MEADS / TLVS

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 893
4 396
113
Talán itt lesz megfelelő helyen.

A Lengyelek is jelen voltak a múlt heti sikeres MEADS teszteken, mely a program jövőjére nézve meghatározó lehet. Mivel az USA fontolgatja annak leállítását - annak ellenére, hogy a szintén "szponzor" németek és olaszok folytatnák - a lengyelek bevonása (a pénzükkel is) folytatásra serkentheti az ígéretes programban.

http://www.defensenews.com/article/20131106/DEFREG02/311060026/

Videoval gazdagítva.

http://defense-update.com/20131108_pentagon-needs-rethink-cancellation-meads.html
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 893
4 396
113
Úgy tűnik jók lesznek a MEADS esélyei a jövőben:
A cikk azt vesézi, hogy a kiváló képességei mellett jóval olcsóbb, hatékonyabb, mint bármely továbbfejlesztett Patriot. pl. egyszerűbb és gyorsabb telepíthetőség/szállíthatóság, kevesebb komponensből áll és kisebb a kezelőszemélyzet létszáma.

http://www.dodbuzz.com/2013/12/05/counterpoint-meads-is-a-bargain-and-only-solution-for-evolving-threats/
 
T

Törölt tag 1945

Guest
MEADS tűzvezető kabin

1545323465-meads-tlvs-4.jpg
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 107
113
No itt már kellően kényelmesnek tűnnek a székek is. :D

(Amúgy nekem ez a legszimpibb rendszer a számunkra szóba jöhetőek közül.)
Nekem egy hajszálnyival az ASTER szimpatikusabb ha a technokrata énem kérdezik(hiába a SZAR kétfokozatú rakéta by Hasps :p), s már Fade is megmondta hogy ez is meg a patriot is egy csúcs high end rendszer(igaza volt ebben), de ez egy verseny, s amikor még úgy volt, hogy ennek a nagy 30-as rakétája 20-30 milla, a Patriot meg "CSAK" 4-8 m/db, hogy adják olcsóbban és jó ez is!
Aztán kiderült hogy az ASTER 30 nagyobb rakéta is inkább csak 2-3 millió, s az új patriotok meg ennek a többszörösébe kerülnek(hmmm. jó drága az egyfokozatúság :D?), azóta nem nyilatkozik senki semmit...

Hozzáteszem zárásként, mivel szerintem is most már kéne vennünk valami drágát az USA-tól, csak hogy rend legyen a lelkekben odaát, meg jó szövetségesek legyünk, így alles zusammen a favoritom ha az ASTER 15/30 kombó a SAMP/T vel kiesik, nekem is a MEADS. Ha eltekintünk tőle hogy a PAC-3 as részéhez a rakéta szemtelenül drága, egy kiváló és marha jól skálázott, szuper képességű rendszer, amitől több nekünk egyszerűen nem kellhet!

Ja, és a székek is ergonomikusak :p.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Hegylakó

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Nekem egy hajszálnyival az ASTER szimpatikusabb ha a technokrata énem kérdezik(hiába a SZAR kétfokozatú rakéta by Hasps :p), s már Fade is megmondta hogy ez is meg a patriot is egy csúcs high end rendszer(igaza volt ebben), de ez egy verseny, s amikor még úgy volt, hogy ennek a nagy 30-as rakétája 20-30 milla, a Patriot meg "CSAK" 4-8 m/db, hogy adják olcsóbban és jó ez is!
Aztán kiderült hogy az ASTER 30 nagyobb rakéta is inkább csak 2-3 millió, s az új patriotok meg ennek a többszörösébe kerülnek(hmmm. jó drága az egyfokozatúság :D?), azóta nem nyilatkozik senki semmit...

Hozzáteszem zárásként, mivel szerintem is most már kéne vennünk valami drágát az USA-tól, csak hogy rend legyen a lelkekben odaát, meg jó szövetségesek legyünk, így alles zusammen a favoritom ha az ASTER 15/30 kombó a SAMP/T vel kiesik, nekem is a MEADS. Ha eltekintünk tőle hogy a PAC-3 as részéhez a rakéta szemtelenül drága, egy kiváló és marha jól skálázott, szuper képességű rendszer, amitől több nekünk egyszerűen nem kellhet!

