[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
De miért küldjek neki pénzt? Meg a többinek?
Ha tetszik a video vagy barmilyen tartalom es szeretnel meg hasonloakat latni, akkor tamogathatod a keszitoket. Ez kabe olyan mintha kikolcsonoznel egy filmet. (Meg persze mindig van nehany bálna, akik nagyobb osszegeket utalnak, de az mas vilag.) Van aki a tamogatoknak (oket nevezik patreon-nak) extra tartalmat is kinal, esetleg a videot hamarabb elerhetik, de altalaban ugyanazt latja egy tamogato es egy kulsos, mezei nezo is.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Újtípusú fegyvert vetettek be az úgynevezett sárgamellényesek a hétvégi, francia kormány ellen rendezett tüntetéseken, a Local francia kiadása szerint fekáliával megtöltött zacskókat dobtak a rendőrökre. A zacskók fel is robbantak. A rendőrség szerint már a szombati tüntetések előtt a közösségi médiában arra kérték fel a sárgamellényeseket, hogy készítsenek „kakitov”-okat, azaz Molotov-koktélt, csak kakival.
Kakibombákkal dobálták meg a tüntetők a francia rendőröket
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 514
113
Újtípusú fegyvert vetettek be az úgynevezett sárgamellényesek a hétvégi, francia kormány ellen rendezett tüntetéseken, a Local francia kiadása szerint fekáliával megtöltött zacskókat dobtak a rendőrökre. A zacskók fel is robbantak. A rendőrség szerint már a szombati tüntetések előtt a közösségi médiában arra kérték fel a sárgamellényeseket, hogy készítsenek „kakitov”-okat, azaz Molotov-koktélt, csak kakival.
Kakibombákkal dobálták meg a tüntetők a francia rendőröket


Ne hagyják ki a politikusokat sem...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Ez amúgy közel se a teljes keresete, most kép alapján utánanéztem a kiscsajnak, eszméletlen erős az instán 2,7 millió követő mellet 20% átlag engagement rate, ha csinálna promotált postokat, akkor 5-10 ezer dollár/ post amit én reálisnak tartok mivel felnőtt tartalmat is készít, így nyilván nem mindenki szerződne vele, erről az alapról ahol van simán elérhető lenne neki a havi millió dolláros bevétel is.

Amúgy mi ezzel a probléma ? Máshol nincsenek kurmincák ? Mindenhol vannak..., vagy mert felvállalja és pénzt is keres vele nagyobb bűn? Kérdezem én ha megcsinálom egy olyan férfi feleségét aki mondjuk kiment gürizni külföldre hogy a családját eltarthassa de az asszonynak viszket a... szerinted melyik az erkölcstelenebb?

Nem az erkölcstelenség a lényeg, hanem, hogy ami nem viszi előre az emberiséget, és nem mellesleg (itt most nem a csajról van szó) fölösleges ostobaságok, azokat ennyire busásan megjutalmaznak, aki meg mondjuk azért felelős, hogy az internet amin nézik vagy az áramellátás ami működteti a gépeket zavartalanul működjön az elhanyagolható jutalmazásban részesül ezekhez az alanyokhoz képest. (a munkabére)

