpg


Ez meg a jelenlegi (immáron modernizált) szovjet valóság:
hun-kub.jpg

Ezek szerint egy db új komplexumhoz kb feleannyi személyzet kell mint egy db kub-hoz? Mert akkor ugyanennyi ember=másfél-kétszer akkora légvédelem.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 868
113
Írták itt hogy egy modern rendszer zárólejbe teszi a környező F-16 beszerzéseket.

F-35 ellen mondjuk egy NASAMS 2 mit érne jelenleg(vennénk mondjuk egy század F-35-öt, szomszédok meg valamilyen modern légvédelmi rendszert ere reagálva)?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 707
76 720
113

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 707
76 720
113
Nagyobb vas, nagyobb felelősség a vezetőnek, zászlós embereknek. Vasúti kocsink ugyanolyan van, mint németeknek?

Szerintem szabványos/egységes lehet a vasúti kocsi mérete. De biztos van itt olyan, aki ért a vasúthoz és a tankokhoz is és meg tudja mondani.
 
  • Tetszik
Reactions: ms07

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 031
113
Nagyobb vas, nagyobb felelősség a vezetőnek, zászlós embereknek. Vasúti kocsink ugyanolyan van, mint németeknek?
Na olvasgattam egy kicsit, a németek pőrekocsijainak (amik jármű szállítására is alkalmazhatók) ilyen szélességük van: a) 2850mm b)3150mm és van egy harmadik amiről pontosabbat nem találtam de c)2904mm, az a) és b) tud ezek közül maximálisan ~65-70t hasznos tehert szállítani.
Amit nekünk találtam, ami jelenleg a t72-ket fuvarozza nem bírja el a leo2-t mert annak a teherbírása ~58t, de van nekünk egy 6 tengelyű pőrekocsink ami 81t hasznos terhet tud szállítani és a szélessége 3050mm.