A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
A nagyotmondás,beképzeltség és nagypofájuság nem hazaszeretet.Hazaszeretet az,hogy számotvetünk hibáinkal,összehúzzuk a nadrágszijjat és szorgos kitartó munkával és tanulással kijavitjuk őket.Az üres nagyképűség nem büszkeség,hanem idiótaság.Idióták pedig felettébb ritkán nyernek háborút.
Önmagában az pofátlanság és beképzeltség, hogy te akarod megmondani mi az a hazaszeretett és a te elvárásod szerint kellene cselekedni, jó vicc XD
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
A negatív elfogultság a magyarsággal szemben nem egyenlő a szakmával. Jó példa erre az MTA , pl: hiába mondják magukat szakértőnek ha hülyeségeket állítanak például őstörténelem kérdésben.
Komolyan mondom megeszem a tiszti szabjám lassan. Ilyet se hallottam még hogy negatívan vagyok elfogult a magyarság felé.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
A negatív elfogultság a magyarsággal szemben nem egyenlő a szakmával. Jó példa erre az MTA , pl: hiába mondják magukat szakértőnek ha hülyeségeket állítanak például őstörténelem kérdésben.
Egy Tr85, azért nem T-55. Sokkal inkább egy T-55 lapra épített Leo-1 update.
Celebra Mig-21 LanceR-éban nem hiszek és az F-16-uk szereplése is gázos (kb, mint ami a mi MIG-29-eink, egyszerűen az üzemeltetésből eredően).
Tüzérségi eszközből pedig egyszerűen sok van a románoknak. A tényekkel nem árt számot vetni.

Látom foglalkoztál a történelmünkkel. Nos ott is a felderítés döntött többnyire. A jó haditerv nem az, hogy elvérzel...
Amiben a kritikusaid nem érzik a dolgokat, az az, hogy a helyzet nem mindig az erőviszonyokról szól, hanem a kitartásról, még ma is...
Jelenleg szerintem nem németek költöznek Afganisztánba, hanem fordítva, miközben lassan mi is kivonulhatunk, függetlenül a befektetett erőforrásoktól.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
A negatív elfogultság a magyarsággal szemben nem egyenlő a szakmával. Jó példa erre az MTA , pl: hiába mondják magukat szakértőnek ha hülyeségeket állítanak például őstörténelem kérdésben.
Nem, nem állítanak hülyeséget. Attól, hogy néhány hazudozó, elmebeteg szerint ez így van, az nem bizonyíték.
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Egy Tr85, azért nem T-55. Sokkal inkább egy T-55 lapra épített Leo-1 update.
Celebra Mig-21 LanceR-éban nem hiszek és az F-16-uk szereplése is gázos (kb, mint ami a mi MIG-29-eink, egyszerűen az üzemeltetésből eredően).
Tüzérségi eszközből pedig egyszerűen sok van a románoknak. A tényekkel nem árt számot vetni.

Látom foglalkoztál a történelmünkkel. Nos ott is a felderítés döntött többnyire. A jó haditerv nem az, hogy elvérzel...
Amiben a kritikusaid nem érzik a dolgokat, az az, hogy a helyzet nem mindig az erőviszonyokról szól, hanem a kitartásról, még ma is...
Jelenleg szerintem nem németek költöznek Afganisztánba, hanem fordítva, miközben lassan mi is kivonulhatunk, függetlenül a befektetett erőforrásoktól.
A mennyiség nem számít ami a kertben rohad és egyébként sem.
Az számít mi ténylegesen aktív és mire van képzett állomány, abból pedig elég szarul állnak a románok.
Nem véletlenül mondtam én is, hogy papír "hadsereg"
Lehet leopard 1 szintű a t55-sük akkor is egy fos és nem veszi fel a versenyt egy modernizált t72-vel sem.
Lehet belőle kamu 1 millió darab is akkor se ér sokat. Ez olyan mintha egy ladát némileg updatelnéd és egy ferrarival akarnád versenyeztetni....
önmagában a t55 ös konstrukciója rossz ahogy a btr80 is, hiába updateled nem sokat ér.
Még az elavult magyar t72-es is kitudja lőni mert még annak is normálisabb ágyúja van...
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
A mennyiség nem számít ami a kertben rohad és egyébként sem.
Az számít mi ténylegesen aktív és mire van képzett állomány, abból pedig elég szarul állnak a románok.
Nem véletlenül mondtam én is, hogy papír "hadsereg"
Lehet leopard 1 szintű a t55-sük akkor is egy fos és nem veszi fel a versenyt egy modernizált t72-vel sem.
Lehet belőle kamu 1 millió darab is akkor se ér sokat. Ez olyan mintha egy ladát némileg updatelnéd és egy ferrarival akarnád versenyeztetni....
önmagában a t55 ös konstrukciója rossz ahogy a btr80 is, hiába updateled nem sokat ér.
Még az elavult magyar t72-es is kitudja lőni mert még annak is normálisabb ágyúja van...
A TR–85 a Román hadsereg fő általános harckocsija (MBT). A tank a szovjet T–55 alapján romániában tervezett típus új toronnyal, német licenc alapján gyártott (a Leopard 1-hez hasonló) V8-as dízel-motorral és teljesen átalakított felfüggesztéssel, tűzvezető rendszerrel, hőkereső és lézer célmeghatározó rendszerrel, valamint jelentősen áttervezett, meghosszabított járműtesttel. A harckocsit ellátták egy figyelmeztető rendszerrel, mely képes felismerni a harckocsiról visszaverődő lézer sugarakat. Így ha a harckocsit nem is fogták be közvetlen lézer nyalábbal, a személyzet képes felfedezni a hatósugarában lévő LRF/LD (lézeres terület-megfigyelő) eszközöket. A TR–85-öt felszerelték ködgránátvetőkkel és hőcsapdákkal is. A harckocsi új-fejlesztésű 100 mm-es APFSDS (leválóköpenyes, szárnystabilizált, űrméret alatti, páncéltörő nyíllövedék) lehetővé teszi 450 mm homogén páncélzat leküzdését 1000 méteres távolságon.
A TR–85 M1 a TR–85 továbbfejlesztett változata.

54 tonnás a dög. CCa 14 tonnával nehezebb. Ez nyilván páncélzatban is megjelent. Németek update-elték a gépet.
Kiegyezhetünk abban, hogy nem rosszabb, mint a fapados T-72 m1? Nincs felújított T-72-nk jelenleg.

Ez nem egy új technika. Vagyis az elmúlt évtizedek tartalékosai erre lettek kiképezve...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 840
113
A mennyiség nem számít ami a kertben rohad és egyébként sem.
Az számít mi ténylegesen aktív és mire van képzett állomány, abból pedig elég szarul állnak a románok.
Nem véletlenül mondtam én is, hogy papír "hadsereg"
Lehet leopard 1 szintű a t55-sük akkor is egy fos és nem veszi fel a versenyt egy modernizált t72-vel sem.
Lehet belőle kamu 1 millió darab is akkor se ér sokat. Ez olyan mintha egy ladát némileg updatelnéd és egy ferrarival akarnád versenyeztetni....
önmagában a t55 ös konstrukciója rossz ahogy a btr80 is, hiába updateled nem sokat ér.
Még az elavult magyar t72-es is kitudja lőni mert még annak is normálisabb ágyúja van...
Mond te némelyik számítógép játékból szeded magadnak az infokat?
A T-55 ös konstrukciója abban az időben megfelelő volt. Amivel szembe kellett néznie az a M-48 és M-60 as volt. Azok se álltak jobban konstrukciólag jobban.
A BTR 80 as lehet hogy "bádogkaszni" a te szemedben, de egy 30 as ágyúval megfelelő lőszerrel bármit képes lenne kiszedni a környéken ami kisebb mint egy tank. (nem a legújabb csoda ifv/apc et) igaz azokból a szomszédok is híján vannak.
Légy szíves kicsit vissza fogotabban írni a "hülyeségeket". Mert a trolkodást már eléri.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Értem én a dilemmátokat, de ez a pár év gyorsan elröppen, elvégre 2026-ig tart a program. Szerintem ha ilyen harckocsijaink lesznek nem lesz gond a legénységgel. Az ilyen gépek megdobogtatják a magyar autó és lóerő mániás fiataljaink szívét. Főleg ha lesz egy két bemutató a nagyközönség számára is. Addigra megjönnek a modern APC/IFV-k is és meg is lesz a támogatás az új láncosainknak. Most éppen úgysem készülünk ölre menni a romulánokkal. Utána meg már ők sem forszíroznák a dolgot...

A baj, hogy hazaszeretetből nem tudsz a gyerekednek cipőt venni.

És persze megdobogtatja sok ember szivét. Csak sokan max 1 külszolgálatra lesznek katonák. Így nagy tapasztalatot nem szer
jq7ix4uva7111.jpg

nem tudom mennyire pontos, de a romulán lövegnek a csúcs lövedéke tud kb 400mm-t szemből nem sok olyan hely van amit beüt. (oldalról természetesen teljesen más a helyzet.)

Hát akkor már cáfoltad is az előző írásod. Harckocsit nem mindíg csak szemből lőnek meg.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Egyszerű, az a4 páncélzata szemből megeszi reggelire a 100 mm-es viccet . Az a7+ páncélzata pedig körkörösen megszivatná a bocskort. Szó szerint galamb lövészet lenne, és ez nem egy rts game.
Itt nem az lenne, hogy jön a román végsőkig, hanem látják, hogy hullanak mint a legyek akkor futás lenne.

Az lehet. Csak legyen az a7+hoz épkézláb személyzet.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 510
15 702
113
A baj, hogy hazaszeretetből nem tudsz a gyerekednek cipőt venni.
.
Dehogynem. Persze ehhez szorgalom is kell. Én szeretem a hazám és remek lehetőségeim vannak akár É-amerikai munkára is, de maradtam és maradok is. Sőt...a nálunk rosszabb helyzetbe lévőket segítem is. Ez utóbbi a válasz. Ajánlom a gulág naplókat figyelmedbe.
A személyzet kapcsán csak két dolog; ha látja valaki, h nem egy ezeréves tákolt konzervben vetik harcba, akkor szívesen megy. Egy jóeszű srác ismerős a Leo hírére megy a seregbe.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner and Loken

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Dehogynem. Persze ehhez szorgalom is kell. Én szeretem a hazám és remek lehetőségeim vannak akár É-amerikai munkára is, de maradtam és maradok is. Sőt...a nálunk rosszabb helyzetbe lévőket segítem is. Ez utóbbi a válasz. Ajánlom a gulág naplókat figyelmedbe.
A személyzet kapcsán csak két dolog; ha látja valaki, h nem egy ezeréves tákolt konzervben vetik harcba, akkor szívesen megy. Egy jóeszű srác ismerős a Leo hírére megy a seregbe.

Kevés az olyan aki marad is miután szembesül a magyar királyi néphadsereggel...
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Az lehet. Csak legyen az a7+hoz épkézláb személyzet.
A meglévő állomány is rendelkezésre áll akik az a4-en fognak gyakorolni....
inkább azt a kérdést kellene felvetni, hogy a románoknak vajon van e elég személyzete a hatalmas kivándorlások okán. Nem hiszem, hogy szívesen akarna bárki is román katona lenni (2 ft-ért) egy siralmas t-55-be..... náluk ez nagyobb probléma lehet.
Csak az a különbség, hogy nálunk minden negativ pletykát felnagyítanak addig a románok inkább hazudnak a végsőkig és elhallgatják amennyire lehet a negativumjaikat.