Ez a jelenség egy tünete az emberiség egyik legnagyobb problémájájának, hogy a jelen társadalmi berendezkedés rövidesen gyökeres változáson fog keresztül menni. Ennek módját, folyamatát és végkimenetelét nem ismerjük. De az, hogy pár kézbe összpontosul a vagyon a többiek meg mehetnek a búsba az hosszú távon nem működhet, egy ponton túl nem lesz veszteni valója hatalmas tömegeknek ami baromira veszélyes tud lenni.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 395
4 392
113
Nemrég olvastam egy cikket arról hogy a nem szabad országok hogyan próbálják minden erejükkel korlátozni az elkerülhetetlenül kiteljesedő szabad és olcsó internethozzáférést. Nyugat-Európának nagyobb részt kellene vállalnia a diktatúrák elleni küzdelemben, több szankció és embargó szükséges ahhoz hogy mindazokat akik a demokráciát és a szólásszabadságot eltiporják megszenvedjék tettük következményét.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Nemrég olvastam egy cikket arról hogy a nem szabad országok hogyan próbálják minden erejükkel korlátozni az elkerülhetetlenül kiteljesedő szabad és olcsó internethozzáférést. Nyugat-Európának nagyobb részt kellene vállalnia a diktatúrák elleni küzdelemben, több szankció és embargó szükséges ahhoz hogy mindazokat akik a demokráciát és a szólásszabadságot eltiporják megszenvedjék tettük következményét.
Istenem! Nekem az jut eszembe ilyenkor, hogy valaki részegen fetreng az asztalon, majd félig magához tér egy pillanatra, mond valami oda nem vágó sületlenséget, majd visszaájul. És ez nem először rémlik fel a megszólalásaid után. Ez a mostani mondandód mihez kapcsolódott a beszélgetés folyamában? Vagy ezt a témát küldte a tartótiszt? :)
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Istenem! Nekem az jut eszembe ilyenkor, hogy valaki részegen fetreng az asztalon, majd félig magához tér egy pillanatra, mond valami oda nem vágó sületlenséget, majd visszaájul. És ez nem először rémlik fel a megszólalásaid után. Ez a mostani mondandód mihez kapcsolódott a beszélgetés folyamában? Vagy ezt a témát küldte a tartótiszt? :)
Nekem is az agyérelmeszesedéses nagymamám jut eszembe a posztjairól amikor családi össze jöveteleken váratlanul meg-megszólalt.
 

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
Nemrég olvastam egy cikket arról hogy a nem szabad országok hogyan próbálják minden erejükkel korlátozni az elkerülhetetlenül kiteljesedő szabad és olcsó internethozzáférést. Nyugat-Európának nagyobb részt kellene vállalnia a diktatúrák elleni küzdelemben, több szankció és embargó szükséges ahhoz hogy mindazokat akik a demokráciát és a szólásszabadságot eltiporják megszenvedjék tettük következményét.

Lehet hogy megtaláltuk Macron szövegíróját? Panoz tud franciául is? :eek:

https://mandiner.hu/cikk/20190305_emmanuel_macron_soha_nem_volt_ennyire_szukseg_europara_mint_most

"A II. világháború óta soha nem volt ennyire szükség Európára, mint most. Európa azóta sem volt akkora veszélyben, mint most. [...] Az európai modell az ember szabadságán nyugszik, a vélemények, az alkotás sokféleségén. Elsődleges szabadságunk a demokratikus szabadságjog, miszerint kormányainkat mi választjuk meg, miközben külföldi hatalmak azt lesik, miként befolyásolhatnák a választások kimenetelét. Javaslom, hogy hozzuk létre a Demokráciavédelmi Európai Ügynökséget, ami európai szakértőket bocsátana minden tagállam rendelkezésére, hogy megvédje a választási eljárást a kibertámadásokkal és a manipulációkkal szemben. [...] A függetlenség szellemében meg kell tiltanunk, hogy külföldi hatalmak finanszírozzák az európai politikai pártokat. Európai szabályok segítségével, le kell tiltanunk az Interneten bárminemű gyűlöletkeltésre és erőszakra szító diszkurzust, mert az emberi méltóságra épülő civilizációnk alapja az egyén tiszteletben tartása. Szabadság, védelem, haladás. Ezekre a pillérekre kell az európai Újjászületést építeni. Nem hagyhatjuk, hogy a megoldást nem kínáló nacionalisták kihasználják a népek haragját. Nem lehetünk egy elpuhult Európa alvajárói. Nem folytathatjuk tovább a megszokott rutint és finomkodást. Az európai humanizmus a cselekvés követelményét állítja elénk. Az állampolgárok mindenütt részt akarnak venni a változásban. [...] A Brexit-zsákutca lecke mindannyiunk számára. Lépjünk ki ebből a csapdából, töltsük meg értelemmel a közelgő választásokat."
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Biztos volt már, de én most olvasom

"
Az Európai Unió polgárai elégedetlenek az EU működésével. Az összlakosság 45 százaléka szeretne a kilépésről népszavazást, ez az arány az olaszoknál 58, a franciáknál 55, míg a németeknél 40 százalék.
Azt a véleményt, hogy a menekültek problémát jelentenek, képviseli a görögök 94, a svédek 88, az olaszok 77, a spanyolok 75, a magyarok 72, a britek és a franciák 70 és a németek 67 százaléka."

Forrás:
Nógrádi György: Szerencsénk van túléltük
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Hegylakó

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 117
113
Ez amúgy közel se a teljes keresete, most kép alapján utánanéztem a kiscsajnak, eszméletlen erős az instán 2,7 millió követő mellet 20% átlag engagement rate, ha csinálna promotált postokat, akkor 5-10 ezer dollár/ post amit én reálisnak tartok mivel felnőtt tartalmat is készít, így nyilván nem mindenki szerződne vele, erről az alapról ahol van simán elérhető lenne neki a havi millió dolláros bevétel is.

Amúgy mi ezzel a probléma ? Máshol nincsenek kurmincák ? Mindenhol vannak..., vagy mert felvállalja és pénzt is keres vele nagyobb bűn? Kérdezem én ha megcsinálom egy olyan férfi feleségét aki mondjuk kiment gürizni külföldre hogy a családját eltarthassa de az asszonynak viszket a... szerinted melyik az erkölcstelenebb?
Azt én nem tudom megítélni hogy melyik az erkölcstelenebb, de ha tökös a pali akkor egy ilyenért szétveri a fejed egy rozsdás biciklilánccal ha nem érti meg eléggé a mai PC világot, az tuti ;)!
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 431
10 129
113
Nem az erkölcstelenség a lényeg, hanem, hogy ami nem viszi előre az emberiséget, és nem mellesleg (itt most nem a csajról van szó) fölösleges ostobaságok, azokat ennyire busásan megjutalmaznak, aki meg mondjuk azért felelős, hogy az internet amin nézik vagy az áramellátás ami működteti a gépeket zavartalanul működjön az elhanyagolható jutalmazásban részesül ezekhez az alanyokhoz képest. (a munkabére)

Ez a jelenség egy tünete az emberiség egyik legnagyobb problémájájának, hogy a jelen társadalmi berendezkedés rövidesen gyökeres változáson fog keresztül menni. Ennek módját, folyamatát és végkimenetelét nem ismerjük. De az, hogy pár kézbe összpontosul a vagyon a többiek meg mehetnek a búsba az hosszú távon nem működhet, egy ponton túl nem lesz veszteni valója hatalmas tömegeknek ami baromira veszélyes tud lenni.

Értelek. Az emberek többsége, döntő többsége, közvetlenül nem segít előrébb vinni az emberiséget, de közvetve minden kicsi munka elvégzése igen, ezért is nem szabad lenézni semmilyen munkát. Példánál maradva a csajszi álmokat ad szórakozást ad, az meg hogy páran nem képesek a mértékletességre olyan mint hogy lehet élvezettel meginni egy pohár bort, meg lehet 3 üveggel is eszméletvesztésesig is. Saját felelősség.

A második részébe nem szívesen megyek bele mert képlékeny az álláspontom. Meghatározó az is hogy úgy gondolom ki mint vet úgy arat, de ez is igazságtalan vagyis nem teljesen helyt álló. Van aki rengeteget dolgozik és mégse képes megkapni érte azt amit megérdemelne, van aki a relatív sok pénznek se ura még ha megérdemelten keresi meg se jut előre.
Illetve csak hogy emberiségnél maradjunk, egyes közgazdászok azon elméletre jutottak hogy azért lassult le a tudományos fejlődésünk mert a vagyon koncentrálódni kezdett. ( kis kiegészítő infó, kínai dinasztiák soha meg nem oldott problémája és bukásának legfőbb vagy fontos oka a földkoncentráció volt )
Mert ha egyenlőbb lenne az elosztás ugye több lehetőség lenne hogy valami hasznos megvalósuljon, ugye más szemléletek, stb.
Viszont, van egy másik elmélet, mely szerint ha a világ vagyonát egyenlően elosztanánk rövid időn belül ugyan azok lennének többségében a gazdagok akik a elosztás előtt, és én is vallom ezt erősen de persze ugye csak többségében ugyan azok.

Szóval majd a történelem választ ad kérdéseinkre idővel :)
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and zeal

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 431
10 129
113
Azt én nem tudom megítélni hogy melyik az erkölcstelenebb, de ha tökös a pali akkor egy ilyenért szétveri a fejed egy rozsdás biciklilánccal ha nem érti meg eléggé a mai PC világot, az tuti ;)!
Rengeteg fej lenne szétverve és sokan ülnének börtönbe ha minden esetben ez lenne a végkimenetel. Sok dologra fiatalabb koromban azt hittem ilyen csak a filmekben van az emberek nem ilyenek , most meg sok dologra ami a valóság azt mondom ilyen még a filmekbe se :)
Szerintem nem az egyedülállónak kell nemet mondani ilyen esetben hanem annak aki elméletben valakivel összekötötte az életét. Olyan sok vakon szerelmes férfit láttam már akik" aztán, de aztán ők aztán..." oly szerelmesek és vakok voltak hogy annál már csak a megalázottságuk és a szenvedésük volt nagyobb.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 117
113
Rengeteg fej lenne szétverve és sokan ülnének börtönbe ha minden esetben ez lenne a végkimenetel. Sok dologra fiatalabb koromban azt hittem ilyen csak a filmekben van az emberek nem ilyenek , most meg sok dologra ami a valóság azt mondom ilyen még a filmekbe se :)
Szerintem nem az egyedülállónak kell nemet mondani ilyen esetben hanem annak aki elméletben valakivel összekötötte az életét. Olyan sok vakon szerelmes férfit láttam már akik" aztán, de aztán ők aztán..." oly szerelmesek és vakok voltak hogy annál már csak a megalázottságuk és a szenvedésük volt nagyobb.
Szerelemesnek és vaknak lenni jó. Az ébredés lehet szar :p.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 962
113
Biztos volt már, de én most olvasom

"
Az Európai Unió polgárai elégedetlenek az EU működésével. Az összlakosság 45 százaléka szeretne a kilépésről népszavazást, ez az arány az olaszoknál 58, a franciáknál 55, míg a németeknél 40 százalék.
Azt a véleményt, hogy a menekültek problémát jelentenek, képviseli a görögök 94, a svédek 88, az olaszok 77, a spanyolok 75, a magyarok 72, a britek és a franciák 70 és a németek 67 százaléka."

Forrás:
Nógrádi György: Szerencsénk van túléltük
Svedek 88? Ejjha.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 029
6 343
113
Én kételkedem ebben a 88%-ban. Ha ilyen nagy az elégedetlenség, hogy lehet, hogy olyan kormányuk van ami bevándorlás párti?

Én nemrég beszélgettem egy volt kollégámmal, aki már tíz éve Svédországban él. Azt mondta, hogy minden igaz arról, hogy a harmadik világbeli migránsok nem tudnak és nem is akarnak beilleszkedni, főleg bűnöznek és sok olyan hely van, ahová életveszély elmenni.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 561
113
Én nemrég beszélgettem egy volt kollégámmal, aki már tíz éve Svédországban él. Azt mondta, hogy minden igaz arról, hogy a harmadik világbeli migránsok nem tudnak és nem is akarnak beilleszkedni, főleg bűnöznek és sok olyan hely van, ahová életveszély elmenni.
Én ezt elhiszem, és nem is ezzel van a gond, hanem azzal, hogy a svédek többsége ezt képtelen belátni mert szemellenző van a fejükön.