Nem az erkölcstelenség a lényeg, hanem, hogy ami nem viszi előre az emberiséget, és nem mellesleg (itt most nem a csajról van szó) fölösleges ostobaságok, azokat ennyire busásan megjutalmaznak, aki meg mondjuk azért felelős, hogy az internet amin nézik vagy az áramellátás ami működteti a gépeket zavartalanul működjön az elhanyagolható jutalmazásban részesül ezekhez az alanyokhoz képest. (a munkabére)
Ez a jelenség egy tünete az emberiség egyik legnagyobb problémájájának, hogy a jelen társadalmi berendezkedés rövidesen gyökeres változáson fog keresztül menni. Ennek módját, folyamatát és végkimenetelét nem ismerjük. De az, hogy pár kézbe összpontosul a vagyon a többiek meg mehetnek a búsba az hosszú távon nem működhet, egy ponton túl nem lesz veszteni valója hatalmas tömegeknek ami baromira veszélyes tud lenni.
Értelek. Az emberek többsége, döntő többsége, közvetlenül nem segít előrébb vinni az emberiséget, de közvetve minden kicsi munka elvégzése igen, ezért is nem szabad lenézni semmilyen munkát. Példánál maradva a csajszi álmokat ad szórakozást ad, az meg hogy páran nem képesek a mértékletességre olyan mint hogy lehet élvezettel meginni egy pohár bort, meg lehet 3 üveggel is eszméletvesztésesig is. Saját felelősség.
A második részébe nem szívesen megyek bele mert képlékeny az álláspontom. Meghatározó az is hogy úgy gondolom ki mint vet úgy arat, de ez is igazságtalan vagyis nem teljesen helyt álló. Van aki rengeteget dolgozik és mégse képes megkapni érte azt amit megérdemelne, van aki a relatív sok pénznek se ura még ha megérdemelten keresi meg se jut előre.
Illetve csak hogy emberiségnél maradjunk, egyes közgazdászok azon elméletre jutottak hogy azért lassult le a tudományos fejlődésünk mert a vagyon koncentrálódni kezdett. ( kis kiegészítő infó, kínai dinasztiák soha meg nem oldott problémája és bukásának legfőbb vagy fontos oka a földkoncentráció volt )
Mert ha egyenlőbb lenne az elosztás ugye több lehetőség lenne hogy valami hasznos megvalósuljon, ugye más szemléletek, stb.
Viszont, van egy másik elmélet, mely szerint ha a világ vagyonát egyenlően elosztanánk rövid időn belül ugyan azok lennének többségében a gazdagok akik a elosztás előtt, és én is vallom ezt erősen de persze ugye csak többségében ugyan azok.
Szóval majd a történelem választ ad kérdéseinkre idővel