[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Szokott itt más is ezekkel ökörködni? (a második videó végén szereplő jármű azzal való ötletelgetés, hogy egy átlagos magyarországi sokgyerekes család milyen 7+1 fős autót venne legszívesebben az új támogatásból).


 
M

molnibalage

Guest
Ha valaha bárki posztapokaliptikus játékkal tolná, akkor ajánlom a Fallout New Vegast. Fantasztikus. Néhány moddal egész széppé és még jobbá tehető. A saját beállítást megmutathatom, ha valakit érdekel. Nem kell hozzá ismerni az F1-2-3-ból semmit, teljesen különálló.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Ha valaha bárki posztapokaliptikus játékkal tolná, akkor ajánlom a Fallout New Vegast. Fantasztikus. Néhány moddal egész széppé és még jobbá tehető. A saját beállítást megmutathatom, ha valakit érdekel. Nem kell hozzá ismerni az F1-2-3-ból semmit, teljesen különálló.

Death Money DLC, BAR fix moddal (sniper rifle lőszerét használja, ezért megmod-olták, hogy annyit is sebezzen) a legjobb része a játéknak.
egyetlen hibája a DLC-nek, hogy a végjáték 100-as repair (vagy science?) nélkül lehetetlen mivel a holografikus katonák sebezhetetlenek, csak a készülék megbütykölésével lehet legyőzni őket.
 
M

molnibalage

Guest
Death Money DLC, BAR fix moddal (sniper rifle lőszerét használja, ezért megmod-olták, hogy annyit is sebezzen) a legjobb része a játéknak.
egyetlen hibája a DLC-nek, hogy a végjáték 100-as repair (vagy science?) nélkül lehetetlen mivel a holografikus katonák sebezhetetlenek, csak a készülék megbütykölésével lehet legyőzni őket.
A DLC sanszosan megvan, mert a Ultimate változatot adta a GoG. A BAR fix mod az micsoda? Nem tetszett a lőszer használat? Én valami mega fegyveres mod-ot használok. Az lehet, hogy ezt is tartalmazza.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
A DLC sanszosan megvan, mert a Ultimate változatot adta a GoG. A BAR fix mod az micsoda? Nem tetszett a lőszer használat? Én valami mega fegyveres mod-ot használok. Az lehet, hogy ezt is tartalmazza.

Sniper lőszerből nagyon kevés van, mivel nagyot sebző puskához tartozik, BAR meg alig sebzett vele, cserébe gyorsan felemésztette a készletet. Megmod-olták hogy ugyanannyit sebezzen, mint a mesterlövész puska, így egy tár páncéltörővel már megfektet egy alpha deathclaw-ot.
Igaz a legerősebb fegyver még így is a nevesített hologram puska amit egy másik DLC-ben tök véletlenül szedtem össze (egy lakókocsi tetején volt).
A brotherhood-os csaj sztoriküldetéseit érdemes megcsinálni, 2 dlc is kapcsolódik történetileg hozzá.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Tavaly elegem lett belőle, hogy notebook táskát is cipelnem kell munkába, a hűtőalátéttel rengeteg helyet elfoglal az asztalon, ráadásul az otthoni gépet is fejleszteni kellett volna, mert a 2017-18-ban kiadott játékok már eléggé recsegve futottak.
Végül hosszas morfondírozás és hardverapró böngészés után hirtelen felindulásból vettem egy Nintendo Switch-et december elején és nagyon nem bántam meg :)

A kis masina meg a 8 dobozos játék (8 kártya fér a hordtáskába) nem kis befektetés volt indulásnak, azóta a megunt játékokat a használt piacon becserélgettem másikra, akciókkor pedig behúztam 1-1 címet az online shop-ban is (na jó 16-ot), igaz ehhez venni kellett egy 128 GB-os SD kártyát, mert a beépített 32GB nem sok mindenre elég.
Nemrég a Microsoft bejelentette, hogy cloud-stream-ben szeretné elérhetővé tenni az Xbox Game Pass játékait mobiltelefonokon és Switch-en, így végre a Forza-k után se kell majd vágyakozni :) .
Ős pc-sként azt kell mondjam, úgy néz ki soha többé nem fogok pc-re játékot venni, annyira kényelmes a használata, otthon tv-n és munkában kézi üzemmódban is, talán csak a beépített kijelző lehetne nagyobb méretű.


Sajnos nem fizetett hirdetésünket olvasták, ajándék játékokat elfogadok.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
Ős pc-sként azt kell mondjam, úgy néz ki soha többé nem fogok pc-re játékot venni, annyira kényelmes a használata, otthon tv-n és munkában kézi üzemmódban is, talán csak a beépített kijelző lehetne nagyobb méretű.


Sajnos nem fizetett hirdetésünket olvasták, ajándék játékokat elfogadok.
Akkor nálad betaláltak. Én el nem tudom képzelni, hogy konzolozzak, de rá kényszerítenek. Egyszer veszek majd PS4-et, de csak pár játék miatt.
 
M

molnibalage

Guest

Nem maga a játék kemény kritikája a lényeg - bár mivel nem vettem meg jót tudok röhögni rajta, így nem fogok soha semmi ilyesmive játszani - , hanem az, ahogy ez már egy általános jelenséggé kezd válni a AAA játékpiacon. Mondjuk ki, hogy befejezetlen és/vagy hulladék termékeket árulnak 60-80 USD-ért is. Lényegében ahhoz képest, hogy mekkora pénzekről van szó, lényegében nincs semmiféle olyan szabályozás, hogy egy játékszoftvernek minek kell megfelelnie. Lényegében, ha bug miatt végigjátszhatatlan, akkor is egy "na bumm" válrándítással intézik el már néha a kiadók és fejlesztők, ahogy pl. a beta visszajelzéseket is (lásd FO 76.)

Hol lesz ennek vége...?
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 226
17 084
113
Végre van időm, második nekirugaszkodásra pörög a Horizon: Zero Dawn. Fantasztikus történet, csodálatosan, aprólékosan kidolgozott, megírt karakterek, észbontó grafika, látvány. Akinek van PS 4-e, ki ne hagyja! Talán a legfontosabb célpont volt, amikor megvettem a konzolt, az utolsó fillérig megérte ez a játék!
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Sajnos lassan a kérdés az, hogy mi nem turkál a gépeden. A Win10 is ezt teszi.

Tudom, az enyém különösen, mivel 5 éve béta rendszert futtatok, hogy bent legyek az adatbázisban, így bétahozzáférést kapok játékokhoz is, amik közül egy se fut a gépemen :-D
Remélem az xCloud bétára is bejutok.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Úgy látszik a nagyok mégsem tettek le a stream alapú játékokról.
Most jelentette be a Google és a Microsoft is építi a saját megoldását.


De jó, hogy most vettem 100k-ért videókártyát. :D
Na jó soká lesz ebből még valós szolgáltatás.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Nálam anno teljesen jól futott az Onlive, ott inkább az elbaltázott üzleti döntésekkel volt baj, ráadásul 10 év alatt rengeteg fejlődött a technika. Japánban Nintendo Switch-re már csak stream-elve adták ki a Resident Evil 7-et és az Assassin's Creed Odyssey-t.
 
M

molnibalage

Guest
Számomra az elmúlt évek legjobb játéka, eddig csak az Oblivionra és a Wargame red dragon rá kattantam így rá
https://www.google.com/url?sa=t&sou...FjAAegQIAxAB&usg=AOvVaw1naObbvEEHd8fTiFTBIF62
Az egyetlen játék, aminek nem csak a videó változatát, de egy duma nélküli full longplay-et is végignéztem. Egyszer fogok konzolt venni a ND játékai miatt is.

A WG jó volt, de számomra már halott. Amit viszont látok a StDV 2-nél, az egyre jobban tetszik.