A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Tessék:
6 tengelyes pörekocsi: Kifejezetten nehéz áruk szállítására. Pl tankok,exkavátorok stb:
roco-66724-porekocsi-6-tengelyes-leopard-2a4-harckocsival-dbag-vi-220201.jpg
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Nem tudom volt-e már.
Lőgyakorlaton a tatai géppuskások:

Kíváncsi vagyok PKM-et mire fogjuk cserélni. Na meg hogy licence gyártás lesz-e.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Emlékeim szerint pedig nem rossz darab kár volna gyorsba cserélni ezeket

Egy szóval nem mondtam hogy jó vagy rossz :) De én úgy látom eldöntött tény a régi szovjet technika cseréje. Fura lenne 2026 vagy 2030 környékén még ezekkel látni katonákat rohangálni. Ne érts félre nem arra gondoltam hogy dobjuk ki. Csak szerintem a hivatásosak fognak kapni helyette más nyugati típust.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Egy szóval nem mondtam hogy jó vagy rossz :) De én úgy látom eldöntött tény a régi szovjet technika cseréje. Fura lenne 2026 vagy 2030 környékén még ezekkel látni katonákat rohangálni. Ne érts félre nem arra gondoltam hogy dobjuk ki. Csak szerintem a hivatásosak fognak kapni helyette más nyugati típust.
Amúgy a PKM ek vannak modernizált változatai gyártásban is. 7.62*51 es nato lőszerrel. Pl lengyelek, bolgárok is gyártanak ilyen pkm et.
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Drónok tekintetében egyébként hogy állunk jelenleg, ezt lehet tudni?
Van valamilyen magyar drón rendszeresítve?

Fejlesztésekről ennyit találtam

https://www.hmei.hu/kutatas-fejlesztes/
Ezek a fejlesztések szerintem bohóc kategoriát surolnak, ez a Skywalker x8, ez a testet klónozták le a piacon kb 250 Dollár. Nem mondom jó test de korlátolt.
Remélem ezek a népbutítós demó drónok .
Egyenlőre nem tudni oriási drón üzemről , pedig ezzel lehetne piacot is szerezni szerintem.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113
A JÖVŐ ELKEZDŐDÖTT

Az MH 86. Szolnok Helikopter Bázis parancsnoki épületének folyosóján vitrinek sora mutatja be a Tisza-parti város gazdag repülő múltját az építéstől kezdve a sugárhajtású időszak gépeit követő forgószárnyas korszakig. A képeket nézve jogos a megállapítás: kevés a vitrin, hamarosan újabb típusok képeivel bővül a választék! Dr. Koller József dandártábornokkal, a bázis parancsnokával így nemcsak a múltról, de a következő évek változásairól is beszélgettünk.



http://aranysas.hu/cikk_a_jovo_elkezdodott.php
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

Mokiengine

Active Member
2018. január 12.
221
243
43
Ezek a fejlesztések szerintem bohóc kategoriát surolnak, ez a Skywalker x8, ez a testet klónozták le a piacon kb 250 Dollár. Nem mondom jó test de korlátolt.
Remélem ezek a népbutítós demó drónok .
Egyenlőre nem tudni oriási drón üzemről , pedig ezzel lehetne piacot is szerezni szerintem.
Sajnos egy ket elvetemult amator modellezonek komolyabb
technikaja vann itthon mint amit a HMEI oldalan lathattok.

HM rendszereben jelenleg csak a regeszek alltal uzembentartott osregi elavult skylark van.
A tobbi pilota nelkuli eszkoz - amit a hmei oldalan latsz - legi cel szolgaltatasra alkalmazzak. 2020 ig van szerzodesuk a HM el.
Orankent kb 80e Ft ert

Legi cel gyartasban egyebkent eleg komoly tradicionk van Mo-on.
60as evektol HM keretein belul zajlott a gyartas es fejlesztes.
Aztan vege lett.........
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Sajnos egy ket elvetemult amator modellezonek komolyabb
technikaja vann itthon mint amit a HMEI oldalan lathattok.

HM rendszereben jelenleg csak a regeszek alltal uzembentartott osregi elavult skaylark van.
A tobbi pilota nelkuli eszkoz - amit a hmei oldalan latsz - legi cel szolgaltatasra alkalmazzak. 2020 ig van szerzodesuk a HM el.
Orankent kb 80e Ft ert

Legi cel gyartasban egyebkent eleg komoly tradicionk van Mo-gon.
60as evektol HM keretein belul zajlott a gyartas es fejlesztes.
Aztan vege lett.........
Vveletlenul se vedeni akarnam az ei t. De uav teren nem magat a repulo szerkezetet megalkotni nehez. Hanem a zavarvedetseget megoldani.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

Mokiengine

Active Member
2018. január 12.
221
243
43
Ja es az osszes repulo eszkoz amit a videon latthato, elenleg is elerheto.
Motorjaik a mai napig gyartasban vannak. Valami MOKI vagy mi

Nekem mindegyikbol van a padlason
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Sajnos egy ket elvetemult amator modellezonek komolyabb
technikaja vann itthon mint amit a HMEI oldalan lathattok.

HM rendszereben jelenleg csak a regeszek alltal uzembentartott osregi elavult skylark van.
A tobbi pilota nelkuli eszkoz - amit a hmei oldalan latsz - legi cel szolgaltatasra alkalmazzak. 2020 ig van szerzodesuk a HM el.
Orankent kb 80e Ft ert

Legi cel gyartasban egyebkent eleg komoly tradicionk van Mo-on.
60as evektol HM keretein belul zajlott a gyartas es fejlesztes.
Aztan vege lett.........
A HMEI nem a HM része? Kinek számláznak, meg miért is? Ez így nonszensznek hangzik...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 703
76 717
113
Lehet felreertheto voltam?

Jelenleg csak a Skylark van redszeresitve a Katonasagnal
Amit a HMEI "kifejlesztett" az nincs rendszeresitve csak legi cel szolgaltatast ad a HM fele penzert.

Mintha lett volna valami másik típusról is szó az egyik "mimindentrendeltünkmár" nyilatkozatban. Másnak nem rémlik esetleg? Nem találom.

Persze az is lehet, hogy más országgal kapcsolatban olvastam, csak összemosódik a sok beszerzés.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 703
76 717
113
A HMEI nem a HM része? Kinek számláznak, meg miért is? Ez így nonszensznek hangzik...


"Honvédelmi Minisztérium Elektronikai, Logisztikai és Vagyonkezelő Zrt.
A HM EI Zrt. 1993. január 1-je óta folyamatosan fejlődve áll a partnerek szolgálatában. A Társaság működését alapvetően három nagy üzletág határozza meg, ingatlan-üzemeltetés, vagyonvédelem és informatika. A feladatokat kiváló szakemberekkel, mintegy 4500 elkötelezett munkatárssal végzi.
A HM EI Zrt. küldetése és feladata, hogy kiszolgálja a Honvédelmi Minisztériumot, a Magyar Honvédséget, egyéb állami hivatalokat, minőségi és minősített szolgáltatásokat biztosítson számukra."


A szolgáltatásaikért fizet a HM és a többi állami hivatal.
Nyilván meg van annak az oka, hogy jogilag ez miért lett így megoldva. (pl.valószínűleg a közalkalmazotti bértábla nem vonatkozik rájuk és nem lehet tőlük mindenféle közérdekű információt kikérni amit egy állami intézménytől ki lehet stb.)

Az meg van, hogy a civil lajstromos Falcon 7x (fehér) is az ő tulajdonuk?
És hogy a norvégoktól vett mentőhelikopterek is az ő nevükön van?