Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 902
53 288
113
Mi lenne, ha első körben megpróbálná megbeszélni vele? Valahol elképesztőnek találom, hogy fórumon, ami az eszmecsere hely a két felmerült megoldás részedről azt, hogy
  • megölsz egy élő érző lényt, aki nem tehet arról, hogy a gazdája szarik rá...
  • vagy bedrogozod, ami szintén nem éppen legális cselekeded...
Pislogok. Erősen.


Gondolom a megbeszélésen már túl vannak...
Igen,én még férfi vagyok,nem én vagyok a kutyáért,ha kell gondolkodás nélkül agyonütöm a kutyát,ha megtámad,vagy a családtagjaimat(mármint ha megtámadja a kutya a családtagjaimat :D ),vagy bárkit aki nem képes megvédeni magát,vagy ha többszöri kérésre sem halgattattja el a szomszéd,és nem alszik miatta a család.
Szintúgy megölöm a tyúkot,a sertést,a szarvasmarhát,őzet,nyulat,stb, ha el kívánom fogyasztani,jó fokhagymásan pl.vagy a macskapopulációt is hagyományosan ásóval tartom kordában,mit nem értesz?
Hol lennél,ha az őseid is elsírták volna magukat egy kutya/x y állat érzései miatt?
Az altató nem drog,bármelyik patikában vehetsz,beteszel neki párat egy darab kolbászba,és szundizik egyet,ha jó sokat teszel be,akkor szudnizik egy utolsót.
Nme vennék kokót 20 forintért grammonként egy kutyának,gondolhatod.
Ne pislogj,hanem nőj fel/légy férfi.
;)
A szalámit,amit reggel a szendvicsedbe tettél,is érző lényekből gyártották...
Pislogok....:D:D
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 759
44 815
113
Molni: vidék már csak ilyen, néha megölünk érző lényeket, sőt jelentős részüket meg is esszük.

Felénk a húsba sütött patkányméreg is elterjedt volt egy időben.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 902
53 288
113
Tud valaki valamit az alumínium edényekről,mármint az emberre gyakorolt hatásáról?
Elkezdtek az egyik boltban helyben sütni,főzni,és csak 1 napig jó a kaja a cimke szerint,szóval nincs szét tartósítószerezve,viszon nagyon vékony falú alumínium tálcában adják,elég finom is,de az alu miatt nem őszinte a mosolyom,mondjuk ez olyan fényesebb alu,nem az a matt,mint a régi lábasok,lehet ez már nem veszélyes,nem oldja a kaja?
 
M

molnibalage

Guest
Gondolom a megbeszélésen már túl vannak...
Igen,én még férfi vagyok,nem én vagyok a kutyáért,ha kell gondolkodás nélkül agyonütöm a kutyát,ha megtámad,vagy a családtagjaimat(mármint ha megtámadja a kutya a családtagjaimat :D ),vagy bárkit aki nem képes megvédeni magát,vagy ha többszöri kérésre sem halgattattja el a szomszéd,és nem alszik miatta a család.
Szintúgy megölöm a tyúkot,a sertést,a szarvasmarhát,őzet,nyulat,stb, ha el kívánom fogyasztani,jó fokhagymásan pl.vagy a macskapopulációt is hagyományosan ásóval tartom kordában,mit nem értesz?
Hol lennél,ha az őseid is elsírták volna magukat egy kutya/x y állat érzései miatt?
Az altató nem drog,bármelyik patikában vehetsz,beteszel neki párat egy darab kolbászba,és szundizik egyet,ha jó sokat teszel be,akkor szudnizik egy utolsót.
Nme vennék kokót 20 forintért grammonként egy kutyának,gondolhatod.
Ne pislogj,hanem nőj fel/légy férfi.
;)
A szalámit,amit reggel a szendvicsedbe tettél,is érző lényekből gyártották...
Pislogok....:D:D
Szóljál, ha a boltban van kutyakolbász. A kutya nem haszonállat, legalábbis itt nem.
Másegyéb elmés észrevétel?