Ja, és a székek is ergonomikusak :p.


Nem is tudom, nekem az Aster 30 így első ránézésre elég borzasztó azzal a rákókányoltnak tűnő második fokozattal. Aztán lehet, hogy valójában szupi kis cucc, brutál képességekkel, de ezt nem mostanában fogjuk megtudni. Sőt, az lenne a legjobb, ha élesben soha nem is kéne megismernünk egyik rendszer valós képességeit sem. Ez persze vonatkozik a MEADS-re is (ugye az amik sem akarják kiadni még a németeknek sem a PAC-3 MSE rakéta pontos képességeit), de a PAC-3 nekem sokkal esztétikusabb (ez persze pont semmit nem jelent).
Az ár meg a "fene tudja-kategória". Ezek ugye nem fix áras termékek, hanem a vásárló ország számára jelentős részben politikailag vannak árazva. És persze a pontos és részletes képességekbeli különbségeket, amik szintén indokolhatnak akár jelentős árkülönbséget is, sem tudhatjuk.
Igazából akár Aster, akár MEADS, én bármelyikkel elégedett lennék. De a MEADS akkor is jobban tetszik. :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 107
113
Nem is tudom, nekem az Aster 30 így első ránézésre elég borzasztó azzal a rákókányoltnak tűnő második fokozattal. Aztán lehet, hogy valójában szupi kis cucc, brutál képességekkel, de ezt nem mostanában fogjuk megtudni. Sőt, az lenne a legjobb, ha élesben soha nem is kéne megismernünk egyik rendszer valós képességeit sem. Ez persze vonatkozik a MEADS-re is (ugye az amik sem akarják kiadni még a németeknek sem a PAC-3 MSE rakéta pontos képességeit), de a PAC-3 nekem sokkal esztétikusabb (ez persze pont semmit nem jelent).
Az ár meg a "fene tudja-kategória". Ezek ugye nem fix áras termékek, hanem a vásárló ország számára jelentős részben politikailag vannak árazva. És persze a pontos és részletes képességekbeli különbségeket, amik szintén indokolhatnak akár jelentős árkülönbséget is, sem tudhatjuk.
Igazából akár Aster, akár MEADS, én bármelyikkel elégedett lennék. De a MEADS akkor is jobban tetszik. :D
Nekem ami eddig rendelkezésre állt adat/információ az árról és a képességekről, úgy tűnik hogy az ASTER család kb. egy jól skálázott rendszer egy kisebb és nagyobb rakétával, ami biztos hogy olcsóbbá teszi a használatát mint ha csak patriotot használ valaki, a mellé kell egy kisebb rakéta, ahogy a MEADS-ban ott is van az IRIS-T SL erre a célra.

Nekem is mindegy, mindkettő kiváló rendszer, nekünk bőven elég hosszú távra.
Azért azt viszont kihangsúlyoznám, hogy az ASTER 15/30 igen jól skálázott, és bár az IRIS-T SL vs ASTER 15 árakról nem tudom hogy aránylanak egymáshoz, az eddig látott infók szerint az Aster30 vs Pac3 árakról el lehet azt mondani hogy a valóban képlékeny árazás mellett is az utóbbi rakéta jóval drágább, s hiába gyanúsan többet is tud, költséghatékonysági szempontból nekünk a SAMP/T lenne a jobb eszköz.

Az meg már csak nekem fontos, hogy a SAMP/T európai, tehát valahol a "hazai" piacot védenénk vele, HA még hiszünk/hisz egyáltalán valaki az EU-ban, akkor ez is számít(ana).
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
K

kamm

Guest
Ez meg decemberi: https://www.defensenews.com/land/20...er-access-to-secret-missile-performance-data/

Ez meg mostani: https://www.defensenews.com/global/...-is-about-to-face-politics/?utm_source=clavis

Egyreszt jon a penz kerdese a nemeteknel, masreszt politikailag az amerikai reszvetel sokkal kevesbe nepszeru, harmadreszt az olaszok szivesen ujra beszallnanak:

One of the key cost drivers lies in preparing the system to one day defend against hypersonic missiles, which means threats flying faster than five times the speed of sound. The feature is in response to German requirements and keeping an eye on Russian developmental weaponry.

Analysts are only now beginning to assess the full extent of hypersonic defense requirements. But it seems likely that a new generation of interceptors more powerful than the envisioned TLVS house ammo, the Lockheed-made MSE missiles, eventually will be needed.

In addition, German officials have pushed to have the entire system under their national control, including the so-called exciter for the fire-control radar. That piece of hardware, a 4 feet by 2.5 feet- sized box, is dubbed the brains of the weapon because it performs all flight-path computations needed to obliterate incoming missiles. The exciter was going to remain a Lockheed Martin-controlled ingredient until German defense officials pushed for a local version, a task that will fall to Hensoldt in the forthcoming offer.

Contributing to the German industry footprint – designed to trumpet a domestic bent and spread the parliamentary love across more districts – is the integration of the so-called IRIS-T SL interceptor made by Diehl Defence. That effort, in turn, comes with the integration of the SAMOC guidance system, made by European defense powerhouse Airbus.
Is the Patriot air-and-missile defense system buy in Poland in danger of tanking after the delivery of the first two batteries? A former Polish defense minister is demanding answers.

Program advocates still have hope to interest other governments in Europe in the envisioned technology. For example, there is the question of rekindling an old MEADS alliance with Italy.

Italian military commanders are keenly interested in the idea of re-entering the program, although that interest has yet to be shared by politicians, an Italian defense source told Defense News.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 509
72 512
113
MBDA Deutschland and Lockheed Martin Submit Proposal to Develop TLVS for Germany

Schrobenhausen and Dallas, June 24, 2019

The TLVS bidders consortium, an MBDA Deutschland and Lockheed Martin joint venture, has submitted its proposal to the German Federal Office of Bundeswehr Equipment, Information Technology and In-Service Support (BAAINBw) to develop, test and deliver TLVS, Germany’s future Integrated Air and Missile Defense (IAMD) system.

The tender proposes an efficient four-phased approach that includes development, integration, testing and delivery of a fielded multi-mission system. The fielded unit will deliver new capabilities and significant performance enhancements well beyond the MEADS program and all known systems.

A brief glance at the headlines show significant advances in adversarial threats in just the last five years, and we are operating in an environment today where those threats will likely only continue to proliferate,” said Dietmar Thelen, managing director of the TLVS joint venture. “Germany needs a future-proof solution that can grow with the emerging threat.

Designed to replace Germany’s aging, sectored Patriot systems designed in the late 1960s, the 2019 TLVS proposal provides protection from a broader threat spectrum with two mission-specific effectors, significantly enhanced radar capabilities for long range engagements and a new communications system to support enhanced interoperability, data fusion and cyber resilience. TLVS will be the first-ever integrated air and missile defense system able to simultaneously detect, track and intercept multiple threat sets, including medium and short range threats with full 360-degree coverage.

We’ve completely reimagined TLVS based on customer requirements. Our approach reduces risk, supports lower life cycle costs and enables more effective coalition operations,” said Gregory Kee, managing director of the TLVS joint venture. “TLVS will allow Germany to provide regional protection as the Framework Nation for Air and Missile Defense for NATO, with a high degree of system sovereignty.

The TLVS proposal represents the beginning of a new chapter in the longstanding partnership between MBDA Deutschland and Lockheed Martin.

With its integrated plug and fight interface, TLVS is the most advanced, networked 360° IAMD system in the world. It is the only system with the ability to adapt to evolving threats using capabilities that are tailored to the mission. TLVS will transform Germany’s defense capabilities and set an important precedent in how neighboring nations address persistent global threats for years to come.