Ha nálad a férfiasság mércéje az, hogy agyonbaszol egy lényt, mert nem tudsz aludni.
Akkor legyek "férfi" és basszam agyon az összes idiótát, aki zavar? Van elég csak itt a HTKA-n is. Nem arról van szó, hogy ne védd meg magad kutya ellen, mert rád támad, de amit leírtál rohadtul nem erről szólt.

Molni: vidék már csak ilyen, néha megölünk érző lényeket, sőt jelentős részüket meg is esszük.

Felénk a húsba sütött patkányméreg is elterjedt volt egy időben.
Lásd fent.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 902
53 288
113
Molni: vidék már csak ilyen, néha megölünk érző lényeket, sőt jelentős részüket meg is esszük.

Felénk a húsba sütött patkányméreg is elterjedt volt egy időben.


Igen,a sertést pl feldolgozás után jellemzően visszatöltjük a saját tápcsatornájába,és úgy fogyasztjuk el,széles mosollyal a fejünkön.:D
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 902
53 288
113
Szóljál, ha a boltban van kutyakolbász. A kutya nem haszonállat, legalábbis itt nem.
Másegyéb elmés észrevétel?

Ha nálad a férfiasság mércéje az, hogy agyonbaszol egy lényt, mert nem tudsz aludni.
Akkor legyek "férfi" és basszam agyon az összes idiótát, aki zavar? Van elég csak itt a HTKA-n is. Nem arról van szó, hogy ne védd meg magad kutya ellen, mert rád támad, de amit leírtál rohadtul nem erről szólt.


Lásd fent.


A te döntésed,de ha egy idiótát baszol agyon,akkor előre szólok,hogy igen gyenge a börtönkoszt,és internet sincs,szóval ez nem ugyanaz,mintha én agyonütök egy kutyát.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 397
23 442
113
Segítséget is kérnék! Mi a teendő a szomszéd hirtelen a csajával együtt beszerzett kutyájával kapcsolatosan?

https://forum.htka.hu/threads/humor.516/page-361#post-541884

Csak úgy általánosságban a gondjaim :)
Nagyon elgondolkodtató ilyen képeket látni. Nagy valószínűséggel mondható, hogy kutya egyedenként is eltérő lehet a viselkedés. Az is biztosnak ítélhető meg, hogy az esemény után viszonylag rövid időn belül reagálni kell, mert visszamenőleg már nehezen tehető értelmezhetővé a cselekménye jó/rossz volta az állat számára.

https://www.google.com/search?q=kutya+megbánás+bűntudat&oq=kutya+megbánás+bűntudat&aqs=chrome..69i57.14588j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Kertövezetben lakom.

Sajnos, mostanában, a szomszédom esetében - akit viselkedése miatt kitessékeltek nem megfelelő viselkedése miatt a jól fizető mérnöki állásából - a barátnője által az állatmenhelyből kivett eb idehelyezésével számomra nem erősíti meg a kutyák szociális alkalmazkodó képességeit. Különösen abból az aspektusból, hogy az éjszakai ugatásai többször felébreszti a feleségemet is, így negatív hatást gyakorol rám is.

A kutyát nem sétáltatják, ha kiengedik, mindenkit megugat, engem már nem, mert csak.

Van valaki, aki hasonló esettel találkozott?
Amikor a mi kutyánk nagyobb lett (~10-12 hónapos /labrador-vizsla keverék/) akkor elkezdett este ugatni, amiről az istenért nem akart leállni, hiába mentem ki ránézni, hogy mi a nyűgje. Nagyjából ez az élvezeti faktor nála 2 hónapot tartott azután leszokott róla, azóta nagyon-nagyon ritkán fordul elő.
Elsőnek beszélj a szomszédokkal, hogy törődjenek már az ebbel vagy passzolják el.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 397
23 442
113
Tud valaki valamit az alumínium edényekről,mármint az emberre gyakorolt hatásáról?
Elkezdtek az egyik boltban helyben sütni,főzni,és csak 1 napig jó a kaja a cimke szerint,szóval nincs szét tartósítószerezve,viszon nagyon vékony falú alumínium tálcában adják,elég finom is,de az alu miatt nem őszinte a mosolyom,mondjuk ez olyan fényesebb alu,nem az a matt,mint a régi lábasok,lehet ez már nem veszélyes,nem oldja a kaja?
Én ennyire soha nem voltam ez ügyben szívbajos, általánosban a menzán akkora alu lábasokban főztek, hogy aludni tudtam volna bennük, sok bajom eddig nem lett a 6 évi folyamatos menza kajától.
Amúgy ki szerette a menza kaját? Én a többségét imádtam :)
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 429
10 101
113
Semmi férfias tett nincs abban hogy egy állat megölését előre kitervelten megteszed, olyan okból amiről nem ő tehet, az önvédelem egy dolog, azért megtenni hogy egyél egy másik, vidéken nőttem fel olyan családba ahol azért tartottunk állatokat hogy megegyük, sose találtam semmi élvezetet az ölésben, legyen gyors és fájdalommentes, amilyet én is szeretnék.
De nem vagyok én se százas, embert képes lennék lelkiismeret furdalás nélkül ölni kutyát nem....
Viszont ha már férfias cselekedet, mérgezni a nők szoktak, én mikor nem voltak képesek az egymásmellet élés szabályainak betartására, átmentem és úgy megbeszéltük a dolgot hogy utána már nem volt gond.
A börtön is csak egy hely ahol a tetteid következményét viseled a férfi pedig ott kezdődik hogy felelősséget válla a tettei után.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Szóljál, ha a boltban van kutyakolbász. A kutya nem haszonállat, legalábbis itt nem.
Másegyéb elmés észrevétel?

Ha nálad a férfiasság mércéje az, hogy agyonbaszol egy lényt, mert nem tudsz aludni.
Akkor legyek "férfi" és basszam agyon az összes idiótát, aki zavar? Van elég csak itt a HTKA-n is. Nem arról van szó, hogy ne védd meg magad kutya ellen, mert rád támad, de amit leírtál rohadtul nem erről szólt.


Lásd fent.
A kutya, mint élőlénynek,létének célja az ember szolgálata.Nem is létezne az ember nélkül.Amelyik nem szolgálja célját,annak bizony pusztulnia kell.
Különben sok ilyen esetben a kutya gazdájával van a probléma,csak azt sajna nem lehet ilyen egyszerű célravezető módszerekkel megrendszabályozni.Mert mielött előkerül a preparált kolbász,azért már több környi a "gazdi"-hoz cimzett,egyre fokozódó hangvételű kérelem,felszólitás azért lezajlik.
És azt nem sajnálod,ki a pihenés hiánya okozta kimerültségtöl hibázva mondjuk balesetet szenved?
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 226
24 181
113
Mi lenne, ha első körben megpróbálná megbeszélni vele? Valahol elképesztőnek találom, hogy fórumon, ami az eszmecsere hely a két felmerült megoldás részedről azt, hogy
  • megölsz egy élő érző lényt, aki nem tehet arról, hogy a gazdája szarik rá...
  • vagy bedrogozod, ami szintén nem éppen legális cselekeded...
Pislogok. Erősen.
:)

A kutyákat talán a távol-keleten részesítik megkülönböztethető módon.

Már több hete beszélgetünk szomszéddal, a csaja által idehozott neveletlen kutyája miatt. Nem hajlandók pórázon sétáltatni. nem nevelik, ilyet még nem láttam.

A környéken vagy 10-15-20 kutya tulajdonos van itt sétáltatják előttünk, némelyikük még a végterméket is felveszik.

A mérnökember szomszédom elüldözte régen a családját, kirúgták a viselkedése miatt kb 1 1/2 éve.

Sajnálom, hogy Titeket nyaggattalak, de nagyon nem jó a helyzetünk, úgy hirtelenjében.

Kutyasíp, hogy távoktatásban részesítsük? Van ilyen? És mi a hatása?
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 226
24 181
113
Tud valaki valamit az alumínium edényekről,mármint az emberre gyakorolt hatásáról?
Elkezdtek az egyik boltban helyben sütni,főzni,és csak 1 napig jó a kaja a cimke szerint,szóval nincs szét tartósítószerezve,viszon nagyon vékony falú alumínium tálcában adják,elég finom is,de az alu miatt nem őszinte a mosolyom,mondjuk ez olyan fényesebb alu,nem az a matt,mint a régi lábasok,lehet ez már nem veszélyes,nem oldja a kaja?
Az alumínium franyesz anyag, ha nem abban fűzöd, sütöd, mert ha kárt akarsz okozni, akkor a római szokást kell követni, hogy cukor híján réz üstben kell tárolni a savas kémhatású bort, mert úgy édesebb. :( NE TEDD!

Kivonták az alumínium kuktákat, nem hiába. Viszont átmetelileg a hideg üzemmódban az alu fólia hasznos.

https://www.google.com/search?q=alu...ome..69i57.11357j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
T

Törölt tag 008

Guest
Csak szólok, hogy állatvédelmi törvények is léteznek...
Bezony. Ha megmérgezik az 2 év dutyi.

Semmit nem lehet vele csinálni. Ez pont olyan mintha egy részeges ordibáló idióta lenne a szomszédod.

Ha tényleg ez van, hogy szarul bánnak a kutyával, akkor az állatvédőkkel kell beszélni. Akkor kimennek és elveszik tőlük a blökit. De ez kb éheztetés, verés, szarban-húgyban tartás esetén áll fenn.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and jani22

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Kutyasíp, hogy távoktatásban részesítsük? Van ilyen? És mi a hatása?
Van mozgásérzékelős kutya meg minden riasztó -sajnos hülye szomszédra nincs program- pl.: Floralbest animal repeller, hogy mennyire hatásos, azt nem tudom, bekapcsol, sípol, villog, de a tesztmacska nem kapott frászt, na meg, hogy ettől kevesebbet, vagy többet ugat e az kérdés.
A szomszédot nem idegesíti az ugatás? Lehetne pár éjszakát rászánni és csillagnézős kerti programokat tartani, hátha a gazdája unná meg az ugatást. Vagy veszel Te is kutyát és kezdődhet egymás körbeszívatása.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 226
24 181
113
Nagyon szépen köszönöm, hogy rám szántatok az időtökből- :)

Van mozgásérzékelős kutya meg minden riasztó -sajnos hülye szomszédra nincs program- pl.: Floralbest animal repeller, hogy mennyire hatásos, azt nem tudom, bekapcsol, sípol, villog, de a tesztmacska nem kapott frászt, na meg, hogy ettől kevesebbet, vagy többet ugat e az kérdés.
A szomszédot nem idegesíti az ugatás? Lehetne pár éjszakát rászánni és csillagnézős kerti programokat tartani, hátha a gazdája unná meg az ugatást. Vagy veszel Te is kutyát és kezdődhet egymás körbeszívatása.

Nagyon hasznos ötletek vannak. :D :D

Jelenleg időnként bekapcs. egy régimódi zenéket játszó rédióó, miheztertás végett.

Ja, még annyit, hogy ez is mutatja a dolgokat, hogy dülöngélve próbálja hazahívni a kiengedett kutyát:

/Ez az a tartalom, amely miatt ide írtam! :D /

"Őrparancsnok ide"

De, tényleg, ez nem kitaláció, első körben viccesnek találtam, de múltak a napok.

Ó, hogy a búbánatos kiképződ nem tanított meg a rendes viselkedésre. Sajnos az élet sem, a 3 gyermekét és a feleségét kidobta, most meg van kutya a csaja kislányától, és éldegél kirúgva a munkahelyétől.

A kutya neve - elmondás alapján - Viluka, elsőre Lilukát értettünk. Valami csajszi név.

Elmondtam a bánatom, legyen szép napotok Nektek. :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 902
53 288
113
Csak szólok, hogy állatvédelmi törvények is léteznek...


Fantasztikus!
És ember védelmiek?
Még egyszer,nem én vagyok a kutyáért.
Ne üljetek már fordítva a lovon,költözzetek be pár napra egy ilyen szomszéd mellé,és ne aludjatok pár napot,majd meló,és pont az állatvédelmi törvényeket fogjátok keresni,mi?
Engedjük el a témát,nem ér ennyit szